Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Chotomów Grupa


mik99

Recommended Posts

Paweł i Renia dzieki za korepetycje :wink: Mnie też się przydadzą.

 

Elza23 wcale mnie nie nudzisz opowieściami o postępach na budowie. To fajnie przeczytać, że już domek rośnie znajomym. Gratuluję serdecznie!

 

Olenka pasqda się wprasza :wink: Tym razem dam znać. Muszę wkrótce przyjechać, ale czekam aż załatwię nie jedną lecz wszystkie swoje sprawy (albo prawie wszystkie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

WITAMY no nie mogłem się powstrzymać by pokazać co się dzi wydarzyło

:roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

 

oto mały skrót z dzisiejszego dnia :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

EKIPA KOŃCZY UKŁADANIE KOCYKA NA FUNDAMENT[/

] :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

http://img117.imageshack.us/img117/7008/kocyknafundamentuv5.th.jpg

OCZYWICIE Z RANA POJAWIŁY SIĘ U-220 pierwsza dostawa :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

http://img70.imageshack.us/img70/2226/su220wb7.th.jpg

no i w końcu JEST,JEST,JEST już JEST pierwsza ciana oj teraz to poleci :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

http://img70.imageshack.us/img70/977/jestcianaol7.th.jpg

 

 

ale zaczyna robić się FAJOWO już można oprzeć się o własnš cianę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JEST,JEST,JEST już JEST[/color][/size][/b] pierwsza ciana oj teraz to poleci

Ależ ja Wam zazdroszczę!!!! Wasze zdjęcia też są budujące. U nas chłopaki walczą z piwniczką (mężowi się zachciało...) i dopiero za jakiś czas pójdą w górę. Będziemy się chwalić zdjęciami jak się psychicznie nastawię, że potrafię je wkleić... (chociaż Wasza instrukcja obsługi jest rewelacyjna).

Pozdrawiam

Eliza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewiele z tych osób udziela się na forum grupowym,a szkoda :-? :wink:

Może czasu mają za mało?

 

Przez kilka lat obecności w naszej grupie zaobserwowałam następujące zjawiska:

- bardzo dużo osób "wpada na chwilę", czasem tylko jeden raz, a potem znikają (należałoby się zastanowić, czy zaliczać ich do "grupowiczów", czy może raczej nadać im status "gości")

- osoby zaczynające budowę są bardzo aktywne,

- osoby wykańczające swoje domki są coraz mniej aktywne (mają bardzo mało czasu, bo wykańczanie rzeczywiście może wykończyć - również inwestora),

- ci, którzy już zamieszkali - milkną lub odzywają się rzadko: nie mają dostępu do netu, mają inne - ciekawsze - zajęcia niż rozmowy o budowaniu, są zmęczeni tematem "budowa", a w miarę upływu czasu ich informacje o cenach, dostawcach itp. zaczynają się dezaktualizować, a poza tym już to gdzieś kiedyś na tych stronach pisali....

 

Co do tych ostatnich pozwolę sobie zacytować Mieczotronixa (polecam lekturę całego tematu http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=523092)

"Tak jakoś przez ostatni miesiąc niewiele pisałem, bo nagle znalazłem się po drugiej stronie barierki. Teraz jestem już tym „mądralą” co mieszka w swoim domu, - starszym druchem, co zdobył wszystkie sprawności, jakie były do zdobycia w trakcie tego żmudnego procesu i może zacząć się wymądrzać, drażniąc przy tym czytelników ohydną liczbą pod swoim ohydnym, pełnym cynicznego samozadowolenia, spoglądającego z politowaniem na dopiero-co-zaczynających swoje grobowce Tutenhamona śmiertelników. Powiem wam, że życie się zmienia. Człek w luksusie jurnieje, durnieje, tapla się nieustannie w próżności i samozadowoleniu no i w zbytku. Co weekend podjeżdża kilka wagnoników gości, których trzeba ostentacyjnie oprowadzić po komnatach i pokazać gdzie komtur jada, albo zamienić się w babcię-stołeczkową przykucając na rogu łóżka w sypialni i obserwując podrośnięte pociechy gości, które tylko czekają żeby wytrzeć gluta w nową ścianę pokrytą matowym duluksem (którego hostesty za darmo w Geancie nie dają). Gości na dodatek sam zapraszam, żeby ich potem tym przepychem maltretować i epatować. Oczywiście koloryzuję trochę, ale boję się, żebym nie zaczął być tak postrzegany przez odwiedzających nas znajomych. Pokazywanie tych samych pokoi po raz n-ty sprawia, że wpada się w rutynę zmieszaną z apatią zawodowego przewodnika. Sycę się teraz tym, że dzieło do końca dowiedzione zostało (jakkolwiek do prawdziwego końca jeszcze mu daleko). Duma mnie ogromna rozpiera, jak kroczę po swojej kostce, do swojej bramy, żeby wpuścić na swoją posesję, swoich znajomych, w moim samochodzie, których dowozi moja żona... "

 

Pozdrawiam, Maria

 

Mario, ile razy próbowałem napisać kilka zdań na ten temat...?

Dodam jedynie, że nie jednokrotnie razem z budową domu na świat przychodzą nasze dzieci (moim przypadku: dwóch synów) czasu zaczyna brakować w przyroście wykładniczym, ... ale co tam niedługo i mnie czekają wycieczki gości :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tak, oj tak!!!! Bo ja się w innym wypadku w ogole w tym roku na grzyby nie wybiore :(

 

Słuchajcie jestem zakochana w "naszej wiosce"... od dwóch dni przychodza do nas sarny... zaczynam załować, że mam ogrodzenie :wink:

 

 

Przez naszą działkę spacerują nocą dziki, co skłoniło nas w końcu do ogrodzenia posesji. W przyszłym tygodniu zamkniemy drogę "nocnym markom" i skrót do sklepu, naszym sąsiadom. Mamy nadzieję, że szybko się do ogrodzenia przyzwyczaimy. Jak mało kto przez całą budowę obchodziliśmy się bez potrzeby zakładania nawet prowizorycznej siatki i co ciekawe nic nam (poza szpadlem), nie zginęło.

 

 

Mik

na pewno dziczki przychodzą pod Twój dąb w celach konsumpcyjnych :wink:

 

pozdrawiają jacki,anie i maje

 

 

kwestia czy interesują ich żołędzie, czy grzyby którie z działki zbieramy, a rosną nawet na podjeździe... niech żyje życie na wsi i lesie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też brałam Lewkowo,z tego co wiekszość budowlanców mówiła to Plecewice maja chyba najgorszą opinię wśród ceramiki.Kazda partia mateialu może być inna.Naj mniej margla czy mergla ma chyba Lewkowo ,niezle są też Markowicze (prościusieńkie).Ladnie wypaloną mial Rocky ale nie pamiętam skąd brał.Harasiuki????? :-? :) :) :)

 

 

Mik 99 powinienes chyba wkleic parę zdjęć maluszków,wielkich budowniczych :p :wink: :wink: :wink: :wink: Miło tak popatrzeć jak maluchy rosną wraz z" budową" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Marysiu, czuję się wśród tych "wywołanych do tablicy". Rzadko piszę, bo tak naprawdę to myślę, że to dla Was mało pasjonujące, że nam zalali strop, albo kończą więźbę.

My od czasu do czasu podglądamy z daleka Waszą budowę (przejeżdżając drogą ... hmmm... nie wiem jak się nazywa :oops: , ale wiesz którą..).

 

widziałam ostatnio Waszą córę - rośnie jak na drożdżach :D .

W tajemnicy powiem, że to nie drożdże :D :wink: Ale rzeczywiście, duża z niej pannica, ma już przecież 2 miesiące!! :D

 

A ja czaję się, żeby zacząć przesadzać na działce "choinki". Mam ich dużo, ale prawie wszystkie rosną nie tam, gdzie trzeba, więc trzeba je trochę "przesunąć". Chyba niedługo można już przesadzać, prawda? Czy ktoś się na tym zna?

Wydaje mi się, że przesadza się, jak przestaną krążyć soki, czyli jak opadną liście z drzew.... ale pewna nie jestem. Może zapytaj na "pamiętajcie o ogrodach"...

 

Olenka pasqda się wprasza Tym razem dam znać.

To ja też poproszę...o danie znać... znaczy, zapraszam do nas :D

 

Pozdrawiam, Maria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Paweł i Renia - dziękuję za obszerne instrukcje dot. wklejania zdjęć. Jak tylko zrobię nowe, to postaram się wkleić. Może jutro wybiorę się z aparatem na rekonesans...

Marysiu - ta cudna ulica nazywa się 1 Maja (też cudnie :D ). A nie musicie zaglądać z daleka - zapraszam bliżej. Wiesz już która budowa, więc śmiało.

Pytanie do wszystkich, a w zasadzie prośba - polećcie nam kogoś do ocieplania, please. Mam jakieś namiary, ale w zasadzie bez żadnych referencji, więc wolelibyśmy kogoś poleconego.

Miłego dnia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ladnie wypaloną mial Rocky ale nie pamiętam skąd brał.Harasiuki????? :-? :) :) :)

A dokładniej Hadykówka :wink:, ale Harasiuki mają chyba równie dobrą opinię.

 

elza23 miło słyszeć dobre wiadomości, bardzo chętnie obejrzymy zdjęcia. A odnośnie choinek, to my mamy do przesadzenia orzechy i mój dziadek będzie je przesadzał, ale dopiero na koniec października, teraz jest ponoć jeszcze za wcześnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczam, że to PRÓBA mioch możliwości i jeśli nie zobaczycie żadnego zdjęcia, to znaczy że nadal nie umiem. :oops: A jeśli będzie, to jest to zdjęcie z naszej budowy, ale nieco nieaktualne.

 

Rocky, dziękuję za miłe słowa - zmobilizowałeś mnie do próby wklejenia zdjęć już dziś.

:wink:

[/img]http://img106.imageshack.us/img106/7549/obraz019zn2.th.jpg[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario ślicznie dziękuję :D

 

Elza23 jestem oczarowana. To będzie bardzo ładny dom! Myśle, że wszyscy się ucieszyliśmy widząc Twój domek, ale za dedykację bardzo dziękuję :D

Koniec października na przesadzanie drzewek to chyba ostatni dzwonek. One jeszcze muszą choć troszkę zdążyć się ukorzenić przed zimą. Może początek października byłby lepszy? Ja kiedyś miałam zakładany ogród ok 15 października. Na wiosnę roślinki pięknie rosły.

 

Dwa skrzydła po 2,50 x 1,55 m.

Oddam bezpłatnie !

Rocky jesteś dobrym duszkiem Grupy :D

 

Paweł i Renia niezłe tempo maja chłopaki. Chyba jesteście z nich zadowoleni, co? A jak z jakością ich pracy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich,interesują mnie firmy budowlane ,które wybudowały Wam domy,proszę o opinie.Zaczełem szukać ekip budowlanych,;ale sprawdzonych i polecanych przez Was.Jeśli ktoś z Was zna takie firmy jaj SŁAWBUD z Dziekanowa Leś.,czy firme pana BULIKA z Siedlec to poproszę o opinie. pozdrawiam Wiesiek

 

Jak możecie podać kogoś dobrego do wykonania STUDNI,oraz ELEKTRYKA,który załatwi kompleksowo warunki na przyłącze do działki. :roll: :p

 

Budowę rozpoczynam na wiosnę na WSPÓLNEJ W CHOTOMOWIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...