Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Tarchomin-Białołęka


Recommended Posts

MONIA oto tematy poruszone podczas dzisiejszego spotkania

(...)

http://www.aprudschody.com.pl/

(...)

Witam po sąsiedzku, w Waszym wątku znalazłem hasło aprudschody. Czy wiecie coś więcej na temat tej firmy, ktoś z Was korzystał już z jej usług? Szukam właśnie wykonawcy do obłozenia schodów betonowych drewnem.

Dziękuję i pozdrawiam,

Rafał.

Cześć!

 

Zerwałeś umowę z tym łachudrą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A my dziś mamy burzę mózgów, pt ile wynieść fundamenty nad teren, ile nasypać ziemi, a ile mieć schodów z tarasu i wejści. Generlanie marzyliśmy o tym, żeby taras był na płasko z terenem, ale to niepraktycznie i niebezpieczne. Jak zobaczyłam dziś ile to jest 10 bloczkow betonowych, to wydaje mi sie ze z tego sie robi drugie pietro :) No ale jestesmy nad sama rzeką i mają nam budować drogę, ktora bedzie wyniesona 60 cm nad obecny poziom. Zdecydowalismy jednak 9 bloczkow bo chcemy tylko 2 schody do domu.

A poza tym pierwszy zgrzyt w wykonawcą - mial zrobic nam studnie docelową, czyli rura miala byc wpuszczona w oslonke z pcv, dzis przyjezdzam a tu osłonki niet. Zaraz własnie będę z nim rozmawiać, że kręci jeszcze raz, jego problem. Osłonka przeciez konieczna, bo filtr trzeba czyścic co 2-3 lata, a bez niej zdaje sie nie da rady. A wy jak macie u siebie?

Ola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my dziś mamy burzę mózgów, pt ile wynieść fundamenty nad teren, ile nasypać ziemi, a ile mieć schodów z tarasu i wejści. Generlanie marzyliśmy o tym, żeby taras był na płasko z terenem, ale to niepraktycznie i niebezpieczne. Jak zobaczyłam dziś ile to jest 10 bloczkow betonowych, to wydaje mi sie ze z tego sie robi drugie pietro :) No ale jestesmy nad sama rzeką i mają nam budować drogę, ktora bedzie wyniesona 60 cm nad obecny poziom. Zdecydowalismy jednak 9 bloczkow bo chcemy tylko 2 schody do domu.

A poza tym pierwszy zgrzyt w wykonawcą - mial zrobic nam studnie docelową, czyli rura miala byc wpuszczona w oslonke z pcv, dzis przyjezdzam a tu osłonki niet. Zaraz własnie będę z nim rozmawiać, że kręci jeszcze raz, jego problem. Osłonka przeciez konieczna, bo filtr trzeba czyścic co 2-3 lata, a bez niej zdaje sie nie da rady. A wy jak macie u siebie?

Ola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł i Renia,

Jak Wam idzie budowania i kolejne etapy? :lol: :lol: :lol:

 

Co z naszą spółką? Macie jakieś nowości? Musimy na dniach robić zamówienie, stąd pytanie :lol:

 

Pozdrawiam wszystkich :lol: :lol: :lol:

 

moniaa

 

 

MONIAA !!! no gratulujemy symbolicznego wbicia :roll: ... łychy :p :p :p :p

Bardzo ładna ... dziura :p :p :lol: :lol: :lol: - widać coś się będzie działo...

 

powodzenia 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł i Renia,

Jak Wam idzie budowania i kolejne etapy? :lol: :lol: :lol:

 

Co z naszą spółką? Macie jakieś nowości? Musimy na dniach robić zamówienie, stąd pytanie :lol:

 

Pozdrawiam wszystkich :lol: :lol: :lol:

 

moniaa

 

MONIAA !!! no gratulujemy symbolicznego wbicia :roll: ... łychy :p :p :p :p

Bardzo ładna ... dziura :p :p :lol: :lol: :lol: - widać coś się będzie działo...

 

powodzenia 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł i Renia,

Jak Wam idzie budowania i kolejne etapy? :lol: :lol: :lol:

 

Co z naszą spółką? Macie jakieś nowości? Musimy na dniach robić zamówienie, stąd pytanie :lol:

 

Pozdrawiam wszystkich :lol: :lol: :lol:

 

moniaa

 

Wczoraj odwiedziłem nową hurtownię budowlaną na ul. Modlińskiej (na odcinku między Statoil a skrzyżowaniem przy gminie Białołęka). Nowy budynek po prawej stronie jadąc w kierunku Jabłonny. Ceny maja ciekawe i sa chetni do kompleksowej obsługi budowy. Sa nowi może więc warto tam przyjść z projektem i niech zrobią kalulacje z odpowiednimi rabatami dla nowych klientów.

Pozdrawiam

Ja staruje dopiero w 2007.

Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się pochwalę. Mamy stan zero. Trochę długo to trwało (aż trzy tygodnie), ale jest. Jeszcze wymaga kilku szczegółów do dopracowania alt to nic. Najlepsze jest to, że zamówiłem beton B 15 a przyjechał B25. Płacę oczywiście za B 15. :D Schody zewnętrzne to aż grafitowe są.

Cały czas mam wątpliwości czy zdążymy przed zimą postawić stan surowy otwarty :-? . Ale po woli nabieram do budowy dystansu i nie przejmuję się już tym tak bardzo jak 2 tygodnie temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witamy :wink:

tydzień minšł pracowicie i oto efekty

http://img225.imageshack.us/img225/3711/dsc03734fw6.jpg

http://img181.imageshack.us/img181/6869/dsc03745hi8.jpg

http://img182.imageshack.us/img182/833/dsc03725az8.jpg

http://img180.imageshack.us/img180/2470/dsc03695db2.jpg

 

pozdrowienia dla tych co startujš, kończš i wahajš się :lol: :lol: :lol:

reszta do zobaczenia w Dzienniku

R&P gratulacje a co do zimy to na pewno zdšżycie a jako jestemy na podobnym etapie nasz SZEF powiedział że u nas DOMEK będzie pod dachem na 1 LISTOPADA. :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja też się pochwalę.

Fundamenty rosną w oczach. Ponoć na dniach skończą je murować. My dzisiaj jak obłąkani jeździliśmy z Mission Impossible czyli "znaleźć niestandardową siatkę 4 mm i niestandardowe słupki 2,5 m". Wykonawca wywołał u nas jakąś psychozę na tym punkcie. Ale się chyba poddajemy - weźmiemy standardowe słupki i niestandardową siatkę.

 

Teraz jeszcze kwestia dachu. Uff.

 

Na działce pięknie. Zielono, brzózki rosną, śliczne czerwone muchomory w białe kropki - normalnie sielanka!

 

pozdrawiam,

Asia_w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asia_w gratulacje. Spoko za jakiś czas się znieczulicie. Ja taką psychozę miałem na samym początku. Ale mi przeszło. Na razie jestem trochę spokojniejszy.

Jak dobrze,że silkę kupiłem w lutym i na ściany czekam tylko 1 dzień a nie 2 tygodnie na poroterm. U mnie jest problem za to z ludźmi. Na szczeście Ziętek dokoptował jednego murarza z sąsiedniej budowy(bo tam czekają 2 tyg na terivę) i robota ruszyła z kopyta. Aż miło popatrzeć. Dzisiaj przyjeżdża silka i ściany pójdą w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Za to ja dziś przeżywam psychozę - czy zdążymy przed zimą... :-?

Humus zdjęliśmy 31/08, dzień potem geodeta, dzień potem studnia, a potem ruszyli robotnicy z kopaniem. No i nadal murują fundamenty (została im ostatnia warstwa bloczków fundamentowych). Kuzyn mi dziś napomknął - coś długo im to schodzi... On ponoć miał dom postawiony w 3 tygodnie (kilka lat temu, więc może źle pamięta :roll: ). Fakt, że mamy dużą powierzchnię zabudowy domu, no ale chyba coś długo.. Kierownik twierdzi, że szybko budują. Nawet nie wiem ile czasu to jeszcze upłynie do momentu murowania ścian (brakuje podłogi). Mam czarne myśli. Może jutro będzie lepiej...

 

pozdrawiam!

Asia_w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Za to ja dziś przeżywam psychozę - czy zdążymy przed zimą... :-?

Humus zdjęliśmy 31/08, dzień potem geodeta, dzień potem studnia, a potem ruszyli robotnicy z kopaniem. No i nadal murują fundamenty (została im ostatnia warstwa bloczków fundamentowych). Kuzyn mi dziś napomknął - coś długo im to schodzi...

 

cześć Asiu,

my też humus zciągalismy jakoś w tych okolicach i fundamenty już mamy. Ja WIERZĘ, że przed zimą zdążymy! Mamy zamiar zakończyć na położeniu dachówki, okien wstawiać nie będziemy.

ZObaczysz, uda się!

Ola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...