Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Chotomów Grupa


mik99

Recommended Posts

Jeśli zmieniasz projekt to przeczytajhttp://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=19940

i co ty na to?

Napisałem tam nawet własną uwagę, ale po otynkowaniu ścian nikt... sam rozumiesz.

 

Chodzi o inne zmiany: elementy zewnetrzne dodatkowe (altanki), zmiany wymiarów, rozmieszczenie budunku na działce itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

no no - kilka dni i juz miga obrazek obok tej grupy. Sporo postów jak na tak krótki czas

 

GG, Rogi, Grzegorzleg, Peterka a może zrobimy taką małą spóldzielnię:

 

piszcie ceny matateriałów na szt,/kg/m2, jakie uzyskaliście?

czy macie konkretne potrzeby, można je połaczyć i zrobić jedno zamówenie z kilkoma miejscami rozładunku. Wiem,że niektóre mat mogę kupić bezpośrednio u producenta.

 

Chętnie podejmę się negocjacji mająć duże zamóweinia ceny będą inne,

pamiętacie nasze kredo z pierwszego postu: w grupie siła, łączmy się.

 

Goraco polecam - było już kilka takich spółdzielni na tym forum. Ja tez skorzystałem. Kupiłem w ten sposób okna, drzwi wejściowe, kotłownie, brame garażową. Zaoszczedziłem grube pieniadze (np. na okna dostałem 3% upustu indywidualnie i 20% w grupie)

 

Pozdrawiam

am

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z powrotem Trochę dłużej to trwało

Dzsiaj kończę o 22 a jurto zaczynam o 8 rano To samo w niedzielę

( może trochę póżniej)

grzegorzleg napisał:

Jeśli zmieniasz projekt to przeczytajhttp://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=19940

i co ty na to?

 

Napisałem tam nawet własną uwagę, ale po otynkowaniu ścian nikt... sam rozumiesz.

 

Chodzi o inne zmiany: elementy zewnetrzne dodatkowe (altanki), zmiany wymiarów, rozmieszczenie budunku na działce itd.

A jeśli ktoś chce ci się przysłużyć?

 

To od AM

mik99 napisał:

GG, Rogi, Grzegorzleg, Peterka a może zrobimy taką małą spóldzielnię:

 

piszcie ceny matateriałów na szt,/kg/m2, jakie uzyskaliście?

czy macie konkretne potrzeby, można je połaczyć i zrobić jedno zamówenie z kilkoma miejscami rozładunku. Wiem,że niektóre mat mogę kupić bezpośrednio u producenta.

 

Chętnie podejmę się negocjacji mająć duże zamóweinia ceny będą inne,

pamiętacie nasze kredo z pierwszego postu: w grupie siła, łączmy się.

 

 

Goraco polecam - było już kilka takich spółdzielni na tym forum. Ja tez skorzystałem. Kupiłem w ten sposób okna, drzwi wejściowe, kotłownie, brame garażową. Zaoszczedziłem grube pieniadze (np. na okna dostałem 3% upustu indywidualnie i 20% w grupie)

 

No właśnie - budujemy w różnych technologiach więc na nie wszystko

dostaniemy upusty ale na pewno każdy z nas będzie wstawiał okna i drzwi

oraz wykonywał instalację wod-k,elektryczną, co + cw,alarmy,tv

Pewnie część tego będziecie robić sami Wat wchodzi od 1 maja

A gdyby tak kupić to wcześniej i razem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do rogi jeśli jeszcze jesteś zainteresowany to postanowienie może być oficjalnie wydane tylko raz Jeśli spełnisz wszystko co tam napisali to muszą ci wydać pozwolenie

Wiem że szefowa architektury UM Legionowa okropnie się czepiała szczegółów To straszna formalistka, ale jak przyszło podjąć decyzję króra nie była jednoznacznie roztrzygnięta w przepisach to zwlekała(bała się)

Tak mówią również znajomi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że szefowa architektury UM Legionowa okropnie się czepiała szczegółów To straszna formalistka, ale jak przyszło podjąć decyzję króra nie była jednoznacznie roztrzygnięta w przepisach to zwlekała(bała się)

Tak mówią również znajomi

Zgadzam się też miałem z ta panią delikatne przejścia, ale dełem sobie radę (wychodzę z przekonania, że urzędników utrzymujemy własnie MY i nigdy nie dałem im nic i nie dam). Chociaż ostatniego tygodnia przed otrzymaniem pozwolenia byłem codziennie w urzędzie, no cóż (frustracje urzędnika).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz moje zdanie na temat naszych urzedników w L. Z moich ust już poznałeś wcześniej. Długo i cienko= Decyzja i znajomośc prawa. :lol:

 

Za spółdzielnią jestem. Jeszcze zarobimy i na wczasy wyjedziemy :lol:

Żartuje ale uspusty tego goscia od okien (am) sa niezłe.

 

Chyba zosytałem sam w naszym lokalnym klubie zapaleńców budowlanych. Śnieg za oknem pada a ja klikam i popijam piwko.W końcu za 7 min weekend 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze do Grzegorza. Grzegorz jeśli chcesz szukać ekipy, która wybuduje Ci dom wraz z swoimi matriałami. To kasę musisz szykować podwójną. Nik nic nie robi za darmo! Znajdziesz pewnie gości co i by pustaki w pazłotku przywieżli tylko wszystko kwestja kasy.

A do stanu stanu surowego materiaów dużo nie trzeba.

Można sie zawsze spotkać i pogadać wspólnie ile kto kupował i za ile. Pozdrawiam, cieżko pracujesz na tochatę bo weekendy :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To od AM

mik99 napisał:

GG, Rogi, Grzegorzleg, Peterka a może zrobimy taką małą spóldzielnię:

 

piszcie ceny matateriałów na szt,/kg/m2, jakie uzyskaliście?

czy macie konkretne potrzeby, można je połaczyć i zrobić jedno zamówenie z kilkoma miejscami rozładunku. Wiem,że niektóre mat mogę kupić bezpośrednio u producenta.

 

Chętnie podejmę się negocjacji mająć duże zamóweinia ceny będą inne,

pamiętacie nasze kredo z pierwszego postu: w grupie siła, łączmy się.

 

 

Goraco polecam - było już kilka takich spółdzielni na tym forum. Ja tez skorzystałem. Kupiłem w ten sposób okna, drzwi wejściowe, kotłownie, brame garażową. Zaoszczedziłem grube pieniadze (np. na okna dostałem 3% upustu indywidualnie i 20% w grupie)

To od Grzegorzleg:

No właśnie - budujemy w różnych technologiach więc na nie wszystko

dostaniemy upusty ale na pewno każdy z nas będzie wstawiał okna i drzwi

oraz wykonywał instalację wod-k,elektryczną, co + cw,alarmy,tv

Pewnie część tego będziecie robić sami Wat wchodzi od 1 maja

A gdyby tak kupić to wcześniej i razem?

 

 

Chyba nie kupię stolarki okiennej i instalacji sanitarnej w tym roku, ale bardzo chetnie mogę pomóc. Mam juz przetarty szlak i dobre cny zapewnione plus Chemia budowlana, plus Ceramika (sanitarka, płytki), plus (kabiny,wanny... inne elementy do łazienki). w tych tematach mogę dużo pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziś zwariowany dzień O 8-ej usiadłem do kompa i nic nie udało mi się napisać - miałem same awarie

Może teraz

Ponieważ spotykam się w przyszłym tygodniu z wykonawcą więc interesują mnie wszystkie ceny ,żebym wiedział co gadać

Mik dzięki za chęci Wszyscy nie wiemy pewnie na ile zrealizujemy swoje plany budowy Więc wszystko zostaje na razie w swerze propozycji, ale nadejdzie niedługo czas wyborów i to co teraz rozmawiamy może być cenne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...