Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Tarchomin-Białołęka


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

W ten weekend rozmawialiśmy (pierwszy raz :oops: ) z prawdziwym budowlańcem z nadbużańskiej prowincji, który zaczął nam tłumaczyć jaka to dachówka jest zła a jaka blachodachówka dobra.. Troszkę zgłupieliśmy.

 

 

Rozmawiałem z rodziną żony, która kryje dachy. Z tą dachówką to jest tak, że zdaża się, iż 2-3 dachówki po pewnym czasie mogą zostać uszkodzone (grad, gałąź, wada materiału itd.). W takim wypadku dach zaczyna przeciekać i trzeba wymienić wadliwe dachówki. I tu pojawia się kłopot, bo jak wejdziesz na dach, to możesz połamać pozostałe dachówki. Żeby "dojść" do złych dachówek trzeba zdjąć te dobre i w taki sposób, żeby ich nie uszkodzić (najlepiej korzystając z podnośnika :wink: ) . Jak się dobrze położy blachę to nic nie przecieka i wystrzymuje na kilkadziesiąt lat (dobra może wystarczyć na cełe życie). Więcej też materiału zużywa się kładąc dachówkę niż blachę.

 

Poza tym każda sroka swój ogon chwali :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , Chciałam się pochwalić . Mamy juz TYNKI !!! :D :lol: :wink:

 

http://domekkdr.photosite.com/~photos/tn/81_348.ts1140378344215.jpg

 

http://domekkdr.photosite.com/~photos/tn/84_348.ts1140378602615.jpg

 

http://domekkdr.photosite.com/~photos/tn/82_348.ts1140378420604.jpg

więcej zdjęć w naszym dzinniku budowy.

Pozdrawiam,

KasiaR :wink: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super Kasia i Damian R. 8)

Widzę, że niektórzy nie próżnują w zimę i ostro prą do przodu... Pogratulować! 8)

 

Dzięki kze :wink: nastepny punkt hydraulika, a nastepnie wylewki....do przodu.. :wink: ..do przodu... :wink: ..... Mam nadzieje,że też tak sprawnie robota pójdzie jak z tynkami :wink: :D :D :lol:

 

 

Serdecznie pozdrawiam,

KasiaR :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super Kasia i Damian R. 8)

Widzę, że niektórzy nie próżnują w zimę i ostro prą do przodu... Pogratulować! 8)

 

Dzięki kze :wink: nastepny punkt hydraulika, a nastepnie wylewki....do przodu.. :wink: ..do przodu... :wink: ..... Mam nadzieje,że też tak sprawnie robota pójdzie jak z tynkami :wink: :D :D :lol:

 

 

Serdecznie pozdrawiam,

KasiaR :D

Nie ma szansy! Musi pójść tak samo sprawnie. Skoro złapaliście wiatr w żagle to teraz raz, dwa, trzy i zaraz zamieszkacie... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , Chciałam się pochwalić . Mamy juz TYNKI !!! :D :lol: :wink:

 

http://domekkdr.photosite.com/~photos/tn/81_348.ts1140378344215.jpg

 

http://domekkdr.photosite.com/~photos/tn/84_348.ts1140378602615.jpg

 

http://domekkdr.photosite.com/~photos/tn/82_348.ts1140378420604.jpg

więcej zdjęć w naszym dzinniku budowy.

Pozdrawiam,

KasiaR :wink: :D

 

 

Kasia, damian - idzie znakomicie.... serce się raduje, że można nawet zimą ....

Teraz podłogi i ..... przeprowadzka .....

 

J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , Chciałam się pochwalić . Mamy juz TYNKI !!! :D :lol: :wink:

 

 

 

 

 

 

więcej zdjęć w naszym dzinniku budowy.

Pozdrawiam,

KasiaR :wink: :D

 

 

Kasia, damian - idzie znakomicie.... serce się raduje, że można nawet zimą ....

Teraz podłogi i ..... przeprowadzka .....

 

J

 

 

 

Dzieki Jacek :lol: , teraz jeszcze poprawki (kosmetyka) tynkarskie. Nastepnie hydraulika , wylewki i dopiero zabieramy się za wykończeniówkę. A jak wiadomo wykonczeniówka - wykańcza !

A przeprowadzka , nie wiem kiedy, ja bym już chciała :roll: Pewnie kwiecień-maj'2006.

 

 

Serdecznie pozdrawiam,

KasiaR :wink: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałam się pochwalić - okazało się w gminie, że będę mieszkać na ulicy Werandowej :D :D :D

To znaczy tak nazywa się ta projektowana KUL 13 od której planuję wjeżdżać na działkę. Nazwa bardzo mi się podoba, bo uwielbiam werandy.

 

Aha, no i ponoć mają nam zrobić wodę miejską na ul. Wilkowieckiej. To bardzo dobra wiadomość, bo woda lokalna jest w kolorze kawy.

 

pozdrawiam,

 

Asia_w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , Chciałam się pochwalić . Mamy juz TYNKI !!! :D :lol: :wink:

 

 

 

 

 

 

więcej zdjęć w naszym dzinniku budowy.

Pozdrawiam,

KasiaR :wink: :D

 

 

Kasia, damian - idzie znakomicie.... serce się raduje, że można nawet zimą ....

Teraz podłogi i ..... przeprowadzka .....

 

J

 

 

 

Dzieki Jacek :lol: , teraz jeszcze poprawki (kosmetyka) tynkarskie. Nastepnie hydraulika , wylewki i dopiero zabieramy się za wykończeniówkę. A jak wiadomo wykonczeniówka - wykańcza !

A przeprowadzka , nie wiem kiedy, ja bym już chciała :roll: Pewnie kwiecień-maj'2006.

 

 

Serdecznie pozdrawiam,

KasiaR :wink: :D

 

Kasia - skoro to ma być kwiecien/maj .... to starczy Wam energii tylko na wykończenie DOMU ... Wy się nie zdąrzycie wykończyć :lol:

 

Zazdraszczam .... sercem całem ... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Kasia+Damian!

 

Gratuluję tynków.......ja aktualnie walczę z odpaleniem c.o. i coś wolno mi to idzie :oops:

poza tym ocieplenie połaci w trakcie, dgp w trakcie, reku w trakcie, pomysly na wnętrza w trakcie i sam nie wiem co jeszcze......oj zanosi sie na Pracowitą Wiosnę! :roll: :o :o

 

pozdrawiam wszystkich :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Kasia+Damian!

 

Gratuluję tynków.......ja aktualnie walczę z odpaleniem c.o. i coś wolno mi to idzie :oops:

poza tym ocieplenie połaci w trakcie, dgp w trakcie, reku w trakcie, pomysly na wnętrza w trakcie i sam nie wiem co jeszcze......oj zanosi sie na Pracowitą Wiosnę! :roll: :o :o

 

pozdrawiam wszystkich :p

 

 

Dziekujęmy Willie. :D My też gratulujemy zaawansowanych prac :D . Powodzenia!!!

 

Serdecznie pozdrawiam,

KasiaR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojoj dawno mnie tu nie było :oops: :oops:

 

Kasia i Damian gratuluję tynków no i WIELKICH planów oby się spełniły :p, Kasia pochwalę się :wink: że widziałem wasze DZIEŁO - pozadrościć postępów i pogratulować

 

Renatka czyli przecie mocno do przodu, pisałaś że odbieracie pozwolenie - czy odebraliście ???? Mi gmina obiecała WZ na połowę lutego i nic :evil: :evil: dalej wydeptuję państwowe marmury :cry: .

Ale pojutrze mam spotkanie z architektem zobaczymy co powie na moje wypociny :o - oczywiście wstrzymam go dopuki nie dostanę warunków.

Śledze wasze poczynania 8) więc uwaga nie robić głupstw :wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojoj dawno mnie tu nie było :oops: :oops:

 

Renatka czyli przecie mocno do przodu, pisałaś że odbieracie pozwolenie - czy odebraliście ???? Mi gmina obiecała WZ na połowę lutego i nic :evil: :evil: dalej wydeptuję państwowe marmury :cry: .

Ale pojutrze mam spotkanie z architektem zobaczymy co powie na moje wypociny :o - oczywiście wstrzymam go dopuki nie dostanę warunków.

Śledze wasze poczynania 8) więc uwaga nie robić głupstw :wink: :wink:

 

Cześć Eugeniusz. Tak pozwolenie na budowę odebrane w zeszłym tygodniu. :D Teraz się uprawomacnia. Jeżdżę po hurtowniach i zbieram propozycje cen. No i ładujemy akumulatory na czs budowy. 8) A no i czekam na prognozę pogody na sierpień i wrzesień z IMiGW. :wink: Ma ją mi zrobić jeden człowiek z tamtąd specjalnie na moją prśbę. Powiedział mi tylko, że prognoza jest trafna na trzy dni do przodu. :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...