Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Tarchomin-Białołęka


Recommended Posts

Rafal9

Do EFKAkonefka

 

Ja budowalem na dzialce z uslugami wiec jak by co to pytaj smialo.

 

P.S. Milo ze sie troche Bialoleka ozywila (co prawda ja tez glownie obserwowalem ten watek ale to chyba z uwagi na btrak czasu.

pzdr

Fugas

O! Fugas!

spadasz z nieba! pytam szybko:

czy miałeś z tego powodu dodatkowe KOSZTY typu

uzgodnienia z Sanepidem etc.

czy za pozwolenie na budowę też się więcej płaci?

czy Urząd Gm. wymaga jakieś dodatkowe dokumenty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Widze ze zima zrobila swoje i forum przymarzlo do miejsca....

 

Do gory!

 

Ja tylko niesmialo wtrace, ze moje poszukiwania dzialeczki sie zakonczyly, umowa przedwstepna podpisana, przede mna jeszcze troszke formalnosci dotyczacych kredytu...

 

No ale kurcze fajne uczucie patrzec na - juz niedlugo wlasny - kawalek ziemi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze,

 

Dawno się odzywałem... Ziemi szukałem, no ale juz jest.

 

Teraz mam pytanie z innej beczki. Do mieszkanców Białołęki, ew. Targówka, Marek, Ząbek. Syna muszę posłać do przedszkola i mam pytanie, gdzie posyłacie swoich maluchów.

 

O odpowiedz to napewno możesz Jane zapytać :lol: ale ona chyba teraz cieżdko uchwytna będzie :( - wiem że już chyba poruszała tą kwestję pare stron wcześniej - może coś znajdziesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze,

 

Dawno się odzywałem... Ziemi szukałem, no ale juz jest.

 

Teraz mam pytanie z innej beczki. Do mieszkanców Białołęki, ew. Targówka, Marek, Ząbek. Syna muszę posłać do przedszkola i mam pytanie, gdzie posyłacie swoich maluchów.

 

Witaj staśku-ps - moja córa, wraz z córką Broncia uczęszczają na Turmoncką 7 - jest OK, chociaż akurat odeszła "ukochana Pani" naszych dzieci i od lutego będzie ktoś nowy ....

W okolicy jest jeszcze kilka przedszkoli: drugie na Turmonckiej, na Suwalskiej ....

 

pozdrowienia

 

J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, i zgłaszam że nadal jestem i czytam :lol: :lol:

ale ostatnie wyjazdy nie pozwalały mi na śledzenie rozmów na bieżąco.

Kze jestem po przedwstępnej w okolicy mehoffera, po twojej stronie modlińskiej.

Spotkanie bardzo fajna rzecz tylko ja akurat pracuję :cry: :cry: ,

ale następnego nie odpuszczę :lol:

Najgorsze że walczę o warunki zabudowy w gminie, :evil: :evil: , najpierw mówili że na połowę stycznia będę miał ale jak się okazało że za rękę musiałem trzymać aby z pudełka po dwóch miesiącach wyjeli :evil: :evil: . całe szczęscie mam troszkę czasu, no może właściciel też ma czas :o .

Tak to wygląda moje budowanie, ale za rok powiem że jestem już 100% forumowiczem 8) 8) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kze jestem po przedwstępnej w okolicy mehoffera, po twojej stronie modlińskiej.

Spotkanie bardzo fajna rzecz tylko ja akurat pracuję :cry: :cry: ,

ale następnego nie odpuszczę :lol:

Cieszę, że wreszcie ktoś z forumowiczów mieszka bliżej mnie (oprócz Rafal9, który jest sąsiadem) i wybrał stronę bliższą Wisły. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To poproszę o deklarację kto jest chętny spotkać się 28 lub 29 stycznia?

 

Kurcze - Kze ( i wszyscy forumowicz) głupia sprawa :oops: - bo sam inicjowałem to spotkanie, ale niestety nam wypada w ten weekend impreza rodzinna (można rzec nawet dwie) i cały weekend jesteśmy poza Warszawą więc niestety nie damy rady :cry: a tak bardzo chciałem się spotkać i pogadać co tam u kogo i poznać nowych forumowiczów...

i tego lokalu zachwalanego przez 71kkk też jestem ciekaw... 8)

strasznie żałuje :cry: :oops: :cry: :evil:

 

Udanego spotkania :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, że dą chetne 2 osoby (w tym ja) i jedna na pół gwizdka.

Pytanie, która godzina bedzie dobra?

A poza tym Ci co nie mogą może zaproponują jakiś inny termin... Jesli będzie więcej chetnych, to możemy przełożyc. Niestety nie wiem gdzie jest dzik... :cry: Ja pochodze z okoloc Grodziska Maz. i dopiero wdrażam się w topografię Białołęki.. 8)

Proponuje w niedzielę np. 13-14.00 Do 16-17.00 można pozwiedzać, poogladać włości itp. Ale jesli więcej jest chętnych na inny termin to słucham propozycji. W końcu chodzi oto by jak najwiecej osób mogło przyjść. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lidszu,

 

Przyznaję, że zupełnie nie zrozumiałam, gdzie jest Twoja działka :oops:

Czy Przyleśna to nie jest ta, co jest przedłużeniem Orneckiej (zatem równoległa) i idzie na północ od ul. Szamocin, która jest prostopadła do Przyleśnej?

 

 

Nie mogę otworzyć linku ze zdjęciem Warszawy. Czy komuś się udało??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może wie, jak gazownia podchodzi do tematu przedłużania gazociągu dla nowych odbiorców? Na Wilkowieckiej obecnie nie ma gazu, jest natomiast na części Orneckiej oraz na Płochocińskiej – czyli jakieś kilkaset metrów od nas. Czy ktoś słyszał może, od kiedy gazowni opłaca się kłaść nowe rury, tzn. ile musi być nowych odbiorców chętnych do przyłączenia?

 

Czy ma ktoś może namiar telefoniczny do pracownika gazowni, który mógłby mi pomóc zorientować się jak zrobić grupowy wniosek i czy w moim przypadku to jest w ogóle potencjalnie skuteczne? :roll:

Jeśli ktoś ma - bardzo proszę o przesłanie kontaktu na priva.

 

Będę bardzo wdzięczna za pomoc!

8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nowych członków grupy!!!

 

asia_w,

sąsiad mówi że im jak było 3 chętnych to nie chcieli przeciągać gazociąg (jakieś 200-300 m), a teraz jak jest 8 chętnych to będą robić i będzie to kosztowało ok 1500 od działki. Z kolei mój sąsiad powiedział że mu w gazowni powiedzieli że musi był min 4 chętnych żeby się opłacało siągnąć te 200-300 m ale będzie to kosztować (na 4) ok 5000 od działki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nowych członków grupy!!!

 

asia_w,

sąsiad mówi że im jak było 3 chętnych to nie chcieli przeciągać gazociąg (jakieś 200-300 m), a teraz jak jest 8 chętnych to będą robić i będzie to kosztowało ok 1500 od działki. Z kolei mój sąsiad powiedział że mu w gazowni powiedzieli że musi był min 4 chętnych żeby się opłacało siągnąć te 200-300 m ale będzie to kosztować (na 4) ok 5000 od działki.

Ojej!

Kawał kaski!

Nam na razie GAZOWNICY odmówili,

bo jesteśmy jedyni chętni;

a właściwie zaczynam sie zastanawiać:

dlaczego nikt na sąsiednich działkach obok nas się nie buduje?

wrrrr...

 

No i jeszcze te przewody kanalizacyjne:

ścinają nam działkę, ponoć nieużywane ale nikt sie nie chce przyznać;

brak wymiarów powoduje że mamy odsunąć z domkiem się max czyli 5m!!! i co? ogród przed domem??? Nieeeeeeeeee....

Bu, bu, buuuu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lidszu,

 

Przyznaję, że zupełnie nie zrozumiałam, gdzie jest Twoja działka :oops:

Czy Przyleśna to nie jest ta, co jest przedłużeniem Orneckiej (zatem równoległa) i idzie na północ od ul. Szamocin, która jest prostopadła do Przyleśnej?

 

Rzeczywiście na mapie ul. Przyleśna jest przedłużeniem Orneckiej. Na złączeniu tych dwóch ulic odchodzi ona również prostopadle w prawo i tam się znajdują te działki. Ta prostopadła droga jest drogą prywatną, więc może dlatego nie ma jej na mapach.

 

Asia_w - jeśli chodzi o gazownię, to prześlę ci namiary na panią, która zajmuje się tym terenem, to sobie z nią porozmawiasz. Nie jest za bardzo przyjemna, ale może udzieli ci jakiś informacji.

 

Jeśli jesteś jedynym chętnym do podłączenia gazu, to nie wiem czy im się to będzie opłacało (raczej na pewno nie), chyba że pokryjesz wszystkie koszty. U nas na razie zgłosiło się ok. 6 osób i koszt podłączenia wynosi 5600 + 22 % VAT. :evil: :evil: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lidszu,

 

a na jaką odległość chcecie ciągnąć w te 6 rodzin gaz? Zastanawiam jak ma się koszt do odległości..

 

Czy Twoja działeczka jest w takim razie na północnym końcu Orneckiej (na zachód od ulicy), tam gdzie już ze 2 domy się budują i jest takie klinkierowe ogrodzenie? Tam jest taka droga ubita, która kończy się w lesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...