Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Tarchomin-Białołęka


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dziękuję, powoli robi się z tego książka:)

 

Właśnie dostałam kosztorys wentylacji z firmy HEATEC-POLSKA. Trochę lepiej już to wygląda i prawdziwiej. Reku 3650, dodatki 6000, montaż 800, GWC rurowe 500, żwirowe 2600(sporo drożej). Ceny netto oczywiście. Plus 5 dni montażu. Ale da się wytrzymać. Wszystko oczywiście w odniesieniu do naszych pięknych 174 metrów. A może da się coś utargować :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, powoli robi się z tego książka:)

 

Właśnie dostałam kosztorys wentylacji z firmy HEATEC-POLSKA. Trochę lepiej już to wygląda i prawdziwiej. Reku 3650, dodatki 6000, montaż 800, GWC rurowe 500, żwirowe 2600(sporo drożej). Ceny netto oczywiście. Plus 5 dni montażu. Ale da się wytrzymać. Wszystko oczywiście w odniesieniu do naszych pięknych 174 metrów. A może da się coś utargować :oops:

No to a miałem podobne ceny (metraz tez podobny).

Wstepna wycena (z górką)

centrala (fleksit?) max 6tyś

materiały max 4tyś

gwc 1tyś

robocizna 3tyś

I ceny do negocjacji. Tak więc widze, że może mozna by było zejść do 10-11tyś.. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej hej!

 

Witam wszystkich Nowszych :wink:

i Starszych też, bo ostatnio jakoś rzadko zaglądam :oops:

 

 

wiosna! prace trwają,a nerwy napiete jak postronki :o :wink:

co do wątku reku - wyceny miedzy 15 a 20 tys.........

ale WOGÓLE nie kalkulowałem tego w kategoriach zwrotu z inwestycji :wink:

 

pozdrawiam na weekend!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja niewierny tomasz- czy ktos kto ma reku w domu i toto dziala moze mnie zaprosic na wizje lokalną abym odczuł na wlasnej skorze i wlasnym nosie pozytywne skutki dzialania tego diabelskiego urzadzenia????? bo moze przesadzam z tymi krytycznymi opiniami? :lol:

Jak tylko u mnie wybudują to możesz czuc się zaproszony! 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja niewierny tomasz- czy ktos kto ma reku w domu i toto dziala moze mnie zaprosic na wizje lokalną abym odczuł na wlasnej skorze i wlasnym nosie pozytywne skutki dzialania tego diabelskiego urzadzenia????? bo moze przesadzam z tymi krytycznymi opiniami? :lol:

 

 

no ja już mam pół - czyli orurowanie :wink:

na razie wrażenia neutralne :lol:

 

ale też zapraszam po odpaleniu na wąchanie :wink:

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich 8)

widzę, że rzecz o Reku - popieram opinię Willego - akurat w tym przypadku nie należy rozpatrywać tego kategoriami zwracania się inwestycji :p Ja znam ludzi którzy maja Reku już kilka sezonów i decydowali się na niego tylko i wyłącznie z powodu mikroklimatu w domu - czyste powietrze, wolne od zanieczyszczeń, bakterii itp. - zależało im na tym z powodu dolegliwych alergii (pamiętam, że Dominika też wymieniała to jako główny powód) - oczywiście w śmiechu o oszczędnościach pada argument prania firanek :lol: a z bardziej poważnych może odzysk ciepłego powietrza widoczny głównie w łazienkach ale nigdy nie liczyli tych oszczędności. Sam byłem bardzo napalony na Reku i strasznie o to pytałem ale widzę, że sprzedawcy robią błąd w reklamowaniu tego urządzenia jako oszczędne a tak naprawdę to oszczędność wynikająca z ogrzewania to jest ciężka do określenia - sami się zaganiają w kozi róg. Oszczędności inwestycyjne to też śmieszne, bo rozciągnięcie instalacji po domu też kosztuje więc koszty kominów akurat w to wejdą - samo urządzenie to też do wyboru do koloru - fajne jest to które można przełączyć na klimę - opcji jest full no i inwestycja rośnie. My po dogłębnej analizie kosztów i przyszłych oszczędności postrzegaliśmy ją w kategoriach komfortu - i niestety musieliśmy z tego zrezygnować.

 

W innej Sprawie dla denerwujących się na naszą Gminę - zaprzeczam 8) Ja złożyłem wniosek o pozwolenie na budowe z powodu zmian w projekcie 23 i następnego miesiąc 27 odebrałem (czekało już od piątku) no i za 2 tygodnie mam iść po pieczątkę uprawomocnienia :lol: :lol: :lol: - Ja tam nie narzekam na nasz Urząd a w szczególności Panią Asie - i zapewniam że wszystkich znam tylko z urzędu i w każdej sprawie są bardzo pomocni i uczynni, bezproblemowo tłumaczą mi do skutku i wypełniają razem ze mną wszystkie druczki i wysyłają grze trzeba i sami dzwonią że juz czeka :lol: :lol: :lol:

Eugeniusz nie wiem czym ty żeś się tak przyczynił ale gratuluje że już po wszystkim :lol:

No i trochę o nas - Idzie jakoś, mówię Wam, idzie do przodu :lol: :lol: :lol:

Pozdrawiam i zachęcam wszystkich: "DO ROBOTY" tylko z uśmiechem i dobrym nastawieniem :lol: :lol: :lol:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja niewierny tomasz- czy ktos kto ma reku w domu i toto dziala moze mnie zaprosic na wizje lokalną abym odczuł na wlasnej skorze i wlasnym nosie pozytywne skutki dzialania tego diabelskiego urzadzenia????? bo moze przesadzam z tymi krytycznymi opiniami? :lol:

Jak tylko u mnie wybudują to możesz czuc się zaproszony! 8)

 

 

chlopaki - dzieki, czuje sie zaproszony, bo z wielka ciekawoscia i przyjemnosci popatrze sobie na to cudo, :lol: kiedy i gdzie- piszcie na priva. kkk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kze dziękuję z gratulacje :lol: :lol:

 

Goszka GRATULUJĘ pieczątki :D :D

 

Damian - nie wiem czym się przyczyniłem :evil: :evil: :oops: ale po krótce działalność urzędu

- wniosek o wz złożyłem 09.11.2005r na mój telefon pod koniec listopada kto prowadzi dowiedziaęłm się ze pan L , po telefobnie do niego powiedział mi ze na połowe stycznia będę miał warunki, nie naciskając czekałem, na początku stycznia złożyłem wniosek o podział, no za 2 tygodnie miały byc WZ , połowa stycznia zachodzę do architektury a kobieta mi mówi że mój prowadzący jest na zlecenie, że nie mają ludzi i sprawa stoi nieruszona!!!!!, że mogę się odwoływać do naczelnika jej to wszystko jedno :evil: :evil: , że za to pozwolenie na budowę dostanę szybko itd, na mój nacisk dopiero prezydzielono ją innej osobie i zrobiła to w 1,5 mies !!!!!!!! Gratulacje dla Pani F. no ale jak już było gotowe to okazało się ze jedyna osoba uprawnina do podpisywania WZ poszła do sanatorium i nikt nie moze tego podpisać, w ratuszu też więc bez sensu czekanie kolejne 3 tygodnie!!!!!!! - w Gminie nie ma zasady ze ktoś kogoś zastępuje !!!!!!!!!!!!!! :o :o :o u mnie nie do pomyślenia aby sprawy stały i czekały bo kogoś nie ma , potem informacja że nie można na oświadczenia trzeba czekać na zwrotki :evil: , same warunki zaczeli mi wysyłać tydzień czasu, wysłąli dopiero na moją rozmowę z szefem :o :o , po kolejnej wizycie okazuje się ze zwrotki jakoś nie wracają, chociaż wiem ze ludzie dostali i odebrali, więc nacisk aby tym razem na oświadczenia i jakoś dało się :evil: 8) , jakby nie można było od razu, i chyba tutaj nadmienie że adresy sąsiadów sam odnajdowałem i dostarczałem bo pierwsze listy zawiadamiające o wszczęciu WZ wysłane do sąsiadów wracały z adnotacją adresat nieznany - hm tak gmina wie kto jest właścicielem ziemi i jak ściaga podatki :wink: :wink:

- z podziałem, hm, nikt nie powiedział że WZ muszą być prawomocne w momencie składania wniosku o podział :evil: :evil: , i tak Kobieta p. Halina K nie powiedziała ze mam dostarczyć warunki itd, wogóle w sposób bardzo niegrzeczny regowała na wejście, na pytania, nie mówiąc o tym ze udzielała błednych informacji zero pomocy i życzliwości, dopiero po 25 dniach wysłała o opinię do architektury czyli papier czekał na łaskawe spojrzenie 25 dni :evil: :evil: i napisanie 3 zdań, a gdzie mówić o terminie 30 dni na decyzję :o :o. Decyzję chciała mi napisać 27 marca czyli prawie 3 miesice od złożenia wniosku!!!!!!!!. nie zdązyła :lol: :lol: wycofałem dokumenty aby je nastęopnego dnia złożyć znowu - czyli po dniu uprawomocnienia się WZ. Gdyby od rzau normalnie powiedziała ze powinienem wycofać dokumenty i zaczekać na uprawomocnienie WZ to nie byłoby problemu ale jak ona kazdego petenta traktuje jak intruza, zero informacji lub wprowadzanie w błąd - rewelacyjne jej że wycofanie wniosku musi się uprawomacniać przez 2 tyg. :o :o :o :o , itd. :evil: :evil: :evil:. MOże momentami nieskładnie opisałem ale mnie na stracony czas :evil: bierze, a właściciel naciska :oops: :oops: .

 

Tutaj muszę i chcę dodać że są osoby które są niesłychanie pomocne i kompetentne, tak jak Pani F. robiąca mi WZ, Pani P. opiniująca podział i pomagająca mi w uprawomocnieniu, Pani R. naczelnik biura gospodarki nieruchomościami - z nią w 5 min omówiliśmy jak można najszybciej wszystko załatwić jakie dokumenty itd. Także jak wszędzie można trafić na dobrego urzędnika :D jak i na takie babska :evil: (przepraszam Panie).

 

:o ale się rozpisałem :wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goszka, puść mi na priv namiary do tej firmy, dobrze?

 

71kkk - co ty masz za kominy za 1 tys. kazdy? Wszyscy na forum mówią o ok. 3 tys. (sam komin + wykończenie go na górze).

Co do moskitier - hmmm.... ja mam zainstalowane w 1 sypialni i w 1 oknie w salonie i niestety w lecie (czyli wtedy kiedy sa najbardziej potrzebne) upośledzają one w znaczący sposób wymianę powietrza. Mam dokładne porównanie, bo 2 sypialnie obok siebie, taka sama powierzchnia, takie samo okno, ta sama strona świata - w jednej (bez moskitiery) jest świeżo, w drugiej duszno.

 

kze, dzięki za obronę, mój ty rycerzu :wink: :lol: :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goszka, puść mi na priv namiary do tej firmy, dobrze?

 

71kkk - co ty masz za kominy za 1 tys. kazdy? Wszyscy na forum mówią o ok. 3 tys. (sam komin + wykończenie go na górze).

Co do moskitier - hmmm.... ja mam zainstalowane w 1 sypialni i w 1 oknie w salonie i niestety w lecie (czyli wtedy kiedy sa najbardziej potrzebne) upośledzają one w znaczący sposób wymianę powietrza. Mam dokładne porównanie, bo 2 sypialnie obok siebie, taka sama powierzchnia, takie samo okno, ta sama strona świata - w jednej (bez moskitiery) jest świeżo, w drugiej duszno.

 

kze, dzięki za obronę, mój ty rycerzu :wink: :lol: :oops:

 

no jakto co mam za kominy- dymowe -zwykla cegla po 40gr ,zaprawa krecona na budowie i ponad dachem klinkier po 0,68 gr sztk- wyszlko po 400 sztk na komin. wentylacyjne kominy to z bloczka silki i ponad dachem klinkier. robocizna w cenie sso

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy sąsiadów i małe pytanko :-?

Chyba trzeba trochę podnieść nas do góry bo wszyscy jak widać zajęci budowlanką. :lol: :lol: :lol:

Witamy po dłuższej przerwie spowodowanej awarią komputera ale do rzeczy.

Jakie mogą być orientacyjne koszty wykonania Mapek do celów projektowych, bo nam za 3 szt powiedziano 650 zl.

POZDRO.... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

dziś udaliśmy się również do Z.E na ul. Chopina 5 by złożyć stosowne papierki co by PRĄD pojawił się nam na działce i jakie było nasze zdziwienie :( :( jak dali nam wniosek a my NIE WIEMY CO TAM DO DIABŁA NAPISAĆ :wink:

1. jaką moc przyłonczeniową podać {podawaliście}

2.przewidywane roczne zużycie energi ??????? :roll: :roll:

3.termin rozpoczeńcia poboru energi ????? :roll:

4.informacje dodatkowe mające wpływ na warunki przyłoncza

 

5.no i która grupa V. czy IV.

 

Prosimy o porade :wink: :wink:

http://www.zewt.com.pl/index.php?pid=150

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

dziś udaliśmy się również do Z.E na ul. Chopina 5 by złożyć stosowne papierki co by PRĄD pojawił się nam na działce i jakie było nasze zdziwienie :( :( jak dali nam wniosek a my NIE WIEMY CO TAM DO DIABŁA NAPISAĆ :wink:

1. jaką moc przyłonczeniową podać {podawaliście}

2.przewidywane roczne zużycie energi ??????? :roll: :roll:

3.termin rozpoczeńcia poboru energi ????? :roll:

4.informacje dodatkowe mające wpływ na warunki przyłoncza

 

5.no i która grupa V. czy IV.

 

Prosimy o porade :wink: :wink:

http://www.zewt.com.pl/index.php?pid=150

 

a dlaczego na chopina- ja zalatwialem wszytko na rudzkiej.

moc- wystarczy 15 kw. jak bedzie wiecej to ci elektryk zrobic cos- to cytat od mojego elelktryka. 15 kw ma wystarczyc. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...