Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Tarchomin-Białołęka


Recommended Posts

kze beton to faktycznie szukaj już z pompą w cenie. Różnie sie może zdarzyć podczas wylewania. Mogę dać namiary na tych co przyjeżdżali do mnie. Niedrogo i solidnie.

Jeśli chodzi o kierownika to troche przesadził z ceną, no chyba że będzie po 10 godzin dziennie na budowie.

Robocizna tez jak dla mnie ciut przydrogo. Ale jesli są naprawde bardzo dobrymi fachowcami to na tym nie można zbytnio oszczędzać. U mojego szwagra jest przyzwoity fachowiec. Budował szybko i solidnie. Mój wykonawca też go bardzo chwalił patrząc jak buduje. Mogę się postarać o namiary. A dom, który wybudował możesz obejrzeć bo stoi obok mojego :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dostałem wycenę na stan surowy otwarty. Liczę na krytykę...

 

Podaję ceny jakie płaciłem (czasami brutto, czasami inne brutto)

 

Fundament materialv :

chudy beton = 6m3 x 150z1 = 900zl + pompa

 

A po co? Niepotrzebne

 

Stal 012 = 0,48Ot x 2.11Ozl = 1.012,80z1

 

Za drogo Nie wiem jakie są teraz ceny, ale ja płaciłem 1.70

 

06 = 0,3mbx 2.257z1 = 677,1Ozl

drut = 10kg x 7zl = 70z1

Beton towarowy B-15 na lawy = 25,6m3 x 150zl = 3. 840zl+ pompa do

betonu 180zl/godzina.

Powinien być raczej B-20. Za tę samą cenę.

 

Papa = 5rolek x 42zl = 21Oz1

Drogo - 32 zł

 

Dysperbit = 16 wiader x 51 zl = 816z1 I'J,. ""

Bloczki betonowe = 3.050szt x 2,2z1 = 6.710z1 (szer. 38cm)

 

Drogo - 2 zł

 

Cement I paleta = 504zl

Drogo

 

Piasek do murowania= 1 Kamaz x 350zl = 350z1

Cemplast 4op. X 32z1 = 128z1

Piasek na zasypk~ podloza = 83m3 = 10 wywrotek x 200zl = 2.000zl

 

A po co tyle U mnie poszły 2 wywrotki. Przecież zostaje ziemia z wykopów.

 

Folia = 150m2 x 3z1 = 450z1

Beton towarowy na plyt~ B15 = 14,3m3 x 150z1 = 2. 145z1 + pompa

 

A po co pompa? Ekipie się nie chce rozgarniać betonu. Bez pompy kategorycznie

 

Materialy pomocnicze deski calowki, gwoidzie = 500z1

 

----------------------------------------------

 

Razem: 20.312,90z1 + 10% na koszty nieprzewidziane

 

 

Stan surowv otwartv materialv :

Papa = 10 rolek x 42z1 = 420zl

Dysperbit = 6wiader x 51z1 = 306zl

Bloczki betonu komorkowego gr.25 = 1.300szt x 5,40zl= 7.020z1

Bloczki betonu komorkowego gr. 12 = 985szt x 2,75zl = 2.708, 75z1

Stal 012 = 2,07t x 2.11Oz1 = 4.367,77z1 CJ

08 = 0,354t x 2.257z1 = 798,98z1 {

06 = 0,3 t x 2.257z1 = 677,1 Ozl

drut = 30kg x 7zl = 210z1

deski szalunkowe = 6m3 x 480z1 = 2.880z1

 

Drogo - po 420

 

Beton na strop, wieniec, podci~, schody wewn~trzne B20 = 30,6m3 x 150z1 = 4.500zl+ pompa

 

- NadproZa typowe = 35,4mb x 24,4z1 = 863,76z1

 

Nadproża się robi samemu

 

- Cement 6 palet x 504zl = 3.024zl

 

A po co tyle cementu? Co najwyżej 4 palety, a może nawet 3.

 

Piasek do murowania 7 Kamazow. x 350z1 = 2.450z1

 

A po co tyle piasku? Co najwyżej 3 kamazy a może nawet 2.

 

- . Cemplast 16op. X 32zl = 512z1

 

A po co tyle?

 

Cegla pelna na komin 2.100szt x 0,65zl = 1.365zl

Wklad do przewodu spalinowego = 15mb x 110z1 = 1.650z1

 

Masz komin na 15m? Zapewne 7 m, czyli 700 zł.

 

Ksztaltki ceramiczne wentylacyjne = 21szt x 2,15z1 = 45,15zl

Szalunek kartonowy na slupy 025 2szt x 124z1 = 248zl

Drewno impregnowane na wi~ib~ dachow~ = 12m3 x 620z1 = 7.440z1 8

Gwoidzie = 50kg x 7z1 = 350z1

 

Drogie jakieś te gwoździe

 

Kotwy = 90szt x 3,50z1 = 315z1

Posp61ka = 1 transport x 600zl= 600zl

Cegla klinkierowa 400szt x 1,70z1 = 680zl

stemple 1250

-------------------------------------------

 

Razem: 44.681,51zl + 10% na koszty nieprzewjdziane

 

Robocizna 37500pln

 

5tyś może być taniej jeśli strop będzie terriva, stemple wykonawcy i coś tam jeszcze..

 

Dolicz do tego ramki stalowe

 

 

Podsumowując:

ogólnie to nie są to ceny jakieś kosmiczne.

Poza tym zużyją zapewne więcej niż potrzeba.

Można zbudować o ileś tam taniej (15-20 tys), ale tutaj ważny jest fakt, że zapewne w tym przypadku nic Cię nie interesuje i masz wszystko na gotowo.

 

Jeżeli ekipa jest sprawdzona, solidna i godna zaufania to można się zastanowić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kze beton to faktycznie szukaj już z pompą w cenie. Różnie sie może zdarzyć podczas wylewania. Mogę dać namiary na tych co przyjeżdżali do mnie. Niedrogo i solidnie.

Jeśli chodzi o kierownika to troche przesadził z ceną, no chyba że będzie po 10 godzin dziennie na budowie.

Robocizna tez jak dla mnie ciut przydrogo. Ale jesli są naprawde bardzo dobrymi fachowcami to na tym nie można zbytnio oszczędzać. U mojego szwagra jest przyzwoity fachowiec. Budował szybko i solidnie. Mój wykonawca też go bardzo chwalił patrząc jak buduje. Mogę się postarać o namiary. A dom, który wybudował możesz obejrzeć bo stoi obok mojego :wink: .

Dzięki.

Poproszę o namiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam odnośnie kominów - my zdecydowaliśmy się na systemowy presto z minoxu w sumie podobno taniej, ale dlatego że u nas byłoby dużo klinkieru. :lol:

zgodze się z rafal9 że rzeczywiście jeśli nic cie nie inrteresuje to jest to cena za święty spokuj :D

w przeciwnym razie wszystko musisz sam kupować, negocjować i zamawiać dostawy ale nie jest to takie trudne bo po pierwszych zakupach ograniczysz się do 2 dostawców i będą Cie obsługiwac na telefon 8) a rozliczenie raz w tygodniu.

dobrze bedzie tylko nie przyjmuj nigdy pierwszej ceny bo oni zawsze zostawiają sobie jakiś zapas 8)

ale muszę zwrócić honor wpomnianemu p. Arturowi z Minoxu że potem już mu sie niechciało stosowac podchodów i dawał mi naprawde dobre ceny juz przed pytaniem o raba :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał9 - a te ramki to ile Cię kosztowały?

 

To zależy jakie masz. Dowiedz się jaki typ i jakie długości.

 

Ja miałem HEB 160 i C140 - w sumie waga ponad 1.2 tony.

 

U mnie z robocizną, transportami, dźwigami i innymi - około 6 tys.

 

Żeby oszacować koszt na oko to policz sobie dwukrotność ceny towaru.

Tak liczą spawacze i w rzeczywistości tyle gdzieś wychodzi (no może trochę mniej).

A cena kształtowników to gdzieś 2.4 - 2.5 zł/kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj sie rozpisałem :oops: 8)

p.s. kierownik to max do 2 tys i ma być na budowie i już (ok 10-15 wizyt).

No własnie zaczynam mieć wątpliwosci co do tego goscia za 6tyś... :roll:

Dzieki za opis. Jest super. Na to liczyłem.

Jeszcze jakbyś podał mi adresy tych firm o których mówiłeś to byłbym wdzięczny...

 

adresy :

jesli spamiętam

bloczki betonowe to w CERTUSIe na połczyńskiej tel 519-43 50 ale mówie tutaj musisz powołać się na mnie bo oni już nie chcą obsługiwac detalistów

stal to TABEX na górczewskiej 8361750 nie przerażaj się ceną przez telefon powiedz że ja kupowałem po 1500 za tonę

8)

cegły 015 845 38 23, 015/ 845 36 42 pan Wojewoda Jan - jego syn ma tartak ale nie wiem jakie ceny...

tartak nasz to ABRAMCZYK - 029/596 66 20 tyle że jak zamawiałem deski w tym najgorętszym sezonie to dali ciała bo zależało mi na równych i suschych ale na szalunkowe wystarczające , więżba też była ok - trzeba wcześniej zamawiać

MINOX na mehoffera 86 i P. Artur Szczepański - chyba 889 57 27 też możesz powiedzieć że wiesz wszystko odemnie i ceny tez znasz odemnie :wink: tam generalnie maja wszystko ale nie wszystko w najlepszych cenach :lol:

ja korzystałem jeszcze z takiej firmy CEMENTEX na marywilskiej przy falbecie 811 23 56 lub 56 23 nie pamiętam ale tam trzeba się dobrze orientowac w cenach -mają beton z Pompą w cenie ale do mnie przyjechał z bardzo dużym kruszywem i robiłem awanturkę

:evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś robił tynki tradycyjne cementowo-wapienne wyrabiane na budowie?

u nas tynkuja w ten sposób garaż właśnie

 

Ale ogólnie to się nie zajmują takimi tynkami - tak?

 

Bo szukam ekipy.

 

Nie tylko sie tak umówilismy , za wczesniejsza wypłate transzy przed zakończeniem etapu wynegocjowalismy tynki w garazu gratis.

:wink:

Ale nawet gdyby robili te tynki to niepolecilibysmy Ci tej ekipy. Szkoda zdrowia :roll:

 

Pozdrawiam

KasiaR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kze beton to faktycznie szukaj już z pompą w cenie. Różnie sie może zdarzyć podczas wylewania. Mogę dać namiary na tych co przyjeżdżali do mnie. Niedrogo i solidnie.

Jeśli chodzi o kierownika to troche przesadził z ceną, no chyba że będzie po 10 godzin dziennie na budowie.

Robocizna tez jak dla mnie ciut przydrogo. Ale jesli są naprawde bardzo dobrymi fachowcami to na tym nie można zbytnio oszczędzać. U mojego szwagra jest przyzwoity fachowiec. Budował szybko i solidnie. Mój wykonawca też go bardzo chwalił patrząc jak buduje. Mogę się postarać o namiary. A dom, który wybudował możesz obejrzeć bo stoi obok mojego :wink: .

 

Mam prośbę onamiar na tego wykonawcę. Ja tak trochę wyskakuję jak Filip z konopii, ale mam bardzo malo czasu na posiedzenie przy komputerze(wieczorami w domu) a na popisanie jeszcze mniej. Ciekaw jestem co to będzie jak się zacznie budowa :o .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafal9 może niezbyt dokładnie czytałem, ale po co są te stalowe ramki, na których opiera się więżba? Czy to było w pojekcie, czy to może jest uniknięcie słupów w pokojach na poddaszu? Pytam bo wybraliśmy projekt z dachem kopertowym (Mirabelka z firmyhttp://www.archeton.com.pl) i obawiam się, że możemy się zdzwić jak staną te słupy-jeszcze nie mamy kupionego projektu i nie wiem jak to wygląda na planach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opowiem Wam co mi się dziś przytrafiło

 

Byliśmy u znajomych. Rozmowy zeszły na temat działki, budowania,...

oni zaczęli opowiadać jak to teraz szybko się mozna wybudować ... zaczęli opowiadać o swoich znajomych, którzy "budują się - też zresztą tam gdzie Wy- na Białołęce, kupili działkę przy kanałku pod koniec zeszłego roku, od wiosny zaczęli i już podobno dom stoi" - to ich słowa

zapytałam od razu czy Ci znajomi nie maja czasem na imię Kasia i Damian :)

:o :o :o :o :o :o :o :o :o taka była ich reakcja

moja też zresztą :o

jaki ten świat mały :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafal9 może niezbyt dokładnie czytałem, ale po co są te stalowe ramki, na których opiera się więżba? Czy to było w pojekcie, czy to może jest uniknięcie słupów w pokojach na poddaszu? Pytam bo wybraliśmy projekt z dachem kopertowym (Mirabelka z firmyhttp://www.archeton.com.pl) i obawiam się, że możemy się zdzwić jak staną te słupy-jeszcze nie mamy kupionego projektu i nie wiem jak to wygląda na planach.

 

Ramki były dokładnie określone w projekcie właśnie w celu uniknięcia słupów na śroku pokoi.

Mimo tego i tak słupy muszą być tylko mniej i schowane przy ścianach bądź kominach.

Nie każdy czterospadowy musi mieć słupy. Jeśli jest kontrukcja płatwiowa to gdzieś te płatwie muszą się opierać i z reguły wychodzą w mało korzystnych miejscach, jeśli konstrukcja dachu prosta z małą ilością lukarn to zapewne tych słupów da się uniknąć.

Najwięcej zależy od pomysłów konstruktora.

 

W waszym przypadku jest duże prawdopodobieństwo, że ramek stalowych nie ma, ale czy są i jakie są słupy to najlepiej zapytać się biura gdzie kupujecie projekt.

Na rzutach pod podanym linkiem nie ma zaznaczonych słupów więc radzę sprawdzić wcześniej niż się później rozczarować.

 

W ogóle te słupy to wredna sprawa, bo czasem są projekty, gdzie w małym pokoiku mimo skosów stoi sobie niczego winny słup na samym środku i nici z zagospodarowania pokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opowiem Wam co mi się dziś przytrafiło

 

Byliśmy u znajomych. Rozmowy zeszły na temat działki, budowania,...

oni zaczęli opowiadać jak to teraz szybko się mozna wybudować ... zaczęli opowiadać o swoich znajomych, którzy "budują się - też zresztą tam gdzie Wy- na Białołęce, kupili działkę przy kanałku pod koniec zeszłego roku, od wiosny zaczęli i już podobno dom stoi" - to ich słowa

zapytałam od razu czy Ci znajomi nie maja czasem na imię Kasia i Damian :)

:o :o :o :o :o :o :o :o :o taka była ich reakcja

moja też zresztą :o

jaki ten świat mały :)

 

 

Mamy tych samych znajomych ????

 

:wink: :D

 

opowiedz cos więcej, kto to???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...