Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Tarchomin-Białołęka


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witam sšsiadów a to dla zachęty :wink: :oops:

http://img384.imageshack.us/img384/6610/dziuragz3.th.jpghttp://img513.imageshack.us/img513/8121/rdekosk3.th.jpghttp://img513.imageshack.us/img513/6250/cotynarobiks4.th.jpg

to może od końca fotek : :lol:

- co ty zrobił na naszej działce 8) :wink: 8) :wink: 8) :wink: 8) :wink:

- a ta rura to co :evil: " nasze darmowe ródełko szczęcia" :lol: :wink: :cry: :wink:

- i po co ci takie doły wojna idzie czy cio :lol: :p :lol: :lol: :lol:

POZDO.......

dla tych co zaczęli, skończyli i brnš :lol: :x :lol: :lol: :x :lol: :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dlugiej przerwie, ale w koncu dobrnelismy do stanu surowego zamknietego-i to chyba by bylo na tyle w tym roku.

W zwiazku z tym mam do odstapienia ok. 130 stempli budowlanych dl. 2,7m i 3m za symboliczna kwote.

Zainteresowanych prosze o kontakt na priv.

Acha, lokalizacja mojej budowy to ul. Mochtynska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jak Kiełek i działać będę z Kiełkową+. Póko co okupujemy od trzech zim na Białołęce niejaką Strumykową.

a my mamy działkę na Topolowej, to też na razie nie daleko (bo potem - to zależy, gdzie się "wyniesiecie")

2. Kiełkowa powiedziała "Mój ci on" i już tak zostało. Na stan dzisiejszy jest nas 2 sztuki całe i 8/9

GRATULACJE!!! Oczywiście z powodu 8/9 :wink: No i spokoju w tych ostatnich dniach dla Kiełkowej!

Ufff, ale się napisałem, ciekawe, czy ktoś dobrnie do końca, hej!!

 

dobrnęłam :wink: :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam sšsiadów a to dla zachęty :wink: :oops:

http://img384.imageshack.us/img384/6610/dziuragz3.th.jpghttp://img513.imageshack.us/img513/8121/rdekosk3.th.jpghttp://img513.imageshack.us/img513/6250/cotynarobiks4.th.jpg

to może od końca fotek : :lol:

- co ty zrobił na naszej działce 8) :wink: 8) :wink: 8) :wink: 8) :wink:

- a ta rura to co :evil: " nasze darmowe ródełko szczęcia" :lol: :wink: :cry: :wink:

- i po co ci takie doły wojna idzie czy cio :lol: :p :lol: :lol: :lol:

POZDO.......

dla tych co zaczęli, skończyli i brnš :lol: :x :lol: :lol: :x :lol: :x

 

:o :lol:

Super

Gratulacje i Powodzenia !!

:wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doły piękne. Zaraz będzie po nich wspomnienie. Paweł i Renia no gońcie mnie gońcie. U mnie ściany fundamentowe urosły tak szybko, że nie zdążyłem powiedzieć gdzie robić przepusy. :cry: Ale instalatorom to nie przeszkadza. Poza tym te bloczki nie są takie strasznie twarde. Sam to sprawdzałem. Dlatego wożą je na paletach. :)

Kiełek witamy grupowicza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich SĄSIADÓW budujacych i Tych ktorzy są juz po.

Ja jeszcze czekam na WZ ale juz walcze z mediami.

Moze ktoś z szanownych forumowiczów ma namiar na wykonawcę ogrodzenia (podmurówka, słupki, siatka i prowizoryczna furtka)

Działka na Białołęce ul. Bieszczadzka

Proszę o kontakt.

Pozdrawiam

:roll: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witamy

i jko że jestemy na ETAPIE poszukiwań materiałów to kilka zestawień:

- stal 12 / 6prosta w cenie 2750/3100 za t. a rabat też jest przy zamówieniu za 1000zł^ 2% 2000zł^3% 3000zł^5%

- beton u nas jest B20 i stoi po 158zł/m3 + { :wink: vat :wink: }

- pompa 350 zł za całoć taniej chyba nie ma 8) :-?

- piasek do murowania i inny po 370zł za Tatrę

- koparka 100zł/h.

- piasek do zasypywania Fundamentów 200zł

 

 

POZDRO.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a u mnie prace nie postępują tak szybko jakbym sobie tego życzył :( Niestety moja ekipa liczy tylko 3 osoby i przez to nie idzie im to za szybko. :( Mamy już ściany fund. Teraz wylewanie schodów wewnątrz fundamentów i zasypanie i zalanie. Ale to niestety już przyszły tydzień. No i nie wiem, czy zdążą przed zimą. Niby z silki na klej buduje się szybko ale.. :-? Mamy przed sobą jeszcze strop monolityczny do zaszalowania i zazbrojenia. A to podobno też zajmuje do 2 tygodni. No i zrobi nam się zaraz listopad. Mogą przyjść wczesnie mrozy i prace mokre mogą stanąć(kominy nad dach). To nie zrobimy dachu. A palny były taaakie świetlane. Oczywiście majster i kierownik są optymistami, ale ja to cienko widzę. No i mam pierwsze załamanie humoru. :cry: :cry:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie wszyscy budujący!

I ja buduję, zaczęliśmy 24 sierpnia od usunięcia drzew pod budowę. Trochę się przedłużało, bo oczywiście padał deszcz, ale na dziś mam już ławy. Teraz mam nadzieję na szybki bieg z górki. Droga do zezwolenia była długa i mozolna, ale mam nadzieję, że wówczas wyczerpaliśmy nasz limit na problemy :)

Budujemy z firmą, mamy podpisaną budowę na stan surowy na razie. Jak się sprawdzą podpiszemy na dalszą część w przyszłym roku.

Działka jest na w ok ulic Zdziarskiej i Chudoby nad kanałkiem. Jest ktoś z tamtych okolic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za info. Czy kierownik budowy/ktoś z kim rozmawiałeś chciał od Ciebie coś w "dowód przyjażni" czy też traktowali Ciebie jako osobę, która zdejmuje im pewien problem z głowy?

 

Kosztowało mnie to 100zł za wywrotkę, kierowcy chcieli 200zł, a sprzedający tą samą ziemię na Płochocińskiej 300. Nieźle co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witamy

i jko że jestemy na ETAPIE poszukiwań materiałów to kilka zestawień:

- stal 12 / 6prosta w cenie 2750/3100 za t. a rabat też jest przy zamówieniu za 1000zł^ 2% 2000zł^3% 3000zł^5%

- beton u nas jest B20 i stoi po 158zł/m3 + { :wink: vat :wink: }

- pompa 350 zł za całoć taniej chyba nie ma 8) :-?

- piasek do murowania i inny po 370zł za Tatrę

- koparka 100zł/h.

- piasek do zasypywania Fundamentów 200zł

 

 

POZDRO.....

 

notuje notuje :wink: :lol:

 

No a u mnie prace nie postępują tak szybko jakbym sobie tego życzył Niestety moja ekipa liczy tylko 3 osoby i przez to nie idzie im to za szybko. Mamy już ściany fund. Teraz wylewanie schodów wewnątrz fundamentów i zasypanie i zalanie. Ale to niestety już przyszły tydzień. No i nie wiem, czy zdążą przed zimą. Niby z silki na klej buduje się szybko ale.. Mamy przed sobą jeszcze strop monolityczny do zaszalowania i zazbrojenia. A to podobno też zajmuje do 2 tygodni. No i zrobi nam się zaraz listopad. Mogą przyjść wczesnie mrozy i prace mokre mogą stanąć(kominy nad dach). To nie zrobimy dachu. A palny były taaakie świetlane. Oczywiście majster i kierownik są optymistami, ale ja to cienko widzę. No i mam pierwsze załamanie humoru. .....

 

Jest takie stare przysłowie - ....nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło ..... moze tak miało być abyście unikneli czegoś gorszego :o :o , także głowa do góry napewno bedzie dobrze :lol: :lol: :wink:

 

 

 

A ja jestem po badaniach geotechnicznych i co się okazało ??? - że do 30-40 cm mam bardzo dobrą glebę potem do około 150-170 przechodzi w glinę i glina i od 170- jest piasek rzeczny. Woda stabilizuje się na 270 cm może podnosić się o około 100cm,

wnioski dla mnie - nie potrzebuję melioracji gdyż fundamenty będą na piaskach, woda w ekstremalnych momentach bedzie dochodzić około 20 cm poniżej podłogi piwnicy, no i 3-4 kręgi i mam studnię na potrzeby techniczne 8) :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie , sluchajcie ....

 

Potrzebuję glazurnika OD ZARAZ .... mój zniknął bez wieści 3 tygodnie temu .

 

Czysta desperacja - jeśli możecie polecić kogoś solidnego, kto byłby skłonny pracować na Białołęce dajcie proszę znać mailem lub na priva.

 

Z góry dziękuję za wszelkie sygnały

 

J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...