Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Chotomów Grupa


mik99

Recommended Posts

Cześć,

kochani - muszę się pochwalić! Wczoraj "na amen" skończyli nam więźbę. Więc jest już kształt domu. Panowie bardzo dobrze się spisali, pomijając to, że zeszło im się dwa razy dłużej niż obiecali - ale może nie zdawali sobie sprawy, że więźba jest taka skomplikowana. Ale z czystym sumieniem mogę ich polecić (chociaż jednych :lol: ). Aha, ale na ten rok już nie mają wolnych terminów, dopiero od wiosny. Gdyby ktoś chciał....

mik99 - wysłałam słówko na priva.

 

:D :D :D :D :D :D

 

http://img241.imageshack.us/img241/2885/p9260006as6.th.jpg' alt='p9260006as6.th.jpg'>

 

A czy mogłabyś powiedzieć ile kosztowała ich praca?

Mam bardzo mało informacji na ten temat, a już powinnam mieć kogoś umówionego.

Serdecznie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Chciałbym podzielić się mimi doświadczeniami co do więżby dachowej,ponieważ już jeden dom wybudowałem ,a teraz zamierzam zbudować drugi i nie popełnię takich błędów. Pytajcie czy firma suszy dzrzewo w suszarni/powinno mieć wilgotność 18%/-potem wysuszone drzewo/więżbe impregnuje się ciśnieniowo lub przez zanurzenie na kilkanaście godzin,dopiero taka więżba po wyschnięciu ma w sobie środek chemiczny ,po drugie więżba zamontowana na dachu surowa po czasie zaczyna się odkształcać,są przecieki w okolicach kominów,a latem w upalne dni słychać jak się napręża,odkształca=poprostu siedząc przed domem słyszałem pracę drewnianych elementów,dlatego ,że zamontowano surową ,nawet nie podsuszoną.Najpewniej kupować w dużych tartakach,bo oni posiadają odpowiedni sprzęt i technologię.

 

piszesz, że impregnowane zanurzeniowo drewno powinno kilkanaście godzin "kąpać się", ale czy można wierzyć w to co mówią sprzedawcy? jak sprawdzić, czy właściwie jest drewno zaimpregnowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

grazia111 - napisałam na priva...

Renatko - zeszło się fachowcom około miesiąca z tą więźbą, no ale dobrze, że już jest. Od wczoraj rosną kominy - mój mąż jest zachwycony kolorem klinkieru na komin - dawno nic Go tak nie zachwyciło. :lol: Jak to czasami niewiele potrzeba do szczęścia :p :p :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

grazia111 - napisałam na priva...

Renatko - zeszło się fachowcom około miesiąca z tą więźbą, no ale dobrze, że już jest. Od wczoraj rosną kominy - mój mąż jest zachwycony kolorem klinkieru na komin - dawno nic Go tak nie zachwyciło. :lol: Jak to czasami niewiele potrzeba do szczęścia :p :p :p

 

 

Mnie to wszystko zachwyca w budowaniu domu :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to wszystko zachwyca w budowaniu domu :oops:

 

No przecież nie powiem:"a nie mówiłam?" 8) :wink: :wink:

 

Grazia111 nie robisz więźby z Leszkiem?

 

 

Raczej z Leszkiem. Chociaż chcę mieć szerszy obraz na tą sprawę, bo być może nie zrobimy w tym roku dachu (kasa :cry: ) więc będę potrzebowała zrobić pełne deskowanie z papą i tutaj ktoś pisał, że zapłacił za taką usługę tyle, co my mamy wycenioną samą więźbę bez dodatkowego deskowania i papy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez kilka lat obecności w naszej grupie zaobserwowałam następujące zjawiska:

(...)

- osoby wykańczające swoje domki są coraz mniej aktywne (mają bardzo mało czasu, bo wykańczanie rzeczywiście może wykończyć - również inwestora),

 

Święte słowa, Marysiu, święte słowa :D

Ale czytam regularnie i czasem coś podrzucę. A jak wszystko skończymy, to może i jakieś zdjęcia - jak naprawimy cyfrówkę.

 

sonal - dzięki za namiar na instalatora, fajny gość, ale w końcu się nie przydał, bo nasz pierwotny (...) wykonawca się jednak wziął za robotę także u nas.

 

elza23, wieslaw=pyza - wysłałem namiary na priv, jeśli jeszcze potrzebujecie

 

renatka - a może by tak i do nas?Przez tory nie daleko...

 

Pozdrawiam po uropie,

 

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że dopiero zaczynam moją przygodę - Poszukuję sprawdzonego notariusza - mam zamiar kupić działkę na granicy legionowa i Jabłonnej

Proszę o pomoc

 

Pozdrawiam

Marek

 

 

Ostatnio korzystaliśmy z usług Krzysztofa Ruszkowskiego, ul. Piłsudskiego 31/326 w Legionowie, tel. 774 24 42. Może on?

Gdy kupowaliśmy działkę podpisywaliśmy akt u notariusza aż w Nowym Dworze Maz. Taka była sugestia sprzedającego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działka którą upatrzyłem powstaje właśnie na skutek scalenia, a następnie podziału, a chciałbym podpisać umowę przedwstępną (na działkę, której jeszcze nie ma) - trzema słowami - potrzebuję pomocy prawnika

 

Ups. Bigos.

Czyli jest kilku właścicieli? i z wszystkimi trzeba podpisać umowę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działka którą upatrzyłem powstaje właśnie na skutek scalenia, a następnie podziału, a chciałbym podpisać umowę przedwstępną (na działkę, której jeszcze nie ma) - trzema słowami - potrzebuję pomocy prawnika

 

Ups. Bigos.

Czyli jest kilku właścicieli? i z wszystkimi trzeba podpisać umowę?

 

 

To akurat nie jest problem - przy odrobinie dobrej woli ze strony sprzedających.

Ale najważniejsze jest (niestety przećwiczyłem na własnej skórze) spisanie umowy przedwstępnej U NOTARIUSZA !!

Umowę bez problemu znajdziesz w necie - a dlaczego u notariusza ??

Ja tego nie zrobiłem i kosztowało mnie to... kilkadziesiąt tysięcy złotych.....

Bo Panu sie odwidziało....

Także naprawde namawiam.

Uczcie się na błędach innych.....

 

Pozdrawiam

 

aha - tez polecam Ruszkowskiego - Legionowo, Błękitny budynek ostatnie piętro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...