Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Chotomów Grupa


mik99

Recommended Posts

Jeśli chodzi o mapkę to lepsza współpraca niż konkuręcja

alice zapraszam do współpracy

Ta mapka w moim zamyśle to takie małe centrum dowodzenia :wink:

Te małe obrazki są mapowane więc mogą przenosić nas do ....

Ten z napisem Chotomów grupa przenosi na forum

Ten poniżej przywołuje większą mapkę

Ten z drugiej strony przywołuje plan Legionowa - nic na nim jeszcze nie zaznaczone ale wszystko można...

Te kwadraciki przedstawiające wasze budowy można też zmapować tak by przenosiły do waszych stron www itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

UKF jest w prawo czy tak? oczywiście na mapie

 

Kontynując poprzednią myśl wiem że jest tu kilku fotografów więc może mała galeria w sieci a na mapce odnośnik do niej?

Chętnie pooglądał bym zdjęcia choćby ze spodkań...

Przepraszam ale w moim przypadku to nie tylko brak czasu Żałuje że nie spodkaliśmy się osobiście ale i tym razem chyba też nie Wybaczcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak było gorąco na forum.Nie odzywaliśmy się przez cały dzień, bo mieliśmy urlop i trzeba było pozałatwiać trochę spraw.Co do map to trochę pokonferuje moja druga połowa.

 

MIK ja napewno nie jestem w stanie impregnować sama warunki nieosiągalne w przypadku naszej Ali.Natomiast muszę spytać się naszych wukonawców czy oni mogą.

 

UKF cena może jest 380 , ale chyba netto +22 % VAT. Co do jakości tutejszego drewna, to o tym ma do powiedzenia więcej MIK.

Na tym kończę.Wojtek będzie pisał poźniej.

Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do grzegorzleg dla mnie mapka i dalsze pomysły super, może tylko tak ją przyciąć (bez Łomianek), aby zajmowała cały ekran bez konieczności przesuwania, a wolny margines można wykorzystać np. na Legendę czy Linki.

http://grzegorzleg.fm.interia.pl/grupa/map/map1/grupachotomow.html

 

Drewno w legionowskiej oklicy pochodzące z lokalnych wyrębów jest niskiej jakośći i postrzelane (były tu cięzkie walki podczas ostatniej wojny). Wiele tartaków handluje drewnem z puszczy Pilskiej po wiatrołomach. Impregacja własciwie polega na zanurzeniu w wodzie z niewielkim dodatkiem soli+bejca (dla koloru). Opinie te zebrałem po doświadczeniach znajomych, którzy wcześniej borykali się z podobnymi problemami. Niemal każdy rezygnował z zakupu drewna z naszej oklicy po konsultacji z cieślami.

 

Spotkanie o 17.00 w sobotę.

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mapkę to lepsza współpraca niż konkuręcja

alice zapraszam do współpracy

Ta mapka w moim zamyśle to takie małe centrum dowodzenia :wink:

Te małe obrazki są mapowane więc mogą przenosić nas do ....

...

Te kwadraciki przedstawiające wasze budowy można też zmapować tak by przenosiły do waszych stron www itp...

 

Oczywiście, tylko konstruktywna współpraca. Ja mam nieco inną wizję, ale tylko jeśli chodzi o samą skalę mapy. Pozostałe Twoje pomysły są bardzo fajne. Marzy mi się coś w mniejszej skali. Tak by objęty był powiat Legionowski z gminami Chotomów, Jabłonna i płn W-wa (praktycznie Białołęka). Nie za szczegółówo, ale by zajmowało to co najmniej 3/4 mapy. U moich teściów widziałem mapkę, która po cześci spełniała takie wymagania i chyba spróbuję na niej zbudować bazę.

Peterka wspominał o planie Legionowa ze sklepu Babilon. Nawet małżonka mi go zanabyła, ale... samo Legionowo i na dodatek zbyt szczegółowe. Po zeskanowaniu byłoby chyba mało czytelne.

 

Addam2 - Twój link nie bangla :roll: a chętnie bym zobaczył co oferują.

 

Po dzisiejszym dniu jestem wykończony i chyba szybko położę się spać przed jutrzejszymi kolejnymi atrakcjami. Odwiedziliśmy hurtownię Anda w Alejach Jerozolimskich w sprawie ceramiki z olsztyńskich cegielni. Mam mieszane uczucia. Plecewice wyglądały lepiej (te z olsztyńskich były jakieś popękane/porysowane w środku - takie widzieliśmy na własne oczy na magazynie w paletach), tylko ta cena....Ale chyba nie na wszystko można patrzeć przez ten pryzmat. Jak ktoś z Was ma doświadczenia z olsztyńskimi to proszę o info.

 

Odwiedzilkiśmy też skład z drzwiami Dziadka vis a vi OBI w Jabłonnie. Byliśmy tam 2 razy - pierwszy i ostatni. Poziom obsługi jak za komuny. A facet który zarządza tym biznesem od razu kojarzy się z nazwą firmy. Szkoda, bo niektóre wzory mają całkiem fajne.

 

Resztę dnia upłynęła na sprzątaniu (czytaj - karczowaniu samosiejek akacji) działki. Praktycznie nie widać żadnego postępu :evil: A jutro jak się uda wszystko zgrać i będzie pogoda, spróbuję zrobić jakieś prowizoryczne ogrodzenie.

 

Mam pytanie:

czy żyłka do wyznaczania ław drutowych to musi być siakaś specjalna, czy może to być zwykła, ewentualnie wędkarska (grubsza)? Kierownik budowy powiedział nam że jest lepsza od sznurka, bo łatwiej ją naciągnąć i nie zwisa. I gdzie takie cudo nabyć?

 

Pzdr

T/W

 

PS. Może uda się przejać kontrolę nad Pizzerią :lol: Jak zwykle znak rozpoznawczy dla osób których nie znamy osobiście - MURATOR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Forumowicze zgrupowani wokół Grupy Chotomowskiej!

 

Dziękuję wsystkim za przybycie na spotkanie, myślę że miła atmosfera udzielać się man będzie przez czas budowy naszych domów i podczas przeprowadzek, bo potem już tylko...życie przed nami.

 

Do Alice i Grzegorzleg:

ciekawą stronkę mają nasi koledzy z podkarpackiego regionu - http://www.podkarpacie.tk/

 

pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za drewno płaciliśmy po 380 zł; fakt, nie braliśmy faktury, więc może jest to cena netto.

A drewno nie pochodzi z okolicznych lasów, ale zostało przywiezione z tartaku spod Ostrołęki. Nasi budowlańcy powiedzieli, że jest bardzo ładne, no ale życie pokaże....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gg jesteś w prawo nad Długą Czy o to ci chodziło?

Mik99 dzięki za osobiste zaproszenie na spotkanie sobotnie

Załuję że nie byłem Myśle ze bawiliście się dobrze?

Co do mapy to wszystkie propozycje są mile widziane

Mapa jest "Chotomów Grupy" a nie moja Dlaczego taka?

Gdzieś 1,5 miesiąca temu zapytałem się czy mogę użyć pliku jakim posługuje się grupa warszawska prowadzącego tamtą mapę - bez odpowiedzi Pytałem się i was sznowni grupowicze 20 lutego

Może ktoś z was ma mapę okolic Legionowa lub powiatu legionowskiego w formie obrazka ?
też bez odpowiedzi ( to nie wymówka) więc zrobiłem z tego co udało mi się zdobyć w sieci

Taka jest geneza

Obejrzałem mapkę

http:// http://www.podkarpacie.tk/ według sugesti mik99 i zapraszam do wypowiedzi wszystkich na temat

naszej mapy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, ale tu się dzisiaj działo... :p

 

Proponuję kolejne spotkanie naszej grupy zaraz po świętach.

Jak zwykle sobota popołudnie ok. 17.00 miejsce bez zmian, proszę wszystkich o ujęcie w planach.

Peterka podaj ceny na piach.

Grzegorzeleg proponuję maksymalną współpracę z Alice w temacie mapki. Owoce Waszej pracy ogląda całe Forum Muratora.

 

pozdrowienia:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynym szczęśliwcem który ma nieograniczony dostęp do sieci jest w naszej grupie chyba mik99 Widać to po ilości postów

No cóż pozostała większość pisze w czasie pierwszej zmiany

Ja natomiast mam czas i mogę pisać jak mam dyżur (stałe łącze ) natomiast w czasie pierwszej zmiany to nie zabardzo W domu natomiast komputer jest okupowany przez dzieci (całkiem duże) no i internet mam wdzwaniany

Piszę to wszystko ku usprawiedliwieniu mojej nieobecności nieraz i kilka dni na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...