Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Tarchomin-Białołęka


Recommended Posts

Jaką zastosowaliście u siebie podbitkę?

Chciałam położyć PCV, żeby mieć spokój z malowaniem. Ale architekt

poleciła drewnianą, bo wygląda bardziej elegancko, a jak dobrze się

zabezpieczy to też jest spokój na kilka lat. Jeżeli macie drewnianą

to czym malowaliście?

Dzisiaj odwiedzili mnie fachowcy od podbitki i policzyli mi za

materiał + robocizne 120 zł za mb + farba ok. 1000 zł. Za cołość

8000 zł. wydaje mi się to drogo. A Wy ile płaciliscie za drewniane i gdzie kupowaliścia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A ja mam pytanie techniczne:

 

Zagęszczał ktoś z Was piasek w fundamentach zagęszczarką?

 

Reguły sztuki budowlanej mówią, że należy zagęszczać wartwami po 15 cm, najlepiej po obu stronach muru jednocześnie (na przemian), coby muru nie wypchnęło.

 

Jak to wygląda w praktyce?

Przecież nie da rady takiej zagęszczarki przenosić na ścianami fundamentowymi, które mają po metr?

 

Czy koparkowi nie burzą się, że większość czasu nie mają co robić (czekają aż kolejna wartswa zostanie zagęszczona)

 

U mnie zageszczali tak jak opisujesz , ale robili to na dwie zageszczarki, w srodku gdzie byl fundament pod nosna sciane i tak musieli przekladac zageszczarke, co do koparkowego czy sie nie bedzie burzyl to zapewne sobie doliczy za postoj i bedzie zadowolony, ale jesli Ty myslisz ze nie bedziesz mu placil za czas kiedy on zgasi silnik to jestes w bledzie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie techniczne:

 

Zagęszczał ktoś z Was piasek w fundamentach zagęszczarką?

 

Reguły sztuki budowlanej mówią, że należy zagęszczać wartwami po 15 cm, najlepiej po obu stronach muru jednocześnie (na przemian), coby muru nie wypchnęło.

 

Jak to wygląda w praktyce?

 

 

Zagęszczałem tylko w środku chałupy. I tak trzeba przenosić zagęszczarkę pomiedzy ścianami fundamentowymi. Wypożyczenie na dobę kosztowało w zeszłym roku ok. 100 zł (zagęszczarka 90 kg). Koparkowy był b. sympatyczny i się nie burzył (dlaczego by miał?? to moje pieniądze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

sprzedam 2 palety (100 sztuk) pustaków stropowych Teriva I bis. Cena 300zł.

Poroterm P+W 10 - 300szt, cena za sztuke 5zł.

Poroterm P+W 18 - 240szt, cena za sztuke 5zł

Poroterm P+W 25 - 100szt, cena za sztuke 5zł

Poroterm P+W 30 - 120szt, cena za sztuke 5zł

 

Kilka pustaków wentylacyjnych...

Odbiór własny z Marek.

Pozdrawiam, Piotr

0608 678 726

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwoch chlopa i przeniesli, tak samo zdjeli i potem zaladowali je na samochod

 

Dokłądnie tak, jedna zagęszczarka 90 kg wystarczy, przenoszą ją 2 osoby, sam przywiozłem i odwiozłem kombiakiem

 

Nieźle... tylko obawiam się ze na białołęckich dziurach to jednak można w ten sposób zawieszenie stracić...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stasiek_ps nie dramatyzuj, setki domow wybudowalo sie i buduje na Bialolece i jakos nie slychac notorycznych uszkodzen zawieszenia w samochodach, jesli droga jest kiepska trzeba dostosowac predkosc i bedzie ok, ekipy rozne sprzety przeciez woza, betoniarki, agregaty tynkarskie, mixokrety itp. i nikt mi z powodu drog na bialolece nie odmowil przyjazdu ani nie robil z tego powodu problemow, chyba lubisz sobie starzac problemy sam sobie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie.

 

Przepraszam, że nie dałam wszystkim namiarów na tynkarzy, ale dostałam

info, że mają dosyć.

 

Teraz ja potrzebuję namiarów, glazurnik nas wystawił.

 

Szukamy przyzwoitego glazurnika z przyzwoitymi cenami.

Praktycznie od zaraz.

 

Pozdrawiam

Asia

 

Witam

Niepolecam glazurnika "od zaraz" lepiej poczekać na tego "z polecenia", ponieważ miałem podobną sytuacje i płytki były zrobione jak w Tunezyjskich hotelach....trzeba było zrywać i kłaść na nowo...niestety samemu - nikt nie chciał przyjść do rozgrzebanej roboty. Oczywiście mogę się mylić ale Ci dobrzy mają ciągle pracę i na nich trzeba czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy macie godnego polecenia wykonawcę wykończeniówki?

Na prace od ścian otynkowanych do gotowości na przeprowadzkę.

(może też byc firma rozliczająca VAT 7%)

 

Ewentualnie wykonawcę wylewek z należna uwagą podchodzącego do izolacji podłogi na gruncie, please.

 

:D Mogę podać namiar na tynkarzy od cementowo-wapiennych z piaskiem kwarcowym. Górale, solidni fachowcy, łatą trzymetrową nie widziałem nawet milimetra odchyłki, ale termin mają od co najmniej sierpnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ktoś może ma namiar na "traktorowego" w naszych okolicach, który może posługuje się glebogryzarką lub innym sprzętem mechanicznym pozwalającym zacząć myśleć o trawnikach? ;)

Wciąż szukam... ;)

Popytaj miejscowych. Mój teść ma traktor, ale nie wyjeżdża dalej niż na własne pole. Ja będę wypożyczał ręczną glebogryzarkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

poszukuje pilnie ekipy do drobnych prac muraskich - nasza ekipa niestety zniknela bez sladu....

Ilosc pracy do wykonania oceniam na ok 3 dni robocze.

Mozliwe dalsze zlecenia - ocieplenia i otynkowania domu oraz zrobienie ogrodzenia.

Bardzo prosze o kontakt jesli kogos takiego znacie.

Bede wdzieczny.

Budowa przy ul. Płochocinskiej.

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z możliwym brakiem ekipy do wykonania tynków zewnętrznych, zwracam się z prośbą o namiary na sprawdzone ekipy w przystępnej cenie :lol: :lol: :lol:

 

Polecam swojego wykonawcę tynków zewnętrznych:

Jerzy Kopeć (nr tel. 502 222 243). Robi też wykończeniówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...