Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Tarchomin-Białołęka


Recommended Posts

Witam piohal i ca :D ,

No niestety teraz jest trudno znaleć ładna wymiarowa działkę w tej cenie. Obok nas były działki na sprzedaż, ale Pani się rozmyliła, bo ceny cały czas idš w górę. Więc Pani czeka aż ceny jeszcze bardziej wzrosnš :-? .

A ceny rosnš jak oszalałe.

Obok nas została sprzedana działka ponad 1000m2 za 300zł/m2 :o .

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

KasiaR :wink:

 

Chyba żartujesz ????? :o To są absurdalne ceny jak na Twój rejon. Osobiście miałem 3 oferty po 200, 190, 175 i to blilżej centrum. Niestety powierzchnia 1300-1600 co w efekcie daje kwotę dla nas nie do zaakceptowania. Nawet nie wiesz ile razy już w Waszych rejonach przejeżdzaliśmy (rower/samochód). Ostatnio zrobiliśmy trasę rowerkami Rembertów-Jabłonna-Legionowo-Chotomów-Białołęka-Południowe Marki (z częściowym użyciem pociągu - fakt :D ) Najgorsze jest to że czujemy się na Białołęce jak u siebie w domu a tu ciągle nic nie ma. Okropne uczucie. Ale, uparliśmy się i wierzymy że znajdziemy.

 

 

No takie mam informacje, że już kila osób pytajac sie o działki w naszej okolicy usłyszały ceny od 250 zł - 300zł /m2.

Taniej nie ma. A chętni sš- i to coraz więcej chętnych. Chyba,że dalej w strone Kobiałki tam gdzie jeszcze nie ma ani domów ani pradu, ani dojazdu do działki (zaronieta droga polna).

 

Ostatnio jeden Pan który szukał działki - opowiadał nam,że miał oferte na działke (nasze okolice) za 250 zł/m2 - działka mu sie spodobała umówili sie na podpisanie umowy ,a tu przy podpisaniu umowy własciciel stwierdził,że ceny ida w góre i jego aktualna oferta to 280zł/m2.

 

 

Ceny działek rosnš wraz z rozbudowywayniem sie okolicy.

 

Te wysokie ceny dotycza działek wymiarowych (kwadrat lub prawie) z przyłaczem pršdu.

Te bez pršdu i wšskie sš napewno tańsze - na pršd można poczekac i jakis projekt też można dobrać do wšskiej działki.

 

 

 

Pozdrawiam,

KasiaR

:wink:

 

Może 250 za kwadrat bez linii, z prądem. Ale to też jakoś mi się nie wydaje. Myślę że są to ceny podawane na zasadzie a może ktoś się skusi i zarobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam piohal i ca :D ,

No niestety teraz jest trudno znaleć ładna wymiarowa działkę w tej cenie. Obok nas były działki na sprzedaż, ale Pani się rozmyliła, bo ceny cały czas idš w górę. Więc Pani czeka aż ceny jeszcze bardziej wzrosnš :-? .

A ceny rosnš jak oszalałe.

Obok nas została sprzedana działka ponad 1000m2 za 300zł/m2 :o .

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

KasiaR :wink:

 

Chyba żartujesz ????? :o To są absurdalne ceny jak na Twój rejon. Osobiście miałem 3 oferty po 200, 190, 175 i to blilżej centrum. Niestety powierzchnia 1300-1600 co w efekcie daje kwotę dla nas nie do zaakceptowania. Nawet nie wiesz ile razy już w Waszych rejonach przejeżdzaliśmy (rower/samochód). Ostatnio zrobiliśmy trasę rowerkami Rembertów-Jabłonna-Legionowo-Chotomów-Białołęka-Południowe Marki (z częściowym użyciem pociągu - fakt :D ) Najgorsze jest to że czujemy się na Białołęce jak u siebie w domu a tu ciągle nic nie ma. Okropne uczucie. Ale, uparliśmy się i wierzymy że znajdziemy.

 

 

No takie mam informacje, że już kila osób pytajac sie o działki w naszej okolicy usłyszały ceny od 250 zł - 300zł /m2.

Taniej nie ma. A chętni sš- i to coraz więcej chętnych. Chyba,że dalej w strone Kobiałki tam gdzie jeszcze nie ma ani domów ani pradu, ani dojazdu do działki (zaronieta droga polna).

 

Ostatnio jeden Pan który szukał działki - opowiadał nam,że miał oferte na działke (nasze okolice) za 250 zł/m2 - działka mu sie spodobała umówili sie na podpisanie umowy ,a tu przy podpisaniu umowy własciciel stwierdził,że ceny ida w góre i jego aktualna oferta to 280zł/m2.

 

 

Ceny działek rosnš wraz z rozbudowywayniem sie okolicy.

 

Te wysokie ceny dotycza działek wymiarowych (kwadrat lub prawie) z przyłaczem pršdu.

Te bez pršdu i wšskie sš napewno tańsze - na pršd można poczekac i jakis projekt też można dobrać do wšskiej działki.

 

 

 

Pozdrawiam,

KasiaR

:wink:

 

Może 250 za kwadrat bez linii, z prądem. Ale to też jakoś mi się nie wydaje. Myślę że są to ceny podawane na zasadzie a może ktoś się skusi i zarobię.

 

 

Owszem bez lini z pršdem - A działka jest juz sprzedana za 300zł/m2.

 

A może Nieporęt by Was interesował- niedaleko Białołeki - a podobno sš tam tańsze działki??

 

Pozdrawiam serdecznie,

KasiaR :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam piohal i ca :D ,

No niestety teraz jest trudno znaleć ładna wymiarowa działkę w tej cenie. Obok nas były działki na sprzedaż, ale Pani się rozmyliła, bo ceny cały czas idš w górę. Więc Pani czeka aż ceny jeszcze bardziej wzrosnš :-? .

A ceny rosnš jak oszalałe.

Obok nas została sprzedana działka ponad 1000m2 za 300zł/m2 :o .

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

KasiaR :wink:

 

Chyba żartujesz ????? :o To są absurdalne ceny jak na Twój rejon. Osobiście miałem 3 oferty po 200, 190, 175 i to blilżej centrum. Niestety powierzchnia 1300-1600 co w efekcie daje kwotę dla nas nie do zaakceptowania. Nawet nie wiesz ile razy już w Waszych rejonach przejeżdzaliśmy (rower/samochód). Ostatnio zrobiliśmy trasę rowerkami Rembertów-Jabłonna-Legionowo-Chotomów-Białołęka-Południowe Marki (z częściowym użyciem pociągu - fakt :D ) Najgorsze jest to że czujemy się na Białołęce jak u siebie w domu a tu ciągle nic nie ma. Okropne uczucie. Ale, uparliśmy się i wierzymy że znajdziemy.

 

 

piohal - rozumie twoje oburzenie, ale nasze "pole " ma wiele niepowtarzalnych walorów jak np. brak sąsiedztwa osiedla zorganizowanego (bloki, szeregówki)- jak na razie, jest ciche itp. brak drogi, gazu, wody nie jest dostrzegane podobno kompensują to piękne okoliczności przyrody... - jest to w sumie nieistotne bo na naszym poletku działki były kupione jako lokata i na razie nikt nie chce sprzedawać - zaskoczeniem było dla nas jak jeden z naszych sąsiadów podjął temat sprzedania jednej z dwóch działek -temat podjął bo cena dla niego była atrakcyjna ale sam się wciąż waha bo może za kilka miesięcy dadzą więcej, na razie mimo oferty na dwie sprzeda może jedną (cena za dwie była równie atrakcyjna ) - stąd te ceny ...

Wiem, że kiedyś w bliższej okolicy trasy były działki taniej ale w naszym areale są pola właścicieli którzy w pierwszej kolejności sprzedawali działki przy ostrudzkiej/mochtyńskiej i kasy nie potrzebują, z drugiej strony jest to nieliczne w warszawie pole mające aktualne plany zagospodarowania i to zainteresowanie powoduje że "tubylcy" mówią że sprzedawać nie będą a jeśli już by mieli to pada astronomiczna kwota - do tego deweloperzy którzy płaca w milionach no i koniunktura się napędza...

 

Jak my wybieraliśmy działkę zjawisko było podobne tylko stawki trochę niższe - skończyło się na tym że jak po kilku miesiącach wybrzydzania, przemyśleń i dyskusji (a potem ewentualnego zdecydowania się ) nie mogliśmy nic kupić bo ktoś był szybszy , pojawiła się względnie atrakcyjna działka to kupiliśmy ją w dwa dni bez targowania...

 

Więc radzę sie szybko decydować a chodzenie od domu do domu to jeden z lepszych sposobów na zbieranie informacji (po kilka razy najlepiej bo sąsiedzi szybko mogą zmienić zdanie).

 

oczywiście życzę trafienia okazji w rozsądnej cenie.

 

słyszałem też o jakiejś agencji która bardzo sprawnie przeprowadza transakcje - było pisane kilka stron wcześniej w naszym wątku...

 

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiesz ile razy już w Waszych rejonach przejeżdzaliśmy (rower/samochód). Ostatnio zrobiliśmy trasę rowerkami Rembertów-Jabłonna-Legionowo-Chotomów-Białołęka-Południowe Marki (z częściowym użyciem pociągu - fakt :D ) Najgorsze jest to że czujemy się na Białołęce jak u siebie w domu a tu ciągle nic nie ma. Okropne uczucie. Ale, uparliśmy się i wierzymy że znajdziemy.

 

Też wierze ,że znajdziecie. Życze powodzenia, i obycie szybko znaleli - to bysmy sasiadami zostali :wink: :lol: :wink:

Pozdrawiam i życze powodzenia :D

 

KasiaR :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może 250 za kwadrat bez linii, z prądem. Ale to też jakoś mi się nie wydaje. Myślę że są to ceny podawane na zasadzie a może ktoś się skusi i zarobię.

 

NO DOKŁADNIE TAK, tyle że pada 350 - może zarobię no i się znajdzie jeden co da - ten co sprzedaje zastanawia się czy nie za mało krzyknął , a wieści po sąsiadach idą i kolejni krzyczą ... - niestety tak to jest a że biednym narodem nie jesteśmy (jak pokazują ostatnie statystyki )to i ciśnienia sprzedaży ziemi nie ma (bo można odszkodowanie za suszę dostać za każdy m2, a ceny ziemi i tak idą do góry) no i są egzemplarze nie liczące kasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam piohal i ca :D ,

No niestety teraz jest trudno znaleć ładna wymiarowa działkę w tej cenie. Obok nas były działki na sprzedaż, ale Pani się rozmyliła, bo ceny cały czas idš w górę. Więc Pani czeka aż ceny jeszcze bardziej wzrosnš :-? .

A ceny rosnš jak oszalałe.

Obok nas została sprzedana działka ponad 1000m2 za 300zł/m2 :o .

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

KasiaR :wink:

 

Chyba żartujesz ????? :o To są absurdalne ceny jak na Twój rejon. Osobiście miałem 3 oferty po 200, 190, 175 i to blilżej centrum. Niestety powierzchnia 1300-1600 co w efekcie daje kwotę dla nas nie do zaakceptowania. Nawet nie wiesz ile razy już w Waszych rejonach przejeżdzaliśmy (rower/samochód). Ostatnio zrobiliśmy trasę rowerkami Rembertów-Jabłonna-Legionowo-Chotomów-Białołęka-Południowe Marki (z częściowym użyciem pociągu - fakt :D ) Najgorsze jest to że czujemy się na Białołęce jak u siebie w domu a tu ciągle nic nie ma. Okropne uczucie. Ale, uparliśmy się i wierzymy że znajdziemy.

 

piohal - rozumie twoje oburzenie, ale nasze "pole " ma wiele niepowtarzalnych walorów 8) jak np. brak sąsiedztwa osiedla zorganizowanego (bloki, szeregówki)- jak narazie, :-? jest ciche itp. brak brogi, gazu wody nie jest dostrzegane podobno kompensują to piękne okoliczności przyrody... - jest to w sumie nieistotne bo na naszym poletku działki były kupione jako lokata

 

Wasze pole jest super... A może są jakieś lepsze i gorsze okresy na kupowanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasze pole jest super... A może są jakieś lepsze i gorsze okresy na kupowanie ?

 

zaspekuluje ale wydaje mi się że lepszym okresem na zakupy jest jesień i zima - bo bardziej widać niedogodności (brak dojazdu itp) ale też nie za długa zima bo bliska wiosna zwiastuje wysyp klientów co będą chcieli się od wiosny budować - ale to moje czyste spekulacje,

 

można też przypuszczać że teraz już nie będzie za dużo klientów albo i nie (jak to mówił mój były szef "w wakacje to tylko bidoki cokolwiek robią - bogaci są na wakacjach" to by tłumaczyło ciągłe zainteresowanie ... 8)

a tak naprawdę to wypadki losowe chodzą po ludziach jak chcą - bo tylko w ten sposób można tłumaczyć pojawienie się okazji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też ponowię prośbę o pomoc w uzyskaniu informacji o działce w cenie do 200 tys. Takie 1000 m za 200 PLN z metra...

 

Witam.

Polecam agencje Akces. Bula i Meritum.

Wszystkie bardzo aktywnie działają na tym terenie i mają najwiecej ofert.

My kupiliśmy działkę w lipcu na Płudach okolice Mechofera i Fletniowej poprzez agencje Akces. (Doskonały kontakt i doradztwo w sprawach prawnych)

Ze względu na papierkową robotę (warunki zabudowy itp.), budowę rozpoczniemy na wiosnę 2007.

 

Może ktoś zna miejsce w Warszawie lub okolicach gdzie można zobaczyć jak wygląda dom wg projektu AGNIESZKA z pracowni MG Projekt?.

Pozdrawimy EWA I KRIS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też ponowię prośbę o pomoc w uzyskaniu informacji o działce w cenie do 200 tys. Takie 1000 m za 200 PLN z metra...

 

Witam.

Polecam agencje Akces. Bula i Meritum.

Wszystkie bardzo aktywnie działają na tym terenie i mają najwiecej ofert.

My kupiliśmy działkę w lipcu na Płudach okolice Mechofera i Fletniowej poprzez agencje Akces. (Doskonały kontakt i doradztwo w sprawach prawnych)

Ze względu na papierkową robotę (warunki zabudowy itp.), budowę rozpoczniemy na wiosnę 2007.

 

Może ktoś zna miejsce w Warszawie lub okolicach gdzie można zobaczyć jak wygląda dom wg projektu AGNIESZKA z pracowni MG Projekt?.

Pozdrawimy EWA I KRIS

 

Agencja Bula nic nie ma. Agencja Akces też. Poza tym nawet nie wiedzą czy na terenie jest miejscowy plan czy nie, jakie sa strefy ochronne przy liniach. Oczywiście mam umowę podpisana, ale jakoś nikt kwapi się do zaoferowania czegoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też ponowię prośbę o pomoc w uzyskaniu informacji o działce w cenie do 200 tys. Takie 1000 m za 200 PLN z metra...

 

Witam.

Polecam agencje Akces. Bula i Meritum.

Wszystkie bardzo aktywnie działają na tym terenie i mają najwiecej ofert.

My kupiliśmy działkę w lipcu na Płudach okolice Mechofera i Fletniowej poprzez agencje Akces. (Doskonały kontakt i doradztwo w sprawach prawnych)

Ze względu na papierkową robotę (warunki zabudowy itp.), budowę rozpoczniemy na wiosnę 2007.

 

Może ktoś zna miejsce w Warszawie lub okolicach gdzie można zobaczyć jak wygląda dom wg projektu AGNIESZKA z pracowni MG Projekt?.

Pozdrawimy EWA I KRIS

 

Agencja Bula nic nie ma. Agencja Akces też. Poza tym nawet nie wiedzą czy na terenie jest miejscowy plan czy nie, jakie sa strefy ochronne przy liniach. Oczywiście mam umowę podpisana, ale jakoś nikt kwapi się do zaoferowania czegoś.

 

Myslę że problemem jest cena. Zielona białołęka ceny około 300 za m. Taniej okolice Płochocińskiej i tereny miedzy Kanałem Zerańskim a Markami, ale tam wiekszość działek jeszcze do odrolnienia i bez uzbrojenia, i jeszcze istnieje ryzyko że za płotem pobudują osiedle mieszkaniowe.

Co do planów zagospodarowania to dopiero powstają, (aktulne plany na www dzielnicy Białołęka), ale zawsze można wystąpić o przeznaczenie działki ze Studium Uwarukowań I Zagospodarowania Przestrzennego Miasta Stołecznego Warszawy bo tokowe istnieje i jest wiażące przy tworzeniu planów zagospodarowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam! o ile pamiętam Studium Uwarukowań i Zagospodarowania Przestrzennego Miasta Stołecznego Warszawy mozna zob w internecie. Ja kupowałam za posrednictwem Meritum i jestem zadowolona z obsługi. Co do agencji jeśli samemu nie będzie się dzwoniło i przypominało to raczej nie ma na co czekać, że ktos do nas się odezwie(z doświadczenia) :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czerwcu szukając działki podpisałem umowy z kilkoma agencjami ale cena za działke do 200000 pln okazała się zbyt mała i nikt nie dzwonił.

Po dwóch tygodniach to ja postanowiłem dzwonic i ogladać działki wszystkie które są w ofercie. I tak w trzy dni znalazłem działkę która mi odpowiadała oczywiście kosztowała trochę więcej. Ale teraz nie żałuję,

jeszcze kilka artykułów w prasie na temat wzrostu cen nieruchomości i ceny będą jeszcze wieksze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie szybkie pytanie zanim spotkam się z agentem i pojadę do gminy: czy kupowanie działki budowlano-usługowej ma jakieś minusy? Wokół są też takie same działki. Czy mozna jakoś sprecyzować bliżej, jakie usługi wchodzą w grę?

 

wg mnie; od chlewni poprzez warsztat, stolarnie do szfalni i piekarni włącznie :oops: w najbardziej lajtowym wykonaniu sklep... - niby jakaś uciążliwość jest określona ale... :-?

 

jak ktoś szuka taniej działki to wiem że jakiś kawałek (13mszeroki) był przy więzieniu i kosztował chyba 70 tys - i od blisko 3 lat nie ma chętnego...

 

co do agencji – nie chce nikogo obrazić ale jest to pewną naiwnością przy tej wysokości transakcji czekać na telefon jaśnie pana agenta – sami to oni się zajmują inwestycjami z których mają konkretne pieniąszki a nie „drobiazgami” (z ich punktu widzenia) - oczywiście zdażają się wyjątki – trzeba samemu mulić i dzwonić bo przy tym popycie to atrakcje w pierwszej kolejności idą do znajomych... (znam to akurat z rynku atrakcyjnych mieszkań w warszawie 8) )

My jak poszlismy do agencji która miała w swojej internetowej ofercie najwięcej działek na białołęce to Pan który nas łaskawie zaczął obsługiwać po określeniu przez nas parametrów ceny stwierdził że nie ma takich działek na rynku :o :evil: :oops: :oops: , jak zaczęliśmy wymieniać oferty z netu to Pan stwierdził że to pomyłki albo nieaktualne albo po prostu wabiki :evil: :evil: i 2 lata temu poradził nam że na zakup działki w warszawie to musimy mieć ze 300 TPLN najmniej a w ogóle jak chcemy coś atrakcyjnego to powinniśmy sami pojeździć po polach i pospisywać telefony bo on na to czasu niema :o :evil: :evil: :o - lepiej się sprawdzają mniejsze agencje z białołęki.

 

Słyszałem dużo dobrego o AKCESIE – maja oddziały na każda dzielnicę .

 

Powodzenia w szukaniu.

:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie szybkie pytanie zanim spotkam się z agentem i pojadę do gminy: czy kupowanie działki budowlano-usługowej ma jakieś minusy? Wokół są też takie same działki. Czy mozna jakoś sprecyzować bliżej, jakie usługi wchodzą w grę?

mamy taką działkę przy Szklarniowej

kupowaliśmy przed uchwaleniem Planu

i się potem okazało że zabrakło zapisu: "... nie dot. wcześniejszych podziałów"

inny zapis zaś wymaga że usługi na działkach bez kanalizy muszą mieć co najmniej 1200m kw

i tak oto mamy za małą działkę aby ....

UWAŻAJCIE WIĘC i czytajcie uważnie zapisy Planów (jeśli są)

powodzenia!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej hej

dawno nie zaglądałam na forum,

ale moja [hmmm...] budowa

ciągle w lesie tj. u architekta!!! :evil:

Pamiętam że dawno, dawno temu

ktoś się kiedyś chwalił (kze? Jacek69?)

że ma taniego i dobrego (:lol: jak wino) architekta -

BARDZO POPROSZĘ O NAMIARY

bo chcę żeby wreszcie jakiś Porządny Architekt z głową

najlepiej z Warszawy abym mogła go na nawiedzać i kontorolować :o

dokończył, "spiął", zamknął mój nieszczęsny projekt.

Ja chcę się już budować!!!

 

 

Ewka to bylismy my, Już wysłałam Ci namiary na priva.

 

Pozdrawiam, powodzenia,

KasiaR :wink:

 

 

Ja też przymilnie poproszę o namiary na architekta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...