Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Chotomów Grupa


mik99

Recommended Posts

wiesław=pyza napisał

w gazowni jest bardzo prosto -przy pomocy pani tam pracujacej wypełniamy wniosek,który nic nie kosztuje ,Nastepnie wysyłany jest za pośrednictwem firmy z Legionowa do Warszawy -na decyzje czeka sie do 2-ch miesiecy.Procedura o 50% łatwiejsza niz w Energetyce.

 

a może wiecie co zrobić wtakim przypadku: w projekcie warunków zabudowy mam informację, że ogrzewanie moze być gazem płynny lub olejem. Prawdopodobnie wynika to z tego, że w tym kawałku ulicy, w krórym mam działkę gazu ziemnego jeszcze nie ma.

Czy w takim układzie załatwiać sprawę z gazownią, aby mieć warunki dostawy gazu potrzebne póxniej do pozwolenia na budowę.

Grazia - może ty masz jakieś doświadczenie w tym temacie, bo całkiem niedaleko budujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

 

a może wiecie co zrobić wtakim przypadku: w projekcie warunków zabudowy mam informację, że ogrzewanie moze być gazem płynny lub olejem. Prawdopodobnie wynika to z tego, że w tym kawałku ulicy, w krórym mam działkę gazu ziemnego jeszcze nie ma.

Czy w takim układzie załatwiać sprawę z gazownią, aby mieć warunki dostawy gazu potrzebne póxniej do pozwolenia na budowę.

Grazia - może ty masz jakieś doświadczenie w tym temacie, bo całkiem niedaleko budujesz.

 

Ja ostatnio mialem podobna sytuacje. W gazowni mozna sie dopytac (bez wypelniania czegokolwiek), czy napewno nie ma tam gazu. Nam powiedzieli dodatkowo zeby zalozyc komitet i wystapic z prosba o doprowadzenie (brakuje nam jakies 300m). Co do pozwolenia na budowe, to architekt powiedzial ze w pozwoleniu wpisze gaz ze zbiornika i tyle :). Trzeba chyba tylko zdecydowac czy naziemyny czy zakopywany. Zdaje sie ze z tym drugim sa teraz jakies dodatkowe problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a może wiecie co zrobić wtakim przypadku: w projekcie warunków zabudowy mam informację, że ogrzewanie moze być gazem płynny lub olejem. Prawdopodobnie wynika to z tego, że w tym kawałku ulicy, w krórym mam działkę gazu ziemnego jeszcze nie ma.

Czy w takim układzie załatwiać sprawę z gazownią, aby mieć warunki dostawy gazu potrzebne póxniej do pozwolenia na budowę.

Grazia - może ty masz jakieś doświadczenie w tym temacie, bo całkiem niedaleko budujesz.

 

Ja ostatnio mialem podobna sytuacje. W gazowni mozna sie dopytac (bez wypelniania czegokolwiek), czy napewno nie ma tam gazu. Nam powiedzieli dodatkowo zeby zalozyc komitet i wystapic z prosba o doprowadzenie (brakuje nam jakies 300m). Co do pozwolenia na budowe, to architekt powiedzial ze w pozwoleniu wpisze gaz ze zbiornika i tyle :). Trzeba chyba tylko zdecydowac czy naziemyny czy zakopywany. Zdaje sie ze z tym drugim sa teraz jakies dodatkowe problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to wycena którą dostałem na styropian

 

Witam

 

Wycena styropianu Swisspor:

 

eps100 100mm - 7,2m3 x 187,00pln = 1346,40pln

eps100 50mm - 13,5m3 x 187,00pln = 2524,50pln

eps100 40mm - 6,6m3 x 187,00pln = 1234,20pln

eps70 50mm - 4,5m3 x 160,00pln = 720,00pln

razem: 5725,10pln brutto

 

zamiana eps100 100mm na HYDRO 100mm - doplata 1173,60pln

 

Do ocieplenia fundamentów wystarczy HYDRO 60mm (taki sam opór cieplny jak eps100 100mm), czyli:

Hydro 80mm - 5,6m3 x 350,00pln = 1960,00pln (różnica to "tylko" 613,60pln)

 

Folia kubelkowa - 6,00pln/m2 (przy 5 rolkach transport gratis)

 

wszystkie ceny brutto

dostawa bezplatna

 

pozdrawiam

Krystian Sikora

http://www.ihb.pl

077 412 68 93

502 071 258

 

I jak to wygląda na tle innych?

Parametry lepsze od dalmatyńczyka wg producenta

W razie kontaktu z p. Sikorą powołać się na forum

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może wiecie co zrobić wtakim przypadku: w projekcie warunków zabudowy mam informację, że ogrzewanie moze być gazem płynny lub olejem. Prawdopodobnie wynika to z tego, że w tym kawałku ulicy, w krórym mam działkę gazu ziemnego jeszcze nie ma.

Czy w takim układzie załatwiać sprawę z gazownią, aby mieć warunki dostawy gazu potrzebne póxniej do pozwolenia na budowę.

Grazia - może ty masz jakieś doświadczenie w tym temacie, bo całkiem niedaleko budujesz.

 

załatwiałam warunki z gazowni pół roku przed rozpoczęciem załatwiania dokumentów do pozwolenia na budowę, ponieważ uważałam to za najlepszą opcję pomiędzy gazem płynnym, olejem, pompą ciepła, prądem.

U mnie procedura załatwiania gazu ziemnego przedłużyła się, ponieważ jest nas około 25. właścicieli drogi na której w związku z powyższym miała zostać ustanowiona służebność.

 

W innym przypadku sama procedura nie jest skomplikowana. Pochłania jedynie trochę czasu.

 

Na sposób ogrzewania należy zdecydować się w trakcie zagospodarowywania działki u projektanta. Nanosi on odpowiednie przyłącza na mapce.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieści z placu boju:

Dziś odwiedziłem parę miejsc:

ISOBUD w Michałów Reginów- przesympatyczny kierownik, dostałem wycenę za wełnę UNI MATA

200 mm i 50 mm

Cena jest dobra i trzeba troszkę poczekać

Warto tam pojechać

 

TOP DACH (na granicy z Legionowem)

ul. Zegrzyńska 17

tel : (22) 784-72-36

tel : 774-97-99

fax : 767-21-86

Emial: [email protected]

 

Zleciłem wycenę na BRASSA i RUPPA.

Miła obsługa no bez problemu na 7% nawet jeżeli mam swojego dekarza

Czułem się znacznie lepiej jak w DACH MURZE

Czekam na wycenę od nich i kilku innych

 

Kolejny etap Betoniarnia przy ulicy CZAJKI 2

Kierownik tzw swój chłop

Myślę że ceny są do mocnej negocjacji

Mają wszystkie betony jakie są produkowane w Polsce

I ten który mnie najbardziej interesuje z włóknami - idzie na szlichtę bez potrzeby układania siatki zbrojeniowej

Aha bloczki w ciągłej sprzedaży

Namiary na kiera na priv

 

Minox prośba o wycenę wełny no i zostanie mi 700 zł w kieszeni chyba że URSA jest dużo gorsza od ISOVERA

 

Po powrocie zamówiłem styropian u p. Sikory

Żadna hurtownia nie dała mi lepszej ceny nawet za gorszy jakościowo produkt

Ale decyzja należy do Was ja już mam spokój w tym temacie

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

TOP DACH (na granicy z Legionowem)

ul. Zegrzyńska 17

tel : (22) 784-72-36

tel : 774-97-99

fax : 767-21-86

Emial: [email protected]

 

 

Osobiście też mogę z czystym sumieniem polecić TopDach. Bardzo dokładnie wyliczyli ilość potrzebnego materiału (i nie trzeba było nic dokupować ani zwracać). Bo dostaliśmy też kosztorys z punktu na przeciwko Obi (Traffic) i pan "pomylił się" tylko o 40 m.kw.(dla nas za mało). W ten sposób właśnie naciągają klientów więc uważajcie.

TopDach poza tym na blachę Pruszyńskiego ma od producenta najlepszy rabat w okolicy. Zapłaciliśmy 1.500 zł. mniej, niż gdybyśmy kupowali to samo gdzie indziej.

 

Kris, dzięki, że dzielisz się tymi namiarami!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki staram się

Co do przyjęcia do grupy to ja tu tez jestem gościem ale myslę że nie ma problemu kazdy jest mile widziany

 

Co do betonu - dodaje się tam takie specjalne włokna poli - coś tam które zapobiegają pekaniu szlichty.

Normalnie daje się siatkę z oczkami co 10 czy co 6 np w garazu i zalewa się betonem np B20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...