Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Chotomów Grupa


mik99

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Teraz czekam na Wasze postępy

MAGO

mam nadzieje że już niedługo

- dach i okna wybrane i prawie zamówione

- tynkarze dogrywani

- jeszcze tylko do ustawienia elektryk i hydraulik

 

no i oczywiście mamy już podpisany prawie AKT sprzedaży mieszkania a STARTU doczekać się nie możemy

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

POZDRO.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM WSZYSTKICH

dotychczas byłem ukrytym obserwatorem ale zapadła decyzja BUDUJEMY DOM :o :roll: - nie mam pojęcia o budowaniu ale dzieki temu forum i wszystkim piszącym tym "mądrym" i tym co zadają dziwne pytania :D naprawdę dużo można się nauczyć lub dowiedzieć o co i gdzie pytać.

 

poszukuje sprawdzonej ekipy do budowy domu w okolicach Chotomowa na wrzesień 2007

z góry serdecznie dziekuje za wszelkie informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Forumowiczów,

 

Dostałem dziś kosztorys wykonawcy wykończenia domku - od ocieplenia dachu do malowania, układania płytek itd. Proszę o opinie na temat cen podanych przez wykonawcę.

 

- ocieplenie dachu wełną (15 + 5 cm) - 24 PLN/m2

- foliowanie wełny 3 PLN/m2

- przyklejenie płyt g-k do ścian kolankowych - 21 PLN/m2

- naciąganie i szlifowanie gładzi gipsowych na tynkach - 22 PLN/m2

- gruntowanie i dwukrotne malowanie kolorem - 10 PLN/m2

- układanie paneli - 30 PLN/m2

- kładzenie galzury (bez obudów mozaiką) - 50 PLN/m2

- kładzenie terakoty - 50 PLN/m2

 

POZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Forumowiczów,

 

Dostałem dziś kosztorys wykonawcy wykończenia domku - od ocieplenia dachu do malowania, układania płytek itd. Proszę o opinie na temat cen podanych przez wykonawcę.

 

- ocieplenie dachu wełną (15 + 5 cm) - 24 PLN/m2

- foliowanie wełny 3 PLN/m2

- przyklejenie płyt g-k do ścian kolankowych - 21 PLN/m2

- naciąganie i szlifowanie gładzi gipsowych na tynkach - 22 PLN/m2

- gruntowanie i dwukrotne malowanie kolorem - 10 PLN/m2

- układanie paneli - 30 PLN/m2

- kładzenie galzury (bez obudów mozaiką) - 50 PLN/m2

- kładzenie terakoty - 50 PLN/m2

 

POZDR

 

 

Chyba trafiłeś na jakiegoś cwaniaka

Ceny z sufitu

Jesień zeszłego roku najdroższa oferta jaką otrzymałam to 40 zł za m2.

Wchodziło w to ocieplenie poddasza 15cm plus 5 cm,folia,obudowa karton-gips,naciągnięcie i szlifowanie lączeń i na skosach całych płyt plus jednokrotne malowanie.

Układanie glazury i terakoty ceny od 30zł za metr2 do 60 jeśli mozaika lub płytki 10x10

 

Gruntowanie i 2-krotne malowanie na gotowo max 5zł za m2

Przy większej robocie w budynku powiini zejść z ceną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ilości dadzą lepszy obraz sytuacji. Wykonawca którego wybrałem generalnie uchodzi za drogiego ale wydaje mi się, że przesadził i to sporo. Widziałem jego robotę i robi naprawdę dobrze. Jutro czekają mnie kolejne negocjacje. Jeżeli gościu nie odpuści to przed progiem stoi kolejny wykonawca, który ma sporo niższe stawki ale ma jedną wadę, jest to tylko jedna osoba ale jej robotę też widziałem i widuję codziennie i jest naprawdę dobry. Tylko mi zależy na czasie (jak wszystkim) ale z kolei wizja zaoszczędzenia kasy i to sporej jest silniejsza.

 

- ocieplenie dachu wełną (15 + 5 cm) - 24 PLN/m2 - ilość 440 m2

- foliowanie wełny 3 PLN/m2 - ilość 440 m2

- przyklejenie płyt g-k do ścian kolankowych - 21 PLN/m2 - ilość 45 m2

- naciąganie i szlifowanie gładzi gipsowych na tynkach - 22 PLN/m2 - ilość 839 m2

- gruntowanie i dwukrotne malowanie kolorem - 10 PLN/m2 - ilość 1088 m2

- układanie paneli - 30 PLN/m2 - ilość 110 m2

- kładzenie galzury (bez obudów mozaiką) - 50 PLN/m2 - ilość 60 m2

- kładzenie terakoty - 50 PLN/m2 - ilość 73 m2

 

 

POZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesień zeszłego roku

I wszystko jasne :) Twoje ceny trochę odstają od rzeczywistości, bo kto teraz układa glazurę za 30 zł/m2? Ciężko takiego znaleźć. Ceny robocizny poszły w górę.

 

Bez przesady.

Ceny owszem poszły w górę ale nie aż tyle.Kolega w kwietniu br. kładł glazurę w Wawie i płacił 35 zł za m2

Szukaj i może znajdziesz.Część wykonawców szuka okazji aby teraz podnieść ceny.Uważam ,że przy większej robocie w budynku lub kompleksowym wykończeniu,często schodzą z cen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ilości dadzą lepszy obraz sytuacji. Wykonawca którego wybrałem generalnie uchodzi za drogiego ale wydaje mi się, że przesadził i to sporo. Widziałem jego robotę i robi naprawdę dobrze. Jutro czekają mnie kolejne negocjacje. Jeżeli gościu nie odpuści to przed progiem stoi kolejny wykonawca, który ma sporo niższe stawki ale ma jedną wadę, jest to tylko jedna osoba ale jej robotę też widziałem i widuję codziennie i jest naprawdę dobry. Tylko mi zależy na czasie (jak wszystkim) ale z kolei wizja zaoszczędzenia kasy i to sporej jest silniejsza.

 

- ocieplenie dachu wełną (15 + 5 cm) - 24 PLN/m2 - ilość 440 m2

- foliowanie wełny 3 PLN/m2 - ilość 440 m2

- przyklejenie płyt g-k do ścian kolankowych - 21 PLN/m2 - ilość 45 m2

- naciąganie i szlifowanie gładzi gipsowych na tynkach - 22 PLN/m2 - ilość 839 m2

- gruntowanie i dwukrotne malowanie kolorem - 10 PLN/m2 - ilość 1088 m2

- układanie paneli - 30 PLN/m2 - ilość 110 m2

- kładzenie galzury (bez obudów mozaiką) - 50 PLN/m2 - ilość 60 m2

- kładzenie terakoty - 50 PLN/m2 - ilość 73 m2

 

 

POZDR

 

 

Ja chyba wolała bym trochę wolniej ale dobrze i taniej.

Czas to też pieniądz,jeśli się ma dużo kasy i nie ma potrzeby liczenia się z nią to można wybierać droższe rozwiązania.Ale znając życie ,to to co droższe nie zawsze jest lepsze.

Na pewno szukała bym kilku wykonawców i porównała bym ich ceny i efekt ich pracy( zwłaszcza przy tych ilościach do wykończenia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady.

Ceny owszem poszły w górę ale nie aż tyle.Kolega w kwietniu br. kładł glazurę w Wawie i płacił 35 zł za m2

No widzisz, cena już poszła w górę. Z doświadczenia wiem, że różni wykonawcy różnie liczą, tak że u jednego może to być 45 zł/m2 i krzykniesz DROGO! Bo u drugiego będzie 35 zł/m2; ale u tego drugiego osobno dopłacasz np. za szlifowanie płytek. W konsekwencji wyjdzie na to samo albo drożej. Warto dopytać o te szczegóły, tj. co wchodzi w zakres cenowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem tego samego zdania co MAGO

POSRAŁO IM SIĘ WE ŁBACH I NIE WIEDZĄ JUŻ ILE BRAĆ

a tylko dlatego bo jest koniunktura i można biednego INWESTORA ZERRZNOĄĆ ILE TYLKO SIĘ DA

 

.....INWESTORZY NIE DAJMY SIĘ ........

..... SAMI USTALAJMY ILE PŁACIMY...... marzenia

 

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

 

POZDRO...............

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy pamiętacie może jakiej wysokości macie otwory na drzwi wewnętrzne? U nas jakoś nisko :( :cry: :-?

 

Witam,

 

Grazia, rozumiem, że mówisz o otworach drzwiowych na piętrze, mieliśmy identyczne po zrobieniu wylewek i położeniu parkietu 2040mm - drzwi były fabrycznie przycinane na wymiar 2030 mm. Na parterze standart 2090 mm.

 

pozdrawiam :D

 

Darek

 

na dole wyszło jeszcze niżej. W końcu na swoj koszt poprosiłam o podcięcie otworów i miało być dobrze, ale ostatnio z innej ekipy murarz powiedział, że powinnam przezbroić.... :cry: pewnie ma rację...

 

 

Mago serdecznie gratuluję przeprowadzki!!!! i nawet już kolor jest na budynku.... fajnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy pamiętacie może jakiej wysokości macie otwory na drzwi wewnętrzne? U nas jakoś nisko :( :cry: :-?

 

Witam,

 

Grazia, rozumiem, że mówisz o otworach drzwiowych na piętrze, mieliśmy identyczne po zrobieniu wylewek i położeniu parkietu 2040mm - drzwi były fabrycznie przycinane na wymiar 2030 mm. Na parterze standart 2090 mm.

 

pozdrawiam :D

 

Darek

 

na dole wyszło jeszcze niżej. W końcu na swoj koszt poprosiłam o podcięcie otworów i miało być dobrze, ale ostatnio z innej ekipy murarz powiedział, że powinnam przezbroić.... :cry: pewnie ma rację...

 

 

Mago serdecznie gratuluję przeprowadzki!!!! i nawet już kolor jest na budynku.... fajnie

 

Dziękuję

Co do drzwi to dopytałam i faktycznie otwory powinny być większe.Powinni ustalić to murarze już na etapie stawiania ścian,powinni dopytać ile izolacji idzie na podłogę i ile szlichty.Wydaje mi się ,że powinni Ci na swój koszt poprawić i dozbroić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mago:

 

http://img216.imageshack.us/img216/2575/maj2007188xg1.th.jpg

kominek pierwsza klasa, proszę o szczegóły

 

szczerze gratuluję i pozdrawiam.

 

P.S.

 

może połączymy siły i razem kupimy kostkę?

 

mik99 i Renatka

 

Bardzo Wam dziękuję :p :p :p

 

Renatka-trzymam kciuki aby poszło jak z płatka :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Mikołaju- pomysł wart zastanowienia i omówienia,a może by tak spotkanko?

 

od południa najbliższej soboty jestem dyspozycyjny, zapraszam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

ja mam rowniez pytanie ... ja odnosnie elewacji.

 

styro 15 cm, kleje, siatki, kolki, tynk mineralny (po prostu komplet materialow od styro do tynku) do tego robocizna calosci za 100 zl / m2.

czy cena jest OK?

ich robote widzialem i podoba mi sie dlatego jestem prawie zdecydowany.

interesuje mnie Wasza opinia dotyczaca ceny ...

 

pozdr

pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...