Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Chotomów Grupa


mik99

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam serdecznie.

Mam zamiar rozpocząć budowę w 2007 roku. Moim punktem jest Jabłonna i chciałbym się dowiedzieć czy zostanę przyjęty do grupy???

Bardzo podoba mi się wasza grupa można znaleźć wiele przydatnych informacji odnośnie materiałów, zaopatrzenia w nie , jak również i samych wykonawców.

Moje doświadczenie jest tylko teoretyczne, zaczerpnięte z gazet i literatury, zero praktyki...,a marzeniem brać udział przy budowie mojego domku od podstaw.

Praca fizyczna nie jest mi obca i lubię ruch na świeżym powietrzu.

Proszę o przyjęcie mnie do grupy i pozwolenie na korzystanie z waszych doświadczeń, aby błędów na mojej budowie było jak najmniej...

Wszystkim użytkownikom forum składam serdeczne życzenia noworoczne i życzę dużo dużo zdrowia na nadchodzący 2007 rok!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: [/i]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grazia111, dziekujemy za powitanie!

Nasz projekt to zreczny (C77c) parterowy z uzytkowym poddaszem. Jak widac jestesmy z Olsztyna i nie mamy za duzo czasu aby aktywnie uczestniczyc w budowie domu zdecydowalismy sie wiec na kupno domu od firmy budowlanej. Wiem, ze wiekszosc jest za budowaniem domu w systemie gospodarskim, ale coz kiedy checi sa a mozliwosci brak. Nasz domek ma byc oddany w czerwcu ale przy takiej pogodzie moze uda sie troche przyspieszyc. Pozdrawiamy wszystkich noworocznie zyczac pogody ducha i wytrwalosci w zmaganiu z budowa. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Wiem, ze wiekszosc jest za budowaniem domu w systemie gospodarskim, ale coz kiedy checi sa a mozliwosci brak. Nasz domek ma byc oddany w czerwcu ale przy takiej pogodzie moze uda sie troche przyspieszyc. :lol:

 

Jak tak dalej pójdzie to zimy... pewnie nie będzie, i Wy się szybciej do własnego domku, wprowadzić będziecie mogli, a nawiasem mówiąc to było by nie lada wyzwanie prowadzić budowę z perspektywy odległości 200km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawelgawel2002

Witamy w naszym gronie!

 

Bardzo podoba mi się wasza grupa można znaleźć wiele przydatnych informacji odnośnie materiałów, zaopatrzenia w nie , jak również i samych wykonawców.

Moje doświadczenie jest tylko teoretyczne, zaczerpnięte z gazet i literatury, zero praktyki...,a marzeniem brać udział przy budowie mojego domku od podstaw.

Praca fizyczna nie jest mi obca i lubię ruch na świeżym powietrzu.

Proszę o przyjęcie mnie do grupy i pozwolenie na korzystanie z waszych doświadczeń, aby błędów na mojej budowie było jak najmniej...

 

Cieplej na sercu, gdy czyta się Twój list. Wielu z nas wybudowało i mieszka, jednak znakomita większość (CI bardziej aktywni) na forum jest w tarcie budowy lub wykańczania. Z pewnością będziesz mógł czerpać z naszej wiedzy o okolicznych dostawcach, hurtowniach, technologiach a przede wszystkim o ludziach (wykonacy: dekarze, cieśle, hydraulicy, elektrycy, kostkarze, tynkarze) dzięki którym powstają nasze domki.

 

Całej Grupie, wszystkim Wam, dzięki którym toczy się nasza (nie tylko) internetowa znajomość, najserdeczniejsze życzenia w 2007, wybrania projektów, rozpoczęcia budowy, kontynuacji już trwających i szybkiego wykończenia, niskich cen i dobrej jakości....

 

Mikołaj&Kasia z chłopakami :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich w Nowym Roczku, tych Nowoprzybyłych Forumowiczów i tych ze stażem. Oby Szczęście nas nie opuszczało w 2007 Roku!!!

 

Czy już się chwaliłam, że złożyłam komplet dokumentów o pozwolenie na budowę? Termin mi już leci od 19.12. :D

 

To już niedługo odbierasz pozwolenie! super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj grazia111

projekt zrobiony i złożony w starostwie dzisiaj

czekam na pozwolonko a potem zaczynam szukać ekipy na stan surowy,

co do projektu, domek zaprojektował mi architekt z legionowa za cenę niewiele wyższą niż cena gotowego projektu, szerokość 6,1m a długość wraz z tarasem 19m, wąsko i długo..., ale taka działka...,najważniejsze że mi i mojej narzeczonej podoba się, mam już zgodę na prąd i przyłącze gazowe, a kanalizację mam mieć budowaną w przyszłym roku

dom będzie budowany w technologii jednowarstwowej(ytong 40cm lub beton komórkowy 42cm), okna drewniane, dach kryty blachodachówką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grazia111, dziekujemy za powitanie!

Nasz projekt to zreczny (C77c) parterowy z uzytkowym poddaszem. Jak widac jestesmy z Olsztyna i nie mamy za duzo czasu aby aktywnie uczestniczyc w budowie domu zdecydowalismy sie wiec na kupno domu od firmy budowlanej. Wiem, ze wiekszosc jest za budowaniem domu w systemie gospodarskim, ale coz kiedy checi sa a mozliwosci brak. Nasz domek ma byc oddany w czerwcu ale przy takiej pogodzie moze uda sie troche przyspieszyc. Pozdrawiamy wszystkich noworocznie zyczac pogody ducha i wytrwalosci w zmaganiu z budowa. :lol:

 

Czesc Marta,

my tez bedziemy budowac Zrecznego, zapraszam na watek milosnikow Zrecznego:

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=69799&highlight=c77c;

 

na razie niewiele sie tam dzieje, ale wiosną pewnie sie rozkreci

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

martkaw1

to prawda, że wiele osób buduje domy systemem gospodarczym, przede wszystkim dlatego, że łatwiej koordynować wydatki. Zlecenie jednak komuś budowy własnego domu jest na pewno wygodniejsze i tak namęczycie się przy urządzaniu :wink:

 

Czy ktoś z Was mógłby podać namiar na projektanta instalacji gazowej? jaki koszt należy przewidzieć w związku z takim projektem?

czy macie także ekipy, które wykonywały Wam instalacje wewnętrzne gazowe, a które moglibyście polecić?

 

Będę wdzięczna za informacje od Was.

 

pozdrawiam

Grażyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie Wszystkich Witamy.

 

od 28 grudnia 2006 roku jesteśmy właścicielami domu w stanie surowym w Michałowie-Reginowie.

 

Chcielibyśmy poradzić się w sprawie przeprowadzenia elektryki w domu. Szukamy elektryka taniego i solidnego z uprawnieniami.

 

Mile widziane info odnośnie ceny.

 

Pozdrawiamy,

 

Piotr i Ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestesmy oddaleni od tego miejsca o prawie 200 km wiec czasami brakuje nam informacji na temat tz.fachowcow i zlotych raczek. Wlasnie poszukujemy kogos od glazury,terakoty i schodów drewnianch. Czy mozecie kogos polecic?

Witajcie! Zawsze boję się kogokolwiek polecać, bo zdarzało się już tu na grupie, że ktoś kto był ogólnie mówiąc polecany, a od pewnego momentu zaczął trochę nawalać. Wówczas osoba, której go polecono mogłaby mieć pretensje, że poleciło jej się takiego człowieka. Dlatego wszelkiego rodzaju POLECENIA myślę, że trzeba traktować z pewną ostrożnością, i że stanowią one jedynie potwierdzenie, że u danej osoby taki fachowiec wykonał daną robotę solidnie i w terminie. Niestety, ale u innej może zawieść, choć zapewne to prawdopodobieństwo jest już o wiele mniejsze niż w przypadku kogoś całkiem obcego.

Z drugiej strony sam wiem jak poszukiwałem fachowców od wszystkiego i wielu znalazłem właśnie dzięki forumowiczom. Niektórzy sprawdzili się bardziej, niektórzy mniej...

 

Po tym krótkim wstępie przesyłam namiar na priva :wink:

 

Rocky: przyjacół poznajemy w biedzie, dziękujemy bardzo za stolarzy-meblarzy,

Kasia&Mik

mik99 kontynuując poprzednią myśl napiszę tylko "nie chwal dnia przed zachodem słońca" :wink:, ale byłbym niesprawiedliwy, gdybym nie napisał, że ta ekipa zrobiła wszystko zgodnie z planem, w terminie, tanio, solidnie, sprawnie i szybko!

 

Moje doświadczenie jest tylko teoretyczne, zaczerpnięte z gazet i literatury, zero praktyki...,a marzeniem brać udział przy budowie mojego domku od podstaw. Praca fizyczna nie jest mi obca i lubię ruch na świeżym powietrzu.

pawelgawel2002 na pewno dasz sobie świetnie radę !

 

Czy ktoś z Was mógłby podać namiar na projektanta instalacji gazowej? jaki koszt należy przewidzieć w związku z takim projektem?

czy macie także ekipy, które wykonywały Wam instalacje wewnętrzne gazowe, a które moglibyście polecić?

Koniecznie przeczytaj mój wstęp, a później zajrzyj na priva :wink: .

 

I życzę wszystkim WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO W NOWYM ROKU !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rocky! Zdaje sobie sprawe z tego, ze polecanie komus wykonawcow to duza odpowiedzialnosc jednak informacje zebrane tutaj od Was forumowiczow sa bardzo wazne jesli nie najwazniejsze. Raczej nie zdecydowalabym sie na zatrudnienie ekipy z gazety (ogloszenia). Zrobilsmy to remontujac nasza kuchnie i nigdyy w zyyyciu. Wiec co ma robic ktos kto nie ma znajomych pod Warszawa i mieszka 200km od przyszlego domu? Moze liczyc na przyjaciol z FORUM. Pozdrawiam wiosennie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...