Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Tarchomin-Białołęka


Recommended Posts

Czy ktoś z was korzystał z usług ekipy dowodzonej przez p. Kazimierza Świątka. W sobotę miałem małą wycieczkę po Białołęce i ten pan pokazywał mi "swoje" domy. Ponieważ działa w tym rejonie to mam nadzieje, że ktoś z was go zna. Jeśli tak to proszę o opinię.

 

Pozdrawiam,

Konrad

 

Tak, u mojego kolegi z pracy i u mnie.

Opisalem w moim dzienniku.

 

Witam,

przeczytałem dziennik, nie widziałem jedna opini o murarzu, na której mi zależy

 

Pozdrawiam,

Konrad

 

 

O.K. rozwine temat.

 

od zera do stanu surowego z wiezba dachowa

26000 za moj dom to niewygorowana cena.

 

gdyz:

 

na telefon

Dla mnie bardzo wazne - nie trzeba siedziec na budowie, ma dostep do wszelkich urzadzen, zalatwi wywoz i przywoz.

 

oraz:

 

kontakty z hurtowniami materialow (odroczone terminy platnosci - tydzien lub dwa tygodnie)

Zamowi materialy, zalatwi zaladunek, rozladunek, jak jest koniecznosc to zalozy zaplate.

 

ale:

 

w konwencjonalnych technologiach (max, porotherm),

Jesli budujesz z maxa to godny polecenia. Do porotermu daje za duzo zaprawy. Nie wiem jak by budowal np. z ytonga ale do takich wynalazkow poszukal bym kogos innego.

 

Gdybym zaczynal jeszcze raz taki dom jak moj to tez bym jemu zlecil .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Czy ktoś z was korzystał z usług ekipy dowodzonej przez p. Kazimierza Świątka. W sobotę miałem małą wycieczkę po Białołęce i ten pan pokazywał mi "swoje" domy. Ponieważ działa w tym rejonie to mam nadzieje, że ktoś z was go zna. Jeśli tak to proszę o opinię.

 

Pozdrawiam,

Konrad

 

Tak, u mojego kolegi z pracy i u mnie.

Opisalem w moim dzienniku.

 

Witam,

przeczytałem dziennik, nie widziałem jedna opini o murarzu, na której mi zależy

 

Pozdrawiam,

Konrad

 

 

O.K. rozwine temat.

 

od zera do stanu surowego z wiezba dachowa

26000 za moj dom to niewygorowana cena.

 

gdyz:

 

na telefon

Dla mnie bardzo wazne - nie trzeba siedziec na budowie, ma dostep do wszelkich urzadzen, zalatwi wywoz i przywoz.

 

oraz:

 

kontakty z hurtowniami materialow (odroczone terminy platnosci - tydzien lub dwa tygodnie)

Zamowi materialy, zalatwi zaladunek, rozladunek, jak jest koniecznosc to zalozy zaplate.

 

ale:

 

w konwencjonalnych technologiach (max, porotherm),

Jesli budujesz z maxa to godny polecenia. Do porotermu daje za duzo zaprawy. Nie wiem jak by budowal np. z ytonga ale do takich wynalazkow poszukal bym kogos innego.

 

Gdybym zaczynal jeszcze raz taki dom jak moj to tez bym jemu zlecil .

 

Dzieki za szczegółowe wyjaśnienia. Czegoś takiego oczekiwałem. Szczególnie ostatnie zdanie wiele wyjaśnia. Prawdopodobnie będę budował z U220

 

Pozdrawiam,

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam, że przynudzam :oops: ale poprosiłabym przesunąć mój kwadracik jeszcze troszkę w dół - poniżej tej białej linii, mniej więcej na wysokość takiej małej białej kreseczki na wiśle (z prawej strony). W sumie jeszcze ok. 1 cm w dół.

 

 

Eugeniusz - rzeczywiście z forumowych znajomych, to chyba Ty będziesz naszym najbliższym sąsiadem :D

Czy u Ciebie również jest akcja z konserwatorem zabytków, o której pisałam wyżej? A jak u Ciebie z kominkiem - można?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani

dziękuję za namiary na architektów

umówiłam się z p.Agnieszką od Petroniusz i Agi na środę

z p. Teresą od Pawłą i Reni na tel.;

p.Zofia od KasiR. chyba na wakacjach;

ale na tym nie skończę!

Jak ktoś ma godnego polecenia, "w dobrej cenie"

architekta - to poproszę jeszcze.

I dojrzewam do tego, aby mój dom odchudzić

i sypialnie przenieść na piętro (miał być strych do ew. dalszej adaptacji)

zostawiając na dole jedynie LIVINGROOM :D

Liczę na to że Mój Nowy Architekt mi doradzi!

Bo ja wiem czy mi starczy pieniędzy?

(o ile wogóle dostanę jakiś porządny kredyt dla "wolnego strzelca"!)

A JA JUŻ CHCĘ ZACZĄĆ!!! co więcej JUŻ CHCĘ ZAMIESZKAĆ!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eugeniusz - rzeczywiście z forumowych znajomych, to chyba Ty będziesz naszym najbliższym sąsiadem :D

Czy u Ciebie również jest akcja z konserwatorem zabytków, o której pisałam wyżej? A jak u Ciebie z kominkiem - można?

 

akuka Tak chyba będzie i jest, mieszkam na pajdaka, buduję na ceglanej.

Ja wyrabiałem WZ takze wzbudziłaś mój, niepokój :o :wink: ale o ile pamiętam nie mam żadnego takiego zapisu, napewno bym pamiętał. Dookoła mam już sąsiadów i same "stare" domki jednorodzinne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efka, ja planuję zamówić projekt daleko, ale podobno niektórzy wszystko robili korespondencyjnie, no i ceny podobno są nie najgorsze a firma to http://www.domino.alpha.pl/ namiar też dostałem od forumowiczów. aha byli zadowoleni z projektu.

byłem tam osobiście przy okazji pobytu, bardzo konkretni i otwarci na klienta - nie próbują wcisnać że klient nie wie co chce, a oni lepiej wiedzą jakie funkcje mam mieć dom :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efka, ja planuję zamówić projekt daleko, ale podobno niektórzy wszystko robili korespondencyjnie, no i ceny podobno są nie najgorsze a firma to http://www.domino.alpha.pl/, namiar też dostałem od forumowiczów. aha byli zadowoleni z projektu.

byłem tam osobiście przy okazji pobytu, bardzo konkretni i otwarci na klienta - nie próbują wcisnać że klient nie wie co chce, a oni lepiej wiedzą jakie funkcje mam mieć dom :lol:

No właśnie ja miałam architekta spoza W-wy

i współpraca na odległość okazała się porażką! :evil:

Ale nie musi to być regułą!

:lol: Trzyma kciuki za powodzenie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efka, ja planuję zamówić projekt daleko, ale podobno niektórzy wszystko robili korespondencyjnie, no i ceny podobno są nie najgorsze a firma to http://www.domino.alpha.pl/, namiar też dostałem od forumowiczów. aha byli zadowoleni z projektu.

byłem tam osobiście przy okazji pobytu, bardzo konkretni i otwarci na klienta - nie próbują wcisnać że klient nie wie co chce, a oni lepiej wiedzą jakie funkcje mam mieć dom :lol:

A nmie się nie otwiera!

Błąd strony! Tak jakby ich nie było...

:roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zaczyna się. Po równiutko miesiącu oczekiwań(22.07 wytyczono nam dom) dzisiaj wchodzi ekipa.

Idę sobie spokojnie do pracy a tu szef firmy dzwoni i już projekt już się umawiać bo zaczynamy

:o . Noo nareszcie. Ale ja pracuję do 19.00.

Nie szkodzi sami zaczniemy.

:o . Ale nie wiecie gdzie lzy dokładnie działka.

:-? .

No to dzwońcie do żony.

 

Dzwonię do żony i mówię co i co ma wziąć. A ona o matko, ja nic nie wiem.

A przez ostatnie pół roku omawialiśmy wszystkie szczegóły techniczne. :D

 

No to zaczynamy. Na razie po małym stresie związanym z opóźnieniem humory nam dopisują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...