Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Tarchomin-Białołęka


Recommended Posts

A mnie wczoraj bardzo miło zaskaczył urząd Białołęka, ponieważ po niespełna trzech tygodniach mam do odebrania

 

POZWOLENIE NA BUDOWĘ !!!!! :D :D :D :D :D :D :D

 

Ależ się cieszę :D :D :D. Teraz czekamy na to, aby zima poszła sobie precz i szykujemy się do budowy :wink: .

 

Jutro zawozimy projekt wykonawczy do naszego kierownika budowy, ciekawe co nam powie :wink:

 

To się nazywa WYNIK :o :o - niecałe 3 tygodnie .... rety coś się w UG chyba zmieniło ... albo ktoś .... 8)

GRATULACJE - pozostaje to co przed Tobą .... :wink:

 

J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wybrałem silkę. Zastanawiam się na klej czy na tradycyjną zaprawę (tradycyjna podobno amortyzuje ewentualne napięcia, lepiej trzyma bo wchodzi w rowki i nie musi być ciepłochronna bo silka i tak jest "zimnym" materiałem i jak się ją ociepli to jest ok). Czy ma ktoś w temacie zaprawy do silki jakieś przemyślenia-doswiadczenia?

 

 

Kleju nie musisz kupować ciepłochronnego bo powierzchnia spoin i tak zajmuje może 3% powierzchni ściany. To po co Ci ciepła spoina jak silka i tak jest "chłodna"? A poza tym co powiesz na brak spoin pionowych? Przecież i tak będziesz ocieplał ścianę.

Bardziej bym się zastanawiał nad kosztami klej-zaprawa. Zresztą była o tym dyskusja w temacie "jak budować silką" na stronie ok 80.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem silkę. Zastanawiam się na klej czy na tradycyjną zaprawę (tradycyjna podobno amortyzuje ewentualne napięcia, lepiej trzyma bo wchodzi w rowki i nie musi być ciepłochronna bo silka i tak jest "zimnym" materiałem i jak się ją ociepli to jest ok). Czy ma ktoś w temacie zaprawy do silki jakieś przemyślenia-doswiadczenia?

Też padło na silkę, tylko ekipy brak. Podobno warto jest brać wyspecjalizowaną w a przynajmniej doświadczoną w budowie z silki, w przciwnym wypadku mogą być przygody. Tornado, wybrałeś już ekipę. A może jesteś w stanie kogoś polecic lub odradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tez bedziemy budować z silikatów (ale nie z Silki, bo jest koszmanie droga, zwłaszcza po uwzględnieniu kosztw transportu). Ekipę bierzemy zwykłą, bo akurat z silikatów trudno coś schrzanić, bloczki sa równe (tylko trzeba robić z takich na pióro/wpust). Więc tak naprawdę z silki łatwiej utrzymac ściane w ryzach niż np. z ceramiki. Z tego co wiem, ekipy nie pałają miłością do silikatów ze względu na ich cieżar i trudność w obróbce - zwykłą piłką się ich nie przytnie. Ale to akurat dla mnie zaleta. Dla ekipy niekoniecznie :lol:

 

Pozdrawiam i przypominam o upierdliwym i obsesyjnym pilnowaniu ekipy od ocieplenia (jak juz dojdziecie do tego etapu :wink: ), bo jak spierniczą coś z ociepleniem, to rachunki za ogrzewanie was wykończą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jesteś w stanie kogoś polecic lub odradzić.

 

Mam namiar na jednego murarza ze wsi za 17 tys. zaprawa zwykła i o 1500 więcej na klej, ale uprzedza, że na kleju się nie zna za bardzo. Widziałem jak budował, ładnie i prosto. Tylko mam wątpliwości czy ociepli fundamenty jak należy i z "głową" zrobi przejścia kanalizacyjne etc.(Panie, u nas na wsi fundamentów to się nie ociepla, ale jak Pan chcesz, to ocieplę).

 

Wstępnie rozmawiałem z 2 ekipami z Białołęki, chcą ok. 24-25 tys.

 

Mam też jednego za cenę ok. 30 tys., sugeruje zwykłą zaprawę, widziałem jak robi u innych, jest ok., tylko jak dla mnie trochę drogo.

 

Na razie "walczę" z adaptacją gotowego projektu, bowiem architekci za niewielką zmianę w konstrukcji dachu śpiewają pow. 3 tys. lub nie chcą jej przeprowadzić a dla mnie taka cena nie wchodzi w rachubę (niech szukają jelania dalej).

 

Mam nadzieję, że wyczerpująco odpowiedziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. A będę jeszcze bardziej wdzięczna jak prześlesz mi namiary na te ekipy na priva. Cena nie jest zachwycająca, ale od czegoś trzeba zacząć.... np. od negocjacj :D

 

 

ja tylko powiem, żebyś niezrażała się ceną 8) - my korzystaliśmy z taniej ekipy :evil: i problemy jakie z tego wynikneły i dodatkowe koszty poprawek :oops: :evil: :evil: (i oczywiście mieliśmy umowy :evil: i nic :evil: ) napewno wyszły drożej - oczywiście nie wszystkie tanie ekipy nie są solidne i nie wszystki drogie gwarantują bezproblemową budowe :roll: ale dla własnego dobra lepiej rozmawiac z każdymi, słuchac uważnie co i jak robią (jak organizuja budowę) i w razie co mieć kontakt, bo nigdy nie widomo kiedy mogą się przydać

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

85% robót mam już za sobą i z tej perspektywy mogę powiedzieć,

a raczej przypmniec starą maksymę, że ludzi którzy nie mają w nadmiarze pieniędzy nie stać na tanie rzeczy

sprawdziło mi się to na mojej budowie kilkakrotnie, aczkolwiek uważam że nie należy przepłacać i pieniądze wydawać rozsądnie (nie zawsze najtaniej)

skarbnicą wiedzy jest to forum, wielokrotnie pomogło mi zależć te same materiały za mniejszą cenę i szukać ekip które nie muszą się wstydzić swojej pracy (nie zawsze najtańsi, ale warci swojej ceny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Grupę Tarchomin-Białołęka!

 

Właśnie na dniach zostaniemy z mężem szczęśliwymi (mam nadzieję :p ) posiadaczami kawałka ziemi na Tarchominie. Obecnie jesteśmy na etapie wyboru projektu domu i najbardziej podoba nam się Jupiter II z Domusa.

 

Podoba on nam się z kilku powodów. Oprócz niewątpliwie ładnej - naszym zdaniem :wink: - elewacji i bryły, odpowiada nam ilość i układ pomieszczeń wewnątrz, podwójny garaż. No i mieści się ładnie na naszej działce 704 m2 (25,5m x 27,7m)

Z minusów wymienić należy niemały koszt inwestycji, szczególnie kosztochłonny :wink: jest dach.

 

Pozdrawiam, i czekam na odzew! :wink:

 

Wdzięczna będę za Wasze opinie na temat tego projektu. Może ktoś ma, lub buduje podobny dom...? Chętnie obejrzałabym, jak wygląda on "na żywca", bo wyobraźnia przestrzenna nie jest niestety moją najmocniejszą stroną :p

 

Pożądane będą także wszystkie rady pomocne przy rozpoczynaniu budowy. Uch... wszystko jeszcze przed nami :lol:

 

No, ale na początku musimy się ostatecznie zdecydować na projekt i to jest zadanie na najbliższy czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Grupę Tarchomin-Białołęka!

 

Właśnie na dniach zostaniemy z mężem szczęśliwymi (mam nadzieję :p ) posiadaczami kawałka ziemi na Tarchominie. Obecnie jesteśmy na etapie wyboru projektu domu i najbardziej podoba nam się Jupiter II z Domusa.

 

Podoba on nam się z kilku powodów. Oprócz niewątpliwie ładnej - naszym zdaniem :wink: - elewacji i bryły, odpowiada nam ilość i układ pomieszczeń wewnątrz, podwójny garaż. No i mieści się ładnie na naszej działce 704 m2 (25,5m x 27,7m)

Z minusów wymienić należy niemały koszt inwestycji, szczególnie kosztochłonny :wink: jest dach.

 

Pozdrawiam, i czekam na odzew! :wink:

 

Wdzięczna będę za Wasze opinie na temat tego projektu. Może ktoś ma, lub buduje podobny dom...? Chętnie obejrzałabym, jak wygląda on "na żywca", bo wyobraźnia przestrzenna nie jest niestety moją najmocniejszą stroną :p

 

Pożądane będą także wszystkie rady pomocne przy rozpoczynaniu budowy. Uch... wszystko jeszcze przed nami :lol:

 

No, ale na początku musimy się ostatecznie zdecydować na projekt i to jest zadanie na najbliższy czas.

 

Witak akuka!

Miło powitać kolejną Forumowiczkę z Naszej Grupy T-B.

 

Jupiter jest fajny - więc jesli pasije Wam do działki to świetnie.

 

Na wstępie poprosimy o więcej szczegółów o sobie:

rodzina

zawód

numer konta (wraz z PIN-em) i tajnym hasłem

etc. etc.

 

J 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Kto Ty i skąd Ty?

2. Stan rodzinny?

3. Dlaczego Białołęka?

4. Kiedy przeprowadzka?

Na 5 - . PIN do konta - dla Kasi i DamianaR 8)

 

Odpowiesz i JUŻ SERDECZNIE WITAMY :p :wink:

 

no, to żeby poczuć się pełnoprawnym członkiem ( 8) ) grupy jeszcze ankieta:

 

1. Agnieszka z Bródna

2. Jeden mąż Tomek, dwoje dzieci: Julka (5,5 roku) i Kacperek (1 roczek), w planach kot (jak będzie już dom) 8)

3. Bo stosunkowo blisko obecnego miejsca zamieszkania i rodziny, bo ładna (tak, tak!)

4. raczej 2008

5. a nie podam :p :wink:

 

no, to jeszcze raz witam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Grupę Tarchomin-Białołęka!

 

Właśnie na dniach zostaniemy z mężem szczęśliwymi (mam nadzieję :p ) posiadaczami kawałka ziemi na Tarchominie. Obecnie jesteśmy na etapie wyboru projektu domu i najbardziej podoba nam się Jupiter II z Domusa.

 

Podoba on nam się z kilku powodów. Oprócz niewątpliwie ładnej - naszym zdaniem :wink: - elewacji i bryły, odpowiada nam ilość i układ pomieszczeń wewnątrz, podwójny garaż. No i mieści się ładnie na naszej działce 704 m2 (25,5m x 27,7m)

Z minusów wymienić należy niemały koszt inwestycji, szczególnie kosztochłonny :wink: jest dach.

 

Pozdrawiam, i czekam na odzew! :wink:

 

Wdzięczna będę za Wasze opinie na temat tego projektu. Może ktoś ma, lub buduje podobny dom...? Chętnie obejrzałabym, jak wygląda on "na żywca", bo wyobraźnia przestrzenna nie jest niestety moją najmocniejszą stroną :p

 

Pożądane będą także wszystkie rady pomocne przy rozpoczynaniu budowy. Uch... wszystko jeszcze przed nami :lol:

 

No, ale na początku musimy się ostatecznie zdecydować na projekt i to jest zadanie na najbliższy czas.

Witamy, Witamu!!!

Przed Tobą teraz najgorsze (dla mnie w kazdym wypadku) to papierologia... Ale ponoć już cos sie poprawiło w tym temacie, bo ostatnio ktoś czekał tylko 3 tyg na PnB.. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My nawet umowy przedwstępnej nie mamy (ale uścisk ręki z właścicielem tak), a już się czujemy pełną gębą właścicielami :lol: Czekamy na kredycik, lada dzień, lada dzień... Tymczasem co parę dni jadę pogłaskać działeczkę, żeby się już przyzwyczajała :wink:

 

85% robót mam już za sobą i z tej perspektywy mogę powiedzieć,

a raczej przypmniec starą maksymę, że ludzi którzy nie mają w nadmiarze pieniędzy nie stać na tanie rzeczy

sprawdziło mi się to na mojej budowie kilkakrotnie, aczkolwiek uważam że nie należy przepłacać i pieniądze wydawać rozsądnie (nie zawsze najtaniej)

skarbnicą wiedzy jest to forum, wielokrotnie pomogło mi zależć te same materiały za mniejszą cenę i szukać ekip które nie muszą się wstydzić swojej pracy (nie zawsze najtańsi, ale warci swojej ceny)

Gdyby wyższa cena była gwarancją dobrze wykonanej pracy, nie wachałabym się wziąśc droższą ekipę. Niestety takiej gwarancji chyba nigdy nie ma. Na pewno na budowie nie zmaierzamy tragicznie oszczędzać, w domku musi się dobrze i tanio mieszkać czyli szkielet musi być porządny, no i instalacje które zapewnią świerze powietrze i ciepełko.

Tak przy okazji przymierzamy się do pompy ciepła a może nawet kolektora. Jak nas wycena nie wystraszy to może coś z tego będzie :D

 

Dziś wielki dzień, spotkanie z architektem, który może wybije mi z głowy upatrzony projekt :lol: hehe..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Grupę Tarchomin-Białołęka!

 

Właśnie na dniach zostaniemy z mężem szczęśliwymi (mam nadzieję :p ) posiadaczami kawałka ziemi na Tarchominie. Obecnie jesteśmy na etapie wyboru projektu domu i najbardziej podoba nam się Jupiter II z Domusa.

 

Podoba on nam się z kilku powodów. Oprócz niewątpliwie ładnej - naszym zdaniem :wink: - elewacji i bryły, odpowiada nam ilość i układ pomieszczeń wewnątrz, podwójny garaż. No i mieści się ładnie na naszej działce 704 m2 (25,5m x 27,7m)

Z minusów wymienić należy niemały koszt inwestycji, szczególnie kosztochłonny :wink: jest dach.

 

Pozdrawiam, i czekam na odzew! :wink:

 

Wdzięczna będę za Wasze opinie na temat tego projektu. Może ktoś ma, lub buduje podobny dom...? Chętnie obejrzałabym, jak wygląda on "na żywca", bo wyobraźnia przestrzenna nie jest niestety moją najmocniejszą stroną :p

 

Pożądane będą także wszystkie rady pomocne przy rozpoczynaniu budowy. Uch... wszystko jeszcze przed nami :lol:

 

No, ale na początku musimy się ostatecznie zdecydować na projekt i to jest zadanie na najbliższy czas.

 

 

Witamy , Witamy :D i serdecznie zapraszamy do Grupy.

 

Projekt domu naprawde ładny i okazały.

 

Pozdrawiam,

KasiaR :wink: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie!

 

Jak na razie chciałbym tylko zaznaczyć swoją obecność w tym wątku. ;) Dopiero z żoną przymierzamy się do budowy domku, więc gdy ruszymy to przywitam się bardziej "oficjalnie" ;). Obecnie jesteśmy na etapie poszukiwania działeczki - oczywiście na Białołęce. Dlaczego tu? Mieszkam w tej części Warszawy już prawie 20 lat, a mam ich na karku powiedzmy ok.30 ;) więc możnaby powiedzieć, że prawie całe życie. Okolica prześliczna, bardzo dużo zieleni (choć ubywa jej z każdym rokiem), stosunkowo czyste powietrze itd, itp.

 

Na dzień dzisiejszy wybrany (tak na 95%) mamy projekt domku Iryda Pana architekta Charkiewicza. Wiem, wiem... kolejność nie ta ;) --> najpierw działka, później projekt, ale w przypadku gdy coś z czymś nie będzie grało zawsze można troszke przeprojektować domek (oczywiście w miarę możliwości techniczno-finansowych).

 

Tak więc "do usłyszenia".

 

pees. Jeżeli ktoś z szanownych forumowiczów miałby namiar na jakąś działeczkę w przystępnej cenie to proszę o info na priv. A może ktoś budował już taką Irydę, albo wie, gdzie takowa stoi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...