Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Chotomów Grupa


mik99

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Oleno, hydrofor mamy w garażu: pod wjazdem mamy wykopaną i wybetonowaną studzienkę, w której znajduje się hydrofor i zbiornik na olej opałowy.

Pozdrawiam, Maria

 

Hmm.... ja chyba będę miała hydrofor w pomieszczeniu gospodarczym... i zastanawiam sie czy są jakies sztuczki, zeby go było mało slychać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maćku, zasięgnęłam opinii specjalisty (przynajmniej w naszym domu :) :wink: ) od hydrofora i oto czego się dowiedziałam: hydrofor składa się z dwóch elementów: pompy i zbiornika. Elementy te mogą znajdować się obok siebie (jak u nas) lub nie (jak pewnie jest u Ciebie), czyli np. pompa jest zatopiona, a zbiornik jest gdzieś umieszczony. Może też nie być zbiornika i wtedy pompa dostarcza wodę na bieżąco (zbiornik jest więc zabezpieczeniem na wypadek zwiększonego poboru wody).

My zrobiliśmy tak, jak zrobiliśmy bo:

- nie chcieliśmy sobie "szpecić" ogródka studzienką,

- chcieliśmy mieć łatwy dostęp do pompy,

a czy zrobiliśmy dobrze, czas pokaże...

 

Olena, u nas wcale nie słychać pracy hydrofora :D . Może dzięki temu, że dzielą nas od niego: 2 drzwi i betonowa posadzka nad studzienką z hydroforem.

Maria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wkońcu działa bo miałem jakieś problemy z tym pudłem

telefony zaraz prześlę i mam nowe : :lol: :lol: :lol:

jeśli ktoś szuka działeczki w : Kątach Węgierskich , Stanisławowie I , Woli Aleksandra to mam telefony do osób które z chęcią sprzedadzą. :wink:

a i cena napewno jest lepsza bo bez pośredników.{ tylko my będziemy się wpraszać na parapetówę :lol: :lol: :lol: :lol: }

działeczki są od 1000-2000-itd kilka jest przy asfalcie inne przy drodze polnej ale wydaje mi się że tereny te w ciągu około 10 lat będą tak samo popylarna jak CHOTOMÓW I JABŁONNA a cena o wiele niższa

telefony przesyłam na PRV...

POZDRAWIAMY.

p.s

niestety te działki które nam się najbardziej podobały zostały sprzedane :cry: :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich po dłuuuższej przerwie...

poszukuję w nasze okolicy dobrej (i rozsądnej cenowo :-? ) ekipy do położenia kostki... jakieś 100-120 metrów...

 

nie macie czasem namiarów na kogoś solidnego???

 

 

pozdrowionka

Robert

 

a nie chcesz skorzystac z firmy Partner? :) Chotomow ul. Dębowa chyba 24? Zdaje się, że robili wszystkie "kostkowane" ulice w Chotomowie a i u niejednych sasiadow widzialam jak robili podjazdy i inne ścieżynki :) Na 100% maja strone www ale adresu nie pamietam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich po dłuuuższej przerwie...

poszukuję w nasze okolicy dobrej (i rozsądnej cenowo :-? ) ekipy do położenia kostki... jakieś 100-120 metrów...

 

nie macie czasem namiarów na kogoś solidnego???

 

 

pozdrowionka

Robert

 

a nie chcesz skorzystac z firmy Partner? :) Chotomow ul. Dębowa chyba 24? Zdaje się, że robili wszystkie "kostkowane" ulice w Chotomowie a i u niejednych sasiadow widzialam jak robili podjazdy i inne ścieżynki :) Na 100% maja strone www ale adresu nie pamietam.

 

 

wielkie dzięki, na pewno sprawdzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maćku, zasięgnęłam opinii specjalisty

O, i tak należało od razu - wyszło na to, że są dwie szkoły, obie dobre, czyli można wybierać, jak kto woli. :D

Choć ma to chyba także związek z głębokością studni - powyżej (a właściwie poniżej) 8 m już musi być pompa głębinowa, jak mi się wydaje :roll:

 

a czy zrobiliśmy dobrze, czas pokaże...

Pewnie, że dobrze zrobiliście - i my dobrze zrobiliśmy. Wszyscy macie rację! - jak mówi Król Bul po wyleczeniu zęba :wink:

http://www.bajki-grajki.pl/img/krol_bul.mp3

 

Olena - w takim razie jesteś z drugiej strony ulicy :cry: Nowodwory się kłaniają 8) 8) 8)

 

I - tytułem sprawozdania - właśnie nam kopią fundamenty, jutro będzie ław lanie :D :D :D

 

Pozdrawiam,

 

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maćku, nie wiem, czy rodzaj pompy ma związek z głębokością studni (o tym nic mój specjalista :wink: nie mówił) - pewnie tak...

Wiem natomiast, że nasza studnia ma (podobno) 12 m głębokości.

A różnica między naszą a Waszą (zatopioną) pompą jest na pewno taka, że nasza ssie, a Wasza pcha wodę :D :D Ale kto by tam zwracał uwagę na takie niuanse - najważniejszy jest efekt :D

Maria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co poszukują

Obok mnie gość sprzedaje działkę : Skierdy ul.Sokola ,jutro będę u siebie to spiszę telefon.Wiem ,że działeczka ma 1200 m- prostokąt .Zaznaczam ,że jest tylko prąd ale może komuś przyda się chociaż informacja w jakiej cenie jest metr ziemi w tej okolicy.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...