Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Chotomów Grupa


mik99

Recommended Posts

Witam,

 

Jestem obecnie na etapie wyboru projektu - mam około 4-5-ciu faworytów

Chciałbym teraz wstępnie porównać koszty ich budowy (stan surowy zamknięty)

Mam zestawienie materiałów do nich, ale nie wiem co dalej:

Czy mogę iść z tymi zestawieniami jakiejść hurtowni np. Dachmuru?

Czy oni zrobią mi takie kosztorysy?

Ew. do jakich jeszcze składów się udać, aby mieć porównanie?

 

A może jakiś inny sposób?

 

enickman

My do niedawna mieliśmy podobny dylemat co Ty. I jeżeli chodzi o mnie to w Dachmurze bez projektu to nie byli zbyt chętni do wyceniania takiego zestawienia materiałów bez projektu, ponieważ np w zestawieniu były zastosowane materiały innych producentów niż oni mają w swojej ofercie i wogóle nie wiedzieli do czego służą niektóre z listy. Powiedzieli że oni robią wycenę na podstawie powierzchni z projektu.

W innej podali cenę pięciu na krzyż z listy a jeszcze w innej byłem dwa razy po odbiór i jeszcze Pan nie zrobił bo zapomniał.

Po drugie wydaje mi się że takie ceny poszczególnych materiałów nie są adekwatne do kosztu wybudowania całego stanu surowego, ponieważ nie uwzględniają wielu drobnych materiałów, które niestety trzeba kupić.

Po tych wszystkich perturbacjach i próbie uchwycenia kosztu budowy domku przed wybranie projektu wyszliśmy od kwoty za m2 powierzchni.

A teraz po wybraniu projektu to już nie ma wyjścia :) Trzeba budować i modlić się żeby zbyt szybko nie rosły ceny materiałów i wszystkie ekipy nie wyjechały z kraju :)

 

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Chyba zdecyduje się na grzanie kominkiem z płaszczem. Ale jak robić ciepłą wodę ? Przecież nie będę palił w lecie (chyba że papierosy, ale to inna bajka.. :-D )

 

Też mieliśmy robić kominek z płaszczem, ale przemyśleliśmy sprawę i chyba jednak nie będziemy robili z pokoju dziennego "kotłowni".

Bo niby, jak często będziemy rozpalać w kominku? być może w weekendy wieczorami. Myślę, że za rzadko, by ponosić takie koszty. Poza tym kominek z płaszczem wodnym zajmuje znacznie większą przestrzeń.

 

Mam koleżankę, która mieszka w swoim domu od 4 lat a kominek używała kilka razy :o

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mieliśmy robić kominek z płaszczem, ale przemyśleliśmy sprawę i chyba jednak nie będziemy robili z pokoju dziennego "kotłowni".

Bo niby, jak często będziemy rozpalać w kominku? być może w weekendy wieczorami. Myślę, że za rzadko, by ponosić takie koszty. Poza tym kominek z płaszczem wodnym zajmuje znacznie większą przestrzeń.

Mam koleżankę, która mieszka w swoim domu od 4 lat a kominek używała kilka razy :o

pozdrawiam

 

No dobrze,

ale na jakie grzanie się zdecydowaliście..

???

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, mój inauguracyjny post :)

w temacie działeczki MARSYLIAA ma 100% rację, trzeba jeździć i szukać i pytać miejscowych. My z mężem wybraliśmy się w niedzielę i do tego jeszcze w kiepską pogodę więc niestety żywej duszy nie spotkaliśmy...rozwiesiliśmy kilka ogłoszeń ale na razie bez odzewu. Teraz molestuję męża 8) aby sam pojeżdził i poszukał, niestety sama nie mogę, siedzę w domku z 3 miesięcznym, do tego przeziębionym maluchem.A że to ja chcę budować dom i mnie na tym zależy wiele się muszę nagadać aby wypchnąć męża w teren. Mam nadzieję, że kiedyś spotkamy się w Chotomowie lub okolicy, pozdrawiam.

 

Witam

Witam

Ten temat był już poruszany wiele razy - niestety, jak sądzę, jest to jedyny słuszny sposób - jeździć, szukać, oglądać drzewa (a w zasadzie ogłoszenia na nich :-D) itp.

Pytać miejscowych, etc, etc..

Owszem - można pojechać do agencji i kupić działkę - ale najpierw trzeba wygrać szóstkę w totka ;-)

Niestety - jak chcesz coś fajnego znaleźć to wypychaj męża i niech jeździ.

:-D :-D

 

pzdr.t

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

enickman

My do niedawna mieliśmy podobny dylemat co Ty. I jeżeli chodzi o mnie to w Dachmurze bez projektu to nie byli zbyt chętni do wyceniania takiego zestawienia materiałów bez projektu, ponieważ np w zestawieniu były zastosowane materiały innych producentów niż oni mają w swojej ofercie i wogóle nie wiedzieli do czego służą niektóre z listy. Powiedzieli że oni robią wycenę na podstawie powierzchni z projektu.

W innej podali cenę pięciu na krzyż z listy a jeszcze w innej byłem dwa razy po odbiór i jeszcze Pan nie zrobił bo zapomniał.

Po drugie wydaje mi się że takie ceny poszczególnych materiałów nie są adekwatne do kosztu wybudowania całego stanu surowego, ponieważ nie uwzględniają wielu drobnych materiałów, które niestety trzeba kupić.

Po tych wszystkich perturbacjach i próbie uchwycenia kosztu budowy domku przed wybranie projektu wyszliśmy od kwoty za m2 powierzchni.

A teraz po wybraniu projektu to już nie ma wyjścia :) Trzeba budować i modlić się żeby zbyt szybko nie rosły ceny materiałów i wszystkie ekipy nie wyjechały z kraju :)

Pozdrawiamy

 

A moim skromnym:

Niech wycene zrobi majster ekipy budującej - on będzie wiedział, ile gwoździ, papy czy innej zaprawy..

Moja wycena pierwotna, ma się nijak do wyceny "majstrowej".

On wie o wszystkich "pierdołach" które wbew pozorom również robią cenę..

 

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim skromnym:

Niech wycene zrobi majster ekipy budującej - on będzie wiedział, ile gwoździ, papy czy innej zaprawy..

Moja wycena pierwotna, ma się nijak do wyceny "majstrowej".

On wie o wszystkich "pierdołach" które wbew pozorom również robią cenę..

 

t.

tylko, że zataczamy błędne koło:

 

1. Nie ma wyceny bez projektu

2. Nie wybiorę projektu bez wyceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech wycene zrobi majster ekipy budującej - on będzie wiedział, ile gwoździ, papy czy innej zaprawy..

Moja wycena pierwotna, ma się nijak do wyceny "majstrowej".

On wie o wszystkich "pierdołach" które wbew pozorom również robią cenę..

 

t.

 

Słusznie, człowiek który budować będzie najlepiej zorientowany będzie co "w detalach" faktycznie potrzebować będzie np. wapno/plastyfikator, izolacja pozioma na papie/folii, gwoździe do szalunków 4/5, itd. a wtedy w oparciu na jego konkretne zapotrzebowanie, warto odiwedzić skład budowlany.

 

jednak to teoria... sami wiemy, jak w praktyce bywa...

 

pozdrawiam

MiK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebawem bedziemy musieli kupić styopian.

Czy znacie jakąś firmę gdzie można go kupić w niższej niż powszechnie cenie?

Z góry dziękujemy za namiary.

Polecony przez Pawła pan Marek wiercący studnie spisał się bardzo dobrze.

 

moje typy:

1.Cemhurt

2. Minox , w necie na pewno mapki dojazdu,

 

Watro kupować komplet (styropian, kołki, klej, siatka, tynk- jeśli elewacja lub styropian folia jeśli izolacja podłogi na gruncie)

 

powodzenia

Mik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misio3

 

porównaj najpierw ceny z poszczególnych hurtowni i póżniej w którejś ponegocjuj ,możesz spróbować w TERMIXie( nam tam udało się wynegocjować najtaniej ale braliśmy na elewację i podłogę Jeśli w Isobudzie powiesz za ile możesz mieć u konkurencji to też mogą dać niższą cenę.Możesz też w isobudzie powołać się na Pawła i Renię i dodatkowo dostaniesz jakiś upuścik. :) :) :)

Telefony do poszczególnych hurtowni były wrzucone gdzieś ze dwie strony wcześniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetarg na Most Północny unieważniony

 

Władze m. st. Warszawy unieważniły przetarg na projekt i wykonanie Trasy Mostu Północnego. Wiceprezydent stolicy Jacek Wojciechowicz podkreślił, że most łączący Białołęke z Bielanami na pewno zostanie zbudowany do 2010 r. – Jeszcze w tym miesiącu rozpiszemy przetarg w nowej formule, która rozdzieli projektowanie od wykonawstwa – dodał.

 

dla wnikliwych, niżej całość

 

http://www.um.warszawa.pl/v_syrenka/new/index.php?dzial=aktualnosci&ak_id=9958&kat=3

 

:cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym tygodniu trochę dowiadywaliśmy się (aktualnie poszukujemy styropianu na podłogi) i termix był najdroższy(335zł- m3 albo się pani pomyliła), następnie Dachmur, najtańszy jak narazie KRIsobud w Michałowie(208zł- m3).

Większość hurtowni była zbyt zajęta aby dać wstępną wycenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KRISOBUD to dawny ISOBUD,o nim właśnie pisałam.Hurtownie zajęte pewnie teraz remanentami i stąd małe zainteresowanie.Co do cen to możliwe ,że obecnie Termix ma najwyższe ceny ale jak pisałam ,nam akurat w czasie kiedy kupowaliśmy właśnie u nich udało się kupić najtaniej.Ciut droższy był Isobud(Krisobud)Nikt panu nie zagwarantuje, że w dłuższym okresie czasu ceny będą stale na jednym poziomie . Ceny wszędzie się zmieniają,czasem z dnia na dzień i po prostu trzeba na bieżąco dzwonić , pytać i próbować negocjować

Jak wcześniej napisał MIK ,najlepiej kupować ocieplenie na całość.Wówczas istnieje większa możliwość uzyskania niższych cen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukujemy styropianu na podłogi) i termix był najdroższy(335zł- m3 albo się pani pomyliła), następnie Dachmur, najtańszy jak narazie KRIsobud w Michałowie(208zł- m3).

 

 

A co do ceny to faktycznie z kosmosu..........ponad 100 na m3....no,no,no ....

komuś na głowę chyba coś spadło. :o :roll: :roll: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie pomocy

gmina żąda 30% od wzrostu wartości gruntu,w przypadku sprzedarzy opłaty planistycznej za wprowadzenie planu przestrzennego zagospodarowania terenu, czy ktoś wie jak ten przepis obejść bo na razie dla mnie jedyny sposób to przerzucić koszt opłaty na kupującego ale to w znaczący sposób podwyższa cenę dziaiłki....

proszę o pomoc i ewentualne sugestie co do załatwienia tego problemu z góry dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jejuuuuuuuuu, dorwałam się do necika :roll:

 

MIESZKAMY :D :D :D :D :D ale telekompromitacja polska nie wie, ze ponad miesiac temu przeniosla nam mumer :lol: :o i poniewaz ma nieodnotowany ten fakt, to nie mozemy miec "nartostrady" w Chotomowie :evil:

 

To ja tak troszke chaotycznie tu naskrobie - z tego co zapamietalam o czym pisaliscie:

 

1. Odkurzacz centralny - na razie mamy tylko instalację ale jak najbardziej za! (Jednostke centralna kupimy kiedyś tam :wink: )

2. Jeśli chodzi o ochronę - my mamy Juwentusa. Może i Solid ma dużo jednostek w okolicy ale... na przeciwko nas buduje się podobno jakiś dyrektor Juwentusa :wink: :wink: :wink:

3.Kominek mamy z DGP. Jakos plaszcz wodny do nas nie przemawial. Reszta grzana jest gazem - i jak obserwuje piec to tak bardzo czesto sie nie uruchamia. Poza tym - dopoki kominek byl jedynym ogrzewaczem (bardzo dobrze się sprawdzał) faktycznie paliliśmy non stop. A teraz odpalamy go wlasciwie tylko raz w tygodniu (bo to trzeba posprzatac, odkurzyc, itp)

 

Oj... i już mnie wyganiaja od kompa :cry:

 

Ale mieszka sie cudoooooooooownie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...