Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Chotomów Grupa


mik99

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

No dobra - a ktoś mi podpowie z tymi moimi tynkami ??

(kilka postów temu)

 

Dzięki

 

bralem miesiac temu terranove

osobiście nie mam nic przeciwko ale tynkarze twierdzili że firma zeszła na psy odnośnie jakości - pokazyłał mi ze trafiają się grudki o większej średnicy niż nominalna, polecali Majstertynk (tańszy) którego wcześniej obawiałem się bo firma zdaje się dość mała

aha, radzę abyś upatrzył sobie gdzieś kolor elewacji, wziąl ze sklepu wzorniki z kolorami i na tej podstawie dobrał. Ja zamawiając zdałem się na pamięć wzrokową - efekt: to co podobało mi się na tabliczce z wzorami odcieni zgoła inaczej prezentuje się na dużej powierzchni

trudno, muszę się przyzwyczaić :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludkowie,

ale grypsujecie " majstertynk, teranowa, stempe, suporeks, g-k itp"

 

Kiedyż i moje słownictwo będzie na takim etapie.

 

Na razie mój zasób słownictwa jest ubogi, że tak powiem przedszkolny typu, "wniosek o warunki przyłączenia .., geodeta, mapa do celów projektowych , pozwolenie na budowę itp."

 

Ale .. szybko się uczę i poznaję nowe słowa jak :

ekipa budowlana - może u kogoś się zwalnia od września, października

kierownik budowy - jak wyżej

 

Pozdr..

Mar..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

Nabywając projekt można nabyć też kosztorys stanu surowego zamkniętego i kosztorys stanu wykończonego (oczywiście bez instalacji wewnętrznych).

Czy warto jest zamówić taki kosztorys u projektanta, czy lepiej go zamówić w jakiejś innej niezależnej firmie?

Jak się ma taki kosztorys do rzeczywistości i czy jest potrzebny?

 

Acha, zmieniam materiał na ściany nośne.

 

Dzięki za info

 

Pozdrawiam

Mar..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej przerwie !

wreszcie udało nam się przebrnąć przez gąszcz formalności, pozwolenie na budowę już uprawowmocnione a dzisiaj właśnie odebrałem dziennik budowy ze starostwa. Jutro od samego rana wkracza na działeczkę koparka ( na razie tylko zdjęcie humusu). Nie możemy doczekać się na ekipę budowlaną, która będzie wolna pod koniec miesiąca. Na tym etapie brakuje nam jeszcze wody na działce - stąd prośba do Was o namiary na speców od studni i ewentualnie o info na temat praktycznych rozwiązań na czas budowy. należałoby pomyśleć o jakimś prowizorycznym ogrodzeniu(chociażby ze względu na dziki), może ktoś ma do sprzedania słupki/stemple/siatkę z odzysku ? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

dołączam do Was ! Mamy działeczkę w Skubiance, ruszamy z budową w połowie sierpnia. Ekipa budowlana już w blokach startowych :D

 

Jeśli macie namiary na jakąś sensowną hutownię w pobliżu, to dajcie znać. Będziemy sie budować trochę "wirtualnie" (pracujemy i mieszkamy w Warszawie), fajnie byłoby móc załatwiać częśc rzeczy np. przez telefon/fax. Jeśli ktoś ma dobre doświadczenia to będę dozgonnie wdzięczna za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy myślicie że to drogo? i czy polecacie ten sposób budowy, obawiamy się obydwoje budowy, nie znamy się na tym i nie chcemy popełnić jakiejś pomyłki.

Pozdrawiam serdecznie i z chęcią poczytam wasze zdanie na ten temat.

Daniel

 

Na całe szczęście macie kierownika budowy - który: PRACUJE_DLA_WAS

Na dobrą sprawę mozecie tylko wykładać pieniądze :-(

Oczywiście "Pańskie oko konia tuczy" - ale może jednak lepiej (taniej i uczciwiej) ogarnąć jakiegoś DOBREGO kierownika budowy i mieć kłopot z głowy.

To ON pilnuje za was "uczciwiości: wykonywania budowy.

Może jednak warto rozejrzeć się za takim wyjściem z sytuacji...

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra ale kierownik budowy wszyskiego nie załatwi - w sensie począwszy od pozwolenia na budowe,poprzez materiały, wykonawców, przypilnowanie dostaw, zorganizowanie ekip (hydraulik, elektryk ...) itd ... itd ...

 

Sami wszyscy doskonale wiemy ile nalerzy poświęcić czasu na budowę, jednak my mamy go naprawdę mało, a dopuścić by z nas każdy ściągał kasę bo się nie znamy, nie orientujemy w cenach to mało satysfakcjonująca i napewno nie różowa przyszłość ;-)

 

p.s Biorąc firmę jako jednego głónego wykonawce płaci się drożej ale coś za coś, podpisuję umowę i otwieram bramę dla nich, i do otrzymania finalnego produktu mało co mnie interesuje.

 

Przy okazji podpytam o wasze zdanie, podoba nam się ten projekt, oczywiście kilka drobnych korekt w sensie likwidacja pokoju na parterze (zwiększenie pokoju dziennego) oraz po budowie już wtedy systemem gospodarczym dobudowanie drugiego stanowiska garażu.

 

http://www.projektdomu.pl/plan.php?planID=142&mirror=yes

 

Jeśli możecie wyraźcie swoje opinie na temat tego domku, co myślicie o nim, jakie mogą być szacunkowe koszty wybudowania, oczywiście wszystko w teorii i waszym zdaniem.

 

Pozdrawiam wszystkich a w szczególności tych którzy dołączą do rozmowy.

 

Jak to mawiali wielcy uczeni - nie sztuką jest powiedzieć jakąś mądrość raz do roku - sztuką jest bić pianę codziennie i z niej te mądrości umieć wyciągnąć :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt domku fajowy- prosty i bez zadęć :)

Jedno "ALE": z siatami z garażu będziecie musieli latać przez cały dom do kuchni (do pokonania 3 pary drzwi).

 

Nie ma projektów idealnych- ja z kolei bedę musiała latać z praniem przez całą chałupę (pralka w kotłowni, brudownik w łazience) http://www.domdlaciebie.com.pl/?akcja=szczegoly&id_domku=128

 

Pozdr :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy wszystkich ponownie :D

 

Długo nas nie było ale też trochę się zmieniło. Powoli załatwiamy pozwolenie na budowę. Projekt już jest (dom w tamryszkach firmy archon http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m400baa2f53379). Naturalnie małe zmiany nas czekają i tu wstępnie jesteśmy umówieni z panią architekt na poniedziałkowy telefon w sprawie ceny (ach te pieniążki... wszystko trzeba skrupulatnie liczyc). Reszta do pozwolenia już prawie gotowa. Mam nadzieję za jakieś trzy tygodnie (tyle właśnie pani nasza potrzebuje czasu na zmiany w domku) złożymy wszystkie papierzyska i będziemy sobie czekac na decyzje... naturalnie pozytywną.

 

Wczoraj też byliśmy na działce :D :D :D :D :D

Oczywiście nic jeszcze nie ma ale powdychaliśmy trochę naszego działkowego powietrza :wink:. Obok domki już się budują więc nie pozostało nam nic innego jak tylko popodziwiac i trochę pozazdrościc :oops: . No ale nie wszystko na raz. Na działce udało nam się spotkac przyszłego sąsiada. Ciekawe czy jest na tym forum :) jak tak to pozdrowienia gorące dla pana sąsiada jego syna i podobno (o zgrozo!!!) 16 szczeniaków :D :D :D :D

No to zaczęliśmy kalendarzowe lato :D

Trzymajcie się ciepło :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie!

 

Nie jestem typową "budujacą" ponieważ kupuję dom w stanie surowym zamkniętym ale i tak szczęście przepełnia mnie, szanownego małża i nasze dzieciaki.......... Od ponad miesiąca co tydzień i nie tylko siedzimy na "prawie" juz naszej budowie. Jestesmy na etapie załatwiania fachowców do instalacji grzewczej i hydraulicznej. Już nie możemy się doczekać naszej ziemi, słońca, trzech brzózek, dębu (wysokośc ok 70 cm) i pieknego świerkai, który mamy zamiar "odpalić" już tego roku na Święta :). Będę mieszkać przy Wspólnej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...