Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Tarchomin-Białołęka


Recommended Posts

Witam po dlugiej przerwie

 

Gdy czytam o waszych postepach budowlanych, az cos mnie sciska w srodku ;) nawet sobie nie wyobrazacie jak zazdroszcze Wam tych klopotow

No i zazdroszcze tego spotkania. To chyba pierwsze na ktorym nie bylam :(

My juz prawie od 2 m-cy mieszkamy w B., w domku, ktory sami sobie wybralismy, a na ktorym teraz psy wieszamy.

Jesli Was zainteresuja moje spostrzezenia, to pisze, co mi przeszkadza i co od razu bym wyeliminowala w MOIM domu, moze komus sie przyda:

 

- metraz ograniczyc do minimum (mamy tu 270 m i nie wiem na cholere mi tyle, a jest co ogrzac i jest co sprzatac)

- rozplanowac schowki, pomieszczenia gospodarcze, garderoby w sypialniach: bardzo to ulatwia sprawe

- kominek koniecznie zrobic z rozprowadzeniem ciepla! mnostwo sie go u nas marnuje

- jak najmniej schodow (znow zastanawiamy sie nad parterowka)

- kociol koniecznie z zasobnikiem na wode, dwufunkcyjny sie nie sprawdza

- bardzo dobrze przemyslec uklad pomieszczen i ich usytuowanie wzgledem siebie - to nasz nowy cel

To te najbradziej istotne dla mnie sprawy.

 

 

Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Znowu po małej przerwie jestem :)

jane Dziękujemy :lol: skorzystamy jak najbardziej w końcu po co mamy potwierdzać stare przysłowie że najlepiej uczymy się na własnych błędach :oops: :evil: , także ja zapisuję do swojego kajeciku 8) no i proszę o więcej. Właśnie jestem po wizycie u architekta i wychodzi mi domek z użytkowym poddaszem, podpiwniczony po zewnetrznej 11m /10.5m, - chyba nie za duży :-? :wink:. Także wszelkie dobre pomysły wskazane - ups chyba założe jakąs stronkę aby móc pokazywać swoje plany :lol: :lol: , może usłyszę parę słów dobrej krytyki :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dlugiej przerwie

 

Gdy czytam o waszych postepach budowlanych, az cos mnie sciska w srodku ;) nawet sobie nie wyobrazacie jak zazdroszcze Wam tych klopotow

No i zazdroszcze tego spotkania. To chyba pierwsze na ktorym nie bylam :(

My juz prawie od 2 m-cy mieszkamy w B., w domku, ktory sami sobie wybralismy, a na ktorym teraz psy wieszamy.

Jesli Was zainteresuja moje spostrzezenia, to pisze, co mi przeszkadza i co od razu bym wyeliminowala w MOIM domu, moze komus sie przyda:

 

- metraz ograniczyc do minimum (mamy tu 270 m i nie wiem na cholere mi tyle, a jest co ogrzac i jest co sprzatac)

- rozplanowac schowki, pomieszczenia gospodarcze, garderoby w sypialniach: bardzo to ulatwia sprawe

- kominek koniecznie zrobic z rozprowadzeniem ciepla! mnostwo sie go u nas marnuje

- jak najmniej schodow (znow zastanawiamy sie nad parterowka)

- kociol koniecznie z zasobnikiem na wode, dwufunkcyjny sie nie sprawdza

- bardzo dobrze przemyslec uklad pomieszczen i ich usytuowanie wzgledem siebie - to nasz nowy cel

To te najbradziej istotne dla mnie sprawy.

 

 

Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

 

Cześć Jane,

 

właśnie wczoraj na spacerze doglądaliśmy zbiorowo Waszą Ziemię - uprzejmie donoszę że wszystko OK

 

trzymajcie się tam ciepło i szybko wracajcie! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dlugiej przerwie

 

Gdy czytam o waszych postepach budowlanych, az cos mnie sciska w srodku ;) nawet sobie nie wyobrazacie jak zazdroszcze Wam tych klopotow

No i zazdroszcze tego spotkania. To chyba pierwsze na ktorym nie bylam :(

My juz prawie od 2 m-cy mieszkamy w B., w domku, ktory sami sobie wybralismy, a na ktorym teraz psy wieszamy.

Jesli Was zainteresuja moje spostrzezenia, to pisze, co mi przeszkadza i co od razu bym wyeliminowala w MOIM domu, moze komus sie przyda:

 

- metraz ograniczyc do minimum (mamy tu 270 m i nie wiem na cholere mi tyle, a jest co ogrzac i jest co sprzatac)

- rozplanowac schowki, pomieszczenia gospodarcze, garderoby w sypialniach: bardzo to ulatwia sprawe

- kominek koniecznie zrobic z rozprowadzeniem ciepla! mnostwo sie go u nas marnuje

- jak najmniej schodow (znow zastanawiamy sie nad parterowka)

- kociol koniecznie z zasobnikiem na wode, dwufunkcyjny sie nie sprawdza

- bardzo dobrze przemyslec uklad pomieszczen i ich usytuowanie wzgledem siebie - to nasz nowy cel

To te najbradziej istotne dla mnie sprawy.

 

 

Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

 

 

OOO :o czeć Jane!!! :D

 

Dzieki za spostrzezenia :D , my jeszcze w swoim domu nie mieszkamy, a tez bysmy wiele zmienili. :-? Zgadzam sie z Tobš z tymi metrami, nasz dom tez wyszedł za duży :evil: :( Ale co juz jest i mam nadzieje,że bedzie o.k.

 

Wracajcie szybko na Białołekę!!!

 

Pozdrawiam serdecznie :lol:

 

KasiaR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kze :) ,

z tego co napisałeś wkoło swojej budowy bedziesz widział tylko koparki i zaczynające się budowy a Ty będziesz dla nich gosciu 8) :lol: który już przykrywa :lol:. Kiedy ruszasz dalej?

A mi w urzędzie kobieta z rozbrajającą szcerością powiedziała że mój dokument lezy "tylko" :evil: :evil: dwa miesiące - typowy urzędnik starej daty :evil: , całe szczęście nie miałem matki Pawlaka za swoją bo bym miał oprzy sobie granat, :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie wczoraj bardzo miło zaskaczył urząd Białołęka, ponieważ po niespełna trzech tygodniach mam do odebrania

 

POZWOLENIE NA BUDOWĘ !!!!! :D :D :D :D :D :D :D

 

Ależ się cieszę :D :D :D. Teraz czekamy na to, aby zima poszła sobie precz i szykujemy się do budowy :wink: .

 

Jutro zawozimy projekt wykonawczy do naszego kierownika budowy, ciekawe co nam powie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie wczoraj bardzo miło zaskaczył urząd Białołęka, ponieważ po niespełna trzech tygodniach mam do odebrania

 

POZWOLENIE NA BUDOWĘ !!!!! :D :D :D :D :D :D :D

 

Ależ się cieszę :D :D :D. Teraz czekamy na to, aby zima poszła sobie precz i szykujemy się do budowy :wink: .

 

Jutro zawozimy projekt wykonawczy do naszego kierownika budowy, ciekawe co nam powie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie wczoraj bardzo miło zaskaczył urząd Białołęka, ponieważ po niespełna trzech tygodniach mam do odebrania

 

POZWOLENIE NA BUDOWĘ !!!!! :D :D :D :D :D :D :D

 

Ależ się cieszę :D :D :D. Teraz czekamy na to, aby zima poszła sobie precz i szykujemy się do budowy :wink: .

 

Jutro zawozimy projekt wykonawczy do naszego kierownika budowy, ciekawe co nam powie :wink:

 

 

Lidszu, Gratulacje!!!

Oby tak dalej wszystko sprawnie Wam szło, jak PNB. :wink:

 

Pozdrawiam :D ,

KasiaR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lidszu - gratuluję!!! 8)

Widzę, że tego powodu, aż 2 posty napisałaś...

Ale rzeczywiście 3 tygodnie to jest super wynik.. :lol:

 

No cóż, taka szczęśliwa byłam :lol: :lol:

 

Rzeczywiście nasz urząd mnie bardzo zaskoczył. Może nie mają w tej chwili dużo wniosków i dlatego szybciej to idzie ? 8) 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzadko się tu udzielam, choć czasem zaglądam ale czasu brak na forum ostatnio... no i dzisiaj wciąż siedząc w robocie myślę " a zajrzę co tam na dzielnicy" :-?

A tu tłok, jak w śródmieściu się robi, tyla luda na Biąłą Łękę się sprowadza... Ok, ale to duuuża okolica, większa od niejednego wojewódzkiego miasta :D (z czasów 49 województw)

 

Ktoś tu pytał o silikaty - no to moja chata z tego budowana: 24cm na klej + 15 cm styro.

Jak dobrze pójdzie to wprowadzka latem, zatem na wnioski będzie czas dopiero za rok, po lecie (o ile będzie gorące), okresie grzewczym...

Moja rada: budować powinni ludzie o wysokiej kulturze pracy - ja się wkurzałem bo mi patałachy bloczki młotkami ciosali (nie mieli narzędzia do przycinania). Zbudowanie wykuszu to był cyrk na kółkach - został on prawie "ulepiony" z poobtrącanych bloczków. Ale jak mówią murarze, nie bez kozery zresztą: "Przydzie tynkarz i wyrówna".

 

Jak ktoś ma nadzieję, ze wykorzysta otwory w silce E na przewody elektryczne, to od razu uprzedzam: to mit prawie nie do wykonania. Trzebaby komputerowo cały dom od A do Z zaprojektować i nic nie zmieniać. A to niemożliwe, bo w trakcie zawsze zmienia się setki drobiazgów a nawet rzeczy kardynalnych.

Zresztą jak o tym napomknąłem naiwnie na początku to się chopy wystraszyły, że ja na poważnie i prawie się nie popłakali :D

 

Ktoś też coś mówił o łamiących się dachówkach od chodzenia...

w sąsiedztwie 100 m. od mojej budowy jest dom z dachem kryty "blachówką". Widać z daleka jakie są arkusze :cry: .

Spartolić blachówkę jest łatwiemj niż myślicie a czkawka może przyjść szybciutko (po 4-5 latach rdzawe wykwity). Porządny dekarz nigdy nie powie, że blacha przewyższa jakością dachówkę (wyjąwszy miedź).

A chodzić po dachu trzeba umieć, delikatnie, w bamboszach. Jak kominiarz wlezie na blachówkę to też ją może zelówką zarysować i cześć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem opinię. Dachówka cementowa jest tańsza od blachodachówki i nie nagrzewa się tak mocno, co jest jej dużym walorem in. plus na użytkowym poddaszu.

 

Wybrałem silkę. Zastanawiam się na klej czy na tradycyjną zaprawę (tradycyjna podobno amortyzuje ewentualne napięcia, lepiej trzyma bo wchodzi w rowki i nie musi być ciepłochronna bo silka i tak jest "zimnym" materiałem i jak się ją ociepli to jest ok). Czy ma ktoś w temacie zaprawy do silki jakieś przemyślenia-doswiadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...