Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Chotomów Grupa


mik99

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich, w tym nowych - i ślicznie dziękuję za gratulacje :)

 

manykes - dochodzi jeszcze pociąg - z tym, że dostępny z Chotomowa lub Legionowa, Jabłonna nie ma stacji. Warunki jak na polskiej kolei, wlecze się przez Żerań, bo kiepskie tory - ale wg rozkładu z Janówka do W-wy Gdańskiej jedzie 50 min.

 

renatka - a bo ja taki skromny jestem ;) :D

 

Teba - jeśli się jeszcze nie zorientowałaś: będziesz budować się blisko Rocky'ego, a to bardzo cenna okoliczność :)

 

Pozdrawiam,

 

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już się przeprowadziliśmy, to czas na budowlankę... :roll:

 

Szukam przyzwoitej ekipy cieśli na małą robotę - daszek nad altaną śmietnikową. Mury stoją, a umówieni z dawna cieśle, którzy sami ocenili robotę na dwa dni, nie mogą dotrzeć, bo bez przerwy mają jakieś obsuwy. Macie kogoś wartego polecenia?

 

Pozdrawiam,

 

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domy z przyzwoitego BK spokojnie przetrzymują zimę bez tynku na elewacji. Nie ma rzeczywistych zaleceń co do ich tynkowania przed zimą. To odnośnie ceramiki poryzowanej (PTH itp.) Murator i producenci zalecają choć wstępnie otynkować przed zimą - ale znam domy z PTH, które zimę lub dwie przestały z gołymi muraami i nie widać śladów uszkodzeń przez wilgoć.

 

 

Oczywiście, że ściany przetrzymują zimę. Informację o tym, że BK nie może stać nieocieplony przez kilka sezonów zasięgnęłam z poradników fachowych. Nie chodzi o widoczne uszkodzenia tylko o zmniejszenie jego parametrów. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domy z przyzwoitego BK spokojnie przetrzymują zimę bez tynku na elewacji. Nie ma rzeczywistych zaleceń co do ich tynkowania przed zimą. To odnośnie ceramiki poryzowanej (PTH itp.) Murator i producenci zalecają choć wstępnie otynkować przed zimą - ale znam domy z PTH, które zimę lub dwie przestały z gołymi muraami i nie widać śladów uszkodzeń przez wilgoć.

 

 

Oczywiście, że ściany przetrzymują zimę. Informację o tym, że BK nie może stać nieocieplony przez kilka sezonów zasięgnęłam z poradników fachowych. Nie chodzi o widoczne uszkodzenia tylko o zmniejszenie jego parametrów. :-?

 

A to przepraszam - znaczy sam gdzieś to przegapiłem :)

 

Pozdrawiam,

 

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można czekać do zimy, że ceny spadną, ale co z więźbą? Narażona na opady, mrozy i w ogóle.

 

To może deskowanie ,papowanie i przeczekanie :-? My tak zrobiliśmy-trochę drożej :(

 

Slimak Maciek - gratulujemy

 

Teba i manykes - witamy Was w grupie

 

carpedijem-jak tam z ekipą :-? Coś nie masz szczęścia do budowlańców. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

interesuje mnie trasa Janówek-W-wa Gdańska , a tak na marginesie jak długo czekaliście na warunki techniczne z gazowni ,bo to co dziś usłyszałem zwaliło mnie znóg, złożyłem podanie miesiąc temu w gmine Wieliszew, następnie przesłali to do Legionowa , a teraz do Warszawy i dowiedziałem się że czeka mnie dwa miesiące czekania , najgorsze jest to że jest to ostatni papier potrzebny mi do złożenia wniosku o pozwolenie na budowę.... :evil:

Ps. architekt podpowiedział mi żeby spróbować wystąpić o pozwolenie a świstek dostarczyć póżniej.....

Może ktoś z was praktykował takie działanie....

Co sądzicie o urzędnikach w starostwie, są przychylni czy raczej nie

pozdrawiam

 

 

Z tego co pamiętam to dawali tydzień lub dwa na uzupełnienie dokumentów,czas liczony od wezwania dostarczonego listem poleconym z gminy.Jeśli się przekroczyło termin, to trzeba było składać ponownie dokumenty o pozwolenie. :wink: Ale od marca może cosik się zmieniło :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

carpedijem- nie poddawaj się, na jakim etapie jesteś, już coś jest zaczęte , czy dopiero szukasz ekipy tak jak ja.........?

Może odwiedż moje przyszłe osiedle przy kościele, tam w tej chwili prowadzonych jest kilka budów , może tam kogoś znajdziesz odpowiedniego, ja tak zamierzam zrobić(pochodzić po budowach i pogadać z ludżmi)

pozdrawiam i trzymam kciuki :D :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, tak krótko tu jestem, a już szukam u Was pomocy :)

 

poszukuje pracowni, która w normalnej cenie zaadaptuje projekt domu, jak już wspominałam działka jest w Borowej Górze (jako kompletny laik wtych sprawach słyszałam, że ma to jakieś znaczenie)

 

Czy macie może namiary na taką osobę? Póki co znalazłam Pana, ktory podejmie się tego za 800 zł, ale już wiem że można to zrobić taniej.

 

Będę bardzo wdzięczna za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również dziękuje za ciepłe przywitanie. Jeśli chodzi o to forum to dopiero powoli się tu ze wszystkim zapoznaje i już wiem o dwóch osobach z Borowej :) a dziś zaczęła się zabawa z uzyskiwaniem papierów :)[/i]

Witaj Teba!

Chętnie służę sąsiedzką pomocą :), nasza budowa dobiega końca, więc sporo ścieżek już wydeptałem :wink: .

 

A dzięki Chotomów Grupie było dużo łatwiej, postaram się zatem nie pozostac dłużnym :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukuje pracowni, która w normalnej cenie zaadaptuje projekt domu, jak już wspominałam działka jest w Borowej Górze (jako kompletny laik wtych sprawach słyszałam, że ma to jakieś znaczenie)

 

Czy macie może namiary na taką osobę? Póki co znalazłam Pana, ktory podejmie się tego za 800 zł, ale już wiem że można to zrobić taniej.

 

Będę bardzo wdzięczna za pomoc :)

 

Zakupiony gotowy projekt domu nalezy poddać adaptacji. To powinno oznaczać dostosowanie przez architekta konstrukcji domu (w szczególności fundamentów) do konkretnych warunków terenowych. I w tym sensie ma znaczenie, gdzie położona jest działka. Teoretycznie powinno się uwzględnić specyfikę konkretnej działki, ale w praktyce chyba mało który architekt tak czyni, a kieruje się wyłącznie ogólnym położeniem. Po dostosowaniu projektu gotowego do warunków terenowych architekt opatruje wszystkie gzemplarze projektu odpowiednimi pieczątkami i podpisami i jednocześnie sporządza plan zagospodarowania działki tzn. jak na działce będzie umiejscowiony budynek. 800zł za tą usługę to myślę, że w miarę dobra cena, dwa lata temu miałem najniższą ofertę za 700zł.

 

W tym miejscu tylko krótko dodam, że w celu sporządzenia planu zagodpodarowania działki będą potrzebne mapki do celów projektowych, które należy zamówić u geodety (ok. 650zł), a przy samym umiejscawianiu budynku należy wziąć pod uwagę wymagania określone miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, z którego w gminie należy wziąć wyciąg.

 

W ramach adaptacji projektu warto jednocześnie od razu wprowadzić wszelkie planowane zmiany w projekcie. Architekt wrysowuje te zmiany na czerwono w projekt. Wprowadzenie zmian w projekcie to oczywiście dodatkowe koszty.

 

Może trochę zbyt zagmatwanie napisałem jak na początek, ale pytaj śmiało, to będziemy wyjasniać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podanie o wypis/wyrys z planu zagospodarowania przestrzennego już zostało złożone i ma w ciągu 2 (3?) tygodni. Wydawało mi się, że taką adaptację można zrobić taniej, ale może z czymś to pomyliłam :/

 

Zmian w projekcie nie planujemy, choć kto wie co wymyślimy do tego czasu :)

 

 

Dzięki Rocky! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rocky -> jak tam twój kominek? Zamierzam tymczasowo użytkować "goły" wkład (bez obudowy) - czy też tak robiłeś? Jesli tak, to napisz o tym w paru zdaniach.

Przede wszystkim kominek to wspaniała sprawa, cieszę się, że go mamy !!! Uruchamiałem kominek dopiero po zabudowaniu, więc niewiele Ci podpowiem. Istotniejsze uwagi padają chyba w zadanym przez Ciebie wątku na ten temat :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie używam " goły " wkład kominkowy Działa dobrze Jest ciepło

Temperatura rośnie do około 24 K Rano jest około 21,5 - 22 K Rozpalam około godziny 15:30 - 16:30 Palę stęplami, które zostały po budowie

Szyba co prawda brudzi się, ale jeśli po każdym paleniu przemyje się ją to sadza schodzi bardzo dobrze Starczy 2 minuty i szyba czysta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...