Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Chotomów Grupa


mik99

Recommended Posts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

SONAL

Tak,tak bardzo interesujące...,kto wie może się odezwę :-?

W tej chwili z dnia na dzien może się okazać czego brakuje ,ponieważ koszowe i lukarny robione są bez projektu czyli tak aby daszki nie zawaliły się w przyszłości komuś na głowę. :roll:

Wychodzi na to,że moja ekipa z dachami obeznana jest lepiej niż konstruktor.Wszystko teraz w ich rękach :p

 

 

 

Mago! to skandaliczne, żeby projekt miał takie niedociągnięcia :o

 

Z którego biura kupowałaś projekt?

 

pozdrawiam

grażyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SONAL

Tak,tak bardzo interesujące...,kto wie może się odezwę :-?

W tej chwili z dnia na dzien może się okazać czego brakuje ,ponieważ koszowe i lukarny robione są bez projektu czyli tak aby daszki nie zawaliły się w przyszłości komuś na głowę. :roll:

Wychodzi na to,że moja ekipa z dachami obeznana jest lepiej niż konstruktor.Wszystko teraz w ich rękach :p

 

 

 

Mago! to skandaliczne, żeby projekt miał takie niedociągnięcia :o

 

Z którego biura kupowałaś projekt?

 

pozdrawiam

grażyna

 

 

Projekt kupiony w Centralnym Ośrodku Informacji o Budownictwie Jednorodzinnym

Warszawa ul.Bartycka 26 paw.B Domek -HANIA COIB 007

Projekt z ich pracowni. :evil:

Ten dach to jedna wielka pomyłka :-? :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem tam z żona szukać projektu, panie starsze nie za bardzo pomagały nam w wyborze, pokazała jeden segregator na wąskie działki (bo taką mamy) potem dała kilka katalogów i poszukajcie sobie - a wczesniej powiedziałem j ej co chcemy , ile metrów , ile pokoi itd.

Obsługo mi nie podeszła i nic nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem tam z żona szukać projektu, panie starsze nie za bardzo pomagały nam w wyborze, pokazała jeden segregator na wąskie działki (bo taką mamy) potem dała kilka katalogów i poszukajcie sobie - a wczesniej powiedziałem j ej co chcemy , ile metrów , ile pokoi itd.

Obsługo mi nie podeszła i nic nie znalazłem.

 

 

My szukaliśmy w grudniu i styczniu.Obsługa była niezla chociaż wiecznie tłum ludzi chcących kupić projekt.Do samej obsługi to właściwie nie mam zastrzeżeń.Teraz może jest inaczej.Jedna z tych pań jest własnie architetką tego właśnie budynku.Zastanawiam się tylko czy one wiedziały ,ze dach w ich projekcie to niedoróba :-? :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrowienia dla Wszystkich

Życzę dużo sił dla tych co nie odpoczywają i dobrego wypoczynku dla tych co nabierają sił do budowy

 

Pozdrawiam GRUPĘ NIEPORĘT I OKOLICE

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=45923&start=120&postdays=0&postorder=asc&highlight=

Widzę tu ludzi z naszej grupy ... o nawet prężnie działają!

To jest ... unnia personalna ...

No mapkę też fajną mają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Lewkonia! :lol:

 

Jeśli chodzi o wybór projektu, to my poszliśmy na łatwiznę. Żadnego łażenia po biurach projektowych!

 

znaleźliśmy w internecie i zamówiliśmy. Przyszedł pocztą.

 

Znamy dzięki forum kilka osób, które budują według tego projektu i nie mają żadnych zastrzeżeń.

 

G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey!

 

Przepraszam nie wyrazilem sie zbyt jasno :oops:. Domek juz stoi, teraz tylko trzeba go wykonczyc, dopiescic ... Dlatego min. pytalem o instalacje i wykonczenie. Tak oto wyglada na chwile obecna.

 

http://bozawola.w.interia.pl/2.jpg

widok z płn-zach

 

http://bozawola.w.interia.pl/4.jpg

widok z wsch

 

http://bozawola.w.interia.pl/8.jpg

i z poł-wsch

 

pzdr Rafal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Grupę,

Będę miał przyjemność budować domek na pograniczu Jabłonny i Chotomowa ale nurtuje mnie jedna sprawa:

1. Kupiłem od gościa 1000 metrów

2. Zrobiłem podkład geodezyjny i jak byk widac przed moją brama drogę 6 metrową

3. W gminie na planach widoczna jest droga 8 metrowa

 

 

Moje pytania brzmią:

- czy to oznacza, że faktycznie kupuję 900ileśtam metrów ??

- sprzedający wprowadza mnie w błąd mówiąc, że działka jest 1000 metrowa ??

- geodeci nie wykonali sumiennie swojej pracy - wytyczyli działkę "wchodząca" na drogę ??

- geodeci wytyczyli działke OK, jednak później ktoś przyjdzie i zabierze mi 1 metr działki ??

- geodeci wytyczyli działkę OK, jednak póżniej ktoś przyjdzie i odkupi 1 metr działki ??

 

jednak w przypadku dwóch ostatnich punktów:

- co z ogrodzeniem ??

- co z "za blisko" postawionym budynkiem ??

- po jakiej cenie odkupią ??

 

wiem, kilka pytan jest mocno prowokacyjnych ale mysle, mysle i nie mam pojęcia dlaczego na jednym planie jest tak, na drugim siak - a gość sprzedaje mi jeszcze co innego.

Aha - a co z sasiadami którzy już postawili domy i ogrodzenia ?? Droga będzie biegla slalomem ??

 

Tylko nie piszcie proszę, żebym poczytał sobie przepisy i ustalenia. Plany zagospodarowania i mapki. To już zrobilem. I wiem że będzie droga 8 metrowa. i juz. O to nie mam pretensji (nawet to lepiej niż 6 metrów - przynajmniej będę mógł się z sąsiadem wyminąć :-) chodzi mi o fakt, że jedni tak grodzą, inni inaczej, ja w umowie mam 1000 metrów, które tak naprawdę to 970 metrów. dlaczego ktoś "zabiera mi" kawałek mojej posesji.... (Oczywiście "zabiera" to prowokacja ;-) )

 

dla ułatwienia - chodzi mi o ulicę Polną (od Kisielewskiego) i ulicę (prawie) na przeciwko - ul. Osiedlową.

 

Dziękuję za wyjaśnienia.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja też kupiłam drogę, ale świadomie. U nas też jest tak (Janówek), że kupiliśmy 1000m - w tym 700m działki i 300m drogi. I na obie rzeczy są dwie różne księgi wieczyste. Sprawdzałeś jak masz urządzoną KW? Co jest napisane w księgach wieczystych? Być może to jest wiążące...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Grupę,

Będę miał przyjemność budować domek na pograniczu Jabłonny i Chotomowa ale nurtuje mnie jedna sprawa:

1. Kupiłem od gościa 1000 metrów

2. Zrobiłem podkład geodezyjny i jak byk widac przed moją brama drogę 6 metrową

3. W gminie na planach widoczna jest droga 8 metrowa

 

 

Moje pytania brzmią:

- czy to oznacza, że faktycznie kupuję 900ileśtam metrów ??

- sprzedający wprowadza mnie w błąd mówiąc, że działka jest 1000 metrowa ??

- geodeci nie wykonali sumiennie swojej pracy - wytyczyli działkę "wchodząca" na drogę ??

- geodeci wytyczyli działke OK, jednak później ktoś przyjdzie i zabierze mi 1 metr działki ??

- geodeci wytyczyli działkę OK, jednak póżniej ktoś przyjdzie i odkupi 1 metr działki ??

 

jednak w przypadku dwóch ostatnich punktów:

- co z ogrodzeniem ??

- co z "za blisko" postawionym budynkiem ??

- po jakiej cenie odkupią ??

 

wiem, kilka pytan jest mocno prowokacyjnych ale mysle, mysle i nie mam pojęcia dlaczego na jednym planie jest tak, na drugim siak - a gość sprzedaje mi jeszcze co innego.

Aha - a co z sasiadami którzy już postawili domy i ogrodzenia ?? Droga będzie biegla slalomem ??

 

Tylko nie piszcie proszę, żebym poczytał sobie przepisy i ustalenia. Plany zagospodarowania i mapki. To już zrobilem. I wiem że będzie droga 8 metrowa. i juz. O to nie mam pretensji (nawet to lepiej niż 6 metrów - przynajmniej będę mógł się z sąsiadem wyminąć :-) chodzi mi o fakt, że jedni tak grodzą, inni inaczej, ja w umowie mam 1000 metrów, które tak naprawdę to 970 metrów. dlaczego ktoś "zabiera mi" kawałek mojej posesji.... (Oczywiście "zabiera" to prowokacja ;-) )

 

dla ułatwienia - chodzi mi o ulicę Polną (od Kisielewskiego) i ulicę (prawie) na przeciwko - ul. Osiedlową.

 

Dziękuję za wyjaśnienia.

Pozdrawiam

 

ja buduję się qwłaśnie na Osiedlowej i z tego co mi wiadomo wszyscy ktorzy mają tu działki mają takze udział w drodze tzn. nabyli działkę 1000 m2 + 1/28 bodajże cześć owej 6 metrowej drogi.

Fakltycznie w planie zagospodarowania stoi ze droga ma 8 m ale mój sasiad robił wywiad i ponoć nie zabiorą nam tego metra z każdej strony (zauważ ze niektórzy mają już docelowe ogrodzenie-jakież by to były koszty!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...