Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Chotomów Grupa


mik99

Recommended Posts

Ok, Renatka wzywa, to sprawozdam conieco ;)

 

Jużbyśmy się dawno (tj. jakieś dwa-trzy tygodnie temu) wprowadzili, ale też mamy Niezłe opóżnienie w wykończeniówce - zainteresowani wiedzą, w czym rzecz :evil:

Co do Kołakowskiego - przyznaję, sam go znalazłem i trochę polecałem - sam też zostałem z rozgrzebaną robotą. W końcu nieoceniony Wojciech F. porzucony przez Arskom obiekt kominkokształtny otynkował, niżej podpisany dokona niezbędnych perforacji w obudowie, a najlepsza z żon nada całości starannie dobrane barwy. I wtedy wreszcie będziemy mieli kominek, który miał byś skończony... dwa miesiące temu? Albo coś koło tego.

Poza tym - podłogi zrobione, ziemia nawieziona, elewacja ma być skończona do końca września, brukarze (drobiazg, głupie dwa tygodnie poślizgu...) wchodzą jutro. Na początku września zamykamy ogrodzenie od frontu - i to chyba będzie tyle :)

 

A beton polecam z Łajsk, z WProgresu. Prawda, że z reguły od razu nie potrafią dokładnie powiedzieć, na którą bedzie grucha - ale jak ktoś już betonował, to wie, jak względny jest czas na to potrzebny. Za to kiedy potrzebowałem na konkretną godzinę, trzy razy pod rząd dostałem z dokładnością do kwadransa. Po za tym fajna obsługa :)

 

Pozdrawiam,

 

Maciek[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Hello!

 

Olena bardzo dziekujemy ze moglismy zobaczyc Wasza Lewkonie. Mamy teraz wyobrazenie co i jak. Wlasnie wrocilismy z naszej i jeszcze dzis wystepujemy z protestami odnosnie budowy domu na dzialce obok, chcemy miec taki widoczek jak Wasz !!!!!!!!!!!!! :wink: Zartuje odnosnie protestow :lol: Macie super domek a widok z salonu powala na kolana!!!! No i macie swoje wlasne komary :lol:

 

pzdr Kasia i Rafal

 

ps zmotywowaliscie nas bardzo do dzialania !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

ja jestem juz "stara Chotomowianka" - mieszkam w tym cudnym miejscu od 1,5 h.

I dopiero teraz Stoen laskawie podlaczyl nam prad docelowy

Mam na zbyciu slup elektryczny ze skrzynka - bardzo zlaezy mi na szybkim pozbyciu sie go - jest centralnie umieszczony w smietniku

Jesli jeszcze nie macie tego sprzetu to dajcie znac, tel: 0600-346-340

Pozdrawiam

Aneta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro na MILION %

 

Rocky jak tam Twój milion? W środę czy w sobotę? :wink: :lol:

 

aha26 gdzie relacje, gdzie zdjęcia????

 

Maćku zazdroszczę troszkę postępów :) Ale my też przed zimą będziemy w końcu mieszkać U SIEBIE 8) Tak pry okazji - zadowolony jesteś z elektryka?

 

Lewkonie miło było Was poznać :) Komary mogę Wam oddać ale domku i widoczków - nigdy w życiu! :lol:

 

grazia111 a co Ty tak cicho siedzisz, jakies słuchy mnie dochodzą, że to już, już... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro na MILION %

 

Rocky jak tam Twój milion? W środę czy w sobotę? :wink: :lol:

 

aha26 gdzie relacje, gdzie zdjęcia????

 

Maćku zazdroszczę troszkę postępów :) Ale my też przed zimą będziemy w końcu mieszkać U SIEBIE 8) Tak pry okazji - zadowolony jesteś z elektryka?

 

Lewkonie miło było Was poznać :) Komary mogę Wam oddać ale domku i widoczków - nigdy w życiu! :lol:

 

grazia111 a co Ty tak cicho siedzisz, jakies słuchy mnie dochodzą, że to już, już... :)

 

 

Ach kochana zdjęc nie ma bo nie dorobilam się jeszcze cyfrowki.U mnie strop zalany i narazie robota stanęła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę,proszę w końcu w grupie drgnęło. :wink:

Miło słyszeć ,że niektórzy z Was kończą już budowy i sami się przy tym nie wykończyli. :) a inni już zaczęli lub niebawem zaczną budowy :lol:

 

Właśnie zakończyliśmy stan surowy otwarty . Zastanawiamy się czy ciągnąć budowę przez zimę czy przeczekać do wiosny. :-?

Jeśli możecie to podzielcie się namiarami na tynkarzy,ekipy do wylewek,ogrzewania podłogowego itd :oops:

Skąd braliście okna?

Dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga Olimpio cicho siedzę, bo od kilku nocy nie śpię. Dzieci załapały paskudne wirusy i co chwila wstaję, to do jednego brzdąca, to do drugiego. W ciągu dnia też nie ma spokoju, ale, ale....

spotkałam się wczoraj z szefem Waszej i wkrótce naszej ekipy. Najprawdopodobniej za tydzień rozpoczną prace przy fundamentach!!!

Pana elektryka też bierzemy z Waszego polecenia!

Dziękujemy!!! :D

 

Poza tym nasza działka wygląda, jakby ciągle ktoś ją uprawiał. Dziki ciągle dbają o to, żeby działka nie zarosła. Im też dziękujemy. hi,hi,hi :lol:

 

pozdrawiam

G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro na MILION %

Rocky jak tam Twój milion? W środę czy w sobotę? :wink: :lol:

Olena okazało się, że w poniedziałek, tak jak było powiedziane, jednak co MILION to nie STO%. Wprawdzie wczoraj i dziś znów nie dotarli, a juz miało być skończone, jednak po raz pierwszy pan Krzysztof sam dziś zadzwonił, że chce kończyć. Sprawa jest na ostrzu noża, ale wszystko dobre co się dobrze kończy i mam nadzieję, że tak będze w tym przypadku.

 

Czy macie może jakieś namiary na wykonawców schodów, chodzi o obłożenie drewnem schodów betonowych. Trafiłem na takiego krętacza z Pomiechówka, że ręce opadają :evil:.

 

Wiecie ile radości dają meble kuchenne, szafy wnękowe itp. Dziś właśnie trwa montaż, dzieci skaczą z radości, mając wreszcie swoje szafki i półeczki :D .

 

Właśnie zakończyliśmy stan surowy otwarty . Zastanawiamy się czy ciągnąć budowę przez zimę czy przeczekać do wiosny. :-?

Jeśli możecie to podzielcie się namiarami na tynkarzy,ekipy do wylewek,ogrzewania podłogowego itd :oops:

Skąd braliście okna?

Dzięki i pozdrawiam

mago my przeczekaliśmy zimę, robienie od razu dalej to dodatkowe koszty na ogrzewanie i ochronę obiektu, choć prędzej się skończy i co najważniejsze zamieszka. Poza tym, przez kilka miesięcy zimy, budynek już trochę osiądzie, dzięki czemu może uda się uniknąć pęknięć tynków itp.

O wykonawcach piszę na priva - już nikogo nie jestem pewien :evil: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy macie może jakieś namiary na wykonawców schodów, chodzi o obłożenie drewnem schodów betonowych. Trafiłem na takiego krętacza z Pomiechówka, że ręce opadają :evil:.

 

Rocky mam namiary na zięcia producenta parkietu z Hajnówki (brzmi prawie jak znajomy kolegi brata szwagra ciotki? :wink: :wink: :wink: ). W każdym razie: kupiliśmy parkiet w Hajnówce i facet dał nam wizytówkę do swojego zięcia, który kładzie parkiety i robi schody a zajmuje się tym ogolnie w Warszawie. Nie sprawdzalismy go jeszcze więc nie wiem co to za człowiek.... z rozmowy telefonicznej wydał się konkretny i solidny. Przede wszystkim - ma nowoczesne i dobre maszyny. Jeśli jesteś zainteresowany takimi nie do końca sprawdzonymi namiarami - krzycz głośno ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maćku (...) Tak przy okazji - zadowolony jesteś z elektryka? (...)

 

hmm... poproszę o następne pytanie... :-?

 

no to żeby tak troszkę uczulić.... grazia111 my mamy elektryka od Maćka... myślę, że dobrze zrobisz jak spiszesz umowę z klauzulą terminowości :)

 

A przed tynkami dokładnie - puszka po puszce - sprawdzisz, czy zrobione jest właśnie to, co chciałaś. Ja w dwóch miejscach nie sprawdziłem... :evil:

 

Tyle warte jest zachwalanie wykonawcy, kiedy robi - a szcześliwemu początkującemu inwestorowi wydaje się, że jest pięknie. Nie chwalcie nikogo, zanim nie skończy WSZYSTKIEGO a wy nie przetestujecie efektów jego pracy.

 

Więc dla bezpieczeństwa odwołuję wszystkie dotychczas udzielone rekomendacje.

 

Pozdrawiam,

 

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

--------------------------------------------------------------------------------

 

POZDRAWIAM wszystkich budujacych sie ,oraz tych co sie wybudowali w CHOTOMOWIE,jestem NOWYM na waszym forum,niedługo kupie działkę w Dądrowie Chot. na ul.Wspólnej.Mam kilka pytań .Gdzie załatwia sie sprawy zwiazane z ENERGETYKA, czy dłygo trzeba czekać na warunki /prąd mam po dwóch stronach działki,tj.skrzynki rozdzielcze naziemne/,czy załatwialiście to poprzez uprawnionego elektryka ? czy sami?Następna sprawa ,nad która sie głowie i wertuje rózne zródła,to OGRZEWANIE DOMU POMPĄ CIEPŁA,znalazłem kilka firm ,które stosuja wg mnie i innych użytkowników najlepsze rozwiązania technologiczne,ale te CENY /średni to 48 tys zł z ogrzewaniem podłogowym o pow;100m2/.Bo z gazem ziemnym to narazie nic nie wiadomo.CZY POLECICIE Z czystym sumieniem Budowlańców ,którzy wam wybudowali,i sa warci polecenia?

Mam zamiar budować sie od wiosny 2007r. Pozdrawiam wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tfu tfu, żeby nie zapeszyć..... po wielkich bólach wreszcie zaczęliśmy. Dziś na naszą piwnicę (która stała od paru lat) wreszcie poszła izolacja!!! :D :) :lol: :) :D :wink: Oczywiście inna ekipa. Z "naszym" wykonawcą nawet nie mamy jak się pożegnać bo od 2 tyg nie odbiera żadnych telefonów. Ale może to i lepiej - nawet nie chce mi się z palantem gadać. A i ekipę niechcący deczko tańszą znaleźliśmy - tfu, tfu, żeby nie zapeszyć oczywiście. 3majcie kciuki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja mam również pytanie z dziedziny grzewczo-ziębiacej...

Bardzo chciałbym obyć się bez grzejników jako-takich w domu. Na dole pójdzie podłogówka - w większości będzie terakota. Ewentualnie w saloonie :D będzie drewno - ale tam będzie ciepło od kominka. Grzejniczek ewentualnie tylko w garażu - na wypadek zimy 100-lecia :-) Ale co zrobić na górze ?? Cała góra (oprócz łazienki - podłogówka) będzie drewno na podłodze (parkiet, dechy albo panele) - i tu jest problem (jak dla mnie :-) ) Podłogówka odpada, grzejników nie chce, nawiewu też. Ktoś ma jakieś pomysły...

Prosze o poradę

Dzięki.

 

PS: Olaboga... czekam na to pozwolenie na budowę i czekam... grrr

(Szambo kopać przy okazji wykopu pod fundament czy później ?)

 

Pozdrawiam wszystkich "po", "w trakcie" i "przed" ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...