Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Chotomów Grupa


mik99

Recommended Posts

na nas Aglobud się WYPIOŁ { a było nas 5 do wspólnych zakupów }a ceny też kosmiczne

taniej było w Zakpolu,Dachmurz,Isobud-zie

tak więc z doświadczenia nie polecamy :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

 

ps...trwa bum budowlany i większość hurtowni ma takie obłożenie klientów że 1 w tą czy tamtą nie robi im różnicy .....{ ciekawe tylko co będzie jak bum się skończy a opinia zostanie }

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

O Bożej Woli już pisałam. A w Aglobudzie to ostatnio spuszczają wszystkich na bambus. Jak kto z nimi nie buduje całego domu to mówią że mają mało towaru i trzymają dla "swoich" klientów. Więc chyba już na mnie nie zarobią. Jeśli chodzi na przykład o bloczki betonowe (czy fundamentowe) - Aglobud sprzedaje po 2,70 (cena sprzed 2 tyg) - no i chce za traznsport do Janówka 30 zł (albo 40 - nie pamiętam dokładnie), natomiast Kruszbud po 2,30zł z dowozem w cenie... Wybór był prosty w tym przypadku. Jeśli chodzi o porównianie cen - różnie to wychodzi. Często ci którzy mieli taniej materiał - brali za transport... zależy od materiałów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podpisywał ktoś z was umowę z hurtownią budowlaną,na kompleksową dostawę materiałow na budowę,bo ostatnio zostawiłem projekty domu do wyceny materiałow na budowę na razie w Aglobudzie i Dachmurze. Czy myślicie że warto w ten sposób ,zaopatrywać się w materiały,a może po trochu z każdej hurtowni........... :o

już mam mętlik w głowie........ :roll:

co lepiej się opłaca biorąc pod uwagę,małą ilość materiałów budowlanych na rynku...?

Carpedijem- gdzie jest ten Kruszbud-proszę o namiar... 8)

pozdrawiam wszystkich :p :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a, tak na marginesie , w sobotę podpisałem umowę z ekipą budowlaną, na stan surowy,z przykryciem folią; 34500 zł , budynek z głębokim podpiwniczeniem całkowitym,pow.uż.240m2 ,co sądzicie o tej cenie, czy przypadkiem nie przepłacam...?

dodam,że to najniższa cena z kastingu który przeprowadziłem.... :roll: ,

czekam na opinie i pozdrawiam...... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do zaopatrywania się w 1 HURTOWNI to chyba się nie opłaca bo WARUNKI na wszystko i tak nie zawsze będą korzystne choć jest to WYGODNE i nie czasochłonne, teraz to i tak większość Hurtowni przywozi wszystko na telefon { trzeba się pojawić u nich 1 lub 2 i sprawa załatwiona zobaczą tylko z kim mają do czynienia}

co do wyceny EKIPY to według nas jest OK { na naszym rynku MAZOWIECKIM Budowlańcy zaczęli już dawno się CENIĆ }

 

GRATULACJE I POWODZENIA w nowym roku budowlanym :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

 

ps " u nas postawienie Stanu Surowego Otwartego zajeło Ekipie 9 tyg... razem z Więźbą i Deskowaniem, sam wszystkie materiały na budowe załatwiałem,szukałem,kombinowałem bo czasami tam gdzie najbliżej to nie było, w sumie CZAS jaki na to poświęciłem można by było określić 10 dniami roboczymi i jako laik { 1 dom stawiamy} nie jest to takie straszne, podstawa to DOBRA EKIPA "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt trudno się znaleźdz .... tak jak w cenach

Zmiany cen materiałów i robocizny = bum budowlany Czy tak jest w Waszych odczuciach?

 

Według mnie bum budowlany zaczął się,ale częściowo nakręcany jest chyba przez prasę i TV :-? .Także galopujące ceny mieszkań -robią swoje.Przecież w obecnej chwili bardziej opłaca się budować domy niż pchać w zakup mieszkania :wink:

 

 

manykes - co do ceny za wybudowanie to też uważam ,ze nie jest to cena zła.Zwłaszcza że z miesiąca na miesiąc ekipy cenią się.Moja ekipa w lutym tego roku nie miała jeszcze zaklepanych terminów.Z tego co wiem to na przyszły rok już mają nagranych parę budów.A im większe zainteresowanie inwestorów tym większe ceny za budowę.

 

Jeśli masz trochę czasu i możesz sobie pozwolić na dzwonienie po hurtowniach i szukanie tańszych materiałów -to lepszym rozwiązaniem będzie jak sam będziesz zamawiał.No chyba ,że nie chcesz się bawić w zaopatrzeniowca i ten czas wolisz poświęcić na inne przyjemniejsze sprawy :lol:

Tak więc sam musisz podjąć decyzję czy iść na łatwiznę czy nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowałem się na współpracę z tymi samymi dostawcami.

Za każdym razem negocjuje cenę ale:

- nie muszę po raz kolejny tłumaczyć jak dojechać.

- jak powiem zrzućcie towar po "lewej od brzozy" albo "po prawej od kibla" - to wystarczy - wszystko wiedzą

- za każdym razem negocjuję coraz niższą cenę (!) - przecież jestem lojalnym, stałym klientem :-)

- Tak jak dzisiaj rozmawiałem z Pawłem i Renią - kupiłem ostatnio drożej niż gdzie indziej cegły. ALE - dowóz gratis (bo przecież stały klient :-D ) - i to był strzał w dziesiątkę - ciężarówka kopała się ze 3 razy, ale słowo to słowo - więc po jednej palecie wozili ;-) zajęło im to 1.5 dnia :-D :-D

- Oczywiście nie wiążę się zadnymi umowami - jeśli gdzieś będzie atrakcyjniej - to tym lepiej dla mnie

- No i sprawa płatności. W moim składzie czekają na kasę koło tygodnia. I nie robią scen - bo wiedzą, że przyjadę i zapłacę (Jestem facetem pracującym i często tylko w sobotę mogę ogarniac tematy - niestety dzień coraz krótszy :-) Wychodzę jak ciemno, przychodzę jak ciemno. A tak jak Paweł i Renia - jestem w stanie podwyższonej gotowości (patrz stopka :-) ) więc musze być w zasięgu :-)

 

Krótko mówiąc - dla mnie układ doskonały. A jeśli w sumie wyjdzie drożej o 1% to się nie zastrzele. Mam święty spokój i gwarancję solidności.

 

ale np: więźbę zamówiłem (za namową mojego super, super majstra) gdzieś daleko (właściwie to majster zamówił w jednym z mazurskich tartaków - sprawdzona solidność, dobra impregnacja, etc..) - także jednak oglądam się za "okazjami"

 

Pozdrawiam "mgliście" :-) :-D :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podpisywał ktoś z was umowę z hurtownią budowlaną,na kompleksową dostawę materiałow na budowę,bo ostatnio zostawiłem projekty domu do wyceny materiałow na budowę na razie w Aglobudzie i Dachmurze. Czy myślicie że warto w ten sposób ,zaopatrywać się w materiały(...)

 

a co zrobisz jesli w owej hurtowni zabraknie potrzebnego ci materiału, np. cegły? będziesz czekał na nową dostawę?

ja miałem w miarę komfortową sytuację bo 3 hurtownie w pobliżu a i tak zdarzało sie ze w żadnej z nich nie było tego, co było mi w danej chwili niezbędne aby robota nie stanęła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sąsiadów zza miedzy.

 

Może ktoś już się spotkał z takimi rozwiązaniami ?:

Mnie zainteresował projekt DOM POD SEKWOJA z Archon+.

 

Co do rozmieszczenia, funkcjonalności i wyglądu pomieszczeń to sprawę oddam w ręce architekta.

Bardziej na początku interesują mnie sprawy techniczne.

1. Dach- w konstrukcji występuję pojecie ruszt metalowy - co to jest i dlaczego tak drogo ?

2. Strop nad parterem- Płyta żelbetowa 12cm, folia polietylenowa, styropian dzwiękochłąnny 3cm, zbrojona siatka z prętów fi 3mm co 10 cm, wylewka cementowa 4cm. - czy w tej chwili tak się to robi czy może są jakieś inne rozwiązania no i jak z kosztami?

 

Co o tym sądzicie ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sąsiadów zza miedzy.

 

Może ktoś już się spotkał z takimi rozwiązaniami ?:

Mnie zainteresował projekt DOM POD SEKWOJA z Archon+.

 

Co do rozmieszczenia, funkcjonalności i wyglądu pomieszczeń to sprawę oddam w ręce architekta.

Bardziej na początku interesują mnie sprawy techniczne.

1. Dach- w konstrukcji występuję pojecie ruszt metalowy - co to jest i dlaczego tak drogo ?

2. Strop nad parterem- Płyta żelbetowa 12cm, folia polietylenowa, styropian dzwiękochłąnny 3cm, zbrojona siatka z prętów fi 3mm co 10 cm, wylewka cementowa 4cm. - czy w tej chwili tak się to robi czy może są jakieś inne rozwiązania no i jak z kosztami?

 

Co o tym sądzicie ?

Pozdrawiam

 

No to mamy kolejnego "Archonowca" :D Ten ruszt metalowy to chyba jest spędzająca wszystkim sen z powiek rama HEB? Cholernie droga i raczej nie jest niezbędna. Kris19 zadzwoń do nich i zapytaj czy nie mają opcji bez tej ramy. Wiem, że moje lewkonie maja już projekt z opcją bez niej. W naszym przypadku - ominęliśmy ramę czterema słupami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Strop nad parterem- Płyta żelbetowa 12cm, folia polietylenowa, styropian dzwiękochłąnny 3cm, zbrojona siatka z prętów fi 3mm co 10 cm, wylewka cementowa 4cm. - czy w tej chwili tak się to robi czy może są jakieś inne rozwiązania no i jak z kosztami?

Płyta żelbetowa 12cm to jak rozumiem strop monolityczny, obecnie często w projektach stosowany jest też strop typu Teriva, czyli specjalne pustaki rozłożone na belkach i to wszystko zalane betonem. Dalsze warstwy to warstwy posadzki. Z tego co kiedyś wyczytałem na forum to styropian dźwiękochłonny (elastyczny) jak najbardziej tak, folię lepiej na styropian (jeżeli mówimy o stropie, a nie o parterze), bowiem umożliwia lepsze rozprowadzenie wylewki, zamiast siatki zbrojonej do wylewki dodaje sie włókna polipropylenowe, no i grubość wylewki min. 4 cm, a jesli jest ogrzewanie podłogowe to bodajże min. 7cm. Specjalistą od wylewek na forum jest janzar, warto poczytać jego posty.

Przykładowe koszty robocizny w pierwszej połowie tego roku to 12zł za m2 wylewki z miksokreta lub 10zł za m2 bez rozkładania styropianu.

Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Strop nad parterem- Płyta żelbetowa 12cm, folia polietylenowa, styropian dzwiękochłąnny 3cm, zbrojona siatka z prętów fi 3mm co 10 cm, wylewka cementowa 4cm. - czy w tej chwili tak się to robi czy może są jakieś inne rozwiązania no i jak z kosztami?

Płyta żelbetowa 12cm to jak rozumiem strop monolityczny, obecnie często w projektach stosowany jest też strop typu Teriva, czyli specjalne pustaki rozłożone na belkach i to wszystko zalane betonem. Dalsze warstwy to warstwy posadzki. Z tego co kiedyś wyczytałem na forum to styropian dźwiękochłonny (elastyczny) jak najbardziej tak, folię lepiej na styropian (jeżeli mówimy o stropie, a nie o parterze), bowiem umożliwia lepsze rozprowadzenie wylewki, zamiast siatki zbrojonej do wylewki dodaje sie włókna polipropylenowe, no i grubość wylewki min. 4 cm, a jesli jest ogrzewanie podłogowe to bodajże min. 7cm. Specjalistą od wylewek na forum jest janzar, warto poczytać jego posty.

Przykładowe koszty robocizny w pierwszej połowie tego roku to 12zł za m2 wylewki z miksokreta lub 10zł za m2 bez rozkładania styropianu.

Pozdrawiam :wink:

 

Dzięki za informacje.

Który ze stropów jest kosztowniejszy w wykonaniu ?

Czy włókna polipropylenowe zastapią zbrojenie w podłodze w garażu ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sąsiadów zza miedzy.

 

Może ktoś już się spotkał z takimi rozwiązaniami ?:

Mnie zainteresował projekt DOM POD SEKWOJA z Archon+.

 

Co do rozmieszczenia, funkcjonalności i wyglądu pomieszczeń to sprawę oddam w ręce architekta.

Bardziej na początku interesują mnie sprawy techniczne.

1. Dach- w konstrukcji występuję pojecie ruszt metalowy - co to jest i dlaczego tak drogo ?

2. Strop nad parterem- Płyta żelbetowa 12cm, folia polietylenowa, styropian dzwiękochłąnny 3cm, zbrojona siatka z prętów fi 3mm co 10 cm, wylewka cementowa 4cm. - czy w tej chwili tak się to robi czy może są jakieś inne rozwiązania no i jak z kosztami?

 

Co o tym sądzicie ?

Pozdrawiam

 

No to mamy kolejnego "Archonowca" :D Ten ruszt metalowy to chyba jest spędzająca wszystkim sen z powiek rama HEB? Cholernie droga i raczej nie jest niezbędna. Kris19 zadzwoń do nich i zapytaj czy nie mają opcji bez tej ramy. Wiem, że moje lewkonie maja już projekt z opcją bez niej. W naszym przypadku - ominęliśmy ramę czterema słupami.

 

Dzwoniłem i jest ok

To tylko mocowanie karton gipsu uff. :oops: :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który ze stropów jest kosztowniejszy w wykonaniu ?

Czy włókna polipropylenowe zastapią zbrojenie w podłodze w garażu ?

Pozdrawiam

 

Witam!

 

Robocizna jest droższa w wypadku monolitu - za to tańsze materiały (beton i zbrojenie). Cenowo w sumie (robocizna + materiał) wychodzi podobnie. Teriwe można trochę szybciej obciążać, nie trzeba też tak dokładnego szalowania. Za to monolityczny jest cieńszy ok. dwukrotnie - np. w twoim projekcie ma 12 cm, a teriwa ma ok. 30 cm. O tę różnicę podnosi się ściana piętra/poddasza. Monolit lnajepiej izoluje akustycznie - choć teriwa też jest dobra pod tym względem.

 

To tyle, Rocky może jeszcze coś uzupełni ;)

 

Pozdrawiam,

 

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...