Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Chotomów Grupa


mik99

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

cho cho cho witamy RENATKE :lol:

jak tam sprawy działkowe, jest już plan zagospodarowania, projekt domu, ekipa kiedy start

i coś do przypomnienia :wink: :wink: http://grzegorzleg.fm.interia.pl/grupa/map/chotomowgrupa.html

Melduję posłusznie, że projekt kupiony, mapka do celów projektowych się robi, wypis będzie za tydzień, spotkanie u architekta zaklepane.Małymi kroczkami do przodu!

Mapki naszej kochanej grupy przypominać mi nie trzeba ( i tak mi się nie otwiera), bo mam to szczęście, że z kilkoma osobami mam poza wirtualne kontakty. Złośniki jedne :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do materiałów to :

- ściana 3W Max lub U-220 {na ten rok tylko stawiamy skorupe}

 

jeśli 3W, to chyba niepotrzebnie max - wystarczy U-220... My też chcieliśmy skorupę tylko z już położonym dachem. Niestety zastanawiamy się nad innymi rzeczami, jak np. panujące złodziejstwo i myślimy o tym, żeby kontynuować budowę zimą.

 

- beton B20 według projektu{fundament,podłoga,strop}

- styropian chyba 12 lub 20 {jeszce nie wiem}

- bloczki Fundamentowe CERTUSA {podobno niezłe}

- dach { pełne deskowanie+ papa} a potem dachówka cementowa

 

 

POZDRO......

a co do STARTU to chyba też w :o ŚRODE :lol: lub :o SOBOTE :lol: we Wrześniu

 

 

 

a i jeszcze jedna sprawa mamy STUDNIARZA taniego :

- 45zł/plastik

- 55zł/cynk

 

rozumiem, że najpierw bez własnej pompy? Ile chce za całość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz będziemy brać raczej od tych z modlina przy stacji (z mostu z ronda w prawo) - podobno najuczciwsi w okolicy. Tfu tfu żeby nie zapeszyć.

 

 

Dziękuję za opinię i namiary na tych uczciwszych. Będziemy czujni.

Nie dość, że budowy trzeba pilnować przed złodziejami lokalnymi, to jeszcze dostawcom na ręce patrzeć.. :(

Kochana polska rzeczywistość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Arskomu.... Pan Krzysztof od wyznaczonego terminu (polowa czerwca) nie raczył się odezwać. Dzis dzwonił do niego moj maz - podobno ma byc w przyszlym tygodniu... ale po Waszych wypowiedziech jakos zaczynam w to watpic :-? :cry:

Jutro na MILION %, jak powiedział, ma być u mnie, zobaczymy :-? ... na 100 % już miał być 3 razy :evil:

 

Olena Wasze Lewkonie prezentują się bardzo okazale !!! Ogrodzenie też jest bardzo ładne, zamierzamy zrobić podobne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich nowych Grupowiczów i pytam się o "Starych", co sie z Wami dzieje?

Renatka my się wciąż wykańczamy, największym problemem okazuje się nieterminowość wykonawców. Umowa określająca termin zakończenia robót i wysokie kary za przekroczenie tego terminu to chyba jedyny sposób, żeby uniknąć tego typu problemów.

 

Melduję posłusznie, że projekt kupiony

Renatka jaki projekt wybrałaś, jeśli to nie tajemnica :oops: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz - grucha ma chyba 7m3. Nam z wyliczeń wyszły niecałe dwie (13m3) a po dwóch gruchach jeszcze brakło... I to nie był nasz błąd.

 

Dla mnie to dziwne... brałam u nich cały beton (na poziom zero, na strop i jeszcze ładnych "parę" m3 na ogrodzenie), praktycznie całe materiały budowlane + stal i naprawdę wszystko było ok. ale może to tez zasługa mojego głównego majstra? On ich pilnowal i na pewno nie dał by sie oszukać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich nowych Grupowiczów i pytam się o "Starych", co sie z Wami dzieje? Powprowadzaliście się do swoich cudniastych domków i co? .... macie nas w nosie? :wink: a najdelikatniej mówiąc w zapomnieniu? Nawet w stopkach zginęły osyłacze, a najcenniejsze chyba u Rocky'ego :cry:

 

Renatko ja mam chyba po prostu coś zwalone albo z poczta albo już sama nie wiem z czym :-? - nie dostaję powiadomień a jestem tak zaganiana, że "sama z siebie" nawet zapominam tu zajrzeć... mam do Was w takim razie prośbe - jeśli długo nie będę zabierala głosu - szczeglnie przy "wywoływaniach do odpowiedzi" - pusćcie mi coś na priv - prywatne wiadomości zawsze dochodzą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro na MILION %, jak powiedział, ma być u mnie, zobaczymy :-? ... na 100 % już miał być 3 razy :evil:

 

Olena Wasze Lewkonie prezentują się bardzo okazale !!! Ogrodzenie też jest bardzo ładne, zamierzamy zrobić podobne :)

 

Rocky no zobaczymy... mój mąż cały czas w niego wierzy 8). Co do ogrodzenia - zawsze byłam zwolenniczką rzeczy prostych - moje dziecię jest na mnie obrażone za to ogrodzenie bo ona chciałaby jakies kute wygibasy :o na szczęście to ja jestem inwestorem :wink: I zapraszam do oględzin na żywo - żebyś się przekonał, czy na pewno takie chcesz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do Aglobudu ,to braliśmy od nich cement na strop i chudziak.Wszystko było okej,dowóz bez problemu na umówioną godzinę ,bez czekania.Przywieżli tyle ile wyliczył mi wykonawca.Najtańsza pompa.

W Progres Lajski panie nigdy nie wiedziały kiedy tak naprawdę cement dojedzie do nas na budowę, ile trzeba będzie czekać itd.

Tel. do Aglobud 22-7753521

 

carpedijem-może żle ci wyliczyli,wystarczy 1 cm różnicy w poziomie i już inaczej beton wychodzi.

 

 

Olenamnie tez podoba się wasz domeczek i płoteczek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrodzenie: czy i jaką siatkę stosowaliście do zrobienia ogrodzenia? powlekaną? ocynkowaną? jakiej grubości?

 

Grażynko jak będzie Ci się chcialo podjechać po drodze pod moją chałupke to pomacaj sobie moją siatkę. Z tego co pamietam 4mm i wiem, ze cena byla dobra. Jak bedziesz zainteresowana odgrzebię namiary (producent). Ale czy ona jest cynkowana czy jaka... :o :o zabij.... na babski rozum: na pewno nie powlekana i na pewno nierdzewna :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melduję posłusznie, że projekt kupiony

Renatka jaki projekt wybrałaś, jeśli to nie tajemnica :oops: :wink:

 

Będę budować Diunę III z Domusa i podaję link, bo zdjęcie nie chce sie wkleić

http://www.domus.wroc.pl/GetImg.php?sizex=305&flip=1&id=1529

 

Rocky trzymam kciuki za Twoją wykończeniówkę i życzę solidnych fachowców

 

Olena mnie też często nie przychodzą powiadomienia, a jeżeli już to np. tylko do jednego tematu.

 

Płotek Olenki jest naprawdę bardzo ładny, osobiście go głaskałam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bywalców,

 

Jestem tu nowy jako użytkownik jednak od dawna czytam Wasze forum.

Ostatnio wybrałem się z rodzinką w Wasze okolice i tak jak przypuszczałem spodobało nam się. Nikogo pewnie nie zaskoczę, że poszukuję jakiejś ładnej działeczki w Chotomowie lub Dąbrowie Chotomowskiej. Jeśli ktoś dysponuje jakimiś namiarami na działkę bardzo proszę o informację.

 

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...