Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Tarchomin-Białołęka


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

WITAMY sasiadów za miedzy :lol: :lol:

 

jako że przymierzamy się wystartować z budową we Wrześniu 8) :lol: :o mamy wielką prośbę o namiary na godne polecenia i sprawdzone EKIPY bo plebiscyt już się zaczął i jesteśmy w trakcie wybierania

 

PS.

serdeczne pozdrowienia dla Kasi i Damiana R.

fajowa :p :p była pierwsza noc we własnym DOMKU :lol: :lol:

 

 

Dzięki , pierwsza i dwie kolejne noce w nowym domku nie były aż tak fajne. Troche sie bałam no i wtedy burze były :( .

Ale teraz noce sš fajowe. 8) :wink: :lol:

 

Jeżeli chodzi o ekipy to juz Wam dalismy namiary (karteczka) na te ekipy , które polecamy. :wink:

 

POWODZENIA!!!

 

Pozdrawiam Was serdecznie,

KasiaR :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie Budujących i Wybudowanych na Białołęce!

Już od kilku dni śledzę Waszą Grupę i dziś postanowiłam nieśmiało do Was dołączyć .

Działeczkę zakupiliśmy w ubiegłym roku, a wczoraj odebraliśmy pozwolenie na budowe :lol: Planujemy ruszyć we wrześniu ze stanem surowym i przykryć do dachem - teraz zostal nam tylko kredyt do uruchomienia.

A teraz ankieta Williego:

1. Białołęką dlatego, że jest zielona i urocza - mieszkamy juz tutaj 3 lata i zakochaliśmy sie w tej okolicy - tu zaczęłam mysleć o domu...

2. stan rodzinny - mąż i córeczka Ala, która ma 1,5 roku :D

3. działeczka przy Kanałku Żerańskim (róg Zdziarska/Białołęcka) i tutaj szczególne pozdrowionka dla Kasir i DamianaR - będziemy sąsiadami :lol:

4. a z tyn pinem to musicie troszke poczekać - nie wszystko od razu :wink:

 

 

OOOO :o Witam!! Sasiadów!! Jak to miło mieć sasiadów - nareszcie jeszcze sie ktos zdecydowła na budowe niedaleko nas. A gdzie dokładnie ta działeczka??

 

 

Pozdrawiam Was serdecznie,

KasiaR :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poruszaliście już temat POS, ale chciałam jeszcze zapytać o firmy sprzedające i montujące POS. Czy moglibyscie polecić kogoś jeszcze w tej okolicy, prócz firmy Wid-Bud? Przeczytałam wczesniej, ze nie są skorzy do negocjacji i trudno będzie cos wynegocjować. Czy Waszym zdaniem 5650 zł to dużo czy ok dla oszyszczalni dla 3-4 osób? Na jakim etapie najlepiej zamontować taką oczyszczalnie?

 

 

My mamy POS własnie z tej firmy. Jak narazie jestesmy zadowolenia.

Porównywalismy ceny innych firm, może nie byli najtańsi , ale najsprawniejsi i najlepiej rozganizowani. Robia bardzo szybko no i załatwiaja cała papierologie w urzędzie.

 

My ich polecamy :D .

 

Pozdrawiam,

KasiaR :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj moniaa, witaj Szarbia. Miło widzieć nowe twarze, szczególnie że sporo osób ostatnio nie daje oznak życia.

 

Poruszaliście już temat POS, ale chciałam jeszcze zapytać o firmy sprzedające i montujące POS. Czy moglibyscie polecić kogoś jeszcze w tej okolicy, prócz firmy Wid-Bud? Przeczytałam wczesniej, ze nie są skorzy do negocjacji i trudno będzie cos wynegocjować. Czy Waszym zdaniem 5650 zł to dużo czy ok dla oszyszczalni dla 3-4 osób? Na jakim etapie najlepiej zamontować taką oczyszczalnie?

 

Ja robiłem POS z Wid-Budu. Cena może faktycznie nie jest rewelacyjna no i nie można się targować. Ale ludzie znają się na robocie. Tempo mają rewelacyjne. Ja jestem z nich bardzo zadowolony.

Jeśli chcesz zaoszczędzić to można kupić POS w składzie budowlanym i samemu montować. Przy własnoręcznym kopaniu to może i będą duże oszczędności, ale wykopać taki dołek ręcznie :wink: Trzeba by było podliczyć koszt POSu, transportu, wynajęcia koparki, żwiru. Może wyjdzie taniej.

 

 

w 100% zgadzam się z Bronciem. Ale nie jestem pewna czy to sie opłaca(robić samemu, tez tak chcielimy, ale po obliczeniach.. :-? ). Bo koszty transportu i koprki bedš doc wysokie no i spedzicie duzo czasu w urzedzie załatwiajšc papiery na POS.

Ale oczywiscie decyzja jest Wasza. Oby sie udało. Trzymam kciuki. :D

 

 

Pozdrawiam serdecznie,

KasiaR :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

KasiuR, czy Wy już wykończyliscie swój taras?

 

Nie jeszcze, nie. Dopiero zabieramy sie za wyrównanie działki (koparka). Nie mamy wylanego fundamentu pod taras. Taras bedzie podsyapny piaskem + na to kostka jakas ładna. Niższe koszta :roll: nie trzeba wykopywac pod fundament, nie trzeba wylewać fundamentu i utwardzac nawiezionego piasku, nie trzeba matrwić sie ,że płytki popekaja po zimie) -oczywscie naszym zdaniem :-?

 

Więc bedzie kostka lub drewno - decycja uzalezniona od zawartosci portfela :lol: :lol: :wink: .

 

Pozdrawiam serdcznie,

KasiaR :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu,

Nasza działeczka przylega do pierwszego (wybudowanego w ubiegłym roku z ciemną dachówką) domu na rogu Zddziarska/Białołęcka przy Białołęckiej. Przylegamy do nich jednym bokiem bliżej w waszą stronę, a Was widzimy w głębi pola :D

Już wcześniej zastanawialiśmy się któż będzie mieszkał w tym domku z zielonym gontem :lol: i jakież było moje miłe zdziwienie :o kiedy postanowiłam zwiedzić Grupe Białołeki na tym forum i poznałam Was - wirtualnie :o :lol: . Mam nadzieje, ze już niedługo spotkamy sie tak na żywo, bo będziemy stałymi bawylcami tych okolic :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu,

Nasza działeczka przylega do pierwszego (wybudowanego w ubiegłym roku z ciemną dachówką) domu na rogu Zddziarska/Białołęcka przy Białołęckiej. Przylegamy do nich jednym bokiem bliżej w waszą stronę, a Was widzimy w głębi pola :D

Już wcześniej zastanawialiśmy się któż będzie mieszkał w tym domku z zielonym gontem :lol: i jakież było moje miłe zdziwienie :o kiedy postanowiłam zwiedzić Grupe Białołeki na tym forum i poznałam Was - wirtualnie :o :lol: . Mam nadzieje, ze już niedługo spotkamy sie tak na żywo, bo będziemy stałymi bawylcami tych okolic :lol: :lol: :lol:

 

 

Oj to super, na przeciw waszej działki jakie 3 tyg temu rozpoczęła sie budowa. To Wy juz też bedziecie mieć wiecej sšsiadów.

 

Ciesze sie bardzo i mam nadzieję,że niedługo -do zobaczenia.

Pozdrawiam :wink: ,

KasiaR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłam jeszcze tej budowy :roll: Musze zwrócic uwagę next time.

 

Zmieniając temat, czytałam o Waszych perypetiach o prądzie od sąsiada i raczej domyślam się o kogo chodzi :-? My kupiliśmy działkę prawdopodobnie od Jego rodziców i planujemy, o zgrozo, wypozyczyć barak od ich syna właśnie na czas budowy dla naszej ekipy.

Natomiast zastanawiam się czyje są te pola między Waszym domem a naszą działka i czy czasem nie pobudują tu jakiegoś osiedla bliźniaków jak wyżej na Zdziarskiej. wiecie coś na ten temat?

Prąd na czas budowy bierzemy ze stoenu, na pewno!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salon i taras mamy od południa. W zasadzie cały dzień jest nasłoneczniony. Jakoś nam to zbytnio nie przeszkadza. Właśnie jesteśmy na etapie kupowania parasola (wszędzie są duże obniżki :wink: ). Potem może w przyszłości pomyślimy o czymś innym.

Od samego początku chcieliśmy zrobić taras z kostki. No i jak nam układali podjazd to zrobili też taras. Nam się podoba. Zwiedzającym również :D . Zapraszam do obejrzenia.

 

Dzięki Broncio za zaproszenie! :D Chętnie skorzystamy jak będziemy robić nasz taras :lol: A powiedz mi jeszcze, czy pod takim tarasem z kostki tez się wylewa fundamenty (jestem jeszcze laikiem w tym temacie). Jak wysoki jest Wasz taras - ile schodków do zejscia do ogrodu? A powierzchnia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moniaa

Ja mam dom 170-180mkw + garaż 44mkw

Tez chciałem nieduży dom i poszukiwałem jakiegoś takiego 140-160... :lol:

Ja mam taras od wschodu i ciut od południa. (Ale bardziej wschód).

Taras chcę zrobić z kostki ewentualnie z drewna. Nie chce płytek.

 

 

Kze,

A planujesz od razu wykańczać cały dom? To mnie troche pocieszyłes, bo zaczynam martwić się kosztami budowy takiego dużego domu. Poza tym planujemy raczej rodzinkę w układzie 2 + 2 :wink: i tak sobie pomyślałam, ze te 6 pokoi to lekka przesada! Uspokajamy się z mężusiem, ze najwyżej nie wykończymy całej góry od razu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moniaa

Ja mam dom 170-180mkw + garaż 44mkw

Tez chciałem nieduży dom i poszukiwałem jakiegoś takiego 140-160... :lol:

Ja mam taras od wschodu i ciut od południa. (Ale bardziej wschód).

Taras chcę zrobić z kostki ewentualnie z drewna. Nie chce płytek.

 

 

Kze,

A planujesz od razu wykańczać cały dom? To mnie troche pocieszyłes, bo zaczynam martwić się kosztami budowy takiego dużego domu. Poza tym planujemy raczej rodzinkę w układzie 2 + 2 :wink: i tak sobie pomyślałam, ze te 6 pokoi to lekka przesada! Uspokajamy się z mężusiem, ze najwyżej nie wykończymy całej góry od razu...

My chcemy od razu zrobić wszystkie podłogi. Może najwyżej pomalujemy później. W kazdym wypadku jak najwięcej naraz, za jednym zamachem. Później ponoć już się nie chce wpuszczać robotników.. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu, czy możesz podać mi namiary na tą kobietę, która doradzała Wam kredyt? Pisaliście o niej wcześniej na forum i chwaliliście - właśnie rozeznajemy się w ofertach kredytów - może nam coś jeszcze doradzi...

:D :D :D

 

 

OMEGA FINANCE:

 

ul. MANGALIA 4 (I piętro)

02-758 Warszawa

tel. 0-22 651 90 44

tel. 0-22 742 14 50

Pani. Katarzyna Maciejewska (niewiem czy wróciła juz z macierzyńskiego, ale sa tam tez inne miłe panie)

 

Ich strona:

http://www.omegafinance.pl/index.php?p=1

 

Pozdrawiam,

KasiaR :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poruszaliście już temat POS, ale chciałam jeszcze zapytać o firmy sprzedające i montujące POS. Czy moglibyscie polecić kogoś jeszcze w tej okolicy, prócz firmy Wid-Bud? Przeczytałam wczesniej, ze nie są skorzy do negocjacji i trudno będzie cos wynegocjować. Czy Waszym zdaniem 5650 zł to dużo czy ok dla oszyszczalni dla 3-4 osób? Na jakim etapie najlepiej zamontować taką oczyszczalnie?

 

 

Moniaa na naszym Forum ("ogłoszenia") kto sie ogłasza (POS):

 

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=74718

 

oczywiscie ich nie moge polecic bo nie znam, ale warto sprawdzić. :wink:

 

Pozdrawiam,

KasiaR :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Broncio za zaproszenie! :D Chętnie skorzystamy jak będziemy robić nasz taras :lol: A powiedz mi jeszcze, czy pod takim tarasem z kostki tez się wylewa fundamenty (jestem jeszcze laikiem w tym temacie). Jak wysoki jest Wasz taras - ile schodków do zejscia do ogrodu? A powierzchnia?

 

Taras jest układany tak samo jak podjazd, czyli na zagęszczany suchy beton. Bez fundamentów. Tylko obrzeża wzmacnia sie betonem.

Taras nie wyszedł zbyt wysko. Z salonu jest tylko jeden mały schodek. Docelowo będzie miał około 9 cm nad poziom trawnika. Kolor kostki jasny beżowy Nostalit z firmy Jadar. Obrzeża Palinea kolor rubin. Polecam firmę, która nam układała kostkę. Namiary podawałem wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Wszystkich! Przesyłam projekt domu, który zamierzam wybudować niedaleko Ruskowego Brodu http://www.archipelag.pl/projekt.php?pid=54&KatID=3030300&CanBack=1 lukarny będą trochę inne i będzie troszkę zmian:) no i cóż dodam jeszcze, że domek miał być mniejszy :) czasami mam przestoje przez ograniczony dostęp do komp. pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...