Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Tarchomin-Białołęka


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Miałem projekt domu indywidualny bez projektów instalacji,

wraz z mapą planu zagospodarowania działki wystarczył do pozwolenia na budowę,

 

pytanie: czy dla ciebie samej potrzebne te projekty?

 

dzisiaj (dom stoi i wykończa również mnie) powiedziałbym że tak,

na starcie (ponad dwa lata wstecz) zero decyzji o kotle CO, dzisiaj mam kondensat i murowane kominy które mam są mi potrzebne na ..., strata pieniędzy,

przyłącze gazowe - w ostatniej chwili przewiercony przepust dla stalowej rury gazowej, zrobiony w trakcie robienia elewacji i projektu przyłącza,

 

przyłącze wodociągowe - (wstępną kanalizę robił inż. sanitarny)

póżniejsze zmiany po zrobieniu projektu przyłącza kosztowały następne pieniądze,

 

przy elektryce chyba tak do końca trudno przewidzieć położenie gniazd itp,

sądzę że to mała loteria, doświadczony elektryk powinien sobie poradzić bez projektu, chyba że chcesz mieć sterownie, wtedy chciałbym mieć projekt

 

i chyba najważniejsze, szczegółowa dokumentacja fotograficzna każdego etapu;

 

to moje doświadczenia w budowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asia_w

U nas to był projekt indywidualny ale bez żadnych branżówek

O pozwolenie staraliśmy się w lutym 2005 i dostaliśmy bez problemu a jedyną rzeczą jaką mieliśmy donieść to projekt szamba :lol: ( u nas nie ma miejskiej)

Co do zasadności projektu to inaczej wszystko stało jak rysowaliśmy nasz ukochany domek (a w czasie projektowania wiedzieliśmy w jakie wzorki będą kinkiety nie mówiąc już na jakiej wysokości będą)a inaczej wyszło :p - elektryk musi być mądry - nasz sam wiedział gdzie co chcemy (nie wiedziałem że możemy aż tyle chcieć - alarmy, telewizja, telefony, sieć komputerowa) był jednak bardzo zaskoczony że Kasia wie wszystko i dokładnie tam gdzie ma być - sami musicie to wiedzieć a resztę musi podpowiedzieć mądry elektryk 8) .

Co do hydrauliki - u nas też robi to zaprzyjaźniony hudraulik i wiem że na etapie kresek na kartce nie do końca widać ścianki (jaką mają wysokości i jaki grzejnik wejdzie) w sumie cały czas dywagujemy szczegóły (gdzie grzejnik a gdzie podłogówka - cały czas jest to ruchome)

projekt z wodą był prostszy - powiedzieliśmy gdzie co ma być i jest ok - pamiętajcie tylko o odpływach na etapie zalewania chudziaka - wtedy musicie już wiedzieć gdzie stoi pralka i czy potrzebny jest odpływ np. w garażu(spływ w podłodze , umywalka itp.)

To zależy od was czy będziecie mieli siłę pamiętać szczegóły aczkolwiek nasz elektryk wszystko co mówiliśmy zapisywał najpierw na kartce a potem jeszcze raz na ścianach...

No i potem pamiętaj żeby samemu zadbać o archiwum wszystkich instalacji najlepiej foto ale z jakimś konkretnym odnośnikiem miary żebyście mieli orientację gdzie co i na jakiej wysokości.

Poza tym branżówke można zawsze dorobić

:p

no ale my będziemy mogli coś powiedzieć na te tematy dopiero jak już wszystko zostanie podłączone, bo narazie to tylko połowicznie teoretyzujemy :-? i mamy nadzieje że będzie dobrze :lol: .

Powodzenia

Gratuluje zakupu :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafal9

 

Moge polecic ekipe do zabudowy ocieplenia poddasza robili u mnie i w drugiej polowce mojego blizniaka. Jeden z tej ekipy to zreszta majster ktory budowal u mnie caly dom pracujac w jednej firmie z ktora mialem umowe.

 

 

Podobnie od glazury mam czlowieka kolege ktoy wykonal obydwie polowki blizniaka

 

oprocz Zbycha :)) od alarmow to chyba wszystko co moge polecic po moich doswuiadczeniach budowlanych.

 

Schody podobnie jak drzwi kupilem chyba w dobrej cenie na Modlinskiej przy wjezdzie do Jablonnej Agnessa chyba sioe to nazywa sprzedaja drzwi i robia schody na zamowienie. Nawet mi zrobili taka stawke z jatoby w stopniach ktora sobie wymyslilem.

 

Do EFKAkonefka

 

Ja budowalem na dzialce z uslugami wiec jak by co to pytaj smialo.

 

P.S. Milo ze sie troche Bialoleka ozywila (co prawda ja tez glownie obserwowalem ten watek ale to chyba z uwagi na btrak czasu.

pzdr

Fugas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

to ja też chciałabym się dołączyć do grupy.

 

Działka już jest - 1200 m2. Asia_w - będzięmy więc bliskimi sąsiadkami :D

 

Dom jest projektu indywidualnego i ma 250 m2 :o (razem z garażem). Zdjęcia są poniżej. Muszę nad nimi popracować, ponieważ nie widać dokładnie rzutów. Trochę więc opiszę mój domek: ma oddzielną kuchnię i jadalnię, gabinet i pomieszczenia gospodarcze. Salon jest położony niżej niż cały parter o 2 stopnie. Na górze jest nasza sypialnia z garderobą i łazienką, pokoje dzieci, ich łazienka, pralnia i pomieszczenie nad garażem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja pierwszy powitam nowe twarze 8)

 

Serdecznie zapraszamy i cieszymy sie że trochę nowej krwi wpłynie do naszek grupy :p :lol: :lol: :lol:

Jak widzicie nasza grupka trochę się ospała więc licze że wszyskie nowe osoby ożywią nas wszystkich :lol:

 

Widzę, że nowe twarze raczej na Dworskiej niż na polach...

 

KZE - nowe twarze przybyły a Ty co??? jaka trwórca tej grupy i doskonały koordynator spotkań siedzisz cicho 8) - może byśmy coś skorzykneli jeszcze tej zimy... jakieś małe turne... czy lepiej poczekać na cieplejsze dni - ale wtedy wszyscy ruszymy z pracami to może być problem :-?

Myślę, że trzeba by było skupić się na jakimś dobrym lokalu - nie namiot na świerzym powietrzu (może fort...) no i jakieś szybkie turne, A może kulig...??? :lol:

 

Podnosze temat spotkania pod dyskusję i czekam na propozycje i reakcje naszego KO'ca :lol:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oczywiście jestem za spotlkaniem!! 8)

Tylko jak ostatnio dałem haśło spotkania to chyba były zainteresowane 2-3 osoby... :-?

Tak więc proponuję 28 lub 29 stycznia (wtedy nie mam zajęć, a w ogóle od marca już mam luzik, kończe.. 8))

 

Proszę o deklarację?

 

DamnianR wspominałeś o Forcie? Jestem za, bo to niedaleko od mojej działki.. 8) (normalnie prywate uprawiam, nie :oops:)

 

Fort Piontek

 

To jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

to ja też chciałabym się dołączyć do grupy.

 

Działka już jest - 1200 m2, w okolicach ul. Ornekiej - dokładnie jest to ul. Przyleśna. Asia_w - będzięmy więc bliskimi sąsiadkami :D

 

Dom jest projektu indywidualnego i ma 250 m2 :o (razem z garażem). Zdjęcia są poniżej. Muszę nad nimi popracować, ponieważ nie widać dokładnie rzutów. Trochę więc opiszę mój domek: ma oddzielną kuchnię i jadalnię, gabinet i pomieszczenia gospodarcze. Salon jest położony niżej niż cały parter o 2 stopnie. Na górze jest nasza sypialnia z garderobą i łazienką, pokoje dzieci, ich łazienka, pralnia i pomieszczenie nad garażem.

 

Teraz ankieta:

1. mam na imię Lidka i jestem warszawianką. Jako małe dziecko mieszkałam na Woli, później w Wesołej, a teraz z mężem na Bemowie,

2. stan rodziny: mąż i prawie 2 letnia córcia Inga,

3. dlaczego: jeszcze tu nie mieszkałam :wink: :D Bardzo mi się podoba okolica i to, że mam las pod nosem,

4. przeprowadzka w 2007 r.

 

to tyle na początek

Witamy, witamy. 8)

Widzę, że od razu poznałaś nasz zwyczaj i wypełniłaś formularz.. :lol: No, no, no...pogratulować zdyscyplinowania.

Jeszcze raz witam i zapraszam na spotkanie.

Obejrzałem Twój projekt domu. Ładny. Życzę wybudowania i ... utrzymania w budżecie.. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Lidszu! Rzeczywiście - Twoja działeczka jest całkiem blisko (tzw. Szamocin) - bardzo się cieszę :D Twoje okolice są przepiękne, wręcz idyllowe. Czy możesz opisać w którym jesteś punkcie? Dość dobrze znam ten rejon, bo my kiedyś tam bardzo dokładnie przedeptaliśmy ten teren w poszukiwaniu działki.

Na północ od ul. Szamocin mogliby nakręcić nową wersję Pana Tadeusza, albo Opowieści z Narnji - jest absolutnie przepięknie! Gratuluję! :D

 

Jeśli chodzi o spotkanko, to ja wstępnie się zgłaszam. Jak nam nic nie wypadnie - to przybędziemy. Tylko - gdzie i co to właściwie jest - Fort Piontek?

 

pozdrawiam,

Asia_w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...