Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Tarchomin-Białołęka


Recommended Posts

Witam wszystkich po długiej nieobecnoci. Ziemię kupiłem więc teraz się będę bardziej udzielał :).

 

Marcinie - ja swojej działki długo nie szukałem (pewnie to le :) ale niestety taki juz jestem). Na poczštku przeglšdałem tylko oferty internetowe ale zawsze okazywało się ze działki długo wiszšce na necie majš jaki fleler. Dostałem od Willego namiary na agencję przez którš kupił on ziemię i pokazali mi parę lokalizacji z której zdecydowałem się na jednš - przy ulicy mochtyńskiej - nowoprojektowana droga będzie równoległa do ulicy aroniowej. Zapłaciłem 160 PLN/ m2 plus 15000 za wszystkie media i utwardzenie drogi dojazdowej (podobna operacja została dokonana przez tš agecnje przy ostródzkiej 89 - tam gdzie kupił działkę willi). Przekonały mnie głownie dwie rzeczy: działka jest w kompleksie ok. 40 działek z nowego podziału więc wyobrażam sobie ze za kilka - kilkanacie lat będzie piękne osiedle w nowej zabudowie. Druga to bliskoć szkoły podstawowej - fajnej i kameralnej i tylko dwa przystanki autobusowe od działki. Z ważnych porad to na pewno przeled gdzie w okolicy olesina będzie przechodzić trasa dojazdowa do mostu północnego.

Wg mnie twoja cena (120 PLN) jest bardzo dobra - wręcz jak dla mnie podejrzanie niska. Wynika ze sporo przepłaciłem :(. Ale działka jeszcze mi się podoba - pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

nowoprojektowana droga będzie równoległa do ulicy aroniowej. Zapłaciłem 160 PLN/ m2 plus 15000 za wszystkie media i utwardzenie drogi dojazdowej (podobna operacja została dokonana przez tš agecnje przy ostródzkiej 89 - tam gdzie kupił działkę willi). Przekonały mnie głownie dwie rzeczy: działka jest w kompleksie ok. 40 działek z nowego podziału więc wyobrażam sobie ze za kilka - kilkana�cie lat będzie piękne osiedle w nowej zabudowie. Druga to blisko�ć szkoły podstawowej - fajnej i kameralnej i tylko dwa przystanki autobusowe od działki. Z ważnych porad to na pewno prze�led� gdzie w okolicy olesina będzie przechodzić trasa dojazdowa do mostu północnego.

Wg mnie twoja cena (120 PLN) jest bardzo dobra - wręcz jak dla mnie podejrzanie niska. Wynika ze sporo przepłaciłem :(. Ale działka jeszcze mi się podoba - pozdrawiam...

 

160 zł w twoim miejscu to dobra cena, bo to super lokalizacja i ma plan miejscowy. My w tej chwili bardzo poważnie rozważamy ofertę bardzo blisko ciebie za 185zł/m2. Wczoraj policzyłem, że przyrównana do kosztu całej inwestycji różnica w cenie działek to raptem 11%, a ta za 120 jest jednak wyraźnie dalej i gorzej położona od tamtej za 185 (chociaż wciąż nieźle) Tak sobie uzasadniłem kupno cholernie drogiej działki zamiast okazyjnie taniej :-) Jakby ktoś miał podobny problem, to polecam ten tok rozumowania :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witamy sąsiadów za miedzy

kasiu i damianieR. :lol:

właśnie po raz kolejny przeczytaliśmy wasz Dz.B no i jesteśmy pełni podziwu jak wasz piekny domek nabiera barw i charakteru TAK TRZYMAĆ.

 

KZE twoje postępy w budowie też są imponujące :lol: :lol:

 

strasznie wam zazdrościmy tej radości ze stawianie swego CUDU :wink:

{jeśli by można to z chęcią byśmy wpadli i podpatrzyli pomysły w następnym tygodniu}

 

POZDRO........ :wink: :wink: :wink:

 

 

Paweł i Renia, dziekujemy bardzo :oops:

 

Ostanio troche nam brakuje czasu, no i włanie zostały pozaklejane wszystkie podłogi (tak dla ochrony, przed rysowaniem, zaklilismy je tekturami).

Ale serdecznie zpraszamy za 2-3 tygodnie - wtedy bedzie już ładnie i czysto (mam nadzieje) no i podłogi juz bedzie widac i kolory cian też, Będš juz meble kuchenne- bedzie więcej do oglšdania :wink: :wink:

 

 

Serdecznie pozdrawiam :D :wink: ,

KasiaR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KZE twoje postępy w budowie też są imponujące :lol: :lol:

 

strasznie wam zazdrościmy tej radości ze stawianie swego CUDU :wink:

{jeśli by można to z chęcią byśmy wpadli i podpatrzyli pomysły w następnym tygodniu}

 

POZDRO........ :wink: :wink: :wink:

Dzięki. Odpukać udaje się iść do przodu. Tylko kasy coraz mniej... :(

A jeśli chcecie przyjść to zapraszam!!! 8) jestem otwarty co do terminu spotkania. Jesli w tygodniu to proponuje po 18.00..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojej działki szukałem ok. pół roku. Liczyłem że kupię cos za ok.100tys. Oczywiście przeliczyłem się i w efekcie kupiłem za ok.120tys. Nie sądziłem, że ziemia jest taka droga. Teraz bym juz nie kupił, bo.. nie byłoby mnie stać. Ja kupowałem po 182, a teraz w moijej okolicy chodzą po ok. ..300pln mkw.. :o A jak kupowałem to był to kawałek łączki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Szukanie działki jest potwornie wyczerpujące i niestety frustrujące. My szukaliśmy na Białołęce od maja, a zdecydowaliśmy się na naszą działkę w październiku. Byliśmy na Białołęce niezliczoną ilość razy jeżdżąc wielokrotnie tymi samymi ulicami.

Z własnych doświadczeń uważam, że z pośrednikami nie szuka się najlepiej. Często znają oferty bo znaleźli je podobnie jak i sam Klient mógłby znaleźć (tabliczki wiszą). Często również są niedoinformowani i np. pokazują Ci działkę w niewłaściwym miejscu, do tego jest ona już sprzedana, a ta obok niby sprzedana tak naprawdę jest w sprzedaży.

Nasza metoda na poszukiwania była taka, że wybieraliśmy sobie wymarzoną ulicę i szliśmy nią od początku do końca i dzwoniliśmy do każdego domu z pytaniem, czy ludzie nie wiedzą o sprzedawanych działkach. W ten sposób znaleźliśmy właściciela naszej działki.

 

pozdrawiam i życzę owocnych poszukiwań!

Asia_w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowoprojektowana droga będzie równoległa do ulicy aroniowej. Zapłaciłem 160 PLN/ m2 plus 15000 za wszystkie media i utwardzenie drogi dojazdowej (podobna operacja została dokonana przez tš agecnje przy ostródzkiej 89 - tam gdzie kupił działkę willi). Przekonały mnie głownie dwie rzeczy: działka jest w kompleksie ok. 40 działek z nowego podziału więc wyobrażam sobie ze za kilka - kilkana�cie lat będzie piękne osiedle w nowej zabudowie. Druga to blisko�ć szkoły podstawowej - fajnej i kameralnej i tylko dwa przystanki autobusowe od działki. Z ważnych porad to na pewno prze�led� gdzie w okolicy olesina będzie przechodzić trasa dojazdowa do mostu północnego.

Wg mnie twoja cena (120 PLN) jest bardzo dobra - wręcz jak dla mnie podejrzanie niska. Wynika ze sporo przepłaciłem :(. Ale działka jeszcze mi się podoba - pozdrawiam...

 

160 zł w twoim miejscu to dobra cena, bo to super lokalizacja i ma plan miejscowy. My w tej chwili bardzo poważnie rozważamy ofertę bardzo blisko ciebie za 185zł/m2. Wczoraj policzyłem, że przyrównana do kosztu całej inwestycji różnica w cenie działek to raptem 11%, a ta za 120 jest jednak wyraźnie dalej i gorzej położona od tamtej za 185 (chociaż wciąż nieźle) Tak sobie uzasadniłem kupno cholernie drogiej działki zamiast okazyjnie taniej :-) Jakby ktoś miał podobny problem, to polecam ten tok rozumowania :lol:

 

No to mnie pocieszyłeś :). Wczoraj właśnie pojechałem sobie obejrzeć działeczkę i jest ładnie (skręciłem odruchowo na ostródzkiej - mieszkam blisko bo na osiedlu derby). Aroniowa utwardzona i nowe budowy przy niej rozpoczęte. Także osiedle będzie tam jak ta la la ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po długiej nieobecnoci. Ziemię kupiłem więc teraz się będę bardziej udzielał :).

 

Marcinie - ja swojej działki długo nie szukałem (pewnie to le :) ale niestety taki juz jestem). Na poczštku przeglšdałem tylko oferty internetowe ale zawsze okazywało się ze działki długo wiszšce na necie majš jaki fleler. Dostałem od Willego namiary na agencję przez którš kupił on ziemię i pokazali mi parę lokalizacji z której zdecydowałem się na jednš - przy ulicy mochtyńskiej - nowoprojektowana droga będzie równoległa do ulicy aroniowej. Zapłaciłem 160 PLN/ m2 plus 15000 za wszystkie media i utwardzenie drogi dojazdowej (podobna operacja została dokonana przez tš agecnje przy ostródzkiej 89 - tam gdzie kupił działkę willi). Przekonały mnie głownie dwie rzeczy: działka jest w kompleksie ok. 40 działek z nowego podziału więc wyobrażam sobie ze za kilka - kilkanacie lat będzie piękne osiedle w nowej zabudowie. Druga to bliskoć szkoły podstawowej - fajnej i kameralnej i tylko dwa przystanki autobusowe od działki. Z ważnych porad to na pewno przeled gdzie w okolicy olesina będzie przechodzić trasa dojazdowa do mostu północnego.

Wg mnie twoja cena (120 PLN) jest bardzo dobra - wręcz jak dla mnie podejrzanie niska. Wynika ze sporo przepłaciłem :(. Ale działka jeszcze mi się podoba - pozdrawiam...

 

Mam pytanie-kiedy kupiles swoja dzialkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po długiej nieobecnoci. Ziemię kupiłem więc teraz się będę bardziej udzielał :).

 

Marcinie - ja swojej działki długo nie szukałem (pewnie to le :) ale niestety taki juz jestem). Na poczštku przeglšdałem tylko oferty internetowe ale zawsze okazywało się ze działki długo wiszšce na necie majš jaki fleler. Dostałem od Willego namiary na agencję przez którš kupił on ziemię i pokazali mi parę lokalizacji z której zdecydowałem się na jednš - przy ulicy mochtyńskiej - nowoprojektowana droga będzie równoległa do ulicy aroniowej. Zapłaciłem 160 PLN/ m2 plus 15000 za wszystkie media i utwardzenie drogi dojazdowej (podobna operacja została dokonana przez tš agecnje przy ostródzkiej 89 - tam gdzie kupił działkę willi). Przekonały mnie głownie dwie rzeczy: działka jest w kompleksie ok. 40 działek z nowego podziału więc wyobrażam sobie ze za kilka - kilkanacie lat będzie piękne osiedle w nowej zabudowie. Druga to bliskoć szkoły podstawowej - fajnej i kameralnej i tylko dwa przystanki autobusowe od działki. Z ważnych porad to na pewno przeled gdzie w okolicy olesina będzie przechodzić trasa dojazdowa do mostu północnego.

Wg mnie twoja cena (120 PLN) jest bardzo dobra - wręcz jak dla mnie podejrzanie niska. Wynika ze sporo przepłaciłem :(. Ale działka jeszcze mi się podoba - pozdrawiam...

 

Mam pytanie-kiedy kupiles swoja dzialkę?

 

Umowę przedwstępną (w formie aktu notarialnego) podpisałem w lipcu zeszłego roku i wpłaciłem wtedy zaliczkę. W kwietniu tego roku był właściwy akt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...