Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Chotomów Grupa


mik99

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

U nas większość rzeczy wykonuje developer, ale jeśli macie jakieś namiary na dobrego kafelkarza, to bardzo chętnie.

szukam też:

-siatki, ogrodzenia,

- drzwi wewnętrznych

- parkieciarza ...

 

Dana13

My trochę zmieniliśmy i chętnie jeszcze bym pozmieniała bo już taka moja natura :wink:

http://images11.fotosik.pl/21/ed62c90a338727fdm.jpg

mój jest mniej więcej w takim stanie, więc jeszcze sporo pracy przede mną....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie techniczne, bo jakoś tego nie pojmuje :oops: : jak zamieszczacie zdjęcia po lewej strony, pod nikiem i rangą?

 

Czyli tzw. avatarka - musisz mieć avatara na serwerze. O odpowiednich wymiarach oczywiście. Potem tylko wystarczy wejść w "profil" i na samym dole ustawić.

i tyle..

:-D

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA:

 

Waszyscy Grupowicze,

 

Niektórzy z nas już mieszkają, inni są bardzo blisko, jednym słowem czas na otoczenie domu - ogród. Od kilkunastu dni każdą wolną chwilę poświęcam na czytanie forum o ogrodach. Nawet się wciągnąlem. Mozę nowa pasja... jeszcze tego nie wiem.

 

Bardzo chciałbym WAS namówić do dzielenia się doświadczeniami zdobytymi na tym "ogrodowym polu".

 

1. Porady dla zakładających

2. Uwagi o okolicznych sklapach z roślinami.

3. Złote srodki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA:

Waszyscy Grupowicze,

Niektórzy z nas już mieszkają, inni są bardzo blisko, jednym słowem czas na otoczenie domu - ogród. Od kilkunastu dni każdą wolną chwilę poświęcam na czytanie forum o ogrodach. Nawet się wciągnąlem. Mozę nowa pasja... jeszcze tego nie wiem.

Bardzo chciałbym WAS namówić do dzielenia się doświadczeniami zdobytymi na tym "ogrodowym polu".

1. Porady dla zakładających

2. Uwagi o okolicznych sklapach z roślinami.

3. Złote srodki.

 

Bardziej mnie zdenerwować nie mogłeś :-D :-D :-D

Ja już się nie mogę doczekać zakładania i późniejszej pielęgnacji ogrodu.

Niektórzy mówią, że chyba bardziej cieszę się z ogródka niż z własnego domu :-)

Pielegnowałem własny ogródek przez 7 lat - a teraz niestety jestem na betonowej banicji :-( U mnie w krainie błota, połamanych cegieł i zoranych oponami ciężarówek zielska rosną już 3 brzozy, orzech i winogrono.

 

Z przyjemnością dołączę się do wymiany doświadczeń, (i) pomysłów.

 

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się ,że w Skierdach jest jakiś tani ogrodniczy albo w tamtejszym nadleśnictwie można kupić bardzo tanio sadzonki drzew.Coś takiego słyszałam ale nie jestem pewna.Może bliżej mieszkający cosik podpowiedzą :wink: :oops:

 

Ja albo przywoziłem sobie sadzonki ze szkółek na Mazurach (będąc "przy okazji" albo zaliczając wakacje, delegacje itp.. albo zaopatrywałem się w piękne brzózki wykopując je z działki wujka (bo miał w ogromnym nadmiarze)

jeśli chodzi o sklepy ogrodnicze to na Płochocińskiej (taki duży kompleks ogrodniczy za kanałkiem po lewej) - cent jak zwykle ale mają duży wybór.

Oczko wodne też tam wyposażyłem.

Ale bardziej "za" Mazury. chyba że ktoś chce sadzić nie_wiadomo_co :-)

Może też byś http://www.allegro.pl - ogromny wybór - choć jak na razie to skorzystałem z roślin owadożernych - ale chociaż mam sprawdzonego sprzedawcę.

Jeśli chodzi o czarnoziem - dobrze pojeździć po okolicy i odkupić za małe pieniądze albo nawet za darmo ziemię "przpracowaną" ze szklarni. W szklarni się już nie nadaje a do ogródka dobra. Potem tylko wałowanie, sianie, wałowanie, podelwanie, koszenie, podlewania, kosz......

Ehhh

Rozmarzyłem się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie Wszystkich:)

 

I tych budujących, i tych szczęśliwców, którzy już są po oraz tych, którzy tak jak ja z żoną dopiero startują.

 

Mam nadzieję że Grupa pozostaje otwarta na tych budujących (planujących budować) w Legionowie:) i że dane mi będzie skorzystać z Waszych rad.

 

Po kilku miesiącach dojrzewania, sprawdzania, kalkulowania a zwłaszcza czytania Forum doszliśmy do wniosku że nie ma na co dłużej czekać i czas zabierac się do roboty.

 

Projekt już zakupiony, C74b "Bliski" z Muratora, mapki się robią u geodety. Jak tylko wrócą to do architekta i do Starostwa po pozwolenie.

 

Chcielibyśmy zacząć budowę w maju, mieliśmy nawet wstępnie uzgodnioną ekipę budowlaną z "czynninkiem rodzinnym", ale "czynnik" wyjechał z Polski i trzeba szukać od nowa:(

 

W związku z tym, serdecznie proszę o namiary na ekipy, które moglibyście polecić.

Jak do tej pory ludzie, z którymi rozmawialiśmy najwcześniejsze terminy mieli na lipiec/sierpień. A nam zależy na trochę wcześniejszym starcie.

 

Jeżeli ktoś ma ochotę się podzielić namiarami, to baaaaaaaardzo proszę.

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TomKat serdecznie witamy!

 

Sytuacja na rynku usług budowlanych jest bardzo dynamiczna, pojawiają się nowe ekipy, stare godne polecenia mają pełne kalendrze na 2007 (dramat), wiem bo sostatnio sam dla przyjaciela szukałem po znajomych. ratować się można "ludźmi z importu" lub ściana wschodnia, ale coś wyślę.

 

Pan Leszek: mieszka na miejscu może się uda: 606 373 849

Motyka Stasiu: góral, ale tu robi, spróbować warto: 603 352 130,

 

powodzenia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrodowe tematy:

 

1.Allegro Jak działa sprawa kupowania roślin za pośrednoctwem allegro?

Ktoś z Was kupował? Mnie tradycjonalistę trochę męczy obawa o jakość roślin i technoczne szczegóły: dostawa, płatność?

 

2. (dla zaawansowanych) Gdzie kupić Kostkę? rzucam w eter potrzebne faktyczne: producenci/ ceny/ jakość/ asortyment?

 

3. Robocizna: Ile płaciliście za prace związane z układaniem nawierzchni z kostki: beton/garnit? Obsadzanie obrzeży? itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrodowe tematy:

1.Allegro Jak działa sprawa kupowania roślin za pośrednoctwem allegro?

Ktoś z Was kupował? Mnie tradycjonalistę trochę męczy obawa o jakość roślin i technoczne szczegóły: dostawa, płatność?

 

To zależy od sprzedającego.

Mozna kupić nasionka lub "gotowe" roślinki. Ja kupowałem gotowe - i dostałem je w idealnym stanie, z "instrukcją" hodowli, doskonale zapakowane z wilgotną ziemią. ale - to trzeba zaznaczyć - zależ to od kupującego. Allegro ma ten (+), że można tam znaleźć fajne, rzadko spotykane rośliny ogrodowe. Niebieską trawę, tulipany na drzewie, bambusy ogrodowe itp..

Płacisz przelewem albo za pobraniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja na rynku usług budowlanych jest bardzo dynamiczna, pojawiają się nowe ekipy, stare godne polecenia mają pełne kalendrze na 2007 (dramat), wiem bo sostatnio sam dla przyjaciela szukałem po znajomych. ratować się można "ludźmi z importu" lub ściana wschodnia, ale coś wyślę.

 

Pan Leszek: mieszka na miejscu może się uda: 606 373 849

Motyka Stasiu: góral, ale tu robi, spróbować warto: 603 352 130,

 

powodzenia :wink:

 

Dzięki Mik99, na pewno się z nimi skontaktuję.

Nie pozostaje nic innego jak tylko szukać i liczyć na fart.

 

Ale to przecież cały urok budowania:)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Mik99, na pewno się z nimi skontaktuję.

Nie pozostaje nic innego jak tylko szukać i liczyć na fart.

Ale to przecież cały urok budowania:)

pozdrawiam

 

Przepraszam ale nie mogę się powstrzymać:

Wiecie kiedy najlepiej budować, remontować itp ??

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Między Wigilią a Nowym Rokiem - wtedy wszyscy fachowcy przyjeżdżają do kraju na Święta :-D :-D

Smutno/smieszne ale coraz bardziej prawdziwe..

 

TomKat - powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

jako nowy na tym forum czuję się zobligowany do kilku słów o sobie ;)

A więc: budujemy GL189 (Studio Atrium) w Olszewnicy Starej - a więc rzut beretem od Chotomowa :)

Budujemy to trochę mocno powiedziane - mamy generalnego wykonawcę i on to ciągnie (z czym wiążą się oczywiście rozmaite plusy i minusy - ale to temat na oddzielny wątek).

Ale do rzeczy: czy znacie może jakąś firmę (albo osobę) w Chotomowie lub okolicach, która ma małą koparkę i może zrobić niewielki rów - ok. 20mb długości, 50...70cm głębokości. Bez zasypania.

Żadne duże firmy nie chcą rozmawiać - za mała robota :(

Może być bez faktury - byle w tym tygodniu.

Macie kogoś może na taką fuchę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...