Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Tarchomin-Białołęka


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wille chodzi Ci o numer porządkowy domu? Jeśli tak to musisz wziąść wniosek o nadanie numeru porządkowego z okienka na dole (nie pamiętam urbanistyka chyba). Przy składaniu dołączyć ksero pozwolenia na budowę i znaczki skarbowe za 5zł i 50gr.

Podczas składania tego wniosku pani stwierdziła że nie jestem właścicielem działki :o . Okazało sie że w ewidencji gruntów jako właściciel dalej widnieje mój teść. Pytam się dlaczego? Bo nie złożyłem wniosku o zmianę danych w ewidencji gruntów. Jak to? Przecież notariusz wysyłał informacje do gminy. Przecież gmina pobiera już ode mnie podatek gruntowy. Pani sie tłumaczyła że nie ma wymiany informacji pomiędzy działami. Piep...ona biurokracja :x .

No i składałem taki wniosek. Do tego oryginał aktu notarialnego i wypis z księgi wieczystej.

Na numerek oczekuje się cały miesiąc. Pani jest zawalona robotą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to tak?

W trakcie budowy już można mieć swój numerek? :o

 

 

A można :wink: . Nawet trzeba, bo później trzeba będzie latać za tym numerkiem z wywieszonym jęzorem.

A po co mam latać? Podczas budowy do czego ma mi się przydać nr??

A jak oni to nadają? Można sobie nr wybrać? Przecież jeśli jest łaka z 24 działkami to skąd mam wiedzieć jaki nr mi dadzą i jak beda nadawać? A jak ktoś kupił 2 działki to jednego numeru nie będzie? :o

Może ktoś się na tym zna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce zrobic tymczasowe przylacze pradu. Mam przed soba wniosek o tymczasowe warunki przylaczenia i za bardzo nie wiem co powinienem wpisac w tabelce "zapotrzebowanie mocy". Ile potrzeba na budowe?

 

A, i do kogo najlepiej uderzac w STOENie o takie przylacze i ile czasu moze ono zajac? Jak wyglada cenowo oplata za taki prad budowlany? (np jesli sie nie pobiera energii w danym miesiacu)?

 

Pozdrawiam

Marek_w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co mam latać? Podczas budowy do czego ma mi się przydać nr??

A jak oni to nadają? Można sobie nr wybrać? Przecież jeśli jest łaka z 24 działkami to skąd mam wiedzieć jaki nr mi dadzą i jak beda nadawać? A jak ktoś kupił 2 działki to jednego numeru nie będzie? :o

Może ktoś się na tym zna...

Tyle pytań...

Ja o numerek wystapiłem bo wprowadzam się w tym roku. Korespondencja już będzie napływać pod ten numerek :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna w trakcie budowy, skladajac pytanie z ksero mapki z dzialka do chyba unfrastruktury w WOM-ie Wam powiedza, zapytac o przewidywany numer budynku - moze sie zmienic ale na 99% pozostanie docelowy.

 

Albo po zakonczeniu budowy z prosba o nadanie numeru budynku (trzeba pare kwitow chyba umowa na smieci, odbior budynku i cos jeszcze.

 

 

Moze ktos potrzebuje Bk 12cm gr zostalo mi jakies 30-40 bloczkow i chetnie bardzo tanio oddam,

Podobnie oddam ponizej zakupu płyty z piaskowca bialy/kremowy (faceci maja klopoty z kolorami :) szczegoly w ogloszenia drobne nadaje sie do ogrodu na sciezki lub inne budowle ogrodowe.

 

Fugas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce zrobic tymczasowe przylacze pradu. Mam przed soba wniosek o tymczasowe warunki przylaczenia i za bardzo nie wiem co powinienem wpisac w tabelce "zapotrzebowanie mocy". Ile potrzeba na budowe?

 

A, i do kogo najlepiej uderzac w STOENie o takie przylacze i ile czasu moze ono zajac? Jak wyglada cenowo oplata za taki prad budowlany? (np jesli sie nie pobiera energii w danym miesiacu)?

 

Pozdrawiam

Marek_w

 

Na początku wystąpiłem 7kW na jedną budowę. Potem sympatyczna pani na ul. Rudzkiej poradziła nam żeby zrobic jedno przyłącze na trzy budowy(z jednej skrzynki stojącej na środkowej działce korzystają 3 budowy). Mniejsze koszty.

W Centrum Obsługi Klienta na wspomnianej ulicy Rudzkiej pracują bardzo sympatyczne panie i one powinny Ci pomóc, i odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania.

Wykonawcę takiego przyłącza musisz sobie sam znaleźć. Najlepiej jeśli to będzie elektryk ze Stoenu. Będzie dużo szybciej :wink:

W samym Stoenie opłata jest niewielka, coś około 200zł. A sama skrzynka kosztowała nas 2,5tys z robocizną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Bardzo tu miło na tej grupie.

Czyżby niezaprzeczalnie piękna okolica (Tarchomin;Białołęka) Waszych budów wpływała na ten pogodny nastrój :)

 

Ja także trochę buduję (rejon ul. Ostródzkiej).

Czy nikt nie będzie miał nic "na przeciw" jeśli sobie tu trochę pobędę???

 

Pozdrawiam Openus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Bardzo tu miło na tej grupie.

Czyżby niezaprzeczalnie piękna okolica (Tarchomin;Białołęka) Waszych budów wpływała na ten pogodny nastrój :)

 

Ja także trochę buduję (rejon ul. Ostródzkiej).

Czy nikt nie będzie miał nic "na przeciw" jeśli sobie tu trochę pobędę???

 

Pozdrawiam Openus

 

 

Zapraszamy !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Bardzo tu miło na tej grupie.

Czyżby niezaprzeczalnie piękna okolica (Tarchomin;Białołęka) Waszych budów wpływała na ten pogodny nastrój :)

 

Ja także trochę buduję (rejon ul. Ostródzkiej).

Czy nikt nie będzie miał nic "na przeciw" jeśli sobie tu trochę pobędę???

 

Pozdrawiam Openus

 

 

Jako Vice-Klucznik Forum (mianowana przez Williego)

Jak zwykle u nas bywa na "dzień dobry" zadajemy pytania, a dokładniej Willie je zadaje. Prosimy o krótkie Odpowiedzi

1. Dlaczego Białołęka?

2. Kiedy przeprowadzka?

3. Stan rodzinny?

4. Gdzie ta działka? (okolice, ulica)

Na celujący:

4. Opisz swój bank i podaj PIN

Pozdrawiam i Witam

 

KasiaR :wink: :D :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Bardzo tu miło na tej grupie.

Czyżby niezaprzeczalnie piękna okolica (Tarchomin;Białołęka) Waszych budów wpływała na ten pogodny nastrój :)

 

Ja także trochę buduję (rejon ul. Ostródzkiej).

Czy nikt nie będzie miał nic "na przeciw" jeśli sobie tu trochę pobędę???

 

Pozdrawiam Openus

 

 

Jako Vice-Klucznik Forum (mianowana przez Williego)

Jak zwykle u nas bywa na "dzień dobry" zadajemy pytania, a dokładniej Willie je zadaje. Prosimy o krótkie Odpowiedzi

1. Dlaczego Białołęka?

2. Kiedy przeprowadzka?

3. Stan rodzinny?

4. Gdzie ta działka? (okolice, ulica)

Na celujący:

4. Opisz swój bank i podaj PIN

Pozdrawiam i Witam

 

KasiaR :wink: :D :lol:

 

 

Kasia, idzie Ci tak dobrze że rozważę chyba Wcześniejsze Emeryctwo :wink:

 

Openus - witam i z ciekawości dodatkowo zapytam jak się

"trochę" buduje??? :wink: :lol:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Bardzo tu miło na tej grupie.

Czyżby niezaprzeczalnie piękna okolica (Tarchomin;Białołęka) Waszych budów wpływała na ten pogodny nastrój :)

 

Ja także trochę buduję (rejon ul. Ostródzkiej).

Czy nikt nie będzie miał nic "na przeciw" jeśli sobie tu trochę pobędę???

 

Pozdrawiam Openus

 

 

Jako Vice-Klucznik Forum (mianowana przez Williego)

Jak zwykle u nas bywa na "dzień dobry" zadajemy pytania, a dokładniej Willie je zadaje. Prosimy o krótkie Odpowiedzi

1. Dlaczego Białołęka?

2. Kiedy przeprowadzka?

3. Stan rodzinny?

4. Gdzie ta działka? (okolice, ulica)

Na celujący:

4. Opisz swój bank i podaj PIN

Pozdrawiam i Witam

 

KasiaR :wink: :D :lol:

 

 

Kasia, idzie Ci tak dobrze że rozważę chyba Wcześniejsze Emeryctwo :wink:

 

Openus - witam i z ciekawości dodatkowo zapytam jak się

"trochę" buduje??? :wink: :lol:

 

pozdrawiam

 

 

Dzięki Willie, ale Twoje Wczesniejsze "Emeryctwo" nie wchodzi w grę. :wink: :D

 

 

Pozdrawiam

KasiaR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...