Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Chotomów Grupa


mik99

Recommended Posts

Maaaaacieeeeeek !!!!!

 

Une to na tych motórach tak, panie, a te motóry to im tak rycą, to i une potem takie jakieś nerwowe i rykliwe som... :wink:

 

Już, zaraz, spokojnie, już tłumaczę (przecież ja nie mogę co chwila na forum siedziec, trzeba zapracować na te szamba, pompy, ytongi i podciągi)! :wink:

 

Szamba szczelne betonowe, robione w betoniarni w Morach, to obok Babic, ponoć beton znacznie lepszy, od radomskiego. Wszelkie atesty do okazania. Mają swój transport, oczywiście. Interesuje mnie dwukomorowa dwunastka - ale zdaje się mają także inne pojemności. Cen chwilowo nie znam, bo nie mam telefonu (polecający te szamba dzwoni do mnie w tej sprawie już drugi dzień :-? ), ponoć na poziomie szamb z Radomia (mik99 zdaje się takie kupował). Tyle na g.. temat

 

Uzupełniam informację nt. studni - rura jest pięciocalówka, czyli fi 133,5 cm. Olena, nie przejmuj się brakiem studzienki - zdaje się, że tak też można, u mnie to było konieczne ze względu na dostęp do pompy głębinowej.

 

Olena - dzięki za elektryka :D Polecam zatem dalej polecanego p. Bieleckiego - podłączył nas szybko, sprawnie, załatwiając wszelkie formalności i licząc sobie za to rozsądnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich!

 

Mam pytanie techniczne - ile czasu zajmuje Wam transport do Warszawy - Centrum w godzinach szczytu? Czy trasa bardzo się korkuje i w jakim miejscu jest najgorzej?

 

W ten weekend planuję zwiedzić okolice Chotomowa w poszukiwaniu "mojego kawałka ziemi" :D

 

Oj to szukanie działki już nam (mi i mężowi) prawdę powiedziawszy bokiem wychodzi, ale coż - samo się nie znajdzie :)

 

Pozdrawiam!! 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Mam pytanie techniczne - ile czasu zajmuje Wam transport do Warszawy - Centrum w godzinach szczytu? Czy trasa bardzo się korkuje i w jakim miejscu jest najgorzej?

 

W ten weekend planuję zwiedzić okolice Chotomowa w poszukiwaniu "mojego kawałka ziemi" :D

 

Oj to szukanie działki już nam (mi i mężowi) prawdę powiedziawszy bokiem wychodzi, ale coż - samo się nie znajdzie :)

 

Pozdrawiam!! 8)

Witaj Asia!!!

Jezdze codziennie rano z Legionowa do Warszawy przez Nieporet.Jazda od domu do centrum zajmuje mi 30 minut{jezeli spotykam korki to sa one przy wjezdzie na most Grota Roweckiego,ale dalej to juz z gorki}.Nie jezdze do Warszawy przez Legionowo bo tam w godzinach rannych jest korek z Warszawskiej az do skrzyzowania w Jablonnie{no chyba,ze cos sie zmienilo o czym ja nie wiem bo dawno tamtedy nie jechalam :wink: }

Ogolnie nie jest zle,kupuj dzialke u nas bo u nas jest poprostu fajnie i fajni ludzie tu mieszkaja :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten dzisiejszy deszcz poranny to faktycznie walił - wiesz na naszym bloku blaszany dach i dudniło, że aż strach .... a ja zaraz miełem przed oczami cieśli - co nam dzisiaj dalej stawiają więźbę - uciekających z dachu w strugach deszczu. Na szczęście pogoda się poprawiła. W pracy będę siedział jak na szpilkach czekając na chwilę kiedy pojadę i zobaczę jak nasz dach wygląda dzisiaj.

 

Sylwek juz więźba???? :o :o :o :o :o

 

Wow.... aż mnie zatkało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie biorę namiot i wyprowadzam sie "natentychmiast" do Chotomowa!!! :evil:

 

Moja psychika nie zdzierży już ani jednego szczytu europejskiego czy innego ustrojstwa wymagajacego licznych podróży kolumn policyjnych w tą i nazad po Modlińskiej :evil: :evil: :evil: a najlepiej sie wyje około północy i o 5 nad ranem - gdyby ktoś z Was nie wiedział :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asiu_w, ja dojeżdżam z Jabłonny. Jak jadę autobusami (723 lub 801 a potem 510 do Ronda ONZ), zajmuje mi to ok. godziny, a jak jedziemy samochodem to ok. 30-40 minut.

Od długiego weekendu jest gorzej (ale w ww granicach), bo ktoś wpadł na "genialny" pomysł :x i wydzielił na Modlińskiej pas lokalny (mieściły się na nim 2 samochody) dla autobusów :evil:, a przy skręcie na Nieporęt skierowano cały ruch "nieautobusowy" na wiadukt.... I efekt jest taki: autobusem jedzie się niewiele szybciej, a samochodem sporo dłużej... Na razie wielu "spryciarzy" jeździ tym pasem dla autobusów, ale to pewnie do czasu...

 

Oleno, hydrofor mamy w garażu: pod wjazdem mamy wykopaną i wybetonowaną studzienkę, w której znajduje się hydrofor i zbiornik na olej opałowy.

Pozdrawiam, Maria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maćku pan ma chyba troszke inaczej na nazwisko? :D

 

Mea culpa! :oops: :oops: :oops: Oczywiście, że inaczej - polecam więc poleconego przez Olenę i sprawdzonego elektryka, p. BIELSKIEGO.

 

A co do kolumn na Modlińskiej - czy my nie mieszkamy gdzieś obok siebie?

 

Obie Panie - Olena i UKF - pisząc o hydroforze macie na myśli zestaw hydroforowy, tzn. zbiornik z pompą? Nasze rozwiązanie nie wymaga zestawu - a jedynie samego zbiornika wyrównawczego, za to studzienka jest konieczna.

 

Pozdrawiam,

 

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawle i Reniu,

 

czy możecie przysłać mi namiar na właściciela działek? Czy to jest ten ktoś jeżdżący Porshe Cayenne :-? grodzący działki szpalerem choinek? (kiedyś już się z nim widzieliśmy)

 

Do wszystkich:

 

Bardzo dziękuję za odpowiedzi! :) Jeśli ktoś jeszcze może się podzielić doświadczeniami, będzie super 8)

 

Mam jeszcze jedno pytanko: jakie są przedziały cen w rejonach Jabłonnej, Legionowa i Chotomowa? Tak, żebyśmy wiedzieli, że nie robią z nas przysłowiowego łosia. Do tej pory orientowaliśmy się tylko w okolicach Marek i Starych Babic.

 

Wielkie dzięki! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asiu, spróbuj skontaktować się z elzą23 - oni niedawno kupili działkę w Jabłonnie (podobno w atrakcyjnej cenie) i chyba obok są jeszcze jakieś na sprzedaż :)

W mojej okolicy podobno ceny oscylują wokół 120-140 zł/m2. My dwa lata temu daliśmy znaaaacznie mniej :D

Maria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witamy :D

jeśli chodzi o Chotomów to ceny trochę skoczyły ale i tak idzie jeszcze przeżyć.

my niestety ciągle jeździmy i szukamy { i mamy często pecha ALBO SPRZEDANE albo NIE SPRZEDAJE }

może podkoniec MAJA będziemy wiedzieli o jakiś działkach do sprzedania na Chotomowie {okolice BAGIENNEJ} pani ma się zastanowić czy sprzeda :evil: :evil: :evil: czy nie

damy znać jak czegoś się dowiemy :wink:

pozdrawiamy.

ps.

mamy namiar na działkę na ul.Kasztanowej {1885m2} za torami chętnym prześlemy tel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawle i Reniu,

Odebrałam odpowiedź z priva - dzięki! :D

 

Długo już szukacie działki?

My z mężem od lutego. Najpierw mierzyliśmy w Marki i ceny do 100 pln. Dość szybko się zorientowaliśmy, że w tej cenie to są tylko działki w fatalnych okolicach. A inne kosztują więcej i też nie znaleźliśmy nic, co by nas zachwyciło. W końcu znaleźliśmy suuuper działkę w Markach niedaleko M1 i byłoby po sprawie, tylko przezornie zrobiliśmy badania geologiczne i okazało się, że tam jest woda 85 cm pod powierzchnią - trochę przemyśleń i łez (moich) i uznaliśmy, że odpada. W międzyczasie zrobiliśmy też rekonesans w gminie Stare Babice, ale też nie znaleźliśmy "tej właściwej". Ja powoli się przekonuję, że może zbyt bardzo zawęziliśmy poszukiwania. Chcieliśmy działkę sporą 1200-1500 m i to blisko, a do tego tanio :roll:

Teraz myślimy - może być 1000 m (ale już nie mniej, bo ja choruję na ogród), ale w dobrej okolicy z dobrym dojazdem. Zaczynamy teraz szukać w okolicach Legionowa, Białołęki i Łomianek (tylko jeszcze nie wiemy, jak z Łomianek z dojazdem - może ktoś zna z autopsji albo słyszał jak się dojeżdża z Łomianek?

I to taka nasza cała historia.. Będę informować, jak nam idzie :D

pozdrawiam wszystkich!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...