Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Chotomów Grupa


mik99

Recommended Posts

Witam,abrałam się za zamawianie szamba i chyba robię to od tyłu, bo zamówiłam koparkę, szambo mają włożyć dźwigiem do dołu i zostanie zasypane, ale coś mi mówi, że to nie wszystko.

coś tam chyba trzeba kleić.....?

czy moglibyście udzielić skróconej lekcji montażu takiego szambo pozdrawiam

 

Nam pan koparkowy kazał tak zsynchronizować dowóz szamba,żeby mógł od razu po wpuszczeniu go w dół zasypać.Wykopywanie wcześniejsze nie ma sensu,ponieważ może ziemia zsuwać się do wykopu.Najlepiej ze 2 godz.wcześniej zawezwać koparkę do wykopania dołu ,póżniej spuszczenie szamba,wysmarowanie czymś tam(jakimś klejem) lączeń kręgów i zakopanie .Nie pamiętam czy póżniej było smarowanie też dysperbitem.Tak było u nas. :wink: :p

 

Olena

Bardzo chętnie pomacam :p :p :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

size=18]a tak z innej beczki

jako że WIOSNA :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: wpełni trzeba by było pomyśleć o jakimś spotkaniu przy GRILU :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ja jestem ZAAAAA.

Przyszła inwestorka -to chyba cały tatuś jak na razie.

Mik99

Bardzo dziękuję :D

 

He, he

To jakiś matematyk musi wyliczyć jakieś całki - tak, aby wszyscy spotkali się w połowie drogi :-)

Jestem ZA

;-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misio3

ja bym na twoim miejscu podjechał do HURTOWNI - KR ISOBUD ul Warszawska 56a Michałów Reginów

trzeba powołać się na mnie PAWEŁ z kątów węgierskich a cena napewno się zmieni

 

Dzięki Paweł za radę i nieocenione namiary.

Juz korzystamy z ekipy pana Jana.

Znależliśmy na forum namiary na firme produkującą styropian i na razie oferta jest najatrakcyjniejsza, ciekawe jak do tego ustosunkuje się KR isobud przy twoim poparciu:-) ?

Mam pytanie odnośnie ceny ( za m2) jaką biorą fachowcy za ocieplenie zewnętrzne domu.

Serdecznie pozdrawiamy wszystkich budujacych:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Wy znajdujecie czas i wiedzę, żeby się budować??????? Na prawdę nie wiem i podziwiam, nam buduje developer i samo ustalenie z nim pewnych rzeczy jest katorgą, a gdybym miała tak wsystkiego doglądać.... Jak wam się udaje połączyć to z obecnie wykonywaną pracą?

 

P.S. Grill: czy nowicjusze na forum też są zaproszeni?

 

P.S.

pawel i renia - macie super maleństwo, życzę wszystkiego dobrego.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Odebrałem wczoraj pozwolenie na budowę domku...po 2 latach kombinowania, kłótni z sąsiadem..., dopasowywania projektu do wymiarów działki itp itd.

Podobno jak się przebrnie przez te wszystkie biurokratyczne drogi to potem budowa leci jak z płatka....zobaczymy jaki to będzie płatek.

Obecnie będę zajmował się poszukiwaniem ekipy na wykonanie stanu surowego mojego domku.

Stąd prośba do was tytani budownictwa pomóżcie: podajcie namiary na jakieś według was godne polecenia firmy budowlane.

Chcę budować w jabłonnie.

Dom szerokość 6,10 długość 15,70m

technologia mur jednowarstwowy ytong lub gazobeton

dach dwuspadowy kryty blachodachówką.

Jeżeli ktoś posiada ekipę godną polecenia proszę o przesłanie namiarów na

[email protected] z góry dziękuję.

A przy okazji czy ktoś korzystał z usług firmy DACH MUR lub MKK co państwo sądzicie o tych firmach i czy warto z nimi współpracować

Proszę o odpowiedź i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Jestem po raz pierwszy na forum ale czytam Was odkąd zaczęliśmy budować dom w Chotomowie. Jesteście dla nas źródłem wielu ciekawych i pożytecznych informacji ponieważ póki co mieszkamy daleko.

Marhab13 na jakim jesteś etapie budowy, bo my też budujemy Poemę 2.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marhab13

 

witaj domek ekstra, widać że masz dość szeroką działkę

na mojej działeczce coś takiego by nie przeszło chyba żebym posadowił twój dom na działkach jeszcze dwóch sąsiadów....

moja ma 12 na jakieś 70m ale i tak ją lubię

na jakim etapie budowy jesteś???

bo ja na razie w lesie szukam ekipy budowlanej...

pozdrawiam :roll: :roll: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

martkaw1

jak szukasz schodów to popytaj TU : http://www.aprudschody.com.pl/

my jesteśmy zadowoleni powołaj się że od Pawła z Kątów { robili nam we Wrześniu]macie namiary i ostro się targuj a cena pewnie spadnie a w Jabłonnej to też nam wyliczyli cenę z kosmosu

 

Olena

Gratulacje i wielu przespanych spokojnie nocy

 

marhab13

oczywiście że wszyscy będą mile widziani na grilu

a domek oczywiście śliczny

 

pawelgawel2002

poleciało na PRV.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marhab13

W tej chwili jest zrobiona łazienka na dole , glazura w kuchni , kominek, pomalowany dół, rozpoczęta podłoga na dole i rozpoczęta łazienka górna. Prace na zewnątrz (tarasy, kostka i ogrodzenie) będą robione wiosną.

W projekcie właściwie nic nie zmienialiśmy, tak nam odpowiada.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak jeszcze z innej parafi

pomału przymierzamy się do nowego :roll: :roll: sezonu budowlanego :roll: :roll: i prosimy tych co już przez to przebrneli o namiary na waszych :

- elektryków

- hydraulików

- fachowców od podłogówki

- dekarzy

- glazurników

- tynkarzy wew/zew

- okna,drzwi i bramy garażowej

- meble kuchenne {monterów}

 

i innych których mogli byście nam polecić

:lol: :lol: 8) 8) :lol: 8) :lol: 8) :lol: 8) :lol: 8) :lol: 8) :lol: 8) :lol: 8) :lol: 8) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was praktycznie ćwiczył (lub ćwiczy) temat SOLARÓW ?

Do ciepłej wody, ewentualnie ogrzewania ?

 

??

t.

 

przy naszej pogodzie... dobrze by zagarły w górach,

a poważnie ważne jest uwzględnić podczas planowania kotłowni/pieca (tu trzeba też trochę wydać), inwestycja opłacalna przy większych domach.

 

Ja się nie zdecydowałem, zwrot po 12 latach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawelgawel2002

To teraz ostro do roboty :p :p :p :wink:

Co do ekipy to trudno tak naprawdę trafić .Moi byli całkiem nieżli ale z tego co wiem to już mają jakąś budowę na wiosnę.Jeśli będziesz chciał ,to mogę podesłac namiary na priv.Z Dachmuru braliśmy tylko material.MKK nie znam

 

Paweł i Renia

 

Namiary ? Nie widzę problemu :p :p :p

Właściwie to mogę podać też 2 namiary na elektryków z energetyki Legionowskiej,wydają się bardzo sensowni i konkretni.(Oj gdybym miała jeszcze raz kłaść elektrykę to pewnie któregoś z nich bym wzięła)

 

grazia111

 

40zł to dużo,oni chyba przesadzają z tymi cenami :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak jeszcze z innej parafi

pomału przymierzamy się do nowego :roll: :roll: sezonu budowlanego :roll: :roll: i prosimy tych co już przez to przebrneli o namiary na waszych :

- elektryków

- hydraulików

- fachowców od podłogówki

- dekarzy

- glazurników

- tynkarzy wew/zew

- okna,drzwi i bramy garażowej

- meble kuchenne {monterów}

 

i innych których mogli byście nam polecić

:lol: :lol: 8) 8) :lol: 8) :lol: 8) :lol: 8) :lol: 8) :lol: 8) :lol: 8) :lol: 8) :lol: 8) :lol:

 

 

Fajny ten Wasz maluch :D :D :D

Szkoda,że tak szybko rosną :p

 

A z konkretów. Mogę polecić glazurnika i monterów / stolarzy od kuchni. Robili u mnie 3 lata temu w mieszkaniu więc nie wiem jak teraz stoją cenowo ale jakość OK.

O jakości można naocznie się przekonać, Zapraszam. :D

 

Aha .. do kompletu wysyłam jeszcze parkieciarza choć nie wspominałeś.

 

Namiary poszły na priv.

 

:wink:

Pzdr,

Emmmma[/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...