Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Chotomów Grupa


mik99

Recommended Posts

Nie wiem kochani skąd te informacje o cenach stropu teriva!!! Nad piwnicą mam monolit. Kosztował mnie rok temu 11000 (materiały + robocizna). W tym roku za terivę nad parterem zapłaciłam około 15000!!! I naprawdę nie szastaliśmy pieniędzmi. Gdybym miała jeszcze raz wybierać - monolit. Robi się (sumarycznie) szybciej i taniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

No prosze jakie talenty ukrywają się w Chotomowie :wink:

 

Architektura Sthapatja Weda Maharishiego jest jedyną nauką na świecie, posiadającą precyzyjną wiedzę i sprawdzone przez czas formuły, które pozwalają wyznaczyć właściwy kierunek, właściwe usytuowanie pokoi oraz właściwe proporcje dla każdego budynku.

Najpotężniejszy wpływ Prawa Naturalnego na ziemi pochodzi od słońca, które ustanawia rytmy dnia i pór roku dla wszystkich form życia

(...)

istnieje idealne miejsce na wejście, salon, kuchnię, jadalnię i sypialnię. Jest bardzo ważne, aby usytuować każdy pokój w domu we właściwym miejscu, zależnie od jego funkcji, tak abyśmy nie stawali się śpiący w jadalni lub głodni w pracowni.

(...)

Podręczniki Sthapatja Wedy Maharishiego precyzyjnie stwierdzają, że łamanie określonych aspektów Prawa Naturalnego powoduje określone problemy zdrowotne, problemy w związkach itd.

Na przykład złe usytuowanie kuchni nieuchronie przyczynia się do słabości i nierównowagi układu trawiennego, złe umiejscowienie sypialni do bezsenności i chronicznego zmęczenia itp.

 

 

http://www.wastu.pl/pol.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

carpedijem

a ile masz tego stropu bo według mnie to ktoś cię lekko NACIĄGNOŁ

u nas przy 135m2 strop Teriva I bis kosztował 7600 tak więc ciekaw jestem skąd TA KWOTA

 

 

Za sam materiał (belki +pustaki) też zapłaciłam około 7tys (około 140m2). Ale po dodaniu zbrojeń (żeber rozdz, wieńców), betonu i robocizny wyszło to co padałam. NEVER EVER TERIVA!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinienełeś to mieć w Warunkach Zabudowy ile w % pod zabudowe i na inne

 

u nas było 70/30%na dom,podjazdy,śmietnik,ścieszki.tarasy

 

POZDRO........ :wink:

 

JAKO ŻE STAN SUROWY OTWARTY UKOŃCZONY MOGE PODZIELIĆ SIĘ Z WAMI INFORMACJAMI O ZDOBYTYCH KONTAKTACH :

- EKIPA do polecenia {szybko,solidnie,bez problemów}

- KOPARKA 100/h. solidny i uczciwy

- STUDNIA dobry fachowiec

- KOMIN ceramiczny lub stalowy { namiary na tani }

- STAL { trochę da się urwać } choć ciągle idzie w góre

- BETON { mogę poradzić i zniechęcić }

- PIASEK/ŻWIR { starają się szybko dowozić}

- STROP z 1 ręki { dobry fachowiec }

- HURTOWNIE { kilka a szczególnie jedną bo na moje imię dodatkowy RABACIK a kasa drogą nie chodzi :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: }

- KIEROWNIK BUDOWY

- GEODETA

co do dokładnych INF... to przesyłam na PRV....

 

 

POZDRO..........

 

 

 

a i jeszcze jedna sprawa, nasza

- EKIPA - z chęcią przyjmie robote na okres zimowy w środku { WYKOŃCZENIÓWKA }INFO przesyłam na PRV.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto wie jak duży dom (pow. zabudowy) mogę postawić na 300m pow.

tzn. ile odchodzi na małą architekturę, podjazdy i co tam jeszcze jest w przepisach (wariant min.)?

Czy np. dom o pow. zabudowy 260m2 nie będzie za duży?

 

Mam wrażenie, że 500 m2 to minimum. Dolicz jeszcze po 3 lub 4 metry od ścian do ogrodzenia. Biorąc pod uwagę domek 16x16 (260m2) to realnie działka powinna mieć 20x20 (około) czyli jak nie patrzeć 4 stówki minimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto wie jak duży dom (pow. zabudowy) mogę postawić na 300m pow.

tzn. ile odchodzi na małą architekturę, podjazdy i co tam jeszcze jest w przepisach (wariant min.)?

Czy np. dom o pow. zabudowy 260m2 nie będzie za duży?

 

Mam wrażenie, że 500 m2 to minimum. Dolicz jeszcze po 3 lub 4 metry od ścian do ogrodzenia. Biorąc pod uwagę domek 16x16 (260m2) to realnie działka powinna mieć 20x20 (około) czyli jak nie patrzeć 4 stówki minimum.

 

Przez wrodzone lenistwo napisałem trochę za mało, żeby można to było zrozumieć.

 

Ja już mam działkę o pow. 1000m dla ktorej w MPZP jest okreslone max. 30% zabudowy i 60% pow. biol. czynnej

Pytanie moje dotyczy tego, co wchodzi w te 30%? Czy dojazdy, mala architektura i szambo tez? Czy tylko dom i pow. zabudowy domu moze miec dokladnie 300m? Jeżeli nie tylko dom, to ile mniej wiecej przypada na reszte (ile mniejszy niz 300m projekt domu wchodzi w rachube)

Pytam sie, gdyz zastanawiam sie nad domem parterowym o pow. 260m i nie chce kupic projektu, ktory potem nie dostanie pozwolenia na budowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto wie jak duży dom (pow. zabudowy) mogę postawić na 300m pow.

tzn. ile odchodzi na małą architekturę, podjazdy i co tam jeszcze jest w przepisach (wariant min.)?

Czy np. dom o pow. zabudowy 260m2 nie będzie za duży?

 

Mam wrażenie, że 500 m2 to minimum. Dolicz jeszcze po 3 lub 4 metry od ścian do ogrodzenia. Biorąc pod uwagę domek 16x16 (260m2) to realnie działka powinna mieć 20x20 (około) czyli jak nie patrzeć 4 stówki minimum.

 

Przez wrodzone lenistwo napisałem trochę za mało, żeby można to było zrozumieć.

 

Ja już mam działkę o pow. 1000m dla ktorej w MPZP jest okreslone max. 30% zabudowy i 60% pow. biol. czynnej

Pytanie moje dotyczy tego, co wchodzi w te 30%? Czy dojazdy, mala architektura i szambo tez? Czy tylko dom i pow. zabudowy domu moze miec dokladnie 300m? Jeżeli nie tylko dom, to ile mniej wiecej przypada na reszte (ile mniejszy niz 300m projekt domu wchodzi w rachube)

Pytam sie, gdyz zastanawiam sie nad domem parterowym o pow. 260m i nie chce kupic projektu, ktory potem nie dostanie pozwolenia na budowe

 

 

:-D Tak właśnie czułem, że tu jest jakieś podwójne dno w tym pytaniu :-D

 

Ale na to - odpowiedzi nie znam :-(

 

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solnal - czy ty jeszcze do siebie dojeżdżasz ? Czy już tylko helikopterem ?

Ja u siebie mogę ogranizować Mistrzostwa Świata w zapasach w błocie...

 

Cienko to widze, chyba, że nowa "wójcina" coś nam pomoże

:-D

 

Mi już się kończą opcje dojazdu - w lecie było z 5 teraz została tylko jedna..

:-(

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

enickman ja mam podobną sytuację też muszę pozostawić 30% biologicznie czynne.

W tym tygodniu byłem u architekta i mnie uświadomił że w to wchodzi wszystko co w skrócie można powiedzieć nie nazywa się trawą, czyli podjazdy, chodniki, tarasy itd.

Więc wydaje mi się że domek 260 m2 + jakiś tarasik, podjazd do garażu i chodnik do furtki to może być mało na działce 1000 m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

enickman ja mam podobną sytuację też muszę pozostawić 30% biologicznie czynne.

W tym tygodniu byłem u architekta i mnie uświadomił że w to wchodzi wszystko co w skrócie można powiedzieć nie nazywa się trawą, czyli podjazdy, chodniki, tarasy itd.

Więc wydaje mi się że domek 260 m2 + jakiś tarasik, podjazd do garażu i chodnik do furtki to może być mało na działce 1000 m.

 

Jest na to pewien sposób, aczkolwiek nie każdemu przypadający do gustu:

zrobić podjazdy z dziurawej kostki wypełnionej trawą. Taki podjazd uważany jest za pow. biologicznie czynną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

enickman ja mam podobną sytuację też muszę pozostawić 30% biologicznie czynne.

W tym tygodniu byłem u architekta i mnie uświadomił że w to wchodzi wszystko co w skrócie można powiedzieć nie nazywa się trawą, czyli podjazdy, chodniki, tarasy itd.

Więc wydaje mi się że domek 260 m2 + jakiś tarasik, podjazd do garażu i chodnik do furtki to może być mało na działce 1000 m.

 

Jest na to pewien sposób, aczkolwiek nie każdemu przypadający do gustu:

zrobić podjazdy z dziurawej kostki wypełnionej trawą. Taki podjazd uważany jest za pow. biologicznie czynną

 

Pomimo, że na planie zagospodarowania działki architekt może zaznaczyć takie rzeczy, jak podjazdy, chodniki itp to sądzę, że nie niesie to ze sobą żadnych następstw i nie ma powodu martwić się, że działka będzie za mała. Najważniejsze, żeby powierzchnia zabudowy danego projektu (może plus śmietnik i szambo) nie przekroczyła określonego maksimum, podjazdów, chodników, przecież nie ma obowiązku robić, a gdzie i ile kiedyś ułoży się kostki brukowej to już indywidualna sprawa :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...