Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Chotomów Grupa


mik99

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

No i PRZEPROWADZILIŚMY SIĘ!!!

To znaczy, meble i najpotrzebniejsze rzeczy, resztę będziemy "przeprowadzać" sukcesywnie.

Pierwsze wrażenie? Z I M N O ..... eksperymentujemy więc z ustawieniem pieca, który niestety musieliśmy włączyć.

 

Renatka napisała

Twój nastrój szybko minie. Zobaczysz , gdy ułożysz sobie rzeczy , emocje opadną , to pojawi się radość.

Renatko, tylko że ja nie mam gdzie ułożyć rzeczy :( , no, nie licząc metrów kwadratowych podłogi :wink: gdzie faktycznie leży większość naszego dobytku. Co chwilę ktoś czegoś szuka.....

 

Aha, dziś podpisaliśmy umowę sprzedaży mieszkania, teraz tylko czekamy na kaskę (oby wszystko poszło gładko...).

 

Pozdrawiam Wszystkich, Maria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i PRZEPROWADZILIŚMY SIĘ!!!

To znaczy, meble i najpotrzebniejsze rzeczy, resztę będziemy "przeprowadzać" sukcesywnie.

Pierwsze wrażenie? Z I M N O ..... eksperymentujemy więc z ustawieniem pieca, który niestety musieliśmy włączyć.

 

Renatka napisała

Twój nastrój szybko minie. Zobaczysz , gdy ułożysz sobie rzeczy , emocje opadną , to pojawi się radość.

Renatko, tylko że ja nie mam gdzie ułożyć rzeczy :( , no, nie licząc metrów kwadratowych podłogi :wink: gdzie faktycznie leży większość naszego dobytku. Co chwilę ktoś czegoś szuka.....

 

Aha, dziś podpisaliśmy umowę sprzedaży mieszkania, teraz tylko czekamy na kaskę (oby wszystko poszło gładko...).

 

Pozdrawiam Wszystkich, Maria

Super,to naprawde fantastyczna wiadomosc!Niczym sie nie przejmuj,niedlugo bedzie cieplo bo lato sie zbliza...pomysl sobie o opalaniu we WLASNYM ogrodku!ZYC NIE UMIERAC!!! :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylam dzisiaj w KW w Legionowie i musze powiedziec,ze dawno nie spotkalam tak nie milej kobiety ,ktora tam pracuje.

Na kazde moje pytanie paniusia przewracala tymi swoimi GALAMI,ze z trudem sie powstrzymywalam zeby jej czegos nie powiedziec.NO CO ZA GLUPIE BABSKO BRR...... :evil: :evil: :evil:

Ach,musialam dac upust mojej zlosci... :evil: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM :evil:

MOI MIL PORADŹCIE jak wpłynąć na człeka który nie wie sprzedać czy nie { bo to taki wielki problem no nie } :wink:

kase przytuli i na hawaje by pojechał a niechce

pozdrawiam :D

Na takiego to juz chyba nie ma rady,moze odpuscie sobie i powiedzcie mu,ze kupujecie gdzie indziej i taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i pozdrawiam wszyskich forumowiczów :wink: ,

Własnie "dojrzewamy" wspólnie z żona do podjęcia nowego wyzwania pt. "budowa dom", stąd moja obecność na form. Dopinguje i mobilizuje nas nasz kolega Rocky, którego pozdrawiam szczególnie. Wyobrażam sobie (chociaz może nie do końca) jak dużo czeka nas wysiłku i wyrzeczeń, ale... przecież tylu z was podjęło sie tego zadania, więc może i nam sie uda. Liczę również na Waszą pomoc oraz wsparcie. Tak wiec pierwsze zadanie przed nami - poszukiwania działki. Wczoraj wybraliśmy sie na wycieczkę do Chotomowa, aby rozejrzeć się w okolicy i miejscowość tak nas urzekła, że postanowiliśmy poszukać tam działki. Proszę więc, jeżeli ktoś z Was miałby jakieś informacje nt. wolnej działki, cen, o kontakt. Z góry dziękuję i życzę powodzenia w realizaji własnych wyzwań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, axel!

 

Tak to właśnie jest - pojedzie Bogu ducha winien człowiek do takiego, Chotomowa, w złą godzinę kawał pola zobaczy tak, że mu się spodoba i zaczyna się: sądy, notariusze, banki, urzędy, papiery, plany, wyceny, operaty, oferty, decyzje - i zamiast, na ten przykład: pospać, jak należy, to albo po nocach kolumny cen zlicza, albo rano się zrywa, wiertaczom wskazać, gdzie mają grunta niegdys orne dziurawić.

Jak, nie przymierzając, niżej podpisany dzisiaj :cry: :D :D

 

Znaczy - jutro będę miał własną studnię :D :D :D

 

Pozdrawiam,

 

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak a propos Ksiąg Wieczystych w Legionowie. Nie wiem czy ktoś z Was biorąc kredyt nie zobowiązywał się (tak jak my) do przedstawienia w banku księgi z wpisem do hipoteki. Jeśli tak - radzę tam pojechać i złożyć podanie o przyspieszenie... obiecywane pół roku to gruszki na wierzbie :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak a propos Ksiąg Wieczystych w Legionowie. ... :evil:

Olena czy to oznacza, że chcąc otrzymać wypis z księgi wieczystej (będę wkrótce taki potrzebował) tyle czasu trzeba czekać? Czy może tyle czasu oczekuje się na wpisanie banku do hipoteki, a sam wypis można uzyskać dość szybko (po jakim czasie?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olena, albo Ty masz pecha, albo my mieliśmy szczęście :D (ale dwa razy ? :o - to by już była jakaś epidemia :D ): mieliśmy dwukrotnie wpisywaną hipotekę i w obu przypadkach nie przekroczyło to (tzn. wpisywanie) 6 miesięcy :D

Ostatnio braliśmy też wypisy z ksiąg wieczystych: raz było następnego dnia (prosiłam wtedy bardzo miłą panią (serio, serio!!) o szybkie przygotowanie: powiedziała, że się postara i poprosiła o telefon następnego dnia - i było następnego dnia :D ), drugim razem czekaliśmy ok. 3 dni.

Byłam tylko zdziwiona, że wypis kosztuje teraz 30 zł :evil: (wcześniej 6 zł), ale jak zobaczyłam, że dokument ten liczy sobie 11 stron (wcześniej 2-4).......

 

Maria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich klubowiczów po dłuższej nieobecności .

Mam pytanie do szanownego grona , czy 4,67zł./szt bk to drogo czy tanio? W cenę wliczony jest transport .

A i jeszcze jedno pytanko odnośnie sądu w Legionowie

Składałam wniosek o wpis do hipoteki bank i na moję pytanie ile się czeka , usłyszałam odpowiedż " ok. 3 m-ce ".

Czyżby mnie oszukano :evil: ?

Przecież im dłużej tym większe koszty!!!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpis do hipoteki to jedno, a wypis a KW - drugie.

Na pierwsze można faktycznie poczekać parę m-cy :evil: (wkrotce będziemy za to płacić - ubezpieczenie kredytu :cry: ).

Drugie dostaje się w zależności od rodzaju księgi:

  • jeżeli jest już w wersji elektronicznej (w Legionowie znaczna część): OD RĘKI w centralnym rejestrze w W-wie, Ostrobramska 75c (centrum handlowe Promenada, 5 piętro) koszt 30 PLN

  • jeżeli wciąż w tylko na papierze - kilka dni (nawet w Warszawie nie dłużej, niż tydzień), koszt ten sam.

 

 

Pozdrawiam, Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jaką robisz i ile będzie to kosztowało, a namiary na fachowca zachowaj :wink:

 

Studnię robię droższą, pod instalację automatycznego zraszacza od razu (kiedyś może będą na to pieniądze :wink: to nie trzeba będzie kombinować, wymieniac pompy czy ryć ogródka) W sumie - studnia głębinowa ok. 14 m (w tej chwili wiercą), rury stalowe, studzienka betonowa z włazem dwuwarstwowym (na zawiasie i lepiej izolujacy niż zwykły właz "szambowy") ok. 10 cm nad poziomem gruntu: ok. 4000 PLN. Wykonawca fachowy, sprawdzony w rodzinie, zapewnia doradztwo, zakup sprzętu po dobrych cenach. Będę polecał, jak skończą i nie zepsują sobie opinii :D

 

Pozdrawiam,

 

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...