Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Chotomów Grupa


mik99

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

:oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: czuję się totalną ignorantką w dziedzinie luster i szklarzy... :oops: :oops: :oops: :oops: nawet nie sądziłam, że to takie proste :) Może dlatego, że jak spytałam o to pana w Obi to popatrzył na mnie jakbym się z choinki urwała? :wink:

 

Dziękuję wszystkim za namiary i porady :)

 

Ty ignorantką? Pewnie już nawet nie wiesz jak przyjemne jet udzielanie pierwszych porad na forum. Można się w końcu dowartościować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No hejka, to znów ja, wpadam na chwilkę z pytaniem (sorki za przeciagi ;) ).

 

Poszukuję namiary na ekipy tynkujace. Przyznam, że nie bardzo wiem jaki tynk najlepiej położyć. Wolałbym z maszyny ale czy piaskowo-gipsowy, czy gipsowy? Chcielibyśmy jednak, aby ścianki były gładziutkie. Za jakies 2-tyg. będziemy gotowi do tynkowania. Z góry dzięki za wszelkie namiary.

 

BTW. odnośnie elektryki.... my płaciliśmy 45 zł za punkt... oddzielnie płatne szyny wyrównujące oraz rozdzielnia. W sumie 60 pkt + szyna + rozdzielnia oraz doprowadzenie U do 3 pkt. zewnętrznych wyniosło nas 6.000 zł. Mam namiary na naprawdę solidnego elektryka. Doradzi, poradzi, zwizualizuje (w sensie wytłumaczy, jak zachowuje się w zaspany nocą człowiek szukający włącznika światła ;) ) i poradzi najbardziej optymalne rozmieszczenie punktów. Niestety już zapowiedział, że skoro inni windują cenę on tez jest zmuszony - 50zł/pkt :(

 

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Poszukuję namiary na ekipy tynkujace. Przyznam, że nie bardzo wiem jaki tynk najlepiej położyć. Wolałbym z maszyny ale czy piaskowo-gipsowy, czy gipsowy? Chcielibyśmy jednak, aby ścianki były gładziutkie. Za jakies 2-tyg. będziemy gotowi do tynkowania. Z góry dzięki za wszelkie namiary.

 

O tynkach trochę pisaliśmy na poprzedniej stronie. My też mieliśmy z tym dylemat, ale myślę, że ostatecznie zdecydujemy się na tynki z agregatu. Podobno odbywa się to szybko, a jak da się dobry materiał to nie powinno być z nimi problemów.

Namiary na prv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

BTW. odnośnie elektryki.... my płaciliśmy 45 zł za punkt... oddzielnie płatne szyny wyrównujące oraz rozdzielnia. W sumie 60 pkt + szyna + rozdzielnia oraz doprowadzenie U do 3 pkt. zewnętrznych wyniosło nas 6.000 zł. Mam namiary na naprawdę solidnego elektryka. Doradzi, poradzi, zwizualizuje (w sensie wytłumaczy, jak zachowuje się w zaspany nocą człowiek szukający włącznika światła ;) ) i poradzi najbardziej optymalne rozmieszczenie punktów. Niestety już zapowiedział, że skoro inni windują cenę on tez jest zmuszony - 50zł/pkt :(

 

Pozdrowionka

 

i w ten oto sposób mamy kolejnego FACHOWCA który chce się NACHAPĆ :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

A BO INNI PODNOSZĄ TO I JA TEŻ SPODNIOSĘ :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

 

a jak przyjdą chude latka i nie będzie co do garnka włorzyć to co opinia będzie że ten to drogi i zleceń nie będzie i tę samą robotę będzie robił za 25pln :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil

:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję namiary na ekipy tynkujace. Przyznam, że nie bardzo wiem jaki tynk najlepiej położyć. Wolałbym z maszyny ale czy piaskowo-gipsowy, czy gipsowy? Chcielibyśmy jednak, aby ścianki były gładziutkie. Za jakies 2-tyg. będziemy gotowi do tynkowania. Z góry dzięki za wszelkie namiary.

Pozdrowionka

 

To zrób wapienno-cementowe i zaciągnij gipsem.Bedą gładkie i mocne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Czy sasiada zza Wielkiego Lasu przyjmiecie do grupy? :) Bedziemy budowali w Skrzeszewie. Na razie skladamy wszystkie papiery do pozwolenia. Szukamy tez ekipy na stan surowy. Jesli macie kogos godnego polecenia to poprosimy o kontakt.

 

Goraco pozdrawiamy,

Marysia i Piotr

Jak najbardziej ,witamy w GRUPIE :wink:

 

 

Mik 99

 

My za maxa płaciliśmy 2,06-w porywach 2,68(maj-lipiec zeszłego roku)

A elektryka to faktycznie masz rację,ceny biorą z kosmosu(niczym nieuzasadnione podwyzki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Czy sasiada zza Wielkiego Lasu przyjmiecie do grupy? :)

 

 

 

Witaj sąsiedzie, być może nawwet zza płota ;) Również zakotwiczamy w Skrzeszewie.

 

Paweł i Renia

Inni podnoszą to i ja podniosę nie idzie parze tylko z tym, że inni podnoszą. Ceny materiałów niestety też drastycznie idą w górę, a za tym i usługa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do wszystkich, którzy już budują, a właściwie kilka pytań:

 

1. Zleciłem w firmie Dachmur wstępną wycenę dwóch projektów celem ich porównania, ale trwa to już 3 tydzień. Czy ktoś z Was zlecał podobne wyceny swoich projektów w Dachmurze i czy faktycznie tyle trwało czekanie na wyniki?

2. Czy w okolicy są jeszcze inne hurtownie, w których można zrobić taką wstępną wycenę?

3. Spotkałem się z opinią, że warto jest zainwestować kilkaset złotych i zlecić przygotowanie profesjonalnego kosztorysu budowy. Ja z doświadczeń jakie mi zostały z generalnego remontu mojego mieszkania wiem, że mam problemy z pilnowaniem kosztów, więc może nie byłoby to takie złe - czy ktoś z Was przygotowywał taki kosztorys? i gdzie?

4. Czy ktoś z Was budował ścianę 3W z licem z cegły? Czy macie jakąś godną polecenia ekipę (zwłaszcza do tej wierzchniej warstwy)

5. Czy posiadancie w swoich domach rekuperatory, jeżeli tsak, to na jakim etapie należy projektować instalację - czy już na etapie adaptacji projektu? (pomijam kwestię likwidacji kominów wentylacyjnych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Czy są jakieś opłaty przy składaniu wniosku o warunki przyłączeniowe w gazowni? Jak wygląda procedura? Podobnie jak w ZEWT?

 

Przy składaniu wniosku o warunki przyłączeniowe w gazowni nie ma żadnych opłat. Trzeba mieć tylko aktualną mapkę do celów opiniodawczych i czekać cierpliwie około 2 miesięcy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Czy są jakieś opłaty przy składaniu wniosku o warunki przyłączeniowe w gazowni? Jak wygląda procedura? Podobnie jak w ZEWT?

 

Przy składaniu wniosku o warunki przyłączeniowe w gazowni nie ma żadnych opłat. Trzeba mieć tylko aktualną mapkę do celów opiniodawczych i czekać cierpliwie około 2 miesięcy :)

 

 

To świetnie. Przyszły sąsiad stwierdził że i tak się podłączymy bo on i kilku innych zapłacili za rurę w ulicy i w związku rura ma tylko taką średnicę że wystarcza na zaopatrywanie tylko dla nich.

Trochę to dziwne no i chcę to zweryfikować w Gazowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do wszystkich, którzy już budują, a właściwie kilka pytań:

 

1. Zleciłem w firmie Dachmur wstępną wycenę dwóch projektów celem ich porównania, ale trwa to już 3 tydzień. Czy ktoś z Was zlecał podobne wyceny swoich projektów w Dachmurze i czy faktycznie tyle trwało czekanie na wyniki?

2. Czy w okolicy są jeszcze inne hurtownie, w których można zrobić taką wstępną wycenę?

3. Spotkałem się z opinią, że warto jest zainwestować kilkaset złotych i zlecić przygotowanie profesjonalnego kosztorysu budowy. Ja z doświadczeń jakie mi zostały z generalnego remontu mojego mieszkania wiem, że mam problemy z pilnowaniem kosztów, więc może nie byłoby to takie złe - czy ktoś z Was przygotowywał taki kosztorys? i gdzie?

4. Czy ktoś z Was budował ścianę 3W z licem z cegły? Czy macie jakąś godną polecenia ekipę (zwłaszcza do tej wierzchniej warstwy)

5. Czy posiadancie w swoich domach rekuperatory, jeżeli tsak, to na jakim etapie należy projektować instalację - czy już na etapie adaptacji projektu? (pomijam kwestię likwidacji kominów wentylacyjnych)

 

Przed wyborem projektu zawiozłem szczegółowy wykaz materiałów na stan surowy do dachmuru aby mi złożyli ofertę na poszczególne materiały, to posmęcili że muszę mieć projekt itd i w efekcie nic nie przygotowali a poza tym i tak są strasznie drodzy. Osobiście ich nie polecam.

Generalnie ludzi bez kupionego projektu nie traktują jako swoich potencjalnych przyszłych klientów.

Ja osobiście polecam kupić kosztorys do gotowego projektu jeżeli biuro projektowe takowe oferuje. Swój projekt kupiłem z pracowni Domy w Stylu i za 160 zł kosztorys :)

Jest on bardzo przydatny, ponieważ można określić koszt budowy oraz kontrolować własny budżet w trakcie budowy oraz wykonawców.

A jeżeli chodzi o hurtownię to polecam ISOBUD oraz DARECKI w Michałowie :)

Mają naprawdę dobre ceny przy obecnym szaleństwie cenowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...