Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Tarchomin-Białołęka


Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich,

ale sie ucieszylam widzac grupe Warszawa - Białołęka. Marze o tym aby wybudowac tutaj dom, ale jak na razie szukam jakiejs fajnej dzialki nie za blisko Czajki. Moze cos slyszeliscie albo podpowiecie jak sie do tego zabrac ? Jestem zupelnym nowicjuszem.

 

Pozdrawiam,

Luiza

 

:D

 

Hej Luiza_u

 

pewnie nie wiesz co to ankieta Williego :wink:

prostactwo - już podaję:

 

1. Kto Ty i skąd Ty?

2. Stan rodzinny?

3. Dlaczego Białołęka?

4. Kiedy przeprowadzka?

Na 5 - . PIN do konta - dla Kasi i DamianaR 8)

 

Odpowiesz i JUŻ SERDECZNIE WITAMY :p :wink:

 

 

Witam z nowym Rokiem,

ale straszycie Luize :evil: , gdybym nie był zasiedziałym na Białołęce (nie mieszać przypadkiem miejsc odosobnienia :wink: ) to bym pomyślał że Białołęka nieżyczliwa :wink: , a my tutaj tacy dobrzy i wszystkich przyjmujemy - bez butelki po długich negocjajach :lol: .

Luiza jestem po niezłych doświadczeniach w poszukiwaniach, także zapraszam na prv, myślę że mi nie zrobisz konkurencji :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

jane,

 

A moglbym rowniez dostac to info o dzialkach w tej okolicy bo rowniez poszukuje dla szwagra (dzieki temu bede mogl znowuy budowac :D ).

 

Fugas

 

Wysłałam, mam jednoczenie do Ciebie probę:

Gdyby kto był chętny na te namiary, proszę przelij je dalej, bo ja prawdopodobnie od jutra nie będę miała komputera (nie wiem do kiedy :( )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bardzo serdecznie!

Jak dotad tylko bierny obserwator forum, dzis sie Wam przedstawie..

ad1 Konrad z Warszawy

ad2 Zonaty plus 5ciomiesieczne cudenko

ad3 Lata mlodosci spedzone na Brodnie, pozniej w Markach... pamietam te piekne laki na miejscu ktorych powstala Trasa torunska.... ehh, sentyment...

ad4 koniec 2007 :D , koniec 2008 :o :evil:

 

Jak na razie rozpoczynam poszukiwanie dzialki, okolice Ostrodzkiej to wymarzony teren mojej Malzonki...wiec chyba ulegne :wink:

 

Pozdrawiam wszystkich!

 

Aha, Malzonka jest specjalistka od PIN'u, szczegolnie jego naduzywania :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Malzonka juz wybrala C109 Dom z naprzeciwka.. a ja jeszcze dzialek nie ogladalem :o

Fakt, projekt mi sie podoba, ale ostateczne decyzje (jak to zycie - na pewno stanie na innym projekcie :-? ) podjete beda po znalezieniu tej jedynej dzialeczki...

W kazdym razie teraz mam maly dylemat - najchetniej bym jezdzil po okolicach od rana do wieczora, szukal szyldow, pytal w sklepach, po budowach.... - ale pieniadze na wklad wlasny dzialki bede mial w kwietniu... Uscislajac, plan jest taki, zeby dzialke kupic na kredyt (80 pct), a reszte finansowac z bierzacych wplywow... w ten sposob mam nadzieje postawic w tym roku minimum stan zerowy, stan surowy bylby oczywiscie milej widziany...

Zycie pokaze, trzeba byc optymista - choc trudno patrzac na ceny ladnych dzialek w granicach 230 pln/m2 :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eugeniusz, Luiza, jeli nadal szukacie wiem co na temat działek w mojej okolicy (niedaleko Ostródzkiej). Z tym, że działki sš w trakcie podziału, więc trochę to pewnie potrwa zanim będš gotowe do sprzedaży.

Jeli jestecie chętni wylę na priva informację.

 

Jane

Witaj Jane jak masz jeszce komp :-?

Ja już chyba skończyłem jestem w trakcie podpisywania umowy przedwstepnej :lol: , ale mogę dać troszkę inforemaccji o okolice modlińskiej, bo tam najbardziej szukałem :):).

 

Whitemag

witaj ja też świerzutki :wink: ale witam w gronie, to masz dobrze jak masz projekt , ja nie mogę się na nic zdecydować wiem dokładnie jaki ma być układ domu co do "mm" :wink: ale nie wiem jak ma wygladć przód :-? . także powodzenia w poszukiwaniach. Też się kręciłem po okolicy ostródzkiej ale to nie było to co my chcieliśmy :-? . Powodzenia w poszukiwaniach, a numer pinu do konta to chyba zapomniałeś podać :wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja odwrotnie. Rozstanę się z Wami na jakiś czas.

Przez miesiąc (mam nadzieje) nie będe miał netu. Jakby było jakieś spotkanie to zadzwońcie proszę do mnie. Numer telefonu jest kilkanaście (kilkadziesiąt?) postów wcześniej.

 

Pozdrawiam i życzę przyjemnego budowania, szukania działek i projektowania przyszłych domów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do budujących - zaawansowanych na Białołęce:

 

Projekty branżowe - wod-kan, CO, elektryczny :

 

1) Czy są wg Was bardzo potrzebne podczas budowy, czy np. zbędne bo fachowcy i bez nich wiedzą jak kłaść media w domu

2) Czy są wymagane przez urzędy przy ubieganiu się o pozwolenie na budowę (zwłaszcza w rejonach z Miejscowym Planem Zagospodarowania - choć nie wiem, czy to istotne).

 

Negocjujemy właśnie z architektami (chcemy zrobić projekt indywidualny domku) i nie wiemy, czego od nich oczekiwać (takie projekty są oczywiście dodatkowo płatne).

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi! :D

 

pozdrawiam,

 

Asia_w

 

PS. Kupiliśmy wreszcie działkę! :D :D :D :lol:

W tym roku chcemy zacząć budowę, a w następnym zamieszkać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Whitemag,

 

Jeśli chodzi o agencje, to wydaje mi się, że nie ma dobrej odpowiedzi. Działek na B-ce nie jest za dużo w sprzedaży. Różni pośrednicy wiedzą o różnych działkach, więc jak znajdziesz coś ciekawego z którymś z nich, to raczej będzie za późno na analizy, czy to jest porządny pośrednik. Mi przypominają się nazwy: Kuźnik, Market Mieszkaniowy, oraz ten który sprzedawał działki na ul. Oleńki (nie pamiętam nazwy). Wszyscy się reklamują w ogłoszeniach.

Ja znalazłam najciekawsze oferty na miejscu pytając mieszkańców. Po prostu chodziliśmy od drzwi do drzwi starszych tubylców i pytaliśmy, czy ktoś coś wie. Trzeba odłożyć na bok wrodzoną nieśmiałość i przeć z uporem woła.

 

Naszą działkę też kupiliśmy od tubylca, którego zagadnęliśmy na ulicy.

 

Myślę, że ta metoda jest najtańsza i najlepsza, bo pośrednicy mają tendencje do podbijania cen działek. Od tubylca bezpośrednio kupi się sporo taniej.

 

Powodzenia Whitemag!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do budujących - zaawansowanych na Białołęce:

 

Projekty branżowe - wod-kan, CO, elektryczny :

 

1) Czy są wg Was bardzo potrzebne podczas budowy, czy np. zbędne bo fachowcy i bez nich wiedzą jak kłaść media w domu

2) Czy są wymagane przez urzędy przy ubieganiu się o pozwolenie na budowę (zwłaszcza w rejonach z Miejscowym Planem Zagospodarowania - choć nie wiem, czy to istotne).

 

Negocjujemy właśnie z architektami (chcemy zrobić projekt indywidualny domku) i nie wiemy, czego od nich oczekiwać (takie projekty są oczywiście dodatkowo płatne).

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi! :D

 

pozdrawiam,

 

Asia_w

 

PS. Kupiliśmy wreszcie działkę! :D :D :D :lol:

W tym roku chcemy zacząć budowę, a w następnym zamieszkać.

 

Cześć Asiu!

Gratulacje że kupiliście kawał ziemi :p

ale ale

czy ja widziałem odpowiedzi na Ankietę???

:wink:

 

W oczekiwaniu podzielę się obserwacją praktyczną - projekty nie są konieczne, ale bardzo wskazane dla Was przede wszystkim bo "fachowcy sami wiedzą" to bardzo ryzykowna teza - najbezpieczniej dać do ręki kopię planu/projektu który się samemu dobrze przemyślało......co i cwu jest dosyć proste (choć i tu jak się okazało się niezrozumiałem z moim hydraulikiem i mam jedna dziurę w ścianie do dotynkowania :wink: ) ale już elektrykę to obowiązkowo trzeba zadecydować samemu co gdzie chcecie.....

W moim typowym projekcie też były te instalacje ale nie wiem czy formalnie muszą stanowić część PNB - może zadzwoń do gminy i dopytaj - wydaje mi się że chyba coś musi być :roll:

 

pozdrawiam i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...