Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Chotomów Grupa


mik99

Recommended Posts

A ja dzisiaj popadłem w dużą rozpacz.

 

Mój koszotrys, który cały czas skrupulatnie na bieżąco prowadzę staje się w miarę postępu prac i kolejnych zakupów coraz bardziej zbliżony do realnego. I choć miałem takie obawy od jakiegoś czasu to dzisiaj zrozumiałem już nieodwołalnie, że pieniędzy którymi dysponujemy (łącznie z kredytem) nie starczy nam na skończenie domu.

 

Moja rozpacz jest tym większa, że kompletnie nie mam pomysłu na czym można by zaoszczędzić w dalszych etapach i nie mam pomysłu skąd wziąć brakujące pieniądze (nawet jak sprzedamy samochód - bardzo chcieliśmy tego uniknąć) to i tak nie starczy.

 

:cry: :cry: :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Olena sorry ale najpierw wysłalem do Cie priva a dopiero potem przeczytałem co dzis napisalaś :)

 

SylwekW -> przecię możesz podwyższyć kredyt

 

 

Co do dzisiejszych targów to wam powiem zę przeżyłem duże rozczarowanie. Mało stoisk, mało ludzi, ogółnie jakoś tak smętnie i bez rozmachu (torwar to chyba zamała hala na takie imprezy). Obejrzenie wszystkiego zajeło nam ze 40 minut. Odradzam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając z Warszawy zboczyliśmy na ul. Przylesie w Jabłonnie - chciałem mojej dziewczynie pokazać który dom buduje UKF. Podjechaliśmy pod bramę ale ktos z srodka zainteresował się naszym pojawieniem się więc czmychnieliśmy :wink:

Co ciekawe na przedłużeniu ul. Szkolnej dostrzeglismy cos, na co długo polowaliśmy - mianowicie zabliźniaczone garażem 2 domy o kształcie dachu niemal dokładnie takim jak nasz projekt (kopertowy na planie kwadratu). Nie namyslając się długo wprosilismy się do właścicieli aby obejrzeć wykończone poddasze bo zależalo nam na tym aby przekonać się jak wysoka powinna być ścianka kolankowa aby powierzchnia użytkowa pokojów poddasza była akceptowalna. Inspekcja wprawiła nas w dobry humor!

Jak powiedział właściciel - dom zaczeli budować w lipcu 04 a wprowadzili się już w styczniu 05 :p "Panie jak są pieniądze to momentalnie idzie robota" - tak mi powiedział :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Sonal ... to przejechałeś również 20m obok mieszkania, które teraz wynajmujemy - jak bym sie dobrze zamachnął to mogę kamieniem dorzucić na podwórko UKF. :-)

 

A przy okazji nie ma ktos mieszkania do wynajęcia w Jabłonnie - do grudnia tego roku taniej niż 700 zł + opłaty? Mamy już dosyć "imprez" za ścianą ale nawet nie wiecie jak to motywuje do szybkiego działania ... na budowie.

 

Sonal powiem szczerze, że nie pomyślałem o podwyższaniu kredytu :oops: teraz jeszcze nie będę pytał bo dopiero co wzieliśmy pierwszą transzą ale za jakiś czas spytam o warunki takiego podwyższenia - dzięki za sugestię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Jabłonnie nie wiem ale w Legionowie sporo widze ogłoszeń na słupach np. w moim bloku na os. Sobieskiego - Hetmańska róg Mieszka I (blok policyjny :wink: ) jest do wynajęcia m. 3 pokojowe na parterze. Stoi puste bo corka bylych wlascicieli mieszka w Jabłonnie u męża. Moge podac tel. kom. jesli cie interesuje lokalizacja legionowska.

http://www.legionowo.pl/miasto/pliki/prezentacja//mapa_legionowo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłam u siebie (ale zabrzmiało!) na działce w Chotomowie. Ptaszki pieknie śpiewały ! Bąki i motylki fruwały a las cudnie pachniał.

Wyobrażcie sobie ,że połowa skrzynek energetycznych na naszej polance zdewastowanych :cry: Moja akurat w całości , ale inne nie.

Olena nie wiem kiedy otrzymam pozwolenie. Nie mogę uzyskać żadnej konkretnej informacji w Jabłonnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o pozwolenie to raczej w starostwie trzeba pytać a nie w Jabłonnie 8)

My także korzystając z pogody poszlismy na działkę którą zamierzamy kupić (w sumie niecałe 2 km od miejsca gdzie mieszkamy), traf chciał ze na sąsiednią już ogrodzoną przyjechali jej wlasciciele więc posiedzielismy u nich trochę. Ech, nie chciało się wracać do bloku :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze: WZiZT - dokument o tej nazwie nie jest już wydawany w zamian sa WZ (Warunki Zabudowy - jak rozumiem złożyłaś podanie?). Po drugie to nie tak do konca że jak nie ma planu to nie dostaniesz WZ. Ja przecież dostałem :D pomimo iż w urzędzie mówiono mi ze nie mam co składać papierów. Po trzecie napisz która z pań w gminie zajmuje się twoim rejonem: p. Winter siedząca polewej od wejscia czy moze ta korpulentna pani siedząca po prawej. Jesli ta druga to szczerze współczuję. To właśnie ona próbowała mnie zniechęcić do czegokolwiek... gdyby nie to, ze za któryms razem trafilem na p. Winter to najprawdopodobniej nie miałbym po co spędzać tyle czasu na forum budowlanym

 

pozdrawiam

 

w razie jakbys miala jakies pytania to smiało wal na priva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonal, mam wrażenie, że nie dotarliście w pobliże naszego domku: nie budujemy się przy ul. Przylesie, ale przy ul. Leśnej i to w głębi, pod lasem... a po za tym u nas jeszcze nie ma bramy :( Ale zapraszamy, zapraszamy!!!

 

Maria

 

:lol: no to niezła heca! jak napisalas ze macie bliźniaka to skojarzylem to z domkiem w uliczce równoległej do ul. Przylesie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem naszedł mnie zły humor bo zacząłem sie zastanawiac dlaczego wokół działki która mnie interesuje nikt nie spieszy się z budową... wzdłuż drogi po obu stronach chyba z 10 działek jest sprzedanych a tylko 1 dom stoi!!! To po to ludziska kupują grunt aby rosły na nim chwasty? Przecież gdyby powstawały nowe domy to od razu pojawiliby się zainteresowani kupnem kolejnych działek i okolica zaczęłaby wyglądać zupełnie inaczej (nie mówiąc o tym ze czułbym się bezpieczniej mając sąsiadów).

Oj, nie jest przyjemnie być pionierem :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SylwekW - potwierdzam, UKFy (UKFowie?) mieli trochę roboty, bo nas gościli na tarasie :D :D :D Z obopólną przyjemnością, jak mniemam :D :D :D

 

sonal, renatka - Chotomowem w Referacie Ładu Przestrzennego UG Jabłonna zajmuje się faktycznie pani Grażyna K.. dalej nie pamietam, bo już nie muszę (Kasprzycka albo Kasprzykowska). Nie jest wcale taka zła - trzeba tylko okazać przy niej trochę więcej zaangażowania. A i tak sprawy trudne rozwiązywać najlepiej z szefową Referatu - p. Agnieszka Niezabitowska, pokój obok (114 bodajże). Kobieta zasadnicza do bólu, ale rozsądne argumenty do niej trafiają - choć musiałem ostro dyskutować, żeby nie skracać sobie elewacji o 5m...

 

Pozdrawiam,

 

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, nie jest przyjemnie być pionierem :-?

No coś ty - łatwo nie jest, ale przyjemnie bardzo! Jaka satysfakcja, że "mnie pierwszemu udało się..." Gdy cała zgraja późniejszych sąsiadów będzie przyłazić po poradę, podglądać albo chociaż uciec ze swojego ugoru przed deszczem, będziesz mógł z zasłużoną dumą opowiadać: "Teraz to już łatwiej, bo jak myśmy się budowali na tym szczerym polu..." W hurtowniach/u wykonawców już teraz załatwiaj sobie rabaty a konto tych przyszłych sąsiadów, których do nich wyślesz... Zresztą, jako pionier w naturalny sposób wyrastasz na lidera lokalnej społeczności. Same plusy :D :D :D

 

Pozdrawiam,

 

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maćku, potwierdzam, że przyjemność była obopólna :D :D :D

Sylwku, pracy jest bardzo dużo, ale mała przerwa na pogawędkę zawsze jest mile widziana...

 

Sonal, no faktycznie heca :D. I mówisz, że jakieś niezbyt sympatyczne ludziska tam bywają?

A gdzie ta działeczka, którą się interesujesz?

Maria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...