Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Tarchomin-Białołęka


Recommended Posts

puk! puk!

ja również proszę nieśmiało o przyjęcie do grupy - działka co prawda w Markach, ale blisko granicy ;-))) a w tej chwili mieszkam na Tarchominie ;-)

 

I od razu proszę o polecenie architekta, ktory zaprojektuje zgrabnie nietypowy dom (bo działka wąska) a nie zedrze ze mnie kasy ;-)

 

Cześć Kasia_de,

 

nasz działka tez nie jest zbyt szeroka więc po przeliczeniu wydatków okazało się, że przerobienie projektu będzie równoznaczne z zamówieniem nowego.

Wysyłam ci na priva namiary na naszą p. architekt.

 

 

PZDR

Ja też porproszę o namiary na architekta. Narazie czekam na waruki zabudowy z gminy (aby do wiosny)

Pozdrawiam i dzięki.

 

Parr i Kris19,

 

wysłałam wam info o architekcie na priva.

Naprawdę nikt z Was nie ma cieśli godnych polecenia?

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

W zasadzie również moglibyśmy się przyłączyć do Grupy Hurtowo Kupującej 8) (a nie Trzymającej Władzę :wink: ).

Zamierzamy rozpocząć budowę na wiosnę, a gromadzić materiały chcemy zacząć już zimą... Chętnie skorzystamy z możliwości zakupu za miejszą cenę :wink:

 

Na razie cały czas czekamy na warunki przyłączenia - z Gazowni, oraz na pozwolenie na wybudowanie zjazdu na drogę - z Dzielnicy. Jak je uzyskamy, to składamy dokumenty o PnB i wtedy już "tylko" trzy miesiące (przy dobrych wiatrach :wink: ) do wyczekiwanego pozwolenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, wielkie dzięki. Emocje są. No nie wiem czy dzisiaj zasnę. Ale jutro pobudka o 6.00 to chyba trzeba się trochę kimnąć. No i jeszcze praca zawodowa- nie chce mi się pracować tylko BUDOWAĆ. He he ciekaw jestem dokąd starczy mi entuzjazmu.

 

Hmm... Patrząc na mapkę to tak mi się wydaje ze codziennie jadąc do pracy (ul. Berensona w kierunku Ostródzkiej) to widzę waszą budowę. Czy domek z betonu komórkowego (chyba to beton bo BK bo białe bloczki są) w głębi przy kanałku (sąsiadujący przez kanałek zdaje sie z terenem kościoła) to wasz?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Renatka&Petronek bardzo się cieszymy że mogliśmy pomóc, zawsze służymy jak tylko się da :wink: :wink: :lol: :wink: a my pełną gębą STARTUJEMY chyba już jutro { ŚRODA} pan KOPARKA wjedzie i zrobi ZADYME na naszej działeczce OJ BĘDZIE SIĘ DZIAŁO :D :lol: :D :lol: :D :lol: :o :o :o :o :o :o

 

 

moniaa bardzo przepraszam ale do końca miesiąca mam blokade na sciąganie Programów z Sieci i ich instalowanie stało sie kłopotliwe :cry: :-? :cry: :-? :cry: :-?

 

 

 

POZDRO....... :wink:

 

A I JESZCZE JEDNO JAK KTOŚ SZUKA EKIPY NA NOWY ROK {sezon budowlany} TO KOILKA TELEFONÓW MAMY

 

 

 

 

no to trzymamy kciuki :lol:

 

 

Trzymajcie namiary na te koparke...moze skorzystamy, jak sie u Was uwiną. My mamy termin na 18 wrzesnia - wtedy ma ruszyc nasza ekipa!

 

I jeszcze pytanko do Was:

czy do momentu kiedy wejdzie ekipa mozna cos jeszcze przygotowac, procz studni i pradu?

Moze sciagnac humus? A geodeta?

Co trzeba załatwic koniecznie przed wykopaniem fundamentow?

Czekam na info i wskazowki :wink: :roll:

 

A propos gg - poczekamy, nie spieszy sie :wink:

 

Troche Wam zazdroscimy...tez juz bysmy chcieli.............

czekamy tylko na ekipe

 

Elo Moniaa,

 

1. Przyjechała kopara i ściagnęła humus

2. Przyszedł geodeta i postawił 4 paliki (na rogach obrysu domu) i już. Żeby się z nim nie kłócić i oszczędzić rękoczynów, ok, zaakceptowaliśmy. Potem mój mąż z moim tatą powbijali dechy, porozmierzali fundamenty i rozciagnęli żyłkę, zeby było wiadomo gdzie kopać fundamenty

3. Sama załatwiasz stal zbrojeniową?

4. Masz już WC?

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Frost za info :D

 

Ile czasu trwa ściągnięcie humusu? Czy to jest jeden dzien czy kilka godz?

Jakie sa ceny za te przyjemność?Płatne od godz czy za całość?

 

geodete mamy omowionego...

Nie wiem jeszcze z ta stala zbrojeniowa...

 

Nie mam jeszcze wc i nie mam jeszcze studni

ale wc to moja ekipa sobie wykopie...

 

Dlaczego wasza ekipa nie porozmierzala fundamentow i nie rozciagnela żyłki? Chcieliscie oszczedzic czy tak sie umowiliscie z ekipa? Pytam, bo nie wiem jak sie w wiekszosci przypadkow robi...

 

Moniaa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Frost za info :D

 

Ile czasu trwa ściągnięcie humusu? Czy to jest jeden dzien czy kilka godz?

Jakie sa ceny za te przyjemność?Płatne od godz czy za całość?

 

geodete mamy omowionego...

Nie wiem jeszcze z ta stala zbrojeniowa...

 

Nie mam jeszcze wc i nie mam jeszcze studni

ale wc to moja ekipa sobie wykopie...

 

Dlaczego wasza ekipa nie porozmierzala fundamentow i nie rozciagnela żyłki? Chcieliscie oszczedzic czy tak sie umowiliscie z ekipa? Pytam, bo nie wiem jak sie w wiekszosci przypadkow robi...

 

Moniaa

 

Moniaa, namiary na bardzo dobrego operatora koparki podam Ci od razu Pan Mariusz 0-501 286 315

Dostalismy te namiary do Petronka :lol: .

Operator super .

Zdjęcie humusu zajmuje mu 1,5- 2 godziny (innym 4 godziny)

 

Namiary na Geodete też moge Wam podać

Pan Tomaszewski 0-603-873-737.

 

Pozdrawiam serdecznie,

POWODZENIA!!

KasiaR :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - witam na forum :-)

 

Jeszcze nie wiem czy zostanę akurat w tym "klubie" :-) bo na razie nie mamy działki :-?

Ale z drugiej strony aktualnie mieszkamy na Tarchominie w bloku więc zawsze to chociaż tyle :-)

 

A przechodząc do konkretów - wiem, że to może nie najlepszy wątek do takiego pytania ale w sumie budujecie się w okolicy gdzie też chciałbym zacząć inwestycję. Więc mam pytanko - może Wasz sąsiad/znajomy sąsiada/sąsiad znajomego sąsiada/itp. :D ma na sprzedaż niewielką działkę (tak z 600-1000m2)?

Perfekcyjną lokalizacją jest dla mnie teren pomiędzy Wisłą a Modlińską (czyli jadąc od centrum po lewej stronie Modlińskiej).

 

Ale nie powiem nie na działkę w innej lokalizacji. Dobrze żeby był jakiś w miarę sensowny dojazd komunikacją miejską chociaż jeśli działka będzie fajnie usytuowana i miała atrakcyjną cenę to nie jest to wymóg konieczny.

 

Jeśli ktoś z Was miałby jakieś info prosiłbym o maila ([email protected]).

Z góry wielkie dzięki.

 

pozdrawiam,

Roland

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Frost za info :D

 

Ile czasu trwa ściągnięcie humusu? Czy to jest jeden dzien czy kilka godz?

Jakie sa ceny za te przyjemność?Płatne od godz czy za całość?

 

geodete mamy omowionego...

Nie wiem jeszcze z ta stala zbrojeniowa...

 

Nie mam jeszcze wc i nie mam jeszcze studni

ale wc to moja ekipa sobie wykopie...

 

Dlaczego wasza ekipa nie porozmierzala fundamentow i nie rozciagnela żyłki? Chcieliscie oszczedzic czy tak sie umowiliscie z ekipa? Pytam, bo nie wiem jak sie w wiekszosci przypadkow robi...

 

Moniaa

 

Moniaa, namiary na bardzo dobrego operatora koparki podam Ci od razu Pan Mariusz 0-501 286 315

Dostalismy te namiary do Petronka :lol: .

Operator super .

Zdjęcie humusu zajmuje mu 1,5- 2 godziny (innym 4 godziny)

 

Namiary na Geodete też moge Wam podać

Pan Tomaszewski 0-603-873-737.

 

Pozdrawiam serdecznie,

POWODZENIA!!

KasiaR :wink:

 

O proszę i już są potrzebne informacje.

Sami rozmierzalismy fundamenty ponieważ ekipa była przyjezdna i wolelismy sami to załatwić, tak dla pewności.

"Nasza" koparka i geodeta nie są godni polecenia ;-(

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sąsiada :lol: :lol: . Też zaczynałem od tego że nie miałem działki także spokojnie :wink: , ja szukałem 1,5 roku a kupowałem 9 miesięcy. Trzeba szukac po agencjach a przede wszystkim wsiąć na rower i pokręcić soę po najdziwniejszych nawet uliczkach i ścieżkach. Na modlińskiej za mehoffera po lewej stronie na polu jest tablica kobieta chciała po 200zł/m2 ale to było na jesieni tamtego roku, a tablica jest nadal, jest tam kilka działek, plus udział w drodze i uzbrojeniu. Ja własnie wędrując na rowerze znalazłem tą swoją przy mehoffera. 8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za przyjęcie do klubu :lol:

A w kwestii formularza:

Ja pochodzę ze Śląska, mąż z okolic Stalowej Woli, od 5 lat mieszkamy na Tarchominie, bliżej Nowodworów.

Podoba nam się ta część miasta, ale na działkę tu nie było nas stać (400 zł/m2!!!) , więc pozostały Marki ;-) jak się nie ma co się lubi... itd :evil:

Ale mąż pracuje na Targówku, będzie miał blisko do roboty.

Mamy jeszcze na stanie dziecko - szt.1 - synek Jacuś (20 m-cy) oraz paskudnego kota, zwanego Wredną Kicią tudzież Wywłoką.

 

Jeszcze nie sfinalizowaliśmy zakupu działki, czekamy na kredyt. Jednocześnie "załatwiliśmy " geodetę (przeżył), szukamy architekta (dzięki za wszystkie namiary).

 

Mąż wspiera mnie moralnie i finansowo w zakresie budowy, hehe i umywa ręce. Powinnam złożyć więc akces do klubu bab budujących :roll:

 

Z pewnością będę miała milion pytań jak juz coś zacznie się dziać na naszej działce. Na razie mieszka na niej lis, zastanaiwm się czy mu nie kazać płacić czynszu :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu,

Dzięki wielkie za namiary i info...

 

Ja tez gorąco pozdrawiam :lol:

 

A jak tam u Was?

Nie zalało nas tam?

Drogę macie juz ubitą?

 

Moniaa

 

 

Monia , niepanikuj - drogi przejzdne :lol: - co pewnie mąż sam może potwierdzić bo widziałem że tam rządził trochę :lol: , jak Pan na włościach 8) :lol: :p - jak tam spodkania? - tłumy były 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tam spodkania? - tłumy były 8)

Czyżby było jakieś spotkanie grupy

które mi umknęło?

pozdrawiam

wszystkich budujących i planujących budowy...

 

nienie, sąsiedzi tj. Moniaa z Mężem ruszają z budową i z racji sąsiedztwa , przejeżdżając widziałem ich spotkanie/ rozmowy 8) z wykonawcami wszelakimi - stąd pytanie :oops: - żadne grupowe

8)

 

widzę EFKA że na głodzie towarzystwa budowlanego :p - a jak tam architekci - rozmawiałaś - wybrałaś któregoś... 8) - będę miał do Ciebie prośbę o przesłanie wszystkich twoich namiarów na architektów i Twoje odczucia - jeśli możesz, bo właśnie znajomi się dopytują o podobną sprawę i pomyślałem o Tobie jako o źródle najnowszych informacji ...

z góry dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a jak tam architekci - rozmawiałaś - wybrałaś któregoś... 8) - będę miał do Ciebie prośbę o przesłanie wszystkich twoich namiarów na architektów i Twoje odczucia - jeśli możesz, bo właśnie znajomi się dopytują o podobną sprawę i pomyślałem o Tobie jako o źródle najnowszych informacji ...

z góry dzięki :)

 

Namiary prześlę Ci w wkrótce

(zaraz muszę wyjść na spotkanie do którego przygotowuję się od kilku dni

- dziś od 5 rano - jak wrócę to odsypiam)

ale w mojej sprawie nic nie załatwiłam

:cry: :cry: :cry:

bo muszę mieć zgodę dotychczasowego i nieuchwytnego architekta

że zrzeka się praw autorskich...

Tak więc jestem póki co skazana na niego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się kontrolnie zamelduję..... choć szmat czasu minął. Ale widzę, że forum dumnie i prężnie działa, i pochwalam, choć się nie udzielam.

 

A wszystko przez budowę i ekipę która szaleje i już nam mury stawia. A do tego rodzinka nam się powiększa o trzeciego osobnika płci jeszcze niewiadomej. Też rośnie jak szalony.

 

Pozdrawiam Wszystkich cieplutko.

 

P.S. A budowa domu to sprawa fascynująca... i dobijająca (czasem mam dość)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do tego rodzinka nam się powiększa o trzeciego osobnika płci jeszcze niewiadomej. Też rośnie jak szalony.

Gratuluje gratuluje :lol:

 

Kasia_de hm ja też pochodzę ze śląska ale mieszkam na nowodworach i bliżej Tarchomina :lol: :wink: :lol:. Widze ze trafiliście na tych zdzierajacych, można znaleśc na białołece taniej, ale trzeba poszukać, ale z drugiej strony nie każdy funduje sobie od razy fermę lisią, ach te futerka :wink: :wink:. U mnie tylko ślimaki :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...