Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Chotomów Grupa


mik99

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

U mnie też się ruszy Mam gotowy projekt zastępczy- odbieram dzisiej o 18

Teraz do starostwa ... no i w maju początek albo się poczeka Teraz hurtownie przeżywają bum a póżniej może trochę zapaści... Zobaczymy jak ceny będą się stabilizować niektóre rzeczy zdrożały więcej niż wat więc po wypchnięciu towaru z magazynów może ... w dół?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Wstałem rano pod przymusem - praca No i jestem Jest może jeszcze ktoś?

Wiem o tej porze to barbarzyństwo

Jestem!

Wróciłem z rodzinką z długiego niedzielnego spaceru. Pogoda, że lepszej nie można...Trzeba wypocząć, bo jutro od rana ciężka praca i wstawać trzeba o 6.30...eh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zaczniecie budowy to myślę że zrobicie jakieś fotki i pokażecie?!

 

alice co byś zmienił ma naszej mapce?

A co zmienili by pozostali?

 

Pewnie teraz będę tu sporadycznie wpadał

Dokumentujcie wasze budowy w formie fotek - będzie z tego kiedyś ładny album a i tu co ciekawsze można zawsze zaprezentować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim,

Dlaczego doba ma tylko 24h? I kto jeszcze jedną godzinę z soboty na niedzielę sobie zapożyczył? :evil:

Ale do sedna.

Sobota okazała się przełomowym dniem.

BUDOWA RUSZYŁA PEŁNĄ PARĄ

 

Geodeta już w piątek wyznaczył budynek. W sobotę rano pojawił się na działce ponownie by się rozliczyć i zrobić wpis do dziennika budowy. Zaraz po nim przyjechała ekipa od studni. Do południa - w niecałe 4 godziny - skończyli robotę. JEST WODA Ciągniemy ostatecznie z 13 metrów. Pierwsze krople podskórnej była na 3 metrach, co oznacza, że fundamenty nie będą raczej podmakały.

W trakcie roboty studniarzy, na działce wreszcie pojawiła się nasza ekipa budowlana i wzięła się ostro do roboty. Przyjechał też kierownik budowy. Efektem tej wyzyty była ponowna obecność na działce geodety. Okazało się, że ten pozaznaczał dom po obrysie. A kierownik chciał by zaznaczone były dokładne osie przebiegu ław. Facet więc poprawił. W międzyczasie nasi budowlańcy sklecili bramę wjazdową i zaczęli odeskowywać ławy drutowe.

Drewno tzw. calówkę wzieliśmy z tartaku, który jest przy torach w Chotomowie (na przejeździe). Wydaje się być relatywnie tanie (a do tego typu prac nie jest potrzebna wysoka jego klasa).

Jutro chlopaki zaczynają robić wykopy pod fundamenty i skręcać zbrojenie.

 

Nadszedł wreszcie czas na pierwsze poważne decyzje:

- ceramika z Plecewic czy Cegielni Olsztyńskich,

- trzeba zamówić wreszcie drzewo na więźbę MIK jak z Twoim drewnem?

- wysokość na jakiej będzie poziom zero w domu

Na czwartek/piątek przewidziane jest - jak wszystko pójdzie bezproblemowo - wylanie ławy fundamentowej.

 

Przyznam szczerze, że powoli mam problemy z ogarnięciem tego wszystkiego. Dni są stanowczo za krótkie. A tu oprócz budowy chciałby człowiek jeszcze popracować nad mapą grupową (na razie "grzegorzleg" musi ciągnąć to sam :cry: ), uzupełnić, opublikować i prowadzić systematycznie dziennik budowy na forum i zrobić wreszcie własną stronę www ze zdjeciami z budowy. A przeciez trzeba jeszcze pracować, pozałatwiać tysiące innych spraw, pobyć z rodziną itd itp.

 

Tak więc, wszyscy co jeszcze mogą, niech cieszą się z ostatków wolnych chwil.

 

 

MIK - jak z autem? Niestety, wszyscy moi znajomi odsyłają mnie z Twoim problemem na szroty i ewentualnie giełdę samochodową. Wnioskuję, że jak był spacer, to rodzinka zdrowa? A jak z pracą - czyżby ta godzina 6.30 mówiła sama za siebie?

 

Grzegorzleg - ja nie mam uwag do mapy. Jest naprawdę w porzadku. Dopiero jak na poważnie zacznę coś projektować w tym temacie, to prześlę Ci moje przemyślenia i materiały. Na pewno będę chciał byś podpiął pod nas link do naszej strony, która mam nadzieję powstanie w ciągu 2-3 tygodni.

 

Pozdrawiam

T/W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIK - jak z autem? Niestety, wszyscy moi znajomi odsyłają mnie z Twoim problemem na szroty i ewentualnie giełdę samochodową. Wnioskuję, że jak był spacer, to rodzinka zdrowa? A jak z pracą - czyżby ta godzina 6.30 mówiła sama za siebie?

Jesteś literatem więc, czytasz dokonale nawet miedzy słowami :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamawiam szambo betonowe (10m3) z Radomia na Sobotę 3 kwietnia. Jeśli ktoś się dołączy to cena transportu będzie o 250 zł niższa.

 

Szambo kosztuje 1600zł + 500zł dojazd (do ewentulanego podziału) i jest produkowane w Radomiu.

 

Składa się z dwóch zbiorników po 5m3 każdy i owymiarach 2,5x2m każdy. Głębokość 1,3m.

 

Firma przywozi i wkłada do przygotowanego wykopu.

 

W zasadzie pilne, jak ktoś reflektuje to dzwońcie do firmy (48) 3811743 i powołajcie się na zamówienie dla mnie (Szałęga).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

Osobiście uważam, że niewiele da się zrobić z prędkością otwierania mapki z powodu ograniczeń serwera ( w interii).

Mam swoją stronkę też w interii i prędkość jest zbliżona.

Myślę, że możnaby było podzielić mapkę na więcej plików jpg (dużo pracy :wink: )

Ogólnie mapka, że mucha nie siada. Jak tylko będę miał zdjęcia z placu boju to postaram się o stronę i zgłoszę się do Ciebie.

 

Pzdr :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...