Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Chotomów Grupa


mik99

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

http://www.gifownik.pl/gify_12/swieta/b-narodzenie/18.gif

 

 

Gdy pierwsza gwiazdka na niebie zabłyśnie

niech Was aniołek ode mnie uściśnie

i przekaże serdeczne życzenia

z okazji Świąt Bożego Narodzenia!

 

Wesołych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia

oraz radości i pomyślności w Nowym 2007 Roku,

bezstresowego budowania i milusiego mieszkania we własnym domku

życzy Wszystkim Forumowiczom

Mago z Rodzinką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to my już po...

Tosia ma 3200 i 51 cm.

Przepraszam, że na forum a nie na priv - ale to chyba wybaczycie :-D

 

Paweł - św. Zofia - położna Renata - tak wspaniałej kobiety jeszcze nie spotkałem !!

Polecam !!!!

 

Wszystko w porządku, dziewczyna zdrowa i... cudowna !

 

Uffff,

...jeszcze tylko dom skończyć...

:-D :-D :-D

 

jupi !!!

 

 

Serdecznie gratuluję Rodzicom! :lol:

Wszystkim forumowiczom życzę spokojnych, rodzinnych Świąt i szampańskiej zabawy sylwestrowej!!!!

 

Grażyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani,

Zimy - srogiej - a jakże. Ze śniegiem i mrozem. (Dla tych co robią wykończeniówke - tego samego ale lokalnie - w lodówce :-D )

Wiosny - suchej, tak aby szybko wszystko schło, a dla co_po_nie_których - żeby wózki nie grzęzły,

Lata - słonecznego - żeby trawa ładnie rosła i tynki schły,

Jesieni - złotej - idealnej do klimatycznego palenia w kominku.

 

Dla wszystkich:

0% VAT-u,

Terminowych dostaw,

Piątki w Lotto (przepraszam, ale szóstka zarezerwowana jest dla mnie :-D )

Trzeźwej ekipy,

Szybkich dostaw,

Gazu za darmo a oleju za dopłatą,

Słońca, szczęścia, zdrowia i następnych Świąt w swych wymarzonych pałacach.

 

Wszystkiego dobrego od naszej całej czwórki

;-)

 

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj Forumowy kolega: Stary zamontował w moim domu rolety, dzięki nim możemy poczuć się wewnątrz bardziej intymnie, zwłaszcza po zamroku. Kasia wybrała kolory. Jesteśmy bardzo zadowoleni tak z rolet, jak z cen i fachowego montażu.

 

polecam tego fachowca :wink:

 

Hmmm,

Pierwszy prezent pod choinkę ??

 

Tylko żebyście pierwszej gwiazdki nie przegapili...

:-D

 

Pozdrawiam

i jeszcze raz

WESOŁYCH I ZDROWYCH..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was Wszystkich.

Na poczatku chcialbym zapytac czy kogos kto sie buduje w Olszewnicy Starej równiez mozecie zaliczyc do Grupy Chotomów?

Budujemy tam nasz domek a jestesmy oddaleni od tego miejsca o prawie 200 km wiec czasami brakuje nam informacji na temat tz.fachowcow i zlotych raczek. Wlasnie poszukujemy kogos od glazury,terakoty i schodów drewnianch. Czy mozecie kogos polecic? Z gory bardzo Wszystkim serdecznie dziekujemy i juz na podstawie tego co przeczytalismy w historii waszych rozmow cieszymy sie ze dolaczamy do Chotomowskiej Grupy.

Pozdrawiamy z Warmi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was Wszystkich.

Na poczatku chcialbym zapytac czy kogos kto sie buduje w Olszewnicy Starej równiez mozecie zaliczyc do Grupy Chotomów?

 

Jasne, Witam WAS w imieniu Grupy!!!

 

Budujemy tam nasz domek a jestesmy oddaleni od tego miejsca o prawie 200 km wiec czasami brakuje nam informacji na temat tz.fachowcow i zlotych raczek.

 

faktycznie jestecie bardzo blisko niektórych z nas (mapka). Warto wpaść z krótką wizytą i obejrzeć to i owo, a może się robota naszych fachowców spodoba. Sam służę kilkoma namiarami, inni na pewno też coś podrzucą :wink:

 

Wlasnie poszukujemy kogos od glazury,terakoty i schodów drewnianch. Czy mozecie kogos polecic? Z gory bardzo Wszystkim serdecznie dziekujemy i juz na podstawie tego co przeczytalismy w historii waszych rozmow cieszymy sie ze dolaczamy do Chotomowskiej Grupy.

Pozdrawiamy z Warmi...

 

Matrkaw1: zaglądajcie jak najczęściej, będzie miło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zwiąku z zakończeniem stanu surowego chciałbym pozbyć się kilku zbytecznych dla nas rzeczy.

Mamy 210 stempli długość 3m i 2,8m(40 sztuk). Uzywane pierwszy raz. Leżakują sobie teraz w garażu, także są suchutkie. Odbiór na białołęce okolica Ostródzka róg Berensona. Mamy też spro krawędziaków 8x8 cm (ok 80 m bieżących, może więcej). Są proste, bez gwoździ. Też leżakują w garażu iczekają na następnego użytkownika.

Mam też paletę bez 4 bloczków Ytong szerokość 24, odmiana 400. Sprzedam po cenie netto, a może i taniej

Paleta i pół bloczków wentylacyjnych silka(24x24x20, otwór fi 16cm) oddam po dobrej cenie.

Wszystko odbiór własny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ,którzy już się wybudowali lub są na etapie końcowym i mają wiedze i doświadczenie życiowe co do sposobu budowania,zakupu materiałów itp.

Mój dylemat jest taki ,że mam ekipę która proponuje wybudowanie domu w stanie SUROWYM /tylko robocizna / za 200zł /m2

Stan DELEWOPERSKI Z MATERIAŁAMI FIRMY za 1850zł/m2,oraz STAN POD KLUCZ za 2200zł/m2./z materiałami firmy/

Pytanie ?-czy warto samemu robić zakupy materiałów i zajmować sobie głowę tym wszystkim-czy jest to duża rużnica w cenie?,czy podane ceny są według was w miarę do przyjęcia?Dom ,który mam budować ma powierzchnie całkowitą 265m2;użytkową 200m2.W/g wyliczenia to dom pod KLUCZ bedzie kosztował=265m2 x 2200zł=583tys.zł/to tak skromnie/,do tego trzeba doliczyc teren,ogrodzenie,kostka,brama wjazdowa,szambo,gaz,woda/studnia/.

Link do tego domu-http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=55&sid=5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście preferuję system gospodarczy:

 

od początku, kiedy szukałem archiekta i geodety do wpisania projektu w plan, szukam profesjonalistów w swoim fachu, często jest to wąska spcjalizacja, (murarz, hydraulik, elektryk, alarmy, tynkarze, malarze, galzurnik, parkieciarz) wówczas mam wpływ na jakość i cenę, ale też większą kontrolę nad pracami.

 

sam też w kontakcie z fachowcami i swoim kierownikiem dobieram, negocjuję i kupuję materiały, w imię zasady, że nikt nie wynegocjuję lepiej.

 

Budowa nawet małego domku (jak w moim przypadku) to wydatek min. 300'000, niejednokrotnie jest kredytem obciązającym na wiele lat budżet rodzinny. Czy warto podejmować ryzyko budowy kompleksowej z firmą (kilka dodatkowych osób po drodze)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście uważam ,że jesli chociaż jedna osoba w rodzinie ma trochę czasu na zajęcie się budową to powinniście próbować ciągnąc sami.W naszym przypadku stan surowy z materiałem wykonawcy czy my sami to różnica minimum 50000 zł.Nie licząc oczywiście tego ,że wiem z czego mam wybudowany dom .Będąc na obecnym etapie budowy w życiu nie zdecydowała bym się na ekipę z materiałem.Tak jak pisze mik99chciałam mieć cały czas wpływ na to co się dzieje na budowie,sama wybierałam poszczególnych wykonawców i nigdy nie były to osoby przypadkowe.Jak dotąd ,na żadna ekipę tak naprawdę nie mogę narzekać.W każdej chwili mogę powiedzieć spadaj.

Reasumując, gdybym miala zaczynać wszystko od początku ,to równiez wybrała bym prowadzenie budowy osobicie.

Decyzja oczywiście należy do ciebie.

Powinieneś jednak liczyć się z tym ,ze kazdy wykonawca będzie chciał iść na skróty.Im tańsze materiały da tym większą kasę zatrzyma dla siebie.

Jak to się mówi....Pańskie oko konia tuczy.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, co powiedziała mago. U nas też będzie ok. 45 tys.(już na poziomie stanu surowego otwartego) różnicy w ofercie firmy, która robi wszystko kompleksowo a tym, co udało nam się zrobić "własnymi siłami", ale miałam czas, żeby chodzić za każdą rzeczą i szkolić negocjacje.

Ceny jednak miałam z roku 2006 i ekipa, która u mnie budowała za taki sam budynek życzy sobie już kilka tysięcy więcej. Nadal jednak można myślę znaleźć solidną ekipę za dobrą cenę.

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...