Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Chotomów Grupa


mik99

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Emma - a gdzie masz tę swoją oczekiwaną niescaloną działkę? Gdzieś niedaleko nas? [/i]

 

A to w okolicach Milenijnej / Dworkowej - scalona już jest -właśnie się dzieli...

 

A ta Wasza działka to bliżej Leśnej czy Szkolnej? Bo jak bliżej Leśnej to sąsiadami niedalekimi będziemy....

 

Pozdrawiam, Maria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emma - a gdzie masz tę swoją oczekiwaną niescaloną działkę? Gdzieś niedaleko nas? [/i]

 

A to w okolicach Milenijnej / Dworkowej - scalona już jest -właśnie się dzieli...

 

A ta Wasza działka to bliżej Leśnej czy Szkolnej? Bo jak bliżej Leśnej to sąsiadami niedalekimi będziemy....

 

Pozdrawiam, Maria

 

 

Witam,

jeszcze nie nasza niestety a jeśli będzie kiedyś nasza to bliżej Leśnej.Strasznie długo to wszystko trwa.

:evil: :evil: :evil:

Pzdr,

Emmmma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grupowicze !

 

Pomocy, bo mam wode z mózgu ;-)

 

Postawiłem mury w tym roku (kończą deskować dach).

Słyszałem opinie, aby zostawić to na chwile (chciałem napisać "do wiosny" ale wiosne mamt w tym roku przed zimą :-D )

I na wiosnę robić dalej (zamykać stan, instalacej wod-kan, elektryka, tynki, itp..)

ALE

spotkałem się z opiniami, że nie trzeba czekać

Jak to jest ??

 

To osiada czy nie osiada ?

Mamy nowe technologie, nie pękające czy nie ??

 

Kruca bomba, sam nie wiem...

 

pzdr

T&L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie witamy ponownie.

Nasz dom został postawiony w stanie surowym we wrześniu 2006.

W styczniu wstawiliśmy okna i aktualnie robi się elektryka.

Niebawem wchodzą panowie od tynków wewnętrznych.

Mamy tylko nadzieję, że wiosna tej zimy bedzie łagodna. :D

 

 

Pytanie do nieocenionych forumowiczów - Jakie szambo???? :cry:

Kręgi, czy " gotowa skrzynka"?

Może jakieś inne rozwiązanie?

Za wszelkie sugestie będziemy wdzięczni.

Pozdrawiamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tinus i Linka:

problem jest złożony, ale generalnie:

 

1. zależy kiedy były zalewane ławy i fundamenty

2. zależy jaki to budynek: ile kondygnacji: stropów?

3. zależy jak dobrze zostało przygotowane podłoże przez zalaniem ław?

4. czy zbrojenie zostało zronione zgodnie ze sztuka budowlaną?

5. czy zachowano przewry technologiczne przy zalewaniu ław i budowie ścian fundamentowych?

 

Jest trochę pytań, ale bez zasadniczych odpowiedzi... sam rozumiesz to "nie wróżenie z fusów" tylko budowa, a budowa to nie matematyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie witamy ponownie.

Nasz dom został postawiony w stanie surowym we wrześniu 2006.

W styczniu wstawiliśmy okna i aktualnie robi się elektryka.

Niebawem wchodzą panowie od tynków wewnętrznych.

Mamy tylko nadzieję, że wiosna tej zimy bedzie łagodna. :D

 

 

Pytanie do nieocenionych forumowiczów - Jakie szambo???? :cry:

Kręgi, czy " gotowa skrzynka"?

Może jakieś inne rozwiązanie?

Za wszelkie sugestie będziemy wdzięczni.

Pozdrawiamy.

 

Ja założyłem 10m3 szczelnego szamba betonowego, można też z tworzywa, ale na mój za drogie. Kręgi to przeszłość taniej nie będzie, a rozwiązanie już raczej "delikatnie mówiąc"nie przystaje do XXI w. Dochodzi jeszcze problem ze szcelnością, ktorą będzie trudno uzyskać przy tylu połączeniach, jakie będziesz miał w kręgach.

 

wybór należy do Ciebie, :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewolucja w przepisach budowlanych

(Gazeta Wyborcza, tm/18.01.2007, godz. 07:32)

 

Rewolucja w przepisach budowlanych. Żeby postawić własny dom, nie trzeba będzie czekać miesiącami na zgodę urzędników - informuje "Gazeta Wyborcza" powołując się na Ministerstwo Budownictwa.

 

Resort ogłosił właśnie na swojej stronie internetowej założenia do projektu nowego prawa budowlanego.

 

Wynika z nich, że na budowę domu jednorodzinnego niepotrzebne będzie pozwolenie! Wystarczyć ma samo zgłoszenie do starostwa powiatowego z dołączonym projektem domu. Urzędnicy w starostwie mieliby za zadanie jedynie sprawdzić, czy projekt spełnia wymogi planu zagospodarowania. Zachowane musiałyby być także odległości od działek sąsiadów. Brak reakcji urzędników przez miesiąc oznaczałby zgodę na rozpoczęcie budowy - dodaje gazeta.

 

czy to sen?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewolucja w przepisach budowlanych

(Gazeta Wyborcza, tm/18.01.2007, godz. 07:32)

 

Rewolucja w przepisach budowlanych. Żeby postawić własny dom, nie trzeba będzie czekać miesiącami na zgodę urzędników - informuje "Gazeta Wyborcza" powołując się na Ministerstwo Budownictwa.

Resort ogłosił właśnie na swojej stronie internetowej założenia do projektu nowego prawa budowlanego.

Wynika z nich, że na budowę domu jednorodzinnego niepotrzebne będzie pozwolenie! Wystarczyć ma samo zgłoszenie do starostwa powiatowego z dołączonym projektem domu. Urzędnicy w starostwie mieliby za zadanie jedynie sprawdzić, czy projekt spełnia wymogi planu zagospodarowania. Zachowane musiałyby być także odległości od działek sąsiadów. Brak reakcji urzędników przez miesiąc oznaczałby zgodę na rozpoczęcie budowy - dodaje gazeta.czy to sen?

 

Ja bym się zawczasu tak nie cieszyła,słyszałam ,ze jeśli ten projekt wejdzie to zaostrzą przepisy dotyczące odbioru budynków.Ile w tym prawdy???? :cry:

 

Mik dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie witamy ponownie.

Nasz dom został postawiony w stanie surowym we wrześniu 2006.

W styczniu wstawiliśmy okna i aktualnie robi się elektryka.

Niebawem wchodzą panowie od tynków wewnętrznych.

Mamy tylko nadzieję, że wiosna tej zimy bedzie łagodna. :D

 

 

Pytanie do nieocenionych forumowiczów - Jakie szambo???? :cry:

Kręgi, czy " gotowa skrzynka"?

Może jakieś inne rozwiązanie?

Za wszelkie sugestie będziemy wdzięczni.

Pozdrawiamy.

 

Ja założyłem 10m3 szczelnego szamba betonowego, można też z tworzywa, ale na mój za drogie. Kręgi to przeszłość taniej nie będzie, a rozwiązanie już raczej "delikatnie mówiąc"nie przystaje do XXI w. Dochodzi jeszcze problem ze szcelnością, ktorą będzie trudno uzyskać przy tylu połączeniach, jakie będziesz miał w kręgach.wybór należy do Ciebie, :wink:

 

My też mamy szambo betonowe na 10 m3.Dwa takie wielkie kwadratowe zbiorniki,klejone na łączeniu.Są tańsze niż plastikowe.

W droższe nie ma sensu się pchać,ponieważ jeśli Michałów przejdzie pod Wieliszew ,to jest duża szansa na szybkie podłączenie do kanalizacji.Spore pieniądze unijne inwestują w wodę i kanalizację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grupowicze !

 

Pomocy, bo mam wode z mózgu ;-)

 

Postawiłem mury w tym roku (kończą deskować dach).

Słyszałem opinie, aby zostawić to na chwile (chciałem napisać "do wiosny" ale wiosne mamt w tym roku przed zimą :-D )

I na wiosnę robić dalej (zamykać stan, instalacej wod-kan, elektryka, tynki, itp..)

ALE

spotkałem się z opiniami, że nie trzeba czekać

Jak to jest ??

 

To osiada czy nie osiada ?

Mamy nowe technologie, nie pękające czy nie ??pzdr

T&L

 

 

Co do osiadania to słyszałam ,ze każdy budynek osiada około 3-5 lat.Jeśli to prawda to nie masz co czekać.Chodzi raczej w tym przezimowaniu budynku o przesuszenie ścian.W pierwszym roku budowy ma najwięcej wilgoci.Zwłaszcza przy tynkach gipsowych,Gipsy wolniej schną.Do wiosny możesz położyć elektrykę,hydraulikę,Zamontować ewentualnie okna i drzwi wejściowe.Ten etap zajmie ci z miesiąc do dwóch. Wybór należy do ciebie.Niektórzy budowlańcy uważają ,że lepiej jak przeschnie trochę budynek przed następnym etapem.

 

 

 

pzdr

T&L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...