Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Tarchomin-Białołęka


Recommended Posts

witam - mnie też interesuje sprawa gazowni

my składaliśmy w pojedynkę i na wybudowanie w sumie 600 m magistrali gazownia odpowiedziała że istnieją techniczne ale nie ekonomiczne przesłanki ku tej inwestycjii... :evil: potem dostawaliśmy setki pism z różnych urzędów dotyczące tej odmowy :roll: :o 8)

Teraz też sie szykuje na gazownię tylko musze sąsiadów skrzyknąć - (mi powiedzieli że 10 wystarczy - ale chyba tylu chętnych nieznajdę) boję się jednak że wykonanie z ich strony może potrwać... :evil: :oops:

Lidszu jak to u was było, ile to trwało i jak Wam się udało skrzyknąć sąsiadów :o (u nas my jesteśmy pionierami a reszta czeka na gotowe bez żadnego zaangażowania) - bardzo chętnie bym się spotkał i pogadał o tym - działki też jestem ciekaw bo my sami oglądaliśmy działkę na Ornackiej - tę wąską którą każdy ogląda - między działkami (ogródkami) 8)

 

damianr - u nas sytuacja wyglada tak, że jest około 20 działek (jedno wielkie pole podzielone na tyle posesji). Obecnie tylko 6 osób zgłosiło chęć przyłączenia do gazu. Tylko tyle, ponieważ pewnie tylko tyle osób zaczyna budowę w tym roku.

 

Odebrałam dziasiaj decyzję z gazowni i brzmi ona, że oczywiscie przyłączą nam gaz jeśli będziemy współuczestniczyć w kosztach :cry: Bez tego oni nam tego nie podłączą ponieważ nie opłaca im się to :evil: . Napisali, że dla tych wszystkich działek musieliby pociągnąć rurociąg o dł. ok. 700 m :o :o . Jak już wcześniej pisałam koszt ok. 5600 PLN + 22% VAT. Jeśli zgłosi się więcej działek to koszt będzie niższy.

 

Musisz zatem skrzyknąć sąsiadów. U nas wystarczyło 6, ale te koszty... :evil: :evil: :evil:

 

Ja bardzo chętnie się spotkam. Może Asia_w się do nas dołączy ? Zaproponujcie termin.

 

 

Lidszu Dzięki z info :D

U nas w sumie jest 600mb ale wystąpiliśmy w pojedynkę i w odpowiedzi; nie ma ekonomicznych …

:evil: Ale powiem tak - jak my się zastanawialiśmy, to każdy z dostawców gazu w butlach mówił – opłaca się żeby nie wiem co mieć gaz miejski – nawet jak by chcieli 12 tys :o to niech pan zapłaci i ma spokój a na pewno się zwróci…

:-? :roll: Teraz jakoś nie mogę się zabrać do załatwienia sprawy z sąsiadami…

 

Co do sąsiadów 8) (z zażyłościami) my jako sąsiedzi i współwłaściciele drogi na naszym areale w akcie mamy wpisane służebność dla wszystkich zakładów typu SDTOEN, Gazownia, Wodociągi, telefony itp. Media :lol: . Ale ja dowiedziałem się przy okazji zakładania prądu u nas, że był podobny problem i jest nadal z innym sąsiadem – tubylcem trochę dalej (a raczej bliżej cywilizacji) :evil: :oops: . Jeden z tubylców ma nieuregulowany stan geodezyjny tj. droga jest w miedzy czy nie… i fakt, że gmina dzieliła tak jak dzieliła i teraz na styku dwóch areałów nie może zaokrąglić drogi bo by musiała 5 metrów od WŁAŚCICIELA posesji – SĄSIADA - przejąć - no to ma problem, Gmina próbowała kupić od sąsiada nawet większa część terenu żeby tam ronda i coś jeszcze zrobić zachowując jednocześnie strefę spokoju dla sąsiada – który ma tam skład maszyn akurat, ale sąsiad nie zainteresowany…

Gość skutecznie blokuje budowę drogi powiatowej i ronda oraz dalszej infrastruktury :oops: :evil: :o (byłoby kilka nowych dróg asfaltowych i linii autobusowych) BO NIE, BO TO JEGO I NIKT MU NIE BĘDZIE RZĄDZIŁA NA JEGO :evil: :evil: :evil: (nawiasem mówiąc młody chłop - aż dziw :evil: ), no i przy okazji naszego prądu co go mają na wiosnę zakopać w drodze to sąsiad się śmiał szeroko –„ciekawe jak oni to zrobią jak on się nie zgada na to” :-? (a ponoć coś tam o niego zahacza) Ludzie są wredni dla zasady – jeszcze takie egzemplarze się zdarzają :evil: :o – współczuje ale wy macie lepszą sytuację bo ona jest stroną w obu przypadkach więc jest szansa :p , a u nas to … drogi jak nie było tak nie ma…

:cry: :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

EFKAkonewka - opinia z zarządu do uzgodnienia wyjazdu z działki konieczna jest do pnb - to info z gminy. Wiem, że na tym forum był już poruszany ten wątek ale jeszcze nie doczytaliśmy i nie wiem jakie roztrzygnięcie.

a gdzie to się załatwia,

ile kosztuje

i jak długo twa??? :)

 

Opinię uzyskuje się w Zarządzie Dróg na Chmielnej - czas oczekiwania do 2 m-cy. Próbujemy napisać pismo z prośbą o przyspieszenie ze względu na konieczność uzyskania pnb do końca roku ze względów podatkowych... Może to pomoże:-)

 

Później z tą opinią wędruje się do dzielnicy - tam wydają kolejną opinię, która jest już załącznikiem do pnb. Tutaj czas oczekiwania 1 mc. A potem dziennikarze się dziwią w TV, że inwestorzy prywatni uzyskali w danym roku tam mało pnb. Błędne koło!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EFKAkonewka - opinia z zarządu do uzgodnienia wyjazdu z działki konieczna jest do pnb - to info z gminy. Wiem, że na tym forum był już poruszany ten wątek ale jeszcze nie doczytaliśmy i nie wiem jakie roztrzygnięcie.

a gdzie to się załatwia,

ile kosztuje

i jak długo twa??? :)

 

Opinię uzyskuje się w Zarządzie Dróg na Chmielnej - czas oczekiwania do 2 m-cy. Próbujemy napisać pismo z prośbą o przyspieszenie ze względu na konieczność uzyskania pnb do końca roku ze względów podatkowych... Może to pomoże:-)

 

Później z tą opinią wędruje się do dzielnicy - tam wydają kolejną opinię, która jest już załącznikiem do pnb. Tutaj czas oczekiwania 1 mc. A potem dziennikarze się dziwią w TV, że inwestorzy prywatni uzyskali w danym roku tam mało pnb. Błędne koło!

 

DZIĘKUJĘ!

małe pytanko:

a jeśli moja działka sąsiaduje z drogą prywatną?

a droga prywatna dochodzi do drogi we władaniu gminy

to też potrzebuję taką opinię?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EFKAkonewkanapisał

DZIĘKUJĘ!

małe pytanko:

a jeśli moja działka sąsiaduje z drogą prywatną?

a droga prywatna dochodzi do drogi we władaniu gminy

to też potrzebuję taką opinię?!

Jeżeli wjazd masz ma działkę prywatną to nic nie uzgadniasz. Musisz koniecznie zaznaczyć, że wyjeżdżasz ze swojej działki na drogę prywatną. Jeżeli tego nie zrobisz to będą cię ścigać o uzgadnianie jak napisane wyżej. My tego nie zaznaczyliśmy i ... teraz piszę skargę na pracowników z wydziału infrastruktury, bo wodzili mnie za nos przez miesiąc(włącznie z inżynierem ruchu) a potem jak im pokazałem przepisy to stwierdzili, że OK i wystarczy napisać oświadczenie :evil: :evil: . Bo droga prywatna nawet jak jest ujęta w miejscowym planie to wg prawa nie jest droga tylko działka z notarialnym prawem dostępu(jakoś to mądrzej brzmi w akcie notarialnym).

A dojście do drogi gminnej to jużnie Twoja działka i nie Twój problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Obecnie mieszkam na tarchominie ale poszukuję działki na białołęce 800-1200m2. Jeżeli macie jakieś namiary to będę wdzięczny za każdą informację. Biorę również pod uwagę kupno większej działki z kimś na spółkę a następnie jej podzielenie.

Pozdrawiam Wszystkich

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie proponuje:

 

5 luty godz. 14-15.00

  • [/size]
     
    Zaczynamy od obejrzenia postepów robót, a potem proponuję usiąść i przedyskutować wnioski, wrażenia, wymienić doświadczenia.
     
    Gdzie?
    Przy Forcie Piontek?

 

Dla mnie bomba :lol:

 

co do miejsca to jeszcze ustalimy najwyżej, bo mnie się podobała propzycja u dzikiego... 8)

KZE spoko to jest troszke głębiej od Ciebie w naszym kierunku (tą ulicą jak do minoxu i za torami w lewo i do końca - chyba...) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wjazd masz ma działkę prywatną to nic nie uzgadniasz. Musisz koniecznie zaznaczyć, że wyjeżdżasz ze swojej działki na drogę prywatną. Jeżeli tego nie zrobisz to będą cię ścigać o uzgadnianie jak napisane wyżej. My tego nie zaznaczyliśmy i ... teraz piszę skargę na pracowników z wydziału infrastruktury, bo wodzili mnie za nos przez miesiąc(włącznie z inżynierem ruchu) a potem jak im pokazałem przepisy to stwierdzili, że OK i wystarczy napisać oświadczenie :evil: :evil: . Bo droga prywatna nawet jak jest ujęta w miejscowym planie to wg prawa nie jest droga tylko działka z notarialnym prawem dostępu(jakoś to mądrzej brzmi w akcie notarialnym).

A dojście do drogi gminnej to jużnie Twoja działka i nie Twój problem

WIELKIE DZIEKI!

zastanawia mnie jednak bo jestem wspólwłaścicielem tej drogi w 1/42...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wjazd masz ma działkę prywatną to nic nie uzgadniasz. Musisz koniecznie zaznaczyć, że wyjeżdżasz ze swojej działki na drogę prywatną. Jeżeli tego nie zrobisz to będą cię ścigać o uzgadnianie jak napisane wyżej. My tego nie zaznaczyliśmy i ... teraz piszę skargę na pracowników z wydziału infrastruktury, bo wodzili mnie za nos przez miesiąc(włącznie z inżynierem ruchu) a potem jak im pokazałem przepisy to stwierdzili, że OK i wystarczy napisać oświadczenie :evil: :evil: . Bo droga prywatna nawet jak jest ujęta w miejscowym planie to wg prawa nie jest droga tylko działka z notarialnym prawem dostępu(jakoś to mądrzej brzmi w akcie notarialnym).

A dojście do drogi gminnej to jużnie Twoja działka i nie Twój problem

WIELKIE DZIEKI!

zastanawia mnie jednak bo jestem wspólwłaścicielem tej drogi w 1/42...

 

Jeżeli działkę kupiłaś od agencji to oni chyba już coś na temat zjazdu ze wspólnej drogi na drogę gminną musieli zadziałać inaczej nie mogłabyś dojechać do swojej działki. Jeżeli od osoby prywatnej to tak samo. On dzieląc działki musiał udostępnić dojazd z drogi gminnej. A Ty tylko wyjeżdżasz z działki na prywatną drogę. Ale jeżeli masz wątpliwości to zaraz po złożeniu wniosku o pnb idź do naczelnika wydziału architektury i zapytaj się jego. On jest dość rzeczowy facet, chociaż nie jest zbyt miły(moja żona nie lubiła z nim rozmawiać-mieliśmy jeszcze kilka fajnych pomysłów, ale niezgodnych z planem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jeżeli działkę kupiłaś od agencji to oni chyba już coś na temat zjazdu ze wspólnej drogi na drogę gminną musieli zadziałać inaczej nie mogłabyś dojechać do swojej działki. Jeżeli od osoby prywatnej to tak samo. On dzieląc działki musiał udostępnić dojazd z drogi gminnej. A ty tylko wyjeżdżasz z działki na prywatną drogę. Ale jeżeli masz wątpliwości to zaraz po złożeniu wniosku o pnb idź do naczelnika wydziału architektury i zapytaj się jego. On jest dość rzeczowy facet, chociaż nie jest zbyt miły(moja żona nie lubiła z nim rozmawiać-mieliśmy jeszcze kilka fajnych pomysłów, ale niezgodnych z planem).

jeszcze większe dzięki!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeżeli działkę kupiłaś od agencji to oni chyba już coś na temat zjazdu ze wspólnej drogi na drogę gminną musieli zadziałać inaczej nie mogłabyś dojechać do swojej działki. Jeżeli od osoby prywatnej to tak samo. On dzieląc działki musiał udostępnić dojazd z drogi gminnej. A Ty tylko wyjeżdżasz z działki na prywatną drogę. Ale jeżeli masz wątpliwości to zaraz po złożeniu wniosku o pnb idź do naczelnika wydziału architektury i zapytaj się jego. On jest dość rzeczowy facet, chociaż nie jest zbyt miły(moja żona nie lubiła z nim rozmawiać-mieliśmy jeszcze kilka fajnych pomysłów, ale niezgodnych z planem).

JESZCZE WIĘKSZE DZIĘKI!!! :D

 

You're welcome. Ta wiedza to ostatie dwa tygodnie walczenia z głupotą urzędniczą :evil: . Powodzenia. Jak nic nowego nie wymyśli pani w architekturze to może w tym miesiącu będę miał pnb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam

5 luty godz. 14.30

 

Sugeruję, że zaczynamy od obejrzenia postepów robót, a potem usiądziemy i przedyskutujemy wnioski, wrażenia, wymienić doświadczenia. 8)

 

Proponuję przy Forcie Piontek i później przeniesiemy sie gdzieś dalej...

Moja komóra to 0693 074 847.

Do zobaczenia w niedzielę o 14.30 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zmieniły nam się plany weekendowe, w związku z czym śpieszę donieść, iż nam również powinno się udać pojawić na spotkaniu w weekend :D

 

pozdrowionka,

Asia_w

 

Bardzo proszę o Instrukcję "odnalezienia miejsca spotkania i rozpoznania innych spotykających się forumowiczów z Białołęki" Nie Tylko Dla Orłów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się nic nie wydzrzy to ja też będę. Tylko poproszę o opis dokładnie jak tam dojechać.

Ja będę w czerwono-czarnej sportowej kurtce.

Jedziesz Modlińską i 3km za Gminą po prawej stronie jest duży napis "Hotel Fort" i obok jest wejście. Jak bedziesz na miejscu to zawsze możesz zadzownić. Jak ktoś się spóźni to też proponuję by dzwonił i nas łapał... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...