Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Chotomów Grupa


mik99

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Kochani, tak krótko tu jestem, a już szukam u Was pomocy :)

 

poszukuje pracowni, która w normalnej cenie zaadaptuje projekt domu, jak już wspominałam działka jest w Borowej Górze (jako kompletny laik wtych sprawach słyszałam, że ma to jakieś znaczenie)

 

Czy macie może namiary na taką osobę? Póki co znalazłam Pana, ktory podejmie się tego za 800 zł, ale już wiem że można to zrobić taniej.

 

Będę bardzo wdzięczna za pomoc :)

 

My też płaciliśmy 800 zł netto. Dzwoniłam jeszcze do kilku pracowni, ale było tylko drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

My płaciliśmy 500. Nie wiem, czy tanio, czy nie, ale jeśli jesteś zainteresowany enickman, to podam.

 

W Warszawie w jednym biurze chcieli 700 zł, wiec jak coś to się uśmiechnę

 

Mam jeszcze jedno pytanko - co jest potrzebne w firmie sprzedającej (i wykonującej) pokrycia dachowe, żeby wycenić koszt dachu - czy musi to być projekt, czy wystarczy prezentacja projektu z internetu?Boję się błędnego koła:

Nie kupię projektu, zanim nie będę wiedział jaki dach ma mieć dom. Nie będę wiedział z czego zrobić dach dopóki nie wycenią mi różnych wariantów. Nie wycenią mi różnych wariantów dopóki nie kupię i nie dostarczę projektu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już niedługo będziemy mieli STEMPLE na zbyciu po 3zł/szt.

 

http://img348.imageshack.us/img348/2079/2110061512ov9.th.jpghttp://img200.imageshack.us/img200/7330/2110061518bj0.th.jpg

a dziś do końca pojawiły się ściany SZCZYTOWE i od poniedziałku jedziemy z ZAPAŁKAMI na dach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanko - co jest potrzebne w firmie sprzedającej (i wykonującej) pokrycia dachowe, żeby wycenić koszt dachu - czy musi to być projekt, czy wystarczy prezentacja projektu z internetu?

 

Potrzebują rzut dachu.

Nie kupię projektu, zanim nie będę wiedział jaki dach ma mieć dom.

A tego to jakoś nie rozumiem... :roll: kupujesz projekt ze względu na pokrycie dachu? Dachu nie trzeba pokrywać dokładnie tym, co jest w projekcie.

 

I jeszcze jedna taka moja uwaga w temacie (z cyklu: mądry Polak po szkodzie"): zanim zdecydujecie sie na zakup dachówki upewnijcie się, ze będziecie mogli zwrócic nadwyzki. Moze trzeba by podpisac jakas umowe?

Nie wiem czy mozna zrobic tak, ze np przy zakupie placi sie załóżmy 80% a reszte po rozliczeniu materiałów po skonczeniu roboty... :-?

Miałam robiona wycenę przez handlowca z firmy Zapolski - kupiłam u nich dachówkę, została mi jej cala paleta - nie mogę jej zwrócić :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam wykonawcy.

Prace planuje rozpocząć na wiosnę 2007.

Pojekt agnieszka z pracowni MG Projekt wersja pomniejszona.

 

http://www.mgprojekt.com.pl/domki/agnieszka/wersje/agnieszkap3.pdf

 

http://www.mgprojekt.com.pl/domki/agnieszka/agnieszka1.xls

 

Wstępne większość kosztów można określić na podstawie informacji zamieszczonych w linkach.

 

Proszę o odpowiedź

Budowa na Białołęka Choszczówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupię projektu, zanim nie będę wiedział jaki dach ma mieć dom.

A tego to jakoś nie rozumiem... :roll: kupujesz projekt ze względu na pokrycie dachu? Dachu nie trzeba pokrywać dokładnie tym, co jest w projekcie.

(

 

Wiekszosc projektow gotowych jest wymiarowanych na dach z dachowek. Ma mocniejsze sciany, czasami dodatkowe sciany nosne

Oczywiscie mozna zmienic pokrycie na lzejsze, tylko wtedy niepotrzebnie nadkladamy materialu na sciany

Jezeli zdecyduje sie klasc blache albo gont, to wtedy zaczne zastanawiac sie nad indywidualnym projektem (nie mowiac o kolejnej opcji - "kanadyjczyk" - jednym z powodow przeciw dla mnie jest niemoznosc polozenia ciezkiego dachu, ale moze sie okazac, ze na dachowke mnie i tak nie stac)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co sądzicie o ogrzewaniu podłogowym na całym parterze....

może ktoś rozważał taki system ogrzewania, albo wykonał....

proszę o sugestie.. :roll:

pozdrawiam wszystkich :p

 

Rozważyliśmy, zainsalowaliśmy (poza 1 małym pokojem, który teraz zapewne też by poszedł pod podłogówkę). A jak to działa to tak powinnam mniej więcej za tydzień wiedzieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co sądzicie o ogrzewaniu podłogowym na całym parterze....

może ktoś rozważał taki system ogrzewania, albo wykonał....

proszę o sugestie.. :roll:

pozdrawiam wszystkich :p

 

 

My planujemy zrobić ogrzewanie podłogowe na parterze- rurki z ciepłą wodą.

Słyszałam, że to niezdrowe na stawy, ale na razie nie zmieniliśmy planów w tym względzie.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co sądzicie o ogrzewaniu podłogowym na całym parterze....

może ktoś rozważał taki system ogrzewania, albo wykonał....

proszę o sugestie.. :roll:

pozdrawiam wszystkich :p

 

Rozważyliśmy, zainsalowaliśmy (poza 1 małym pokojem, który teraz zapewne też by poszedł pod podłogówkę). A jak to działa to tak powinnam mniej więcej za tydzień wiedzieć :)

 

 

 

OOOOOOOOOO! To już ? przeprowadzacie się ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My planujemy zrobić ogrzewanie podłogowe na parterze- rurki z ciepłą wodą.

Słyszałam, że to niezdrowe na stawy, ale na razie nie zmieniliśmy planów w tym względzie.

 

Podobno tak ale tam gdzie się śpi. Poza tym moim zdaniem rozwiązanie jest sympatyczne. Przy takim ogrzewaniu występuje zupełnie inny rozkład temperatur.

 

Moja rada: jeśli podłogówka - to żadnego drewna na podłogach, coś za coś..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...