Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Tarchomin-Białołęka


Recommended Posts

lepiej wziąć na wstrzymanie i ustawić się z porządną ekipą na wiosnę niż teraz nerwowo łapać byle kogo

 

Wszystko ładnie ale tylko w teorii, bo nie ma i tak gwarancji, że ten porządny dzisiaj, nie okaże się na wiosnę "patałachem", jak mu np. ekipa wyemigruje :-(

 

Ryzyko ekipy jest po prostu wpisane w każdą decyzję o wyborze i trzeba się z tym pogodzić i nie pomogą tu rekomendacje, ogladanie budów etc. szczególnie jak między podpisaniem umowy a rozpoczęciem budowy mija kilka miesiecy, co jest praktyka, jak sie chce zabukowac dobra ekipę. To tak jak z kredytem walutowym dzisiaj wygląda fajnie bo kurs od 3 lat spada, a za pół roku jest lament bo złoty stracił np. 10% na wartości i wtedy kredyt walutowy jest beee :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja też się dołączam do prośby o namiary na drewno na więźbę. Parter juz prawie skończony wiec chcemy już zamówić drewno.

 

Szarbia - polecasz tego gościaod więźby ????. Zależy nam na cenie ale przede wszystkim na jakości.

 

Mam pytanko z innej beczki. Zdecydowaliśmy się na współpracę z Minoxem - miały być rabaciki itd. Dostaliśmy fakturkę i po rabacikach. Współpracował moze ktoś ze składem Mańki albo Mark-Bud - jak jest z terminami dostaw towarów?????. Bo niektóre ceny są bardzo atrakcyjne ale właśnie nie mamy pewności, że zamówiony towar będzie na czas.

 

A z ekipami jest różnie. Ja ostatnio słyszałam, że dobrzy fachowcy wracaja na sezon budowlany do Polski bo tutaj mają raj. Zleceń masa i mogą dyktować ceny. Ale rotacja nadal ogromna i to że ktoś poleca ekipę w jednym roku nie daje niestety gwarancji na jakość w następnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my jestemy w trakcie poszukiwań tego lub owego i jak na razie to najbardziej urzekła nas obsługa i kompetencja w DACHMUŻE w Jabłonnej a i szefostwo jest skore do rozmów na różna tematy, % i inne :wink: :wink: 8) 8) :wink: :wink: 8) 8) generelnie POLECAMY.....

w naszym przypadku byli bardziej konkretni niż MAŃK,ZAKPOL czy MINOX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł i Renia,

W ktorym miejscu w Jabłonnej jest Dachmur? to skład budowlany? Czy tylko materiały na dach? Co tam kupowaliście?

 

Paweł! Bedziemy sie juz powoli zabierac za temat "stropu" i pamietam, ze mowiles cos o osobie, u ktorej mozna tanio załatwić strop Teriva. Czy możesz przesłać namiary na priva? A może razem bysmy zamówili tam strop? Kiedy Wam bedzie potrzebny?

 

 

Pozdrowionka

 

Moniaa :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej wziąć na wstrzymanie i ustawić się z porządną ekipą na wiosnę niż teraz nerwowo łapać byle kogo

 

Wszystko ładnie ale tylko w teorii, bo nie ma i tak gwarancji, że ten porządny dzisiaj, nie okaże się na wiosnę "patałachem", jak mu np. ekipa wyemigruje :-(

 

Ryzyko ekipy jest po prostu wpisane w każdą decyzję o wyborze i trzeba się z tym pogodzić i nie pomogą tu rekomendacje, ogladanie budów etc. szczególnie jak między podpisaniem umowy a rozpoczęciem budowy mija kilka miesiecy, co jest praktyka, jak sie chce zabukowac dobra ekipę. To tak jak z kredytem walutowym dzisiaj wygląda fajnie bo kurs od 3 lat spada, a za pół roku jest lament bo złoty stracił np. 10% na wartości i wtedy kredyt walutowy jest beee :-)

 

dlatego mam umiarkowane podejście do referencji i sam też podaje tylko namiary ludzi którzy dobrze ROBILI bo nie mam wiedzy jak zrobią teraz - niestety 8) .

my mieliśmy wykonawcę który od 10 lat nie pił i to nam wszyscy potwierdzali, że robotny i niepijący no i po 2 tygodniach u nas na budowie zarzucił te piękna tradycję i ruszył w cug - na kilka miesięcy nieprzytomny , podobno pierwszy raz od 10 lat ... więc tak to jest po prostu na budowie - trzeba mieć nerwy ze stali 8) no i szczęście do ludzi...

powodzenia wszystkim budującym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się dołączam do prośby o namiary na drewno na więźbę. Parter juz prawie skończony wiec chcemy już zamówić drewno.

 

Szarbia - polecasz tego gościaod więźby ????. Zależy nam na cenie ale przede wszystkim na jakości.

 

Mam pytanko z innej beczki. Zdecydowaliśmy się na współpracę z Minoxem - miały być rabaciki itd. Dostaliśmy fakturkę i po rabacikach. Współpracował moze ktoś ze składem Mańki albo Mark-Bud - jak jest z terminami dostaw towarów?????. Bo niektóre ceny są bardzo atrakcyjne ale właśnie nie mamy pewności, że zamówiony towar będzie na czas.

 

A z ekipami jest różnie. Ja ostatnio słyszałam, że dobrzy fachowcy wracaja na sezon budowlany do Polski bo tutaj mają raj. Zleceń masa i mogą dyktować ceny. Ale rotacja nadal ogromna i to że ktoś poleca ekipę w jednym roku nie daje niestety gwarancji na jakość w następnym.

 

ja ich polecałem tylko mimo bliskości nie tych z Echa Leśnego tylko z Mechoffera.

Na echu leśnym rozmawialiśmy o czym innym z Panienką która trzepotała rzęsami a wypisywała co innego a na Mechoffera od początku z jednym człowiekiem i jak się okazało można było taniej i z transportem i w miarę na czas – zawsze wymyślał jakąś promocję albo sprawdzał że np. za 2 dni będzie cos atrakcyjniejszego albo robiliśmy zamówienie wcześniej żeby jeszcze przed podwyżką zdążyć. System był prosty ustalaliśmy co mnie interesuje i dyskutowaliśmy o cenach jakie mnie interesują potem były zamówienia na telefon, transporty i co jakiś czas potem fatygowałem się po rozliczenie wpłacałem kolejną zaliczki i ustalenie dalszych warunków. Za każdym razem jak miałem niższą ofertę to wytykałem to i można było coś z tym zrobić - trzeba z nimi rozmawiać i nie można się poddać pustym słowa że u nas najtaniej - faktycznie poświęcałem sporo czasu na samym początku żeby dokładnie rozpoznać się na rynku i w cenach potem ograniczałem się tylko do najbardziej atrakcyjnych składów i przy większych zakupach zawsze obdzwaniałem konkurencje i wtedy szedłem do minoxu i mówiłem co mnie interesuje - no niestety wymaga to zaangażowania no i korzystałem z trzech miejsc więc jakby miałem pogląd na rynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Za to ja dziś przeżywam psychozę - czy zdążymy przed zimą... :-?

Humus zdjęliśmy 31/08, dzień potem geodeta, dzień potem studnia, a potem ruszyli robotnicy z kopaniem. (...)

Asia_w

 

Witaj Asiu,

Czy mogę prosić namiar na tego geodetę? Ile bierze? Mam domek i garaż do wytycznia, no i poziom "0".

Jak ktoś ma sprawdzonego geodetę to proszę uprzejmie o namiary. Będę zaczynał... ;)

 

pozdrawiam, Zygul.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się dołączam do prośby o namiary na drewno na więźbę. Parter juz prawie skończony wiec chcemy już zamówić drewno.

 

Szarbia - polecasz tego gościaod więźby ????. Zależy nam na cenie ale przede wszystkim na jakości.

 

Mam pytanko z innej beczki. Zdecydowaliśmy się na współpracę z Minoxem - miały być rabaciki itd. Dostaliśmy fakturkę i po rabacikach. Współpracował moze ktoś ze składem Mańki albo Mark-Bud - jak jest z terminami dostaw towarów?????. Bo niektóre ceny są bardzo atrakcyjne ale właśnie nie mamy pewności, że zamówiony towar będzie na czas.

 

A z ekipami jest różnie. Ja ostatnio słyszałam, że dobrzy fachowcy wracaja na sezon budowlany do Polski bo tutaj mają raj. Zleceń masa i mogą dyktować ceny. Ale rotacja nadal ogromna i to że ktoś poleca ekipę w jednym roku nie daje niestety gwarancji na jakość w następnym.

 

ja ich polecałem tylko mimo bliskości nie tych z Echa Leśnego tylko z Mechoffera.

Na echu leśnym rozmawialiśmy o czym innym z Panienką która trzepotała rzęsami a wypisywała co innego a na Mechoffera od początku z jednym człowiekiem i jak się okazało można było taniej i z transportem i w miarę na czas – zawsze wymyślał jakąś promocję albo sprawdzał że np. za 2 dni będzie cos atrakcyjniejszego albo robiliśmy zamówienie wcześniej żeby jeszcze przed podwyżką zdążyć. System był prosty ustalaliśmy co mnie interesuje i dyskutowaliśmy o cenach jakie mnie interesują potem były zamówienia na telefon, transporty i co jakiś czas potem fatygowałem się po rozliczenie wpłacałem kolejną zaliczki i ustalenie dalszych warunków. Za każdym razem jak miałem niższą ofertę to wytykałem to i można było coś z tym zrobić - trzeba z nimi rozmawiać i nie można się poddać pustym słowa że u nas najtaniej - faktycznie poświęcałem sporo czasu na samym początku żeby dokładnie rozpoznać się na rynku i w cenach potem ograniczałem się tylko do najbardziej atrakcyjnych składów i przy większych zakupach zawsze obdzwaniałem konkurencje i wtedy szedłem do minoxu i mówiłem co mnie interesuje - no niestety wymaga to zaangażowania no i korzystałem z trzech miejsc więc jakby miałem pogląd na rynek.

 

My z kolei mieliśmy kiepski początek z gościem z Mechofera. Dostał od nas całe zestawienie materiałów a dał wycenę tylko na kilka - jak zwóciliśmy na to uwagę to zaczął opowiadać że takie zestawienia są zawsze źle zrobione i takie pierdoły bo np. nie mamy okien dachowych - tyle że my takich mieć nie będziemy :D . Koleś nawet tego zestawienia nia przeczytał. Później gadaliśmy juz z właścicielem Minoxu no i teraz nikt inny z tamtąd nie będzie z nami gadał bo wie że jesteśmy klinetami szefa :evil: . No nic zobaczymy - teraz zrobimy zamówienie w Mańkach bo jest taniej i nawet nie będziemy gadać z Minoxem. Staramy sie sprawdzać ceny ale przy drobnych rzeczach nie zawsze jest na to czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moniaa bardzo prosze oto namiary

DACHMUR ul.Modlińska 39 Jabłonna 022-782-54-15/022-782-43-43

jadšc z Wawy po lewej stronie

reszta na prv.....aj znać czy doszły 8)

 

POZDRO.....

 

ps. i zacznijcie szukać WIĘ�BY bo sš długie terminy oczekiwania

 

Dzięki wielkie - wszystko doszło :lol: :lol: :lol:

No i dzieki za info o terminach w sprawie więźby...

Choć jak ja sie pytalam ostatnio u jednej polecanej mi osoby, to nie mowila nic o odleglych terminach - ale zadzwonie do niej i jeszcze raz o to zapytam...

a propos...jesli jestescie zainteresowani namiarami na nia to daj sygnal - tez przesle na prive. Cena, jak wspominalam we wczesniejszych postach, 580/m3. Drzewo podobno bardzo dobrej jakosci, dobrze przyciete i te osoby, ktore mi ja polecaly (z okolic Nieporętu i Grabiny) bardzo sobie chwialili jej towar. gorzej tylko z sama pania, bo jest strasznie niesympatyczna w pierwszym kontakcie, ale za to bardzo konkretna. Niestety nie chciala negocjowac tej ceny. Mowila tylko, ze maja isc w gore, ale oni wszyscy tak mowia, zeby sie spieszyc z zamawianiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja tylko w sprawie więźby powiem, że nie polecam miejsca, skąd brałam na początku - mam tylko nr tel. stacjonarnego, nie wiem, jaki adres i gdzie dokładnie sie mieści ten skład. Pani też mi polecała, tez zachwalała, a wyszło.... tragedia. Jeszcze mi wmawiała, że deski sa niezłe, a były całe zczerniałe i w dziurach po kornikach. Podaję nr tel: 772 96 58 (pani Agnieszka... nie pamietam nazwiska). Aha cena - 580 za m3.

 

A z Dachmuru brałam pare rzeczy (dachówkę tez). Teraz zamawiam klinkier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie...

 

Poszukuję ekipy do tynków zewnętrznych (silikonowych).

 

Jeśli możecie polecić kogoś to będę zobowiązany.

 

J

 

 

Pozwolisz że też sie podłącze :wink: . Mam namiar na jednego gościa, ale przychodzi juz do mnie drugi miesiąc i zaczynam szukać innej ekipy.

Niedaleko mnie jest firma Danachem (u. Borecka), producent tynków. Będe od nich brał materiał to może mi kogoś polecą. Jadę w poniedziałek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja tylko w sprawie więźby powiem, że nie polecam miejsca, skąd brałam na początku - mam tylko nr tel. stacjonarnego, nie wiem, jaki adres i gdzie dokładnie sie mieści ten skład. Pani też mi polecała, tez zachwalała, a wyszło.... tragedia. Jeszcze mi wmawiała, że deski sa niezłe, a były całe zczerniałe i w dziurach po kornikach. Podaję nr tel: 772 96 58 (pani Agnieszka... nie pamietam nazwiska). Aha cena - 580 za m3.

 

A z Dachmuru brałam pare rzeczy (dachówkę tez). Teraz zamawiam klinkier.

 

Dominika,

Czy ta pani nie ma czasem na nazwisko Płatek? bo telefon sie zgadza, a miejsce jest w Stanisławowie II, tak?

To jestem przeogromnie zdziwiona, bo dostałam namiary na nią od trzech moich znajomych, ktorym sprzedawała drzewo na więźbe i wszyscy bylli zgodni co do tego, że jest bezpretensjonalna i w ogóle niemiła, ale za to ma bardzo dobre i niedrogie drzewo, hmm...

Jak to na wszystko trzeba brac poprawke... Moze to Ty po prostu mialas pecha?

A skąd w końcu brałaś drzewo i za ile?

 

 

Dzięki za info...no i co tu duzo mowic - będę ostrożna...

 

Moniaa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dominika,

A jaka dachowke u nich brałaś? i co sadzisz o cenach?

 

My dzis bylismy u nich, ale szef (bo z nim gadalismy), powiedzial, że oni nie sa jakos konkurencyjni cenowo, bo raczej stawiaja na jakosc... :roll: Wzial od nas wymiary i ma przgotowac wyceny dachu i niektorych mat. bud., ale niczego obiecujacego sie nie spodziewal....

A i jeszcze wroce do tej dachowki....bardzo odradzal nam ROBENA i przekonywal do Wienerberger. Jaka dachowke Wy zamawialiscie? A Wienerberger jest droższy od Robena.... i nie wiem na co sie decydowac? On handluje wlasnie Wienerberger dlatego pewnie zachwala...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dominika,

A jaka dachowke u nich brałaś? i co sadzisz o cenach?

 

My dzis bylismy u nich, ale szef (bo z nim gadalismy), powiedzial, że oni nie sa jakos konkurencyjni cenowo, bo raczej stawiaja na jakosc... :roll: Wzial od nas wymiary i ma przgotowac wyceny dachu i niektorych mat. bud., ale niczego obiecujacego sie nie spodziewal....

A i jeszcze wroce do tej dachowki....bardzo odradzal nam ROBENA i przekonywal do Wienerberger. Jaka dachowke Wy zamawialiscie? A Wienerberger jest droższy od Robena.... i nie wiem na co sie decydowac? On handluje wlasnie Wienerberger dlatego pewnie zachwala...

 

Moniaa, z którym szefem rozmawialiście? Pewnie z p. Czarkiem, bo chyba p. Wojtka nie było w sobotę. Ja wszystkie rozmowy przeprowadzam z p. Wojtkiem właśnie, i mówię ci, że daje się z nim dogadać.

Co do dachówki - my kupowaliśmy Creatona. Co do ceny to praktycznie taka, jaką oferowali mi forumowi sprzedawcy dachówke. Ale dosyć ostro negocjowałam. Zależało mi na tym, żeby oni mi robili dach, bo widziałam ich robotę - dach mojej koleżanki - karpiówka w koronkę, sześć wolich oczek, a więc naprawdę ciężki do zrobienia.

 

Nikt mnie nie przekonywał do żadnej konkretnej dachówki, po prostu przyszłam, obejrzałam to co mają i zdecydowałam że albo Koramic albo Creaton. P. Wojtek pojeździł ze mną po okolicy i pokazał mi te dachówki (w kolorze, który wybrałam) w rzeczywistości, czyli na żywo. Wybrałam Creatona. O Robenie nawet nie myślałam, bo mi się nie podoba, no i opinię ma fatalną (możesz poczytać na forum).

 

A co do więźby - tak, pani Płatek. Nie wiem, czy miałam pecha - nie wiem, jak inni klienci, ja tylko mówię co mi się przydarzyło. Ale pani P. zapewniała mnie, że drewno mają pierwsza klasa, a tak nie było. Może inni sa mniej wymagający, ja niestety nie pozwolę sobie wcisnąć byle czego. I powiem ci jeszcze jedno - o pojmowaniu dobrej jakości przez panią P. świadczy najlepiej fakt, ze dechy, które mi dała - tragiczne (juz pisałam o tym) ona nadal uwazała za dobrej jakości. Powiedziała, że juz następnego dnia ktoś je od niej kupił i był zadowolony. A to się nadawało tylko do spalenia. Jak można dawac komuś zaparzone drewno z robalami i twierdzić że jest super?! :o

 

Co do samych krokwi, to były z dużą ilością oflisów (kory), mimo, że specjalnie podkreślałam (kilka razy), że cała kora ma być zdjęta (i pani P. zapewniła mnie, że tak bedzie). Jak zadzwoniłam do niej po dostawie to zmieniła całkowicie freont i zaczeła się zasłaniać jakimi normami, że 1/3 z oflisami to norma, no koszmar jakiś. Pewnie , że można to ściągnąć. Pewnie, że można jakoś naprostować te niezbyt proste krokwie (te najbardziej zwichrowane - bagatela - chyba 16 :o ) poszły do wymiany.

 

Okazało się też, ze nie dała nam jętek (nie zauważyła w projekcie, mimo, że były jak wół), potem tłumaczyła się, że jętki się daje i tak dopiero później, przy ociepleniu dachu - no paranoja jakaś. No i wreszcie wyszło na to, że wszystkie krokwie sa za krótkie ( a miały być z zapasem na docięcie).

 

Aha - jeszcze taka uwaga - już co do kosztów: Jakim sposobem pani P. wyszło tyle samo drewna, co gościom z tartaku z Siedlec, skąd w końcu brałam więźbę? :o Krokwie (ok. 30 długich, na część mieszkalną) dała mi krótsze o jakieś 60 - 80 cm każda w porównaniu z tymi z drugiego tartaku. Jętek nie było w ogóle (4x18 po dwie na kazdą krokiew). Więc pytam się, jakim sposobem i w jednym i w drugim tartaku wyszła taka sama ilość drewna (różnica 0,3 m3)?!

Naprawdę moniaa uważasz, że to pech? Bo dla mnie to jest nieuczciwy sprzedawca, pod każdym względem. Impregnacja oczywiście mizerna, no ale to jest oddzielny problem.

 

Aha - drewno brałam po 620/m2. Dechy po 470 z impregnacją - a jakość nieporównywalna. Szerokie ładne deski, nie listewki jak u pani P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POZA TYM TO STRASZNA CWANIARA ta pani P.

 

Paweł, a wy coś braliście od niej? Nie wiem, jak to jest z cenami u niej, ja brałam stal i była cenowo atrakcyjna (z jakiejś wczesniejszej dostawy). Ale mój sąsiad zamawia przez nia beton komórkowy i ceny zmieniały się z dnia na dzień (naprawdę - co dwa dni podwyżka). Czy rzeczywiście ceny bk skakały kilkakrotnie w ciągu półtora tygodnia? Czy to jej narzut tak skakał? Bo sugerowałam sąsiadowi, żeby to sprawdził, ale tego nie zrobił :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...