Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Chotomów Grupa


mik99

Recommended Posts

[quote name="grazia111

No właśnie - ja też idę w tym kierunku, ale myśle sobie tak: jeśli wszyscy na około budują z ceramiki a jest to około 80% droższe to gdzieś tu musi być "pies pogrzebany"

No właśnie, gdzie ??[/quote]

 

 

80% droższe :o

to chyba przesada

 

Robiłem wstępne (podkreślam wstępne) podliczenie w przypadku mojego domu - i wyszło mi, że budowa z BK jest tańsza właśnie o tyle. Brałem pod uwagę również cement, piach i robociznę. Jak wszystko to zliczyć to wychodzi mniej/wiecej wlaśnie tyle. Zależy to od ilości bloczków (BK wychodzi mniej bo są wieksze), nie potrzeba piachu i tych takich tam (używasz kleju) a i majster chce mniej pieniędzy - bo robota łatwiejsza.

Faktycznie może 80% to przesada - ale tak czy inaczej - droższe i to znacznie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Robiłem wstępne (podkreślam wstępne) podliczenie w przypadku mojego domu - i wyszło mi, że budowa z BK jest tańsza właśnie o tyle. Brałem pod uwagę również cement, piach i robociznę. Jak wszystko to zliczyć to wychodzi mniej/wiecej wlaśnie tyle. Zależy to od ilości bloczków (BK wychodzi mniej bo są wieksze), nie potrzeba piachu i tych takich tam (używasz kleju) a i majster chce mniej pieniędzy - bo robota łatwiejsza.

Faktycznie może 80% to przesada - ale tak czy inaczej - droższe i to znacznie.

Pozdrawiam

 

Hmm... a ja się właśnie "przestraszyłam" kleju i stosowaliśmy normalną zaprawę. Nie robiłam kalkulacji z ceramiki, jakoś nam ten BK sam z siebie wyszedł - po prostu w projekcie byl Ytong, a że BK z Faelbetu był ok 50% tańszy niż Ytong to zrobiliśmy z faelbetowskich bloczków. Wiem tylko jedno - kazdy wykonawca jakiejkolwiek instalacji (elektryk, hydraulik) woli robic dziury w BK nic ceramice :wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam "GRUPĘ CHOTOMÓW"

Pochodzę z Legionowa, obecnie mieszkam w Warszawie ,ale zatęskniłem za starymi śmieciami , kupiłem działkę w Janówku 1 (osiedle przy kościele), papierologię mam na ukończeniu i na wiosnę 2007 chciałbym ruszyć z budową

Projekt "Perła" z IGN

Jak zapewne wiecie na tym etapie warto już rozglądać się za fachowcami....... i tu moja prośba o namiary na sprawdzone ekipy budowlane,składy budowlane itp.

PS:czy spełniam wymogi na nowego klubowicza....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem wstępne (podkreślam wstępne) podliczenie w przypadku mojego domu - i wyszło mi, że budowa z BK jest tańsza właśnie o tyle. Brałem pod uwagę również cement, piach i robociznę. Jak wszystko to zliczyć to wychodzi mniej/wiecej wlaśnie tyle. Zależy to od ilości bloczków (BK wychodzi mniej bo są wieksze), nie potrzeba piachu i tych takich tam (używasz kleju) a i majster chce mniej pieniędzy - bo robota łatwiejsza.

Faktycznie może 80% to przesada - ale tak czy inaczej - droższe i to znacznie.

Pozdrawiam

 

Hmm... a ja się właśnie "przestraszyłam" kleju i stosowaliśmy normalną zaprawę. Nie robiłam kalkulacji z ceramiki, jakoś nam ten BK sam z siebie wyszedł - po prostu w projekcie byl Ytong, a że BK z Faelbetu był ok 50% tańszy niż Ytong to zrobiliśmy z faelbetowskich bloczków. Wiem tylko jedno - kazdy wykonawca jakiejkolwiek instalacji (elektryk, hydraulik) woli robic dziury w BK nic ceramice :wink: :wink:

 

To jeszcze ja:

 

BK:

 

- jest dokładniejszy wymiarowo, można murować na tzw. klej (czyli zaprawę cienkowarstwową, co eliminuje mostki termniczne w miejscu grubych spoin z zaprawy tradycyjnej (cecha nieistotna w przypadku ściany wielowarstwowej), eliminuje trochę brudu z budowy (mniej cementu) i zmniejsza ilość wilgoci technologicznej - ściany krócej schną (co nie znaczy: bardzo krótko);

 

- lekki i miękki, łatwo się buduje, kształtuje, wyrabia nietypowe kształty - obróbka jak miękkiego drewna, cięcie zwykłą płatnicą;

 

- dosyć kruchy - łatwo obłupać go w transporcie, wymaga specjalistycznych kołków do wieszania ciężkich szafek na ścianach - ale wiszą na takowych spokojnie i pewnie;

 

- jak każdy materiał lekki źle izoluje akustycznie - na ściany wewnetrzne to kiepski wybór, IMHO najlepiej wewnątrz zastosować silikaty (na klej) lub cegłę pełną - ale to już wracamy do bardziej brudnej zaprawy tradycyjnej.

 

- BK - o czym mało się pisze - jest podatny na niewielkie zmiany wymiarów pod wpływem niskich lub wysokich temperatur - dlatego elewację bepośrednio na BK trzeba robić albo z grubego tynku wielowarstowowego (np Quickmix ma fajny - ale i drogi - system elewacyjny na BK) albo jak na ociepleniu - klej i siatka, na to tynk cienkowarstwowy (tej metody nie poleca żaden z producentów, ale znakomicie sprawdza się w praktyce, stosują ją nawet doradcy handlowi Xelli na własnych domach). Płytki na elewacji - tylko na klej elastyczny (CM 17 itp). Ale cały ten ustęp jest naprawdę istotny tylko dla ściany jednowarstowej;

 

- jest łatwy w produkcji, więc jest wielu tanich producentów. Polecałbym jednak wyroby markowe, choć taki Ytong - tylko na ścianę jednowarstwową (cena :-? );

 

- dobry BK nie boi się wody - ma strukturę zamkniętoporową, jak styropian, więc nie nasiąknie na deszczu (choć zawsze trochę wilgoci powierzchniowo złapie);

 

- biały jest zdrowy - lepiej unikać do budowy domu szarego, zawierającego popiół.

 

- można kleić glazurę bezpośrednio do ściany, bez obrzutki (pierwszej warstwy tynku) - choć zużywa się wtedy trochę więcej kleju do glazury

 

Ceramika:

 

- Znacznie bardziej wytrzymała na obciążenia (choć już pustaki - nie tak znacznie) - ale ta różnica w przypadku domów jednorodzinnych raczej nieistotna;

 

- Dobry murarz (trudno o takich) może wymurować ścianę na tyle ładnie, że można zostawić ją nietynkowaną (ale dotyczy to ściany z cegieł, pustaki nie są takie śliczne);

 

- Materiał ciężki (pustaki już nie tak bardzo), więc: dobra izolacyjność akustyczna, dobra akumulacyjność cieplna (zdolność utrzymywania temperatury)

 

- technologia produkcji wyklucza dokładną kalibrację cegieł/pustaków jak w przypadku BK - pozostaje wyłącznie zaprawa tradycyjna.

 

- ma opinię materiału szlachetniejszego, więc niektórzy rzeczoznawcy nieruchomości wyceniają wyżej domy z ceramiki;

 

- materiał twardy (w mniejszym stopniu dotyczy pustaków, w jeszcze mniejszym ceramiki poryzowanej, np: Porothermu) - wszystko pewnie wisi, ale wiercić trudno...

 

 

To tyle :)

 

Pozdrawiam,

 

Maciek

 

ps. Wybudowaliśmy z Ytonga 40 cm jednowarstwowo i od soboty już mieszkamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoję przed sporym dylematem - tzn właściwie zdecydowałem budować z betonu komórkowego ale - czy możecie wynotować mi wszystkie wady tego systemu ??

 

Dzięki

 

złodziejowi wystarczy dobra piła spalinowa aby wyciąć sobie w ścianie wejście do domu - tak tu piszą niektórzy

 

sonal... :o

 

bloczek tnie się łatwiej, niż cegłę - ale już ze ścianą wzmiankowany złodziej namordowałby się tak samo niezależnie od materiału. Zgodne opinie niezależnie uzyskane od policjanta z kryminalistyki i dwóch inżynierów budowlanych.

 

Pozdrawiam,

 

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoję przed sporym dylematem - tzn właściwie zdecydowałem budować z betonu komórkowego ale - czy możecie wynotować mi wszystkie wady tego systemu ??

 

Dzięki

 

złodziejowi wystarczy dobra piła spalinowa aby wyciąć sobie w ścianie wejście do domu - tak tu piszą niektórzy

 

 

Decyzję wyboru BK, czy ceramika podejmowaliśmy na wiosnę, ale pamiętam, że BK szybciej chłonie wilgoć i w miarę szybko trzeba ocieplać/kończyć budowę.

Naszą decyzję (wybraliśmy jednak ceramikę), jako trafną potwierdził nasz kierownik budowy, który gratulował wyboru. Może jeszcze fachowca zapytać o konkretne zalety, czy wady?

 

Chociaż Maciek Ślimak obszernie opisał.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) pamiętam, że BK szybciej chłonie wilgoć i w miarę szybko trzeba ocieplać/kończyć budowę.

 

Domy z przyzwoitego BK spokojnie przetrzymują zimę bez tynku na elewacji. Nie ma rzeczywistych zaleceń co do ich tynkowania przed zimą. To odnośnie ceramiki poryzowanej (PTH itp.) Murator i producenci zalecają choć wstępnie otynkować przed zimą - ale znam domy z PTH, które zimę lub dwie przestały z gołymi muraami i nie widać śladów uszkodzeń przez wilgoć.

 

Raz jeszcze: Każdy materiał na ściany jest dobry, każdy ma swoje wady, zalety, rzeszę fanów i grupę przeciwników. Wybór którejkolwiek technologii będzie wyborem prawidłowym (no, może poza szkieletem drewnianym... - ale to moje własne wątpliwości) - trzeba tylko wybrać pod kątem własnych preferencji.

 

Pozdrawiam,

 

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak troszkę nie na temat, ale chciałam się przywitać :)

 

Kupiona działeczka w Borowej Górze, start na jesień 2007- murarze już zaklepani, papierkologia w trakcie. Projekt: Lubczyk z pracowni Dom na 5.

 

Czy może jest tu ktoś jeszcze budujący się w tamtych jakże pięknych okolicach?

 

Pozdrawiam[/i]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziękuję za ciepłe przyjęcie

Mam małe pytanko , jak radzicie sobie z dojazdem do pracy w Warszawie,ile pochłania to czasu i jakie środki komunikacji wchodzą w grę.

Pozdrowienia dla wszystkich :D

 

Witaj

W gre wchodzą 3 środki lokomocji:

- Samochód

- Autobus prywatny

- Autobus MZA

i tak - samochód: po 7.00 robią się straszne korki w kierunku -> do W-wy. Na całej Modlińskiej i przed trasą Toruńską. Lepiej wyjechać wcześniej, niż później stać w korkach. W korku - około 1 godz. do centrum, ale nie ma reguły - jedna stłuczka i już jedziesz dwie...

Autobusy: Prywatny, szybszy, cieplejszy i... droższy. W MZA wolniej.

W zależności gdzie chcesz jechać, rozwinę temat :-)

 

Do niedawna jeżdżący autobanem i wstający o 5 rano...

Tinus i Linka

:-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

interesuje mnie trasa Janówek-W-wa Gdańska , a tak na marginesie jak długo czekaliście na warunki techniczne z gazowni ,bo to co dziś usłyszałem zwaliło mnie znóg, złożyłem podanie miesiąc temu w gmine Wieliszew, następnie przesłali to do Legionowa , a teraz do Warszawy i dowiedziałem się że czeka mnie dwa miesiące czekania , najgorsze jest to że jest to ostatni papier potrzebny mi do złożenia wniosku o pozwolenie na budowę.... :evil:

Ps. architekt podpowiedział mi żeby spróbować wystąpić o pozwolenie a świstek dostarczyć póżniej.....

Może ktoś z was praktykował takie działanie....

Co sądzicie o urzędnikach w starostwie, są przychylni czy raczej nie

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...