Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Chotomów Grupa


mik99

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dzisiaj mam zamiar objechac dwóch dostawców ziemi z Józefowa zobaczymy jakie ceny powiedzą.

 

Mam prosbe do was w zeszła niedzielę wyszła z domu i do dnia dzisiejeszego nie wróciła nasza kotka zwie sie Ziuta, jest czarna z białymi łapkami, białym krawacikiem i ma z jednej strony białe wąsy a z drugiej czarne, ma 3.5 roku ale wygląda na mniej bo jest strasznie chuda. Jakbyście ja gdzies w waszej okolicy zobaczyli dajcie znac - moj synek strasznie cierpi z tęsknoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj w Klubie: Olena!

napisz do grzegorzleg, to umieści cie na naszej mapce :wink:

 

marpanek, UKF, peterka w sprawie ziemi:

Myślę, że warto przejechać się ul. Strużańską w stronę Jóefowa, tam za schroniskiem dla zwierząt jest zwalona wywrotka ziemi i ogłoszenie o sprzedaży, może warto?

 

Pozdrowienia dla wszystkich grupowiczów :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję za przywitanie :) Od razu mi jakoś raźniej...

 

Mik99 chyba będziemy mogli sobie sól pożyczac po sąsiedzku ;) Kupiłam działkę na ul. Kasztanowej :)

 

Właśnie przekopałam sie przez całe Chotomowskie forum... WSZYSCY jesteście niesamowici! I cieszę się, że już niedługo (mam nadzieję, że za rok) będę miała takich fajnych sąsiadów.

 

PS.

Poradźcie co mogę zrobić jeszcze w tym roku?

Warto zrobić fundamenty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak a propos mapki. Przypomniała mi się wasza dyskusja o mapkach "naszego" terenu. Jestem w posiadaniu mapy ( a raczej kilku bo jest to dość duże) w skali 1:10 000. Szczerze mówiąc zrobiła na mnie wrażenie - widać każdy dom :) (No naszych oczywiście nie widać ;) - mapa jest z 2002 roku). W każdym razie chętnie ją udostępnie do wglądu zainteresowanym :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, którzy mają zamiar lub już budują, a może wybudowali i chcieliby podzielić się swoimi doświadczeniami.

 

Zapraszam do wymiany pogladów ma temat technologii i mozliwości zakupowych w lokalnych hurtowniach (Które są godne uwagi? Których unikać?) Gdzie kupujecie drewno? itp.

 

Intencją moją jest skupienie grupy z okolic powiatu legionowskiego, ale jeśli są inne propozycje to zapraszam.

 

W grupie siła.

:wink:

 

 

witam serdecznie

wlasnie nosimy sie z zamiarem wybudowania domku w Wieliszewie

zaczynamy (oczywiście jak wszystko pojdźie dobrze na wiosne)

 

wiec z checiią pokorespondujemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kardek : jasne i witam serdecznie w naszej grupie!

 

Olena: gdybym miał jeszcze raz startować to na pewno: wykop pod ławy fundamentowe, dalej same ławy lane z gruchy, potem wymurowanie ścian fundamentowych i właściwa ich izolacja to kwestia kilku dni, potem tylko w 1 dzień na rozprowadzenie kanalizacji i nawiezienie piachu do środka.

 

Pisania dużo, ale pracy nie tak wcale: 10-15dni w zależności od projektu, ale watro bo wiosną ruszysz od gotowego stanu zero.

 

polecam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mik99 dzięki za radę :) Też myślałam o takim zakresie prac w tym roku :) Ludziska ile czasu czekaliście na pozwolenie na budowę? Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu uda mi się zawieźć projekty do Starostwa... i chyba tylko to będzie mnie powstrzymywało :)

 

Hmm... czy moglibyście mi jeszcze tak pi razy oko powiedzieć ile mnie to może kosztować? (powierzchnia zabudowy 130m2)

 

W ogóle zaczyna mnie to chyba przerastać ;) Najgorzej, że nie mam pojęcia od czego zacząć??? Najpierw wykopki? studnia? ogrodzenie? Jak ja zazdroszczę tym, którzy już kończą... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrodzenie najpilniejsze nie jest, ale kolejność prac zachowaj:

 

1. Humus zdejmij z obrysu domu + 2m z każdej strony (mała kopareczka typu Ostrówek, 2-2,5h)

2. Geodeta umów się (njalepiej na kompleksową obsługę inwestycji= TANIEJ) wcześniej nawet tego samego dnia, co humus.

3. Wykopy pod ławy fundamentowe to zależy od Ciebie, a raczej systemu budowy: ekipa- niech kopią sami, jeśli WY budujecie, to warto po wywtyczeniu budynku przez geodetę, zlecić kopanie temu samemu co humus. (dlatego watro jednego dnia pkt. 1i2)

 

Hmm... czy moglibyście mi jeszcze tak pi razy oko powiedzieć ile mnie to może kosztować? (powierzchnia zabudowy 130m2)

....zależy od bardzo wielu czynników: technologia, sposób budowy, projekt itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Olena w Grupie

Umieściłem Twój kwadracik zgodnie z życzeniem

Jeśli masz jakieś mapy okolicy w formie plików

*.jpg, *.png, *.gif to chętnie bym je zobaczył

Być może czas na zmianę wystroju naszej mapki...?

 

Zapraszam wszystkich z naszej Grupy do wypowiedzi na ten temat

 

A jeśli ktoś ma namiary na bezpłatny program do robienia plików

*.gif z przeźroczystością to proszę o namiary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...