Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Tarchomin-Białołęka


Recommended Posts

mam pytanie dot. Diuna jedną ze zmian, którą planuję to zadaszony taras tak jak w http://www.archipelag.pl/domek-rzuty.php?KatID=3990500&ProjID=432 i zastanawiam się czy okna jakoś nie przesunąć te w salonie na wprost -bardziej w prawo a te od jadalni bliżej tarasu, obawiam się zeby nie było za ciemno. Co myślicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witam Wszystkich! Przesyłam projekt domu, który zamierzam wybudować niedaleko Ruskowego Brodu http://www.archipelag.pl/projekt.php?pid=54&KatID=3030300&CanBack=1 lukarny będą trochę inne i będzie troszkę zmian:) no i cóż dodam jeszcze, że domek miał być mniejszy :) czasami mam przestoje przez ograniczony dostęp do komp. pzdr

220 mkw pow użytkowej to sporo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie dot. Diuna jedną ze zmian, którą planuję to zadaszony taras tak jak w http://www.archipelag.pl/domek-rzuty.php?KatID=3990500&ProjID=432 i zastanawiam się czy okna jakoś nie przesunąć te w salonie na wprost -bardziej w prawo a te od jadalni bliżej tarasu, obawiam się zeby nie było za ciemno. Co myślicie?

Myślę, że jest OK i nie będzie za ciemno.

A taras masz od jakiej strony świata?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki kze na Ciebie zawsze można liczyć :wink: ! Może i sporo, ale jak weżmiesz inne projekty to 180+ dochodzi strych Strych zaadoptujesz na pokoj hobby i często wychodzi 200z kawałkiem. Chciałam 2 pokoje na dole no i chyba dlatego tak wyszło na gorze 3 no i zostało. a Co z tego wyjdzie zobaczymy :-?

Dziękuje. Jak mam czas to piszę.

Chodzi oto, że każdy mkw kosztuje. I wszystko zalezy od zasobnosci portfela...

My tez mielismy mieć 2 pokoje na dole, a skończyło się na 1 pokoju i na 1 pomieszczeniu gospodarczym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Wszystkich! Przesyłam projekt domu, który zamierzam wybudować niedaleko Ruskowego Brodu http://www.archipelag.pl/projekt.php?pid=54&KatID=3030300&CanBack=1 lukarny będą trochę inne i będzie troszkę zmian:) no i cóż dodam jeszcze, że domek miał być mniejszy :) czasami mam przestoje przez ograniczony dostęp do komp. pzdr

 

 

Witam!! :D :D O jak fajnie,że nasza grupa sie powieksza :wink:

 

Domek bardzo ładny.

 

Pozdrawiam serdecznie,

KasiaR :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

220 mkw pow użytkowej to sporo...

 

Zauważyłem ostatnio że buduje sie coraz więcej dużych domów. Czyżby wzrosła zasobność portfela przeciętnego Polaka?

Jeszcze nie znam osoby, która budując zamknęłaby sie w kwocie wyliczonej przed budową. My znacznie przekroczyliśmy budżet :( .

 

 

Tu nie zawsze chodzi o zasobnoc portfela. Niestety czasami sie tego nie przemysli :evil: - tak ja my to zrobilismy :x . Nie liczylismy poddasza - "nobo sie wykończy w przyszłoci... A na dole mamy to co nam potrzeba (150m2= 2 sypialnie, salon, jadalnia, kuchnia, wc, łazienka, pom. gospodarcze) .." A tu nie prawda wiekszoc rzeczy i tak trzeba zrobic na górze :( .

No i mamy wielki dom(za duży dom 300m2) :o :( :o

 

Jak narazie wykonczylismy parter (prawie :wink: ), na podaszu bedzie zrobione tylko docieplenie w tym roku- tynki i wylewki, hydraulika i elektryka juz sš.

 

Tak to czsami bywa.

 

Pozdrawiam serdecznie,

KasiaR :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

220 mkw pow użytkowej to sporo...

 

Zauważyłem ostatnio że buduje sie coraz więcej dużych domów. Czyżby wzrosła zasobność portfela przeciętnego Polaka?

Jeszcze nie znam osoby, która budując zamknęłaby sie w kwocie wyliczonej przed budową. My znacznie przekroczyliśmy budżet :( .

No ponoć takie są tendencja... I za jakiś czas okaże się, że moje 170-180mkw to minimalna wielkośc domu... :lol:

A poważnie takie badania robiono w USA i tam średni metraż domu zwrósł. Wielkość samochodów kolejnej wersji na kolejna rośnie...

Mi na razie wygląda, że 10% przekroczę, a ile wyjdzie na koniec? Oby tylko było co wydawać... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki Kasia myslę cały czas o oknach czy przypadkiem nie powiększyć aby salon nie byl za ciemny zakładając, że powstanie taras zadaszony

Ja jedno okno zmieniłem na okno balkonowe. Rzeczywiscie dało to więcej światło i salon .. zrobił się jakiś większy.. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może i zgrzesze, ale...Prawda jest taka,że to tak brzmi, 200m to dużo, ale ostatnio byłam u znajomych mają mieszkanie 120 m i nie widać, że jest to aż tyle metrów. Więc jak się myśli o domku to tym bardziej... Wiem, wiem koszty ale nie trzeba przecież wykańczać wszystkiego w jednym czasie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może i zgrzesze, ale...Prawda jest taka,że to tak brzmi, 200m to dużo, ale ostatnio byłam u znajomych mają mieszkanie 120 m i nie widać, że jest to aż tyle metrów. Więc jak się myśli o domku to tym bardziej... Wiem, wiem koszty ale nie trzeba przecież wykańczać wszystkiego w jednym czasie.

 

 

No my tak zrobilismy , wykńczony jest parter , poddasze wolno, bo wolno, ale tez wykańczane :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki Kasia myslę cały czas o oknach czy przypadkiem nie powiększyć aby salon nie byl za ciemny zakładając, że powstanie taras zadaszony

 

 

A jakie majš wymiary te okna (w salonie)i która strona wiata bedzie ??

 

 

To oczywicie rzecz gustu. My lubimy duże okna.

W salonie sš dwa okna:

1). 4,00(szer) x 2,30(wys) okno z systemem przesuwania , okno dzielone na 3 częci.

2). 2,10(szer) x 2,30 (wys) witryna

 

Jestemy bardzo zadowoleni, dajš dużo wiatła. Tu zdjęcie:

 

http://images3.fotosik.pl/89/7b5c4d727f0e2488med.jpg

 

Nie wiem jakie sš wymiary Twoich okien, ale jeżeli lubisz dowitlone , jasne wnętrza , to oczywicie zmień okna na większe.

Pozdrawiam,

KasiaR :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam to szczęście,że od pn będzie wjazd a od płd salon, taras od płd-wsch, a okno od jadalni od wsch. Co do wielkości to tak jak na projekcie takie podwójne balkonowe od płd, na taras też balkonowe, a od wsch takie małe podwójne. Nie mam jeszcze projektu w ręku więc operuje tylko tym co jest w internecie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...