Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Chotomów Grupa


mik99

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Wcale nie jest prawdą, że im głębsza studnia tym woda jest lepsza. No chyba, że mówimy o głębokościach 30 m i więcej.

 

Drobna dygresja nie zwiazana z budowaniem:

- tyle, ze tzw. wody oligocenskiej nie powinno trzymac sie w baniaczkach dluzej niz 2 gora 3 dni

Pozniej walory zwiazane z czystoscia chemiczna nic nie znacza wobez zanieczyszczen biologicznych

 

Tak, jestem tego świadoma. Woda stała 1,5 czasem 2 doby. Musiałam odpędzać chętne na dobrą herbatkę koleżanki :wink: :wink: :wink:

 

 

Enickman na szczęście na naszym forum i w naszej grupie rozmawiamy nie tylko o budowie :D .

Całe szczęście, bo nie mogłabym odezwać się ani słowa i tylu wspaniałych ludzi bym nie poznała osobiście, których poznałam :D

Jeszcze nie buduję. Mam nadzieję, że Ci to nie przeszkadza i nie odczuwasz tego jako zaśmiecanie wątku :wink: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wodę to mam zarówno wodociąg jak i własne ujęcie - zostało po budowie Woda z głębokości 12,5 m całkiem smakowo niezła

Sąsiad ,który robił mi studnie ma u siebie na 16,5 m i mówił, że jego woda jest gorsza

W rejonie Legionowa jest dużo różnych warst wodonośnych i starczy nieraz 10 m w lewo lub w prawo albo 3 m głębiej i jesteśmy w innej warstwie Ze względu na przeważające piaski w okolicy woda jest pozbawiona zanieczyszczeń mechanicznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do wtajemniczonych - ile mnie będzie kosztować podłączenie wody, gazu i prądu - mam do mediów około 100m?

 

Będę miał 4 działkę w rzędzie, wiem, że moi sąsiedzi też się będą starać o media - czy można takie wnioski złożyć wspólnie? czy byłoby wtedy taniej?

 

No właśnie - ja mam problem z prądem (na gaz nie liczę, a wode mam "po sobą" :-) - ze studni.

Do prądu mam ze 300 metrów - i puki nie zbierze się więcej osób (czyli nie kupią działek pomiędzy mną i transformatorem i nie zaczną budować) to nic z tego.

 

Ma ktoś jakieś wielkie i mocne "wtyki" (nomen-omen) w Legionowie w elektrowni ??

Tak czy inaczej wystąp o warunki do ZE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do wtajemniczonych - ile mnie będzie kosztować podłączenie wody, gazu i prądu - mam do mediów około 100m?

Będę miał 4 działkę w rzędzie, wiem, że moi sąsiedzi też się będą starać o media - czy można takie wnioski złożyć wspólnie? czy byłoby wtedy taniej?

No właśnie - ja mam problem z prądem (na gaz nie liczę, a wode mam "po sobą" :-) - ze studni.

Do prądu mam ze 300 metrów - i puki nie zbierze się więcej osób (czyli nie kupią działek pomiędzy mną i transformatorem i nie zaczną budować) to nic z tego.

Ma ktoś jakieś wielkie i mocne "wtyki" (nomen-omen) w Legionowie w elektrowni ??

Tak czy inaczej wystąp o warunki do ZE

 

Ja już po, nawet zapłaciłem drobne (w sumie - blisko) 2 tysie ;-) i co z tego ??

Zupełnie nic.

Kupiłem agregat i z tego buduje. Ale moja żonka może nie zrozumieć, że jak czajnik to musi radio wyłączyć, a jak żelazko to po ciemku :-D :-D :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slyszalem, ze w okolicach Jablonny woda ma duzo zelaza (albo manganu) i jak ma sie wode z wlasnego ujecia, to cyt. "lepiej bialych fug w lazience nie dawac) - czy ktos to moze potwierdzic?

 

Tak, to prawda.

Wiele lat temu robiłem badania i wyszło, że jest dużo żelaza.

Poza tym widać to w codziennym życiu.

Łazienkę trzeba częściej szorować :-D a poważnie - lepiej fugi pokryć "Delfinem" Atlasa i tak na ciemno nie zachodzą.

Bez przesady, ale jednak

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tinus i Linka

Mam nadzieję że teraz jest dobrze?

A jeśli chodzi o prąd to napisz o przyspieszenie no i może pogadaj z chłopakami z ZE( może dasz im coś zarobić - nie chodzi o łapówkę tylko np przyłącze)

 

Jest super.

Gadałem z jednym,

stanęło na......

20 tyś. pln :evil:

Muszę to jakoś inaczej załatwić

ale nie wiem jeszcze jak :roll:

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Woda - mamy studnię - zrobienie + materiał około 1100 zł.

 

pozdrawiam

 

Z ciekawości zapytam. Odwiert na ile metrów wgłąb będzie? U nas ma to być ok. 16m.

 

Pozdrawiam

 

 

12 metrów

 

Tinus i Linka pisaliście o wolnych działkach obok siebie. Moi znajomi szukali działki, jeśli jest to sprawa aktualna to bardzo proszę o namiary - tylko, czy przy samej działce stoi transformator?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzisiaj powiało zimą A jak zima to na forum coraz więcej tematów kominkowych, kominowych, kotłowych Jak mam czas to czytam te wątki bo interesuję się szeroko pojętym ogrzewaniem

Wiem, że przynudzam bo to temat na Wymianę Doświadczeń, ale chciałem Was zapytać

Czy, ktoś z Was podejmując decyzję o kupnie kotła brał/bierze pod uwagę możliwości jakie daje sterowanie tym kotłem oraz pompami?

Chodzi mi o możliwości sterownika wbudowanego / zewnętrznego / dedykowanego

Co skłania Was do wyboru konkretnego kotła / kominka?

- konfort

- oszczędność przy zakupie

- oszczędność w eksploatacji

- marka

- opinnia innych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzisiaj powiało zimą A jak zima to na forum coraz więcej tematów kominkowych, kominowych, kotłowych Jak mam czas to czytam te wątki bo interesuję się szeroko pojętym ogrzewaniem

Wiem, że przynudzam bo to temat na Wymianę Doświadczeń, ale chciałem Was zapytać

Czy, ktoś z Was podejmując decyzję o kupnie kotła brał/bierze pod uwagę możliwości jakie daje sterowanie tym kotłem oraz pompami?

Chodzi mi o możliwości sterownika wbudowanego / zewnętrznego / dedykowanego

Co skłania Was do wyboru konkretnego kotła / kominka?

- konfort

- oszczędność przy zakupie

- oszczędność w eksploatacji

- marka

- opinnia innych

 

Witam

 

Ja osobiście wybiorę piec firmy Brotje.

Wszystko wyjaśnią i cenowo są też dobrzy w firmie BIMs PLUS

http://www2.bimsplus.com.pl/oddzialy/3038.html

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slyszalem, ze w okolicach Jablonny woda ma duzo zelaza (albo manganu) i jak ma sie wode z wlasnego ujecia, to cyt. "lepiej bialych fug w lazience nie dawac) - czy ktos to moze potwierdzic?

 

Ja, niestety :wink: :D , nie mogę tego potwierdzić.....

Ale może dlatego, że mieszkam w Jabłonnie, a nie w okolicach :wink:....

 

A tak na poważnie: przez ok. 1,5 roku użytkowania własnej studni nie zauważyłam żadnych widocznych gołym okiem oznak zażelazienia wody. No i dobrze... i mam nadzieję, że tak zostanie....

Maria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy, ktoś z Was podejmując decyzję o kupnie kotła brał/bierze pod uwagę możliwości jakie daje sterowanie tym kotłem oraz pompami?

Chodzi mi o możliwości sterownika wbudowanego / zewnętrznego / dedykowanego

Co skłania Was do wyboru konkretnego kotła / kominka?

- konfort

- oszczędność przy zakupie

- oszczędność w eksploatacji

- marka

- opinnia innych

My wybierając braliśmy pod uwagę :

1.mozliwość sterowania ale wew.

2.oszczędność w eksploatacji

3.oszczędność w zakupie :-? :wink: przy PC chyba nie oszczędność zakupowa.Jednak cena pompy miała wpływ na wybor .

4.komfort użytkowania-jak najbardziej tak....

5..marka -niekoniecznie

Chodziło o wygodę w przyszłości.O wyborze PC zadecydował głównie brak gazu,który trzeba by ciągnąć aż 150m plus te wszystkie papierki ,które trzeba załatwiac i użeranie się z urzędasami. :)Brrrr......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzisiaj powiało zimą A jak zima to na forum coraz więcej tematów kominkowych, kominowych, kotłowych Jak mam czas to czytam te wątki bo interesuję się szeroko pojętym ogrzewaniem

Wiem, że przynudzam bo to temat na Wymianę Doświadczeń, ale chciałem Was zapytać

Czy, ktoś z Was podejmując decyzję o kupnie kotła brał/bierze pod uwagę możliwości jakie daje sterowanie tym kotłem oraz pompami?

Chodzi mi o możliwości sterownika wbudowanego / zewnętrznego / dedykowanego

Co skłania Was do wyboru konkretnego kotła / kominka?

- konfort

- oszczędność przy zakupie

- oszczędność w eksploatacji

- marka

- opinnia innych

 

Witam

 

Ja osobiście wybiorę piec firmy Brotje.

Wszystko wyjaśnią i cenowo są też dobrzy w firmie BIMs PLUS

http://www2.bimsplus.com.pl/oddzialy/3038.html

Pozdrawiam

Będ zie to atmosferyczny czy kondensat i jak będziesz go sterował-"pogodówka" / 'pokojówka" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy, ktoś z Was podejmując decyzję o kupnie kotła brał/bierze pod uwagę możliwości jakie daje sterowanie tym kotłem oraz pompami?

Chodzi mi o możliwości sterownika wbudowanego / zewnętrznego / dedykowanego

Co skłania Was do wyboru konkretnego kotła / kominka?

- konfort

- oszczędność przy zakupie

- oszczędność w eksploatacji

- marka

- opinnia innych

My wybierając braliśmy pod uwagę :

1.mozliwość sterowania ale wew.

2.oszczędność w eksploatacji

3.oszczędność w zakupie :-? :wink: przy PC chyba nie oszczędność zakupowa.Jednak cena pompy miała wpływ na wybor .

4.komfort użytkowania-jak najbardziej tak....

5..marka -niekoniecznie

Chodziło o wygodę w przyszłości.O wyborze PC zadecydował głównie brak gazu,który trzeba by ciągnąć aż 150m plus te wszystkie papierki ,które trzeba załatwiac i użeranie się z urzędasami. :)Brrrr......

Sam myślałem o pompie ciepła, ale dwa lata temu sprawa wyglądała trochę inaczej - nie było pewności, że instalacja na 100% się sprawdzi w realu no i ceny a rura gazowa przechodzi przez naszą działkę więc wybór nasuwał się sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzisiaj powiało zimą A jak zima to na forum coraz więcej tematów kominkowych, kominowych, kotłowych Jak mam czas to czytam te wątki bo interesuję się szeroko pojętym ogrzewaniem

Wiem, że przynudzam bo to temat na Wymianę Doświadczeń, ale chciałem Was zapytać

Czy, ktoś z Was podejmując decyzję o kupnie kotła brał/bierze pod uwagę możliwości jakie daje sterowanie tym kotłem oraz pompami?

Chodzi mi o możliwości sterownika wbudowanego / zewnętrznego / dedykowanego

Co skłania Was do wyboru konkretnego kotła / kominka?

- konfort

- oszczędność przy zakupie

- oszczędność w eksploatacji

- marka

- opinnia innych

 

Witam

 

Ja osobiście wybiorę piec firmy Brotje.

Wszystko wyjaśnią i cenowo są też dobrzy w firmie BIMs PLUS

http://www2.bimsplus.com.pl/oddzialy/3038.html

Pozdrawiam

Będ zie to atmosferyczny czy kondensat i jak będziesz go sterował-"pogodówka" / 'pokojówka" ?

 

Kondesacyjny plus kominek z płaszczem wodnym wszystko w układzie nisko temperaturowym (podłogówka plus trochę większe grzejniki) sterowanie pogodówka (brotje ma już w standarcie plus jeden dwa czujniki w sypialniach.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...