Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Chotomów Grupa


mik99

Recommended Posts

Co do projektu:

wybrałem projekt z muratora: Murator D53 - Spokojny

http://www.projekty.murator.pl/prezentacja.htm?IdProjektu=65

 

Bardzo dobrze komponuje się na mojej działce, jedank wykończenie elewacji zmnieniam, co do pokrycia dachu, to najchętniej widziałbym dachówkę cementową, blachy nie chcę, a gont pozornie tańszy, jednak dobry drogi i nie tak trwały do 15-20l at i wszystko.

Buduję jeszce garaż, ale oddzielnie, takie mam uwarunkowania.

 

Myślę, że wiosną wszyscy będziemy na własnych budowach: Ale będzie się działo! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Na początku, beton komórkowy koniecznnie YTONG albo HEBEL, oczywiście na spoinę ciepłochronną, bez docieplenia.

 

W miarę zdobywania wiedzy teraz głownie praktycznej, odwiedzałem ciekawe budowy i rozmawiałem z inwestorami. Jeśli jechałem gdzieś i było coś interesującego to przystanek i rozmowa. Podczas tych wizyt z jednej strony uwagi inwestorów niektórzy mieszkali, z drugiek pod kątem błędów wykoawczych ( czytałem nie raz w Muratorze) oceniałem jakość prac. TRWOGA!!! na każdej budowie mostki termiczne błędy konstrukcyjne, brak dbałości o grubość spoiny, przemoczone nieraz bloczki do takiego stopnia, że jednemu inwestorowi spod Oleśnicy ściana wysychała przez 4 lata

 

I dałem sobie spokój ze ścianą jednowartswową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak zrobiłem. 24+ styropan 12 cm z frezem. Wełna kosztuje niemal drugie tyle, a ciepła przy tej samej grubości mniej, może tylko nieznacznie lepsza dyfuzja, która i tak odbywa sie głównie przez komin i rozszczelnienie okien. Wełna poza tym musi bys perfekt zabezpieczona by nie zamokła. Ma wprawdzie dużo lepsza akustykę, ale jak mieszc=kasz w cichej okolicy z dala od ruchliwej ulicy, to jak najbardziej styropian - cieplejszy i tańszy. Jak bedziesz kupował bk to kupuj najlepiej odmiane 600, albo nawet 700. Wytrzymalsze (cięższe) od odmian 300 - 500, choć zimniejsze, ale jak sie dociepla to bez różnicy, a pewnośc że się murażowi w rękach (szczególnie śwoeży) nie rozleci. Poza tym im cięższy tym lepsza akustyka, a to przy bk ważne.

Przy bk 24 odmiana 600 + styropian 12 cm masz współczynnik przenikania ciepła k= 0.25. A norma to minimum k=0.3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...